Păreri This Is Us

(2013)

One Direction: Ăștia suntem

Sibel2012 pe 14 Aprilie 2013 14:02
cel mai tare film care va aparea va fi acesta.pentru ca ei sunt trupa one direction , trupa perfecta.
Criszjm pe 17 aprilie 2013 17:42
Agree
JuliaBirtoc pe 19 noiembrie 2013 19:58
Daca nu iti place, nu te uita, nu comenta...
Rebeca990 pe 17 Aprilie 2013 17:46
Cea mai buna veste pe care am primit-o saptamana asta.Acum mai trebuie sa urmeze un concert sau mai multe si este perfect,
PS.Haters kiss my ass!

Alexandra206 pe 10 septembrie 2013 10:24
Nota 3.0 pe imdb spune totul infantilo :))
Directioner.Forever pe 17 Aprilie 2013 22:47
Deci, cea mai buna veste posibila ♥ ♡.1D3D in Romania. Cat de placut sa mergi intr-o sala plina de Directioneri :o3. Cat despre hateri, FUCK FUCK FUCK. Muritii!
Andrashi pe 14 august 2013 20:28
Tampita lui Dumnzeu nu-i mai da nota inainte,lai vazut si noi nu stim ? II mai da si 10(adica Capodopera),cat despre limbaj, ce sa mai zic,fetita de 12 ani fara pic de creier,pana si curca e mai desteapta decat ea.
JulieXD pe 2 ianuarie 2014 11:55
@lariisa_iuliia .. imi place cum spui ca voi nu ne faceti idioti, iar mai tarziu spui ca suntem idioti...
FoxHound pe 13 Aprilie 2013 10:05
Pe bune ?
Pe bune ? S-a facut un documentar-muzical si despre astia "Trupa Shock" :)),nu era de ajuns ca au facut cu Justin Bieber ? Nu mergea doar el au comasato si cu One Direction =)).
Anna281 pe 17 aprilie 2013 16:19
nu inteleg de ce se trezesc unii si tot comenteaza,fiecare cu placerile lui,tu nu ai dreptul sa te iei de ei asa cum nici eu nu ma iau de ce muzica asculti tu...in concluzie YOU SHOULD BETTER KEEP YOUR MOUTH SHUT PS:asta e din partea tuturor DIRECTIONERELOR
JulieXD pe 2 ianuarie 2014 12:07
@Bianca025 ... recunosc nu ma dau in vant dupa trupa... dar ai auzit vreodata de marketing si imagine?
Monika165616 pe 09 Mai 2013 17:32

Cityplex Bv.
Dyanna_07 pe 29 Aprilie 2013 18:25
i just can`t wait !! 30 August , ne miscam mai cu talent ? ♥
DirectionerForever pe 3 august 2013 13:43
Deci de abea astepppppt!Ne intalnim la film,da directionerilor?
amirabaragan pe 26 Aprilie 2013 21:10
Sunt o mare fana 1D si cred ca o sa fiu mereu directioner!Abia astept sa apara 1D3D! Asa ca,tuturor directioner-ilor,nu ascultati cum ii critica altii pe 1D!Urmati-va pasiunea,fi-ti directioner-i!Asta e cel mai important!
TeroareaNordului pe 15 Aprilie 2013 14:20
sa-mi bag .... daca am auzit vreodata de astia !! Au si ei idiotii lor.
Fuckthe1Dhaters pe 17 aprilie 2013 17:43
Citeste-mi numele de utilizator :* Te pup :*
darcy2001 pe 17 august 2013 19:10
tu zici ca nu ai mai auzit de ei si tu crezi ca esti senzatie daca comentezi asta nu :)) ?
Steyn pe 12 Iunie 2013 11:01
Ma bucur ca apare si in Romania. Can't waittt!!
#Directioner

Londhron pe 27 iunie 2013 09:57
Nici eu!!!
sexygirl2 pe 19 Mai 2013 14:21
abia astept sa vina luna agust ca sal pot vedea la cinema :)
1Dforever pe 29 Aprilie 2013 21:23
OMG!!!!!! Abia astept!!! E cea mai buna veste din ultimul timp
Madalina00 pe 07 Mai 2013 15:35
Oh my God . I just .. . OH MY GOD . O sală plină de directioneri , aaaaaaaa !!
Harrysgravy pe 08 Mai 2013 23:12
Vaaai deabia astept :x O sa fie super, o sala plina de directioners
bettyk pe 8 august 2013 01:20
Pacat ca nu vor fi si cei de la 1D prezenti :(
darcy2001 pe 17 august 2013 19:11
daca ar fii cei de la 1D as paraliza pe scaun , de abea astept sa fie 30 august !
Sebastian96 pe 01 Mai 2013 19:05
Si Justin Bieber este supraapreciat de multe perosoane si documentarul sau a fost un "shit",deci nu prea ma astept ca acesta sa fie diferit!PEACE!
Madalina00 pe 7 mai 2013 15:37
Hahaha . Băăi , băiatu` da ce gelos eşti tu pe ei ! Care-i problema ta ?! Nu-ţi place , nu comenta ! #SorryNotSorry #Peace
Apache95 pe 4 septembrie 2013 22:20
@madalina00 #suck #my #cock
miley92 pe 17 Aprilie 2013 23:56
Fetelor acum serios ....nu exagerati nici voi, daca nu ii place ignorati-l pana la urma e fiecare cu gusturile lui aici. Imi plac cei de la One Direction dar nu sunt in masura sa ii judec pe cei care nu asculta si sa ii fac idioti,cretini,ratati pentru ca nu ii cunosc. Deci incercati sa fiti mai calme si mai sociabile si sa nu sariti la gatul tuturor "haterilor" ca oricum nu o sa le schimbati opinia. :*
bettyk pe 8 august 2013 01:19
Aici ai dreptate,dar insista! Si totusi ca si fan 1D iti pica urat sa auzi tampeniile alea...
darcy2001 pe 17 august 2013 19:14
mie imi place 1D la nebunie , dar eu nu pot sa suport haterii deci trebuie sa le raspund cu acceasi moneda ca daca nu ma enervez rau ... :))
Frej pe 29 August 2013 20:44
[Comentariu editat de moderator]
Astea care tot behăiți aici de [...] voștri, vă rog, explicați-i și-unui țăran coclit ca mine conceptul de hater. Deci când nu-ți place ceva, indiferent cât de oribil sau insalubru este, devii automat hater? Dacă vreodată îți permiți să nu-ți placă ceva (în cazul ăsta, One Direction) ești hater? Deci n-are importanță dacă opinia unui așa-zis hater e solid argumentată și e prezentată într-un mod în care îți este aproape imposibil să o contrazici, nu? El e doar un hater idiot și toată lumea știe că haterii sunt geloși, invidioși, etc. Întotdeauna părerile care contează sunt numai alea în care suntem [...] și ni se spune cât de minunați suntem.

P.S. Dragi [...], dacă tot vă credeți în măsură să stabiliți cine e și nu hater, învățați totuși limba română, că 90% dintre voi sunteți paralele.

[Comentariu editat de moderator]

DarkRazor pe 02 Septembrie 2013 16:13
Deci filmul reflecta lipsa de inspiratie a regizorilor. De aceea si nota filmului este de 2.9 pe imdb. Fanele acestei trupe au tendinta sa ne numeasca hateri. De fapt, nu au alta modalitate sau alta replica cu care sa se poata apara. Aceste fane se uda intre picioare la auzul formatiei asa ca scuzati-le iesirile incontrolabile.
Andrashi pe 29 August 2013 23:32
Monument de prostie !
Monument de prostie pentru copilasii care habar n-au pe ce lume traiesc.Nota 8.2 pe Cinemagia =))) pentru tampenia asta de documentar-muzical "One Shit",vorba unui prieten,la cati prosti/proaste exista in tara asta incepi sa te ingrijorezi.
mosu332 pe 31 August 2013 11:01
Justin Bieber la puterea 5-a..... deci sa fim seriosi ... patetic, un film si o trupa pentru copii si pustoice de 14 ani, scuze dar nu ma pot uita la asa ceva .... astai muzica !
yaow pe 30 August 2013 20:40
nota 3 pe imdb...nici nu o sa ma sinchisesc sa`l caut pe net
andreea7214 pe 04 August 2013 15:52
Am vazut la cinema prima oara trailerul...mi-a ramas popcornul in gat ..oricum ma bucur sa vad ca nu e aproape nimeni care sa apecieze filmul si sa nu aiba numele "1 Dforever" , "diretioner-te caci in sus-forever" , sau poza lor la avatar... in ce ce lume cruda traim :I
crilove8 pe 20 Iunie 2013 18:06
Abia astept sa vad filmul >:D< ! #Directioner :o33
GeorgyD pe 28 Iulie 2013 19:56
OMGGG
Deabea astept! OMG...O sa fim o multime de directioneri intr-o singura sala..nu se poate mai frumos deatat!!! Doamneee..deabea astept!! Iesenilor directioneri ne vedem la film! :* :* :* :*
Sabina1D pe 14 august 2013 19:16
Bine spus.Asta va fi ocazia noastra sa facem cunostinta cu si mai multi directioneri.
Milka_Yi pe 25 Iunie 2013 21:53
Nu stiu ce o sa fie mai tare: sala plina de directioneri, baietii, melodia care o vor lansa (''Best Song Ever'') sau filmul in sine? :3
Steyn pe 26 iunie 2013 12:07
Toate :o3
darcy2001 pe 17 august 2013 19:34
Toate :)
doomlol96 pe 06 Septembrie 2013 00:27
pe bune acum,nota 2,9 pe imdb si la noi nota e 7,5...
lostinlove78 pe 09 Septembrie 2013 11:10
ce rahat
ma cac pe THIS IS US :))))))))))))) ce film de caat despre o trupa a curului cum zicea unu m ai sus au o piesa buna da si aia e cover cred ca asta zice tot :)))))))))))))
leo26 pe 06 Septembrie 2013 11:11
Trupa de loseri.
Au piese de 2 lei, singura piesa buna este cover-ul One Way Or Another, care apartine trupei Blondie( o super trupa), nu amatorism gen Prima directiune)))
AntoniaMitrasca pe 28 Iulie 2013 22:24
Filmul va fii extraordinar..:D I'm gonna cry...:")
Andrashi pe 14 august 2013 20:32
O sa plangi ? :))))))))))))),iti dau un sfat, uitate in oglinda,sigur o sa plangi.
Bianca335 pe 26 august 2013 18:23
Auzi Andrashi eu sunt directioner dar nu spun nimic urat despre hateri dar nu trebuie sa te certi cu fanii , ei spun asta pt. ca le place 1D nu ca sa te jigneasca pe tine...cred :\
steph16 pe 17 Iulie 2013 22:29
Buna, stie cineva in ce cinematograf se va difuza filmul si cat va costa biletul?
Andrashi pe 14 august 2013 20:33
Se va difuza in Nepal,da trebuie sa te arunci de pe un munte,de acolo,ca sa te primeasca.
darcy2001 pe 17 august 2013 19:32
Ai aici programul tuturor cinematografelor(vezi in stanga), iti alegi orasul, scrii titlul filmului, dai OK si vezi unde ruleaza. http://port.ro/pls/ci/cinema.index2 Biletele la filmele 3D in general sunt cam 15 lei , dar nu sunt sigura .
Lost4815162342 pe 10 August 2013 14:40
Atat de jalnici mi se par oamenii care comenteza atat de mult pe tema One Direction, Justin Bieber etc. Cand o sa intelegeti naibii ca fiecare asculta ce vrea!
Faptul ca ei castiga mai mult decat alti artisiti nu inseamna ca sunt cei mai buni... si faptul ca piesele lor sunt foarte "catchy" nu inseamna ca e muzica de rahat. [Btw, ei se maturizeaza ]
Sariti cu fundu' in sus cand One Direction sunt comparati cu The Beatles .... Nimeni nu o sa fie ca ei.... bla bla bla.... de ce? ca au trecut peste 50 de ani peste piesele lor? Stati calmi ca si atunci s-au creat controverse, si atunci lesinau fetele cand ei erau la mai putin de 50 de m. Singura dieferenta este ca in prezent toate astea sunt accesibile pe internet. NU, One Direction nu sunt ca The Beatles... sau ca orice alta trupa.... sunt ei! si fie ca va place sau nu vor ramane in istoria muzicii pentru ca au reusit sa… citeşte

Frej pe 30 august 2013 00:55
„One Direction nu sunt ca The Beatles sau ca oricare altă trupă...” Ce ți se pare așa de original la ei? Că aceleași labe de melodii le cântau și Backstreet Boys și Take That înaintea lor. Aceleași versuri despre iubire și alte căcaturi de gen, aceleași instrumentale de doi lei și aceleași voci de păpușei castrați. Toate melodiile lor sună foarte asemănător. Deci, ce e așa original la ei?
DarkRazor pe 2 septembrie 2013 16:20
Si nu-mi*
romeo_anisoreac pe 15 Ianuarie 2014 20:38
Idiotii au astfel de gusturi!
Auzi ma la ele. "Gusturile nu se discuta", normal ca nu se discuta! Idiotii au gusturi proste. Daca iti place One Direction esti idiot, pentru ca eu nu-mi imaginez un om inteligent sa asculte asa ceva si sa-i placa!
ghalexandra pe 02 Septembrie 2013 23:20
:((
Dumnezeule, ce comentarii penibile! Sunt 30 de comm la fel, cu "omg film 1D", " vai, vai, vai"! Eu am intrat sa vad diferenta dintre note si se pare ca e uriasa! Nu vreau sa fiu nesimtita si sa dau nota fara sa vad kkt-ul, dar mai si ganditi, disperatelor! Zici ca am intrat pe pagina la twilight! Asta e site de filme, nu de stabilit intalniri la cinematograf ca sa salivati toate in grup! Discutati si voi pe mess sau pe cele 15 pag de socializare! Asa iau astia banii, se bazeaza ca se duc "fanele" sa le vada "filmul" de 10 ori! NOTA IMDB:2,9 :))
Sabina1D pe 14 August 2013 19:14
Vad ca pe aici e plin de comentarii la adresa trupei.Daca nu ii suportati,atunci nu-i bagati in seama.Nu inteleg toata ura asta.
Eu una deabea astept filmul. :)

Andrashi pe 14 august 2013 20:34
Eu zic sa taci din gura si sa-ti dai delete la count.
darcy2001 pe 17 august 2013 19:25
Andrashi , nu se scrie "count" , se scrie "cont" sau "account" :). (ti-am comentat asta doar pentru ca asa faci si tu cu toti)
Ssorinna pe 06 August 2013 12:14
Vad ca va place foarte mult One Direction si pot sa spun ca si eu ii ador dar daca tot ii iubiti atat de mult ajutatii sa castige concursul asta http://www.mtv.co.uk/hottest .
Luana93 pe 14 Iulie 2013 23:26
nu mai pot asteptaaaaa. iuuuuuuuubbeeeeeeeesssssccccc ttrrrruuuppppaaaa aasssttttaaa
Londhron pe 27 Iunie 2013 09:56
Este si in piatra neamt? Ca vreau sa merg asa de muuuullt!!! Iubesc One Direction!
Roxanica2001 pe 26 August 2013 22:20
Super
Deabea astept ziua de 30.08.2013 ca sa pot sa merg la cinema pentru a viziona minunatul documentar de muzica a faimoasei trupe One direction.Ii urmaresc de ceva vreme si deja am inceput sa le fredonez absolut toate melodiile.I LOVE ONE DIRECTION!
lostinlove78 pe 9 septembrie 2013 11:11
daca nu fac si lui Justin bieber inebunesc :)))))))))))))))))))))))))
CezaraYulia pe 30 August 2013 21:58
Merita vazut!
Am vazut azi filmul. A fost foarte tare:) Chiar nu exagerez. Au fost momente amuzante, dar si triste. Am plans, am ras si m-am distrat. Merita vazut!!! :)
valiiteodora pe 28 August 2013 14:09
Nu înţeleg haterilor. De ce vă agitaţi aşa? Pur şi simplu, dacă nu vă plac One Direction ignoraţii! Daţi impresia că sunteţi geloşi pe faima lor. Să ştiţi că nu există numai hateri în România - tipic Românilor, normal - ci şi fani! Aşa cum sunteţi voi fanii unei trupe sau a unui artist, aşa suntem şi noi directioneri, adică fani One Direction.
Frej pe 30 august 2013 00:25
Realizezi că niciun așa-zis hater (definește-mi și mie acest cuvânt, te rog) nu stă toată ziua pe Internet și caută muzică și filme cu One Direction doar ca să aibă ce urî și ce înjura, nu? Chestiilor de genul li se face reclamă nesimțită pe toate site-urile, așa că dai de ele fără să vrei! Nu e nevoie să le cauți tu, vin ele la tine. Mie pe YouTube îmi apăruse la recomandări trailerul de la filmul ăsta, cu toate că eu vizualizam ceva ce n-avea nicio legătură. E pur și simplu multă, multă reclamă! Toți așa-zișii hateri (sunt sigur că dacă-ntreb pe vreuna dintre voi ce înseamnă defapt hater, vă curge mâzga din urechi) au venit aici probabil din pură curiozitate. Am văzut că mai toate folosiți în draci cuvântul hater; mai bine de 80% din comentarii conțin cuvântul ăsta. Și până la urmă ce înseamnă hater? Dacă nu-mi place ceva ce-ți place ție, automat sunt hater? Ca să nu fii hater, trebuie să-ți place orice jeg nesemnificativ de pe lumea asta? Ce logică de bostan...
cosmin_kedii pe 29 Ianuarie 2014 08:42
o biografie discret întrețesuta cu imagini de la concerte care în general, fac parte o povestea de origine a grupului , iar pe de altă parte, face ca privitorul să treacă prin toată gama de emoții experimentate de copii în timpul de filmare , concerte și piese de înregistrare
andreea_payne_henderson pe 26 Septembrie 2013 20:04
de abia astept sa merg sa-l vad!!!e o capodopera sunt sigura!!!!!
iOaNnaaaa pe 20 August 2013 19:21
Joaca in film Eleanor Calder, Danielle Peazer si Perrie Edwards?
Sibel2013 pe 31 August 2013 11:24
cel mai bun film din toate timpurile
BRAVO 1D !!!!!!!!!!!!

andreeas.novacovici pe 30 August 2013 00:17
1D Mania
Am urmarit Documentarul- Musical si... ma rog, e ceva acolo care iti schimba starea. Insa trupa din punct de vedere muzical si tehnic, nu sta rau. Asta se datoreaza desigur echipei 1D care butoneaza totul astfel incat rezultatul final sa fie ... ei bine, asa cum este! Cat despre fetele Directioner, fanele extraordinar de atente la tot ce misca si se aude despre 1D ... DA este iesit din comun si de multe ori ciudat. Dar, hei, fiecare cu ale lui. Eu ascult orice inafara de manele sau muzica lautareasca. Am sansa sau ghinionul de a traii cu 6 fete in casa, siii credeti-ma ca nu este zi in care piesele 1D sa nu fie ascultate si cantate la maxim. Si, maine ma voi duce cu cele 6 fete la cinema. De ce? Ei bine pentru ca sunt minore, si familia nu le lasa singure prin oras! Deci va inteleg asa numitii hatterii 1D! Dar, hai sa nu ne jignim aici pe siteul cinemagia, un site grozav pentru a urmarii… citeşte
noemigrg pe 18 August 2013 14:38
This Is Us
sunt foarte dezamagita pentru ca filmul nu va rula in Satu Mare. am avut mari emotii fata de film iar acum nu-l voi vedea. mersi mult Grand Mall Cinema.
darcy2001 pe 17 August 2013 19:24
Eu ,sincer, de abea astept ca sa apara o data "This Is Us" in RO .
Am fost nerabdatoare inca de cand am aflat ca va aparea un film cu ei . (pentru cei care se trezesc sa-mi comenteze sa stiti ca stiu ca este un "documentar")
Daca ar venii si in Arad sa concerteze sau in Bucuresti as fii si mai entuziasmata :) !
In orice caz , am asteptat de mult sa vad ceva cu ei in Arad , un film , un concert , ghiozdane , tricouri etc... as fii chiar data pe spate daca ar aparea asa ceva :) !

P.S. -Pentru hateri- , de abea astept sa-mi comentati ceva sa ma pot rade de cat de tari in gura va credeti si defapt cat de penali sunteti :) .
1D Family , I love you .

xoxo,
bigONE-FUCKING-PERFECTIONfan

kacy pe 10 Iulie 2013 21:17
this is us
spuneti-mi va rog cat costa un bilet la cinema in Romania?
darcy2001 pe 17 august 2013 19:27
De obicei la filmele 3D biletul costa 15 lei . Asa am observat , dar cauta sa te asiguri :) .
pitickXD pe 08 Aprilie 2014 16:10
WTF!!!
WTF PEOPLE!! Inteleg esti fan dar nu ii mai auto-subestimati in halul asta, si mie imi place de ei dar sa nu exageram cum ca e cel mai tare film.Am vazut peste 1000 de filme si credeti-ma ca nu mint, dar serios acum, cum *nevastuica* mea poti tu , un copil ( chiar daca si eu sunt unul ) sa te trezesti in craci ca e cel mai tare film???? GO TO HELL! Jur ca daca v-as avea in fata v-as bate pana vanataile voastre fac vanatai.Treziti-va oameni buni ca nu e normala mentalitatea asta a voastra!
alexandra_styles69 pe 15 Iulie 2014 18:43
l-am vazut la cinema,dar aici,pe site imi apar doar trailer-ele :3 cum pot sa vad de fapt THIS IS US?
rebecca_sburlea pe 02 Februarie 2014 19:06
I LOVE ONE DIRECTION !!!
cel mai fain documentar EVER !!
II IUBESC PE BAIETIiI ASTEA :xxx
Preferatul meu ii zayn :P