Păreri Toy Story 3

Povestea jucăriilor 3

triplex_felina pe 02 Iunie 2009 18:40
OO.. au
Deci este un film foarte frumos pt copii peste 2 ani si este perfect pentru vizionat in familie ... povestea e frumoasa de altfel ca la toy story si toy story 2 eu zic sa il vizionati .... nu va pierdeti timpul
bogdan0125 pe 23 aprilie 2010 08:38
Dar tu l-ai vazut de zici ca este asa de bun?
VampiresOnly pe 5 august 2011 20:32
Cel mai frumos film de animatie! Sunt uimita cat de bine e realizat si e o poveste grozava. M-a tinut in suspans... nota 10
Midnite pe 05 Iulie 2009 22:20
3 e intotdeauna norocos!
Primul a fost tare; al doilea film, pur si simplu brilliant! Cel de-al treilea o sa fie cireasa de pe tort! Era si timpul ca Pixar sa ne dezvaluie aventurile lui Woody.. Unii dintre noi au crescut cu filmele astea.
BabyBlueEVO pe 07 Iunie 2009 20:13
DUBLAT
daca si superba voce a lui tom hanks o dubleaza.... nu mai este nimic de zis in privinta inculturii :D dar evident cu astfel de prostii incurajeaza pirateria :D
BabyBlueEVO pe 11 mai 2010 10:04
nici nu are rost sa iti raspund deci la revedere
BabyBlueEVO pe 23 iunie 2010 20:51
am avut ocazia sa stau la avatar care dureaza cat dureaza langa niste parinti nesimtiti care si-au adus copii de 4-5 ani la film si au inceput sa manance salam si sa le traduca tot :D norocul meu este ca era a doua oara cand ma duceam la avatar ..... nu am zis niciodata ca nu ar trebui sa fie :D daca aveti copii la dublat cu ei ca sa inteleaga ceva din film ca e mult mai greu ca parinte sa stai sa ii zici cuvinte din film ca ma indoiesc ca se traduce tot la copil :) parerea mea
Sergiu.Lobont pe 27 Octombrie 2010 21:08
O da, l-au terminat intr-un stil de mare clasa. Mie mi se pare cam cel mai bun dintre toate, cu un scenariu foarte bun. Il recomand tuturor celor care doresc sa isi aduca aminte de copilarie.
silv_xd_tweety pe 01 Iulie 2010 17:23
Oda simplistelor jucarii !!!
Filmul ma face sa-mi para rau ca nu mai am jucarii :))) un desen superb .. Sincer tin cu Toy Story 3 in batalia pentru Oscar , chiar daca si How to Train Your Dragon este superb

Cine tine cu Toy Story 3 Thumbs up :)))

cinephile pe 12 Iulie 2010 16:43
Filmul asta m-a impresionat teribil !!! Merita vazut 100 % !!!!!!! Si a fost fain chiar si dublat adica pot spune ca romanii s-au specializat in dublari !!!!
corigeb pe 04 Iulie 2010 00:26
f misto
Tocmai ce l-am vazut si pot spune ca e una din cele mai bune animatii facute vreodata....toate detaliile atat de bine puse la punct, multe faze f amuzante, povestea super..e pacat sa il ratati!
innascumpica pe 12 iulie 2010 15:25
zimi plz cati ani ai?
KADET pe 30 noiembrie 2010 11:39
Inna draga du-te si uita-te la Justin Bieber, Hannah Montana, sunt sigur ca iti va place.
leeas pe 10 Iulie 2010 13:46
un film de neuitat...
este un film de care nu te saturi, nici cu trecerea timpului... chiar merita vazut.. un mix perfect de aventura,comedie,animatie.. buna dispozitie cu alte cuvinte.... Felicitari celor de la Pixar, au facut o treaba ft buna:)
xo

CONY pe 09 Iulie 2010 20:02
Toy Story 3
Oi fi eu mare pt asa ceva dar e placut sa il urmaresti si sa iti amintesti de vreamea in care numai joaca conta pt tine
victor_neo75 pe 29 Iunie 2010 22:01
Cel mai bun film al anului 2010 de pana acuma !!!
"Toy Story 3" ne readuce aceleasi personaje ca in primele 2 filme ("Toy Story" (1995) si "Toy Story 2" (1999)) cu aceleasi voci, dar si unele jucarii noi care incep o ultima aventura in viata "stapanului" lor Andy care acum e liceean si decide sa le dea altui copil.

E fantastic cum scenariul a ramas la fel de interesant si captivant desi exista o nota de tristete mai crescuta, mai ales spre finalul lacrimogen, cand jucariile in frunte cu Woody (Tom Hanks) si Buzz Lightyear (Tim Allen) sunt pe punctul de a fi distruse!

"Toy Story 3" il recomand atat copiilor cat si adultilor de toate varstele (toti am avut jucarii la care probabil am tinut mult) mai ales ca te face sa te gandesti altfel la jucariile de care ne despartim cu totii cand, odata cu maturizarea, gasim ca exista alte lucruri noi sau oameni mai importanti pe care sa ii pretuim ! Imi pare foarte rau ca la… citeşte

silv_xd_tweety pe 1 iulie 2010 17:33
cu siguranta cel mai bun film din prima jumatate a anului .. Shrek nu se ridica deloc asteptarilor ..
copyca pe 18 Mai 2010 23:12
da
astea da desene nu chinezariile care au aparut ...strica copii unde e Tom & jerry vremuri tari...
rifa pe 24 Iunie 2010 21:44
O calatorie emotionanta prin finalul celei mai bune trilogii animate.
Inainte sa vorbesc despre Toy Story 3 trebuie sa spun cateva lucruri despre aceasta franciza. Din pacate nu am putut vedea primele 2 filme ale trilogiei nici in '95, nici in '99. Imi aduc aminte ca am vazut doar prima parte candva prin 2003 si am crezut ca era un film okay tinand cont ca in acea perioada nu prea plecam capul la animatii adolescenta facandu-si loc in viata mea. Acum, datorita tuturor comentariilor pozitive la adresa ultimului film din franciza Toy Story 3 am decis ca sa trec prin catalog mai intai cele 2 filme. Am ajuns la o singura concluzie: aceea ca am pierdut la vremea respectiva probabil unele din cele mai bune desene animate concepute vreodata. Primele 2 parti le-am considerat extraordinare prima meritand un 8,9 iar cea de-a doua un mult mai bun 9,1. Insa cu toate acestea, ridicarea in slavi a curentului film Toy Story ma facea sa am asteptari foarte mari de la el,… citeşte
Domolul pe 26 august 2010 19:26
mmm, nu stiu de unde efecte vizuale 8 din 10 , e foooarte mult! Sunt niste desene animate despre ce efecte vorbim ? Scenariu 10/10 iar mi se pare mult.Numai una cam artificiala : marea evadare s-a bazat pe caracteristica jucariei cartof de a se putea imparti, divide, transforma , rupe.N-am inteles de ce numai ea si celelalte nu.Scenaristii ar fi putut gasi altceva, ei au cautat ceva prin care sa dea fiecarei jucarii o particularitate , este vorba de povestea cu echipa in care fiecare e bun la cate ceva , bla bla. Buun , nu e rau, dar in cazul cartofului trebuia sa gasesca ceva cu adevarat deosebit, nu inteleg de ce nu ar fi putut face fiecare jucarie chestia asta. Maama ce discurs intelectual pe teme cu adevarat grele am !D-abia acum vad ce am scris : de ce numai jucaria cartof se poate rupe si celelate nu ? Oare eu nu am nimic altceva de facut ?
miere pe 29 Noiembrie 2009 22:56
Geniale primele 2
SIncer primele 2 mi-au placut foarte mult .Primul mult iar al doilea foaarte mult :D(desi nu am fost chiar copil cand le-am vazut).Acum abia astept 3-ul dupa 10 ani de asteptare + ca va fi si 3D ...
mvpsebi pe 19 Iulie 2010 19:15
Growing up it's about giving up things you like most !
MNarcis pe 31 Octombrie 2011 13:30
Capodopera
Cireasa de pe tort aceasta parte a 3 dupa parerea mea cea mai buna, nu am alte cuvinte de zis decat capodopera!
Yulia pe 23 Iulie 2010 01:34
Filmul in mare este dragut si amuzant, un film care poti sa-l urmaresti cu fata/baiatul tau intr-o sambata calduroasa
HB pe 18 Iulie 2010 16:45
FILMELE PIXAR ,CELE MAI BUNE ANIMATII
Cei de la PIXAR au ,dupa parerea mea cea mai bogata imaginatie .Toate filmele si scurt metrajele de la ei nu le place numai copiilor ci si adultilor . Primul film TOY STORY aparut in anul 1995 a fost ceva extraordinar .Celor de la PIXAR le-au trebuit 800.00 de ore de calculator si un cadru are 300 de MB .UP ,dupa parerea mea este cel ami bunfilm de animatie de pana acum .Mie mi se pare mai bun UP decat AVATAR .TOY STORY 3 , mie mi se pare cel mai bun film din cele trei filme .De abia astept sa apara in 2011 CARS 2.
amalius2000 pe 20 Iunie 2010 18:16
Foarte frumos filmul, Pixar stie ce face... Inca nu am vazut un film nereusit de la ei.
chelutzu pe 17 Iunie 2010 10:47
filmul meu preferat!!! cand eram mic, nu am vazut niciodata filmele pana la sfarsit....asa ca le-am luat de pe torrent si m-am indragostit de ele! astept filmul de cand am vazut toy story 2!! maine ma duc sa il vad!
cristty pe 14 Iunie 2010 00:24
este mult prea tare filmu APROB este de vazut :)) sun si niste faze comice
-Wizz- pe 09 Iunie 2010 15:33
haha,dau nota pentru ca stiu ca o sa fie frumos! la fel ca celelalte.stiti,nu se poate comenta aici,sa spunem ca nu mi'a placut cum a jucat 'x si y' pentru ca nu sunt oameni :)) am vazut partea a 2-a pe disney,foarte haios=))))
Kapacs pe 08 Iunie 2010 18:08
special
Cei de la Pixar au comentat ca Toy Story 3 ar avea cea mai buna poveste gandita pana in momentul acesta de ei, deci ar trebui sa fim impresionati de ce o sa ni se ofere. Tin minte cum in 96 cand l-am vazut pe primul am fost foarte fascinat de stilizarea asta pe care au adoptato ei cu technologia 3D. Nu mas fi gandit niciodata ca dupa atata timp o sa apuc sa mai traiesc momentul din nou. Practic Andy a crescut in film cat mine, sau noi toti, in realitate de la copil la adult.
kanibalo pe 07 Iunie 2010 15:55
Sper sa fie mai bun ca celelate 2,desi si ele au fost geniale
hamsterx pe 24 Mai 2010 11:47
toy story3
arata promitzator! abia asteeepttt ma voi duce la cinema sa-l vad,altfel isi pierde farmecul
BenPC pe 11 Octombrie 2010 20:14
aproape perfect ... doar in comparatie cu Toy Story 2
Un film complet : poveste interesanta , personaje bine conturate , actiune , umor (o gramada de momente sincere de LOL :), indiferent de varsta pe care o ai) si n-as zice chiar drama , dar cu siguranta nostalgie , din plin . Si cu toate astea consider ca nu e la fel de "fluent" ca Toy Story 2 , maxim atins de seria Toy Story care sper sa ramana o trilogie pentru ca deja incepe sa-si piarda din prospetime.
Nu este obligatoriu sa stii filmele precedente dar nu vad de ce nu ai incepe sa vezi seria Toy Story incepand cu primul film ... nu ai ce pierde ... sau poate ca vei realiza ca ai pierdut ceva , foarte important la vremea respectiva ... copilaria :)

robbiex2 pe 13 Septembrie 2010 00:49
Foarte buna si a treia partea! cred ca este peste primele doua parti adica....iti starneste cele mai multe sentimente, amintiri, dor de copilarie, dor de fostele jucarii, dor de vremuri, dor de tot...
Lorie.J pe 12 Septembrie 2010 15:18
Cu adevarat un film pentru copii !! Educativ , fara violenta , un film pentru orice varsta !
cetateanu pe 16 August 2010 16:54
Ador pur si simplu Toy Story -toata seria!
De fiecare data a reusit sa ma impresioneze .
E foare amuzant si mereu ma duce cu gandul la copilarie -la esenta si simbolul ei -jucariile .
La Toy Story 3 -am plans practic la sfarsit.E foarte frumos si emotionant finalul .
Iubesc Toy Story!!!!!!Povestea jucăriilor ajunge la partea a treia la 15 ani de la debutul senzaţional pe care am să mi-l amintesc probabil toată viaţa. Eram doar un puşti de clasa a 6-a care mergea (cred) prima oară singurel la cinematograful Dacia din Baia Mare. După vizionare m-a îndrăgostit de acest desen animat care mereu va avea un loc special pe raftul cu filmele preferate. Poate tocmai de aceea o să fiu un pic indulgent cu această parte a treia care sincer nu m-a impresionat atât de tare pe cât mă aşteptam.

Revederea cu Buzz şi Woody mi-a reamintit de copilărie… citeşte

Domolul pe 26 august 2010 19:33
Ca sa te cred ia sa-mi spui de cate ori l-ai vazut ? Dar sa nu trisezi si sa-mi spui ca ai dat inainte-inapoi pe bsplayer cate o scena deci un total de : "cred ca de zeci de ori !" Stii tu, cei care iubesc cu adevarat un film stiu cu exactitate de cate ori l-au vazut, ca si cum ai avea o iubita stii cu adevarat de cate ori te-ai intalnit. Stii replici pe de rost ? sau de pe 16 pana pe 27 ti-a trecut. Ee, e , tineretu' din ziua de azi zice prea repede ca iubeste si dup'aia se deziubeste imediat !
cetateanu pe 26 august 2010 21:13
Draga Nenea Domolu' , trebuie sa recunosc ca m'ati prins . Asa e!Fac parte din "tineretu' din ziua de azi" si mai ciudat decat faptu' ca eu am intrat pe contu' lu Tata ca sa'mi exprim parerea despre Toy Story e ca dumneavoastra nu ati avut altceva de facut decat sa ma comentati pe mine . Serios acum ! Exista milioane de moduri prin care iti manifesti dragostea catre ceva,cineva. Nu trebuie sa ma uit la film de 70 de mii de ori ca sa demonstrez ca imi place foarte mult . si oricum nu trebuie sa demonstrez asta nimanui .Daca vreti sa credeti ca'mi place bine ! daca nu si mai bine ! Anyway...ca fapt divers am vazut TS 1 de 4 ori , TS 2 de 2 ori si pe ultimul nu am apucat sa'l vizionez decat O data .Multumim (noi tineretu' ) pt "aprecieri" .
scumpikka pe 10 August 2010 22:46
suuper
l-am vazut si este fff reusit!!! m-a impresionat finalul!
Domolul pe 26 august 2010 19:38
pe mine nu finalul previzibil m-a impresionat , ci faptul ca are un umor foarte bun. Nu de putine ori am ras cu gura pan la urechi de poantele uneori subtile pe care regizoru si scenaristii ni le-au servit, pe sub masa uneori, parca special pentru adultii din spatele copiilor
ella16 pe 02 August 2010 00:17
fooooooooooarte frumos ... merita vazut . 10 stelute !!
caluser pe 28 Iulie 2010 16:44
Nici acest film nu se dezminte de celelalte din serie si reuseste sa te amuze copios,merita vazut indiferent de varsta!
alvinsimontheodore10 pe 29 Iunie 2010 12:04
Indragostitii
Am vazut ca Buzz si Jessy sunt impreuna la fel ca la Toy Story 2, iar in Toy Story 3 se saruta. Asa am auzit eu dar nu cred ca e adevarat, dar tot raman impreuna. Un film captivant mai ales partea in care vorbeste Buzz spaniola.
ilynca pe 28 Iunie 2010 01:41
Este frumos chiar si pentru cei mari. Abia astazi l-am vazut si eu 3D si mi-a placut, cel mai mult cand Buzz vorbeste spaniola...
axel_flavius pe 27 Iunie 2010 13:36
Minunat
Am vazut si celelalte 2 parti si acuma de curand si pe al treilea, e o f buna trilogie care se incheie ( sper sa mai faca continuare ) cu partea a 3-a care este superba, nu credeam ca vor scoate ceva atat te bun ca si ultimul de acuma.
Il recomand cu cea mai mare caldura, isi merita nota de pe imdb, e un film animat care nu trebuie ratat :D

ultraviola pe 27 Iunie 2010 01:06
frumos
Filmul este foarte frumos si captivant. Il recomand tuturor - parinti, copii.
DjEdoom pe 25 Iunie 2010 21:59
Ma bucur ca Disney si Pixar au creat un standard care nu dezamageste niciodata...Toy Story 3 desigur ca nu face exceptie...Cu siguranta un film ce trebuie vazut de iubitorii de animatie si nu numai..
ofelik_cat pe 25 Iunie 2010 16:38
toys
sigur o sa fie un desen reusit....intotdeauna se cere ca al treilea sa fie mai bun decat celelalte dinainte....succes mult !
Iustycvd pe 19 Iunie 2010 23:23
Super Tare !
Imi place foarte mult aceasta animatie ! Si celelalte serii au fost minunate dar nu ca acesta ! Imi place foarte mult ca au bagat ca personaje noi pe soldateii verzi ! Am si un joc TOY story 3 ! Este foarte frumos si mai am putin si il termin !
anca-ioana pe 17 Iunie 2010 13:03
Abia astept sa'l vad...eu le'am vazut si pe celelalte si mi'au placut:P
ankadiana pe 31 Mai 2010 18:32
relaxare
sunt curioasa cum o fi.pare la fel de dragut ca primele. interesant.relaxant
jecamyme pe 24 Mai 2010 19:45
Abia astept sa il vad am vazut primul si al doilea film si astept cu nerabdare a treia parte.
harrycineastul pe 11 Mai 2010 19:01
foarte tari primele 2 filme si dea bia astept si pe asta! dar idem dublat nu sunt deacord ca tom hanks sau tim allen sa fie dublati
marel15 pe 28 Iunie 2010 12:54
am vazut ca este si papusa Barbie in el :D
oricum un vilm pt copii de calitate!Ca si 1 si 2

vladimir84 pe 24 Iulie 2013 08:48
O animatie amuzanta pentru toata familia ce transmite si un mesaj: No toy gets left behind!
ornitoring pe 06 Mai 2013 18:54
cea mai frumoasa combinatie
cat de frumos sa imbinat toate actiune, aventura ,suspansul povestea si drama cu un final fericit ...superb de furmos
MikkaelWolfganger pe 19 Ianuarie 2013 15:34
Inca un film Pixar care nu trebuie ratat.Un film pe care toata familia poate sa il savureze.O poveste simpatica, niste personaje mai mult decat intersante si amuzante.Trebuie sa recunosc ca este primul film din serie pe care il vad...dar deja mi-a starnit interesul si pentru celelalte.
KarGo pe 30 Iunie 2012 19:13
10+
Seria isi atinge apogeul in aceasta a 3-a parte, castigand doua Oscaruri pe deplin meritate. Nu numai ca este cel mai bun din serie, dar este si unul dintre cele mai bune filme de animatie pe care le-am vazut. O poveste excelenta, o intriga foarte captivanta, efecte vizuale de inalta clasa, o coloana sonora superba si personaje adorabile cu acel gram de complexitate necesar unei animatii care se respecta. Finalul este atat de emotionant incat te abtii cu greu sa nu versi o lacrima. De vazut, revazut si pus la colectie.
nikkolle pe 04 Noiembrie 2011 22:52
Un film educational !
E foarte bun acest film mai ales ca le arata la copii cum sa se joace si ce atitudine trebuie sa aiba fata de jucarii! bravooo
alexsovaiala pe 05 Iunie 2011 17:08
Un film genial ca si celelalte 2.Este un film ce respecta toate partile unui film:
introducere;
desfasurarea actiunii;
intriga;
punctul culminant;
deznodamantul.
In ultimul timp nu se mai respecta aceste criterii la realizarea unui film.

Casy20 pe 10 Aprilie 2011 11:11
Este cea mai buna parte din toate cele 3 ....Ar fi super daca ar face si a4a parte (mai vedem pe vitor)......Dar oricum este un din cele mai tari filme animate:X;):D