Păreri The Wedding Date

(2005)

Ceva de împrumut

claudiu-daniel-lugoj pe 12 Octombrie 2009 20:09
claudiu-daniel lugoj
O foarte buna comedie romantica care trebuie sa o vedeti credeti-ma merita vazuta,aveti ce vedea.
gabriella94 pe 09 Martie 2011 21:40
love it:X
depinde de preferinte dar eu ador filmul asta:X
e filmul meu preferat;))

AliceT pe 30 Septembrie 2010 14:12
Desi nu sunt fana al acestui gen, The Wedding Date mi-a placut.Parca s-a terminat asa de repede....
Qube86 pe 06 Decembrie 2011 14:58
O comedie romantica destul de draguta...Coloana sonora specifica acestui gen de filme, povestea care te tine in fata ecranului si distributia acceptabila fac din ''The Wedding Date'', un film tocmai bun de vazut atunci cand vrei sa te relaxezi in fata ecranului...
claudelina pe 29 Decembrie 2011 18:17
frumos
Mai,e un film frumos,relaxant,chiar merita ,te relaxeaza,iar actorii,cel putin el face toti banii.
roxx_88 pe 25 Ianuarie 2011 00:19
E un film frumos despre dragoste si incredere!Merita vazut!
Dragos.87 pe 14 August 2023 23:42
Nu m-a dat pe spate, oarecum mi-a plăcut povestea chiar dacă are un ritm lent și în unele momente devine plictisitor..Actorii mi-au plăcut, chiar dacă se putea mai bine,oricum nu strică o vizionare..!
Nikia pe 28 Februarie 2011 20:41
in fine.....nu e chiar o capodopera dar este un film foarte reusit care merita vizionat chiar daca nu esti fan al genului si sigur iti ridica moralul.
amareea pe 01 Ianuarie 2011 19:12
super tare filmu , pt amatorii genului.... :D, o comedie romantica reusita
nana2727 pe 17 Octombrie 2010 12:36
spuneti-mi si mie un site pe care pot sa vad the wedding date cu subtitrare k l-am vazut dar nu avea subtitrare.
AS-ANA pe 30 Iulie 2009 12:12
comedie :D
povestea a 2 surori... defapt nunta uneia..dar mireasa se culcase cu fostu iubit al sorsei pe care sorsa nul uitase si inca il iubea" cred.. si sora ca sa nu vina singura la nunta pt ca fostu ei era cavaler de onoare atunci plateste un tip ca sa vina cu ea si pana la urma ramane cu tipu... :P nam chef si nici talent sa povestesc:D
teodora paun pe 07 Decembrie 2005 23:02
ESTE UN FILM INTERESAN! POATE CA MI S-A PARUT ASA DIN CAUZA FAPTULUI CA MA CAM REGASESC IN PERSONAJUL FEMININ!CREDCA SI EU AS RECURGE LA ASTFEL DE NEBUNII! ESTE EXACT STILUL MEU SI NU-MI E RUSINE SA RECUNOSC! M-AM REGASIT IN FEMEIA INDEPENDENTA, CARE NU MAI ARE TIMP DE IUBITI.
FILMUL EBUN. RAZI, PLANGI, TE BUCURI, TE AMARASTI. ADICA ARE TOTB CE-I TREBUIE PT A FI DE SUCCES.

violeta pe 21 Noiembrie 2005 11:02
Slabut dar relaxant
MNarcis pe 23 Iunie 2013 09:53
Cliseu peste cliseu, pierdere totala de timp (nimic nou sub soare, nimic interesant), nici pisici mele nu l-as recomanda sa-l vizioneze (si nici macar nu este o prea mare cinefila).
bainca pe 12 Februarie 2021 02:22
nota 5 asa si asa
Un film destul de plictisior , l-am vazut demult , povestea este frumoasa dar actiunea nu ma impresionat cu nimic si nici actorii . Multe scene fara logica din pacate cu toate ca sunt fana comedii romantice si filme romantice in general , nu le critic ca cliseice sau ceva de genul tocmai ca imi plac filmele frumoase romantice cu finaluri majoritatea fericite dar acesta chiar nu mi-a atras atentia . A fost plictisitor din pacate , asa ca mai mult de 5 pentru povestea care mi-a placut in prima faza nu pot sa ii ofer , as fii vrut alt tip de actiune dar ce sa ii faci
serban_ionescu pe 24 Mai 2018 22:17
Relaxant, comic, fara vulgaritati, dar prea superficial tratat si moral-usuratic
O comedioara de mica intindere, relaxanta, cu actori simpatici, carismatici bine alesi si mai ales cu doua actrite frumusele in rolurile feminine, respectiv Debra Messing mai ales, dar si Amy Adams, dar usurica si cu substrat cam moral-usuratic, oarecum tolerant-incurajator, in conditiile in care a fost mult prea succint-superficial tratata pe parcursul efectiv a doar 75 de minute.
Drept urmare ii acord o nota de aproximativ 6,3 deci +6 si 6 stele tot cu UN MIC plus .

CriticFin100La100 pe 31 Decembrie 2012 03:29
Ce este intrigant la acest film este ca scoate la iveala mai multe aspecte ale vietii cotidiene. Unul dintre ele este acela al persoanelor ce doresc sa aiba o cariera reusita, neputand astfel sa compenseze din lipsa de timp si pe plan personal, si al doilea acela ca exista sentimente chiar si din partea unui barbat, care nu va face totul pentru sex. Filmul este foarte relaxant si placut, actorii principali avand o chimie remacrabila cu ochiul liber intre ei.
xerses pe 25 Martie 2012 22:31
Mi-a placut teribil.Foarte bine dozata comedia, drama, a existat o chimie excelenta intre actori....
didi30 pe 30 Decembrie 2011 20:44
mi-a placut si m-as uita in fiecare zi la el.Dermot e irezistbil!!!!
Beatryce pe 01 Noiembrie 2011 15:48
pare interesant..o sa ma uit la el in seara asta :x ~!
andreeeeeeea pe 06 Septembrie 2011 19:39
Ma asteptam la mai mult. Dar a fost dragut. M-am uitat numai pentru Amy Adams.
mihaelatb pe 28 Octombrie 2010 21:44
simpatic! mi-au placut amandoi actorii! e drept ca pe ea o stiu inca din Ned and Stacey , dar si el s-a ridicat la nivelul cerut de rol. O comedie amuzanta, despre aceeasi problema, maritatul, si in special maritatul surorilor mai mici. Dar iata ca prezenta la aceasta nunta el o priveste ca pe o afacere ,pe cand ea o considera o minciuna jenanta. Si desi el nu a mai acceptat sa participe niciodata la nunti, ceva in glasul ei,,,
dayanna11 pe 01 August 2010 22:13
foarte dragut filmul, excelent cand esti cam melancolic, iti ridica moralul:))
mebubu2007 pe 28 Septembrie 2013 15:45
o comedie foarte simpatica pe care am savurat-o atat eu cat si sotul meu....
cosmin_kedii pe 26 Aprilie 2013 08:43
O buna comedie romantica de asemenea, o reflecție bun pe dificultatea de a merge singur la o petrecere de familie atunci cand esti singur.