Păreri The Watch

(2012)

Extra' pază-n cartier

Gandava pe 01 Septembrie 2012 10:50
Foarte slab
Nu am vazut de mult un film asa de prost din toate punctele de vedere.
DuZa pe 28 August 2012 23:42
nu-i prea bun
tocmai l-am vazut.. nu-i prea reusita trecerea brusca de la o scena semi-comica la o scena sf. aveam mari asteptari..
SmashedDreams84 pe 10 Septembrie 2012 10:33
l-am vazut si sincera sa fiu ma asteptam la ceva mai mult...
VasyL pe 25 August 2012 00:15
O comedie bunicica !
Un film bun, se putea si mai bine, nu prea a excelat in ceea ce priveste fazele comice. Oricum merita vazut, macar pentru actorii care joaca in el !
psihologu pe 28 August 2012 18:16
The Watch: extraterestrii s-au furisat in cartier
Pe mana cui ramane salvarea planetei cand Men in Black sunt in concediu? The Watch ne propune patru dezadaptati intr-o poveste fara prea multa originalitate, uneori spusa suparator de lenes, alteori pigmentata cu un umor grosolan.

The Watch a fost un film ghinionist cu mult dinaintea lansarii. Intial era gandit ca un proiect pentru Will Ferrell scris de Jared Stern (Mr. Popper’s Penguins). Ferrell s-a retras preferand pentru 2012, an electoral in America, The Campaign pe care il vom vedea in curand si in cinematografele din Romania, iar scenariul lui The Watch a intrat pe mana cuplului adolescentin Seth Rogen – Evan Goldberg. Cei doi, cu titluri precum Superbad, Pineapple Express si Green Hornet la activ, vireaza serios umorul povestii in directia grobiana. Prima jumatate de ora e de vazut cu toata familia, dar restul capata accente masculine cu limita clara de varsta.… citeşte

eko pe 07 Noiembrie 2012 03:25
chiar nu stiu de ce comentati asa de mult o COMEDIE , nu e un film care se ia in serios , are multe faze amuzante , scene de lupta mai bune decat unele filme de actiune si o distributie de milioane . este un film bun care m-a binedispus si la care nu m-am plictisit nici macar o secunda. eu ii dau nota 10 chiar daca nu este o capodopera.
AndreBlack pe 5 ianuarie 2013 23:40
In sfarsit , un comentariu adecvat . Sunt de acord cu comentariul tau , si mie mi-a placut foarte mult filmul .
VVVVV pe 24 august 2017 21:21
exact...stiam la ce sa ma astept cand am intrat la cinema...multumit.....
anonymous.649176fd5b320 pe 22 August 2012 16:07
Flangea007 pe 17 Noiembrie 2012 20:48
Bunicel
Sincer sa fiu ma asteptam la ceva mai mult de la acest film.Dar a fost o comedie buna care merita vazuta daca nu ai ce face.Mi-a placut foarte tare fazele alea in slow motion cu extraterestrii si mai sunt unele faze care cu greu te abtii sa nu razi.
GeorgeGeo2011 pe 08 Mai 2012 17:29
OOO ce distributie sper ca va iesi ceva frumos.....
Sorin87 pe 13 Noiembrie 2012 00:39
The Watch
Inceputul filmului nu dadea de inteles ca este asa bun dar pe parcurs am vazut mult mai multe, mi-a placut faza slow motion cu pistoalele superrrrrrrr.10
lapidarium pe 18 Noiembrie 2012 13:14
Nu imi face placere sa ma repet dar trebuie sa o fac!Orice film in care apare Ben Stiller nu poate decat sa fie un esec.Nu am vazut in viata mea un actor mai urat si mai dizgratios decat acesta.Priviti-l cand vrea sa fie serios si o sa radeti in hohote.Nu m-as mira daca ar avea si vreun statut de sex-symbol pe la Hollywood (americani au alte standarde diferite de ale europenilor).Filmul incepe cu o reclama la Coca-Cola, continua pe ritmuri de rap "nigger", vedem un hispanic care doreste sa devina "ameurican" (si reuseste) care in faza urmatoare este jupuit si eviscerat de un extraterestru (saracul nu s-a bucurat nici macar o zi de cetatenie).Undeti credeti ca decide Stilarica fara frica sa isi faca o echipa de paza a cartierului impotriva nemilosilor extraterestrii.La arena de futbol american unde se strange tot boborul sa rontaie popcorn si sa ragaie cola.Echipa este completata de… citeşte
mariuszmeu pe 13 decembrie 2012 01:05
Subscriu !!!
KillHannah pe 21 August 2012 12:38
Greseala in poster: este Richard Ayoade nu Ayonde, FFS!
k-rissa pe 13 August 2012 13:41
nu sunt cu genul "comedie", insa asta trebuie sa-l vad! :)
AndreBlack pe 05 Ianuarie 2013 23:42
Mie chiar mi-a placut filmul . A avut unele momente chiar amuzante si a avut si o tema care sa te tina in priza . O comedie-SF reusita ! Il recomand !
sill49 pe 01 August 2012 21:46
de-abia astept sa apara si in romania!!!!!!!!!!!!!!
alex_il_fenomeno pe 21 Decembrie 2012 12:04
nu stiam la ce sa ma astept de la el, dar in cele din urma s-a dovedit o comedie inspirata, o productie placuta de urmarit impreuna cu familia. momente placute, dar si reale, pornind de la ideea unei prietenii si a deciziei amicilor de a face ceva cu cartierul lor, indiferent de pretul pe care il plateau. Poante bune, actori de comedie consacrati ( Ben Stiller, Jonah Hill, Vince Vaughn ), ritm foarte bun si surprize la tot pasul! eu spun ca merita urmarit, si nu numai o data.
stansibran pe 28 Septembrie 2012 19:55
cam tampitel...dar merita vazut...are scene la care nu poti sa nu razi.
crome pe 03 Septembrie 2023 23:39
O comedie slaba cu iz de since fiction departe de a fii un film decent.5
H4cK3RuL pe 07 Februarie 2018 19:16
ArTh # S. M. H4cK3R*uL Ionut /// Calafat 1995 Romania
Are cateva faze destul de bune... dupa un timp parca imi doream sa te termine mai repede.
andystarx pe 24 Ianuarie 2017 02:28
Efecte de 2 lei,caterinca din parti,acting slab,o catastrofa totala,cu greu am rezistat sa il urmaresc pana la final ! Unul din cele mai slabe filme ale lui Stiller ,de evitat !
XShadowX pe 03 Martie 2015 10:56
O comedie idioata ;)
Este o comedie cam aiurea insa cu o distributie buna , cu actori consacrati , de renume si asta si numai asta m-a facut sa ma uit la asa ceva , un SF nu poate fi categoric !
kakapiciu pe 13 Ianuarie 2015 01:10
Un lucru de apreciat la film este felul in care is bate joc de logica si baga toate poantele posibile in speranta ca ne va face sa radem.
tudiqu pe 04 Mai 2014 00:08
A fost chiar o comedie bunicia.Are cateva faze chiar amuzante.Si e fain sa-i vad pe Stiller, Vince Vaugh si Jonah Hill in echipa.
DeadSea07 pe 25 Ianuarie 2014 18:41
Nu mi-a placut niciodata cum joaca Ben Stiller,sa fie alura sa ,nu am idee.Cert este ca in acest film mi-a placut,filmul per ansamblu imi pare reusit.
Povestea alterneaza intre comedie si sf cu actiune,are cate putin din toate si formeaza un cocktail placut.
Cred ca se putea renunta la anumite aluzii sexuale si limbaj vulgar,dar nici asa nu a fost rau.
Anumite faze din film dadeau indicii clare despre ce urmeaza sa se intample,de ex: cand prietenul lui chelsea-fata
unuia dintre cei 4 membri ai brigazii de supraveghere a cartierului(bob) ,da cu acesta de pamant de parca era din
plastilina;Bob avand peste 1,80 m si vreo 100 kg; te duce clar cu gandul ca adolescentul care l-a aruncat prin usa este un extraterestru.
Intriga din film este si ea bine pusa la punct
Ca un minus ar fi durata mare a filmului,pentru ca la un moment dat devine… citeşte

marian_ionita pe 03 Ianuarie 2014 22:27
cum se numeste melodia aia de club din film??? din secventa cand isi ia bataie taicasu lu chelse aia??
Mihai2508 pe 22 Ianuarie 2013 23:37
Un film mediocru
Un film bunicel, insa ma asteptam sa fie mult mai bun, avand in vedere distributia pe care o are, si un subiect pe care ar fi putut sa il dezvolte....pacat. Nici ca si film de comedie nu pot spune ca exceleaza in vreun fel, are ceva faze comice, dar la care nu razi in hohote ci doar zambesti......
emy_sinaia pe 19 Ianuarie 2013 23:34
zmeura de aur 2013
Parerea mea este ca nu am vazut fim mai prost ca asta pe anul acesta !
Bayard pe 29 Decembrie 2012 03:43
Un film slab de tot, putin amuzant, in care toate personajele joaca exact aceleasi roluri pe care le-au jucat in toata cariera lor.... deci nimic nou sub soare. Sigur puteti gasi o comedie mai buna daca vreti sa va amuzati.
zumzooma pe 07 Decembrie 2012 17:05
Mie nu mi-a placut si nici nu mi s-a parut amuzant. Cred ca se putea mult mai bine de atat avand in vedere distributia.
danut_muresan82 pe 28 Noiembrie 2012 18:25
pacat ca sa facut o comedie sa pierdut un scenariu bun putea sa iasa cel mai bun horror al anului 2012
knorbi pe 23 Noiembrie 2012 02:16
Nu este cel mai rau film pe care l-am vazut anul acesta chiar daca pe la mijloc a devenit extrem de previzibil. Merita vazut insa pentru momentele amuzante.
MikkaelWolfganger pe 01 Februarie 2013 13:30
CGI-uri ieftine, glume rasuflate, poveste stupida...un film slab, desi exista ceva faze simpatice.Ma asteptam la mai mult de la o asemenea distributie, pana la urma cred ca isi merita locul la Zmeura de Aur.
CriticFin100La100 pe 11 Ianuarie 2013 02:28
Un film care te face sa razi si care are un limbaj mai colorat, care condimenteaza actiunea.
tonymaestrul pe 17 Decembrie 2012 20:12
Este un film mai mult SF si mai putin comedie insa merita vazut cand te plictisesti intr-o dupa-amiaza de duminica.
rrs85 pe 17 Decembrie 2012 08:00
Film de duzina, cu o mare mediocritate, baltita cu tardive sfaraieli comice, genul deja consacrat al americanilor...
ooo333 pe 30 Noiembrie 2012 13:59
Bunicel
Un fel de parodie deci trebuie tratata ca atare , mi-e mi-a placut filmul , merita vazut ca sa nu te plictisesti .
Ammelie pe 29 Noiembrie 2012 17:24
The Watch (2012)
So funny! Filmul este o comedie usurica, cred ca este clar prin distributie acest lucru, deci e genul de film de privit cu prietenii si de ras chiar la fazele mai previzibile. Mie mi-au placut personajele si recunosc, m-am amuzat destul de mult. Probabil 7/10 este o nota prea mare si o a doua vizionare n-ar sustine-o, dar in acest moment asa simt. :)
claudiu-daniel-lugoj pe 17 Noiembrie 2012 09:15
Am vazut acest film si este o comedie foarte tare.Mie unul mi-a placut acest film,mai ales ca are si ceva sf. prin el.Vreau sa spun ca acesti actori fac o gasca nebuna de tot,in care se hotarasc sa apere oraselul lor de invazia extraterestra.Un film bun ce trebuie vazut.
DragonMaster pe 14 Noiembrie 2012 20:57
Asa si asa
Este o comedie cat de cat buna dar am avut asteptari mai mari de la acest film mai ales la ce distributie are.Ofer nota 5 acestui film.
GALD pe 10 Noiembrie 2012 21:50
Comedie horor SF
Nu stiu ce e ... comedia e horor sau SF-ul. Au cam dat cu stangul in dreptul la ideea de comedie - pacat de distributie.
Una peste alta, cam slabut filmul si pentru ca, genul de a scoate un film la care sa razi doar pentru argouri si tente sexuale a cam inceput sa fie de-a dreptul deranjant.
Cam asa cum s-a manelizat si muzica buna.
Ce sa faci - se lucreaza la banda, iar cantitate primeaza in fata calitatii.
Rusinica!!! aveam pretentii hollywood-iene ...

28November pe 10 Noiembrie 2012 15:24
Are si momente amuzante!
Eu am ras la acest film in multe momente si chiar imi parea rau ca l-am vazut singur fiindca au fost cateva faze care, in grup, pot da nastere unor discutii amuzante.
Vad ca multi dintre voi ati desfiintat filmul, ori sunteti prea inacordati si aveti nevoie de relaxare ori n-aveti simtul umorului.Nu uitati ca aste-s filme de relaxare...si atat...

xerses pe 06 Noiembrie 2012 13:45
M-a amuzat, chiar daca aveam ceva asteptari mai mari...
anonymous.6229028630c4f pe 02 Noiembrie 2012 15:44
blackheart4you pe 4 noiembrie 2012 12:46
6 inca e prea mult..
pe 4 noiembrie 2012 14:53
dhany_81 pe 13 Septembrie 2012 09:45
OK !!!
Am fost aseara sa vad filmul... Din trailer nu prea poti sa iti faci o parere, dar in urma vizionarii filmului pot sa spun ca este o comedie bunicica. Cam in genul celor in care joaca Ben Stiller. Nu sunt asa dese momentele comice..insa sunt reusite. Il recomand celor care vor sa mearga la acest film. Nu au nimic de pierdut.
The Watch – Un film stupid, amuzant pe alocuri
[Titlu in limba romana: Extra' paza-n cartier]

CoolRank: 6/10

Regie: Akiva Schaffer
An: 2012

Actori: Ben Stiller, Vince Vaughn, Jonah Hill
Genul: comedie

The Watch este un film destul de ciudat, sau poate chiar o prostie. Nu trebuie luat in serios si nici nu trebuie sa urmariti logica actiunilor, ci trebuie sa va bucurati de el si sa va minunati de ce a putut sa le vina in minte scenaristilor. Unele parti chiar le-au reusit si au avut un efect foarte bun, ... citeşte

DragoiSorin pe 19 August 2012 14:23
O distributie foarte faina,abia astept sa il vad,sunt sigur ca o sa fie o comedie foarte reusita!
Manusa pe 04 Noiembrie 2012 17:30
Am asteptat cu nerabdare aceasta comedie, dar dupa ce l-am vazut mi-am dat seama ca am asteptat......degeaba. Filmul, desi are o distributie foarte buna, nu a incantat, are cateva momente comice, dar...atat, din pacate.
MarutaAdrian pe 26 August 2012 20:53
Tocmai l-am văzut, și pot sa va spun ca nu este cel mai bun film în care a jucat Ben Stiller dar eu zic ca merita văzut..