Păreri The Twilight Saga: Eclipse

Saga Amurg: Eclipsa

zatyy pe 30 Iunie 2009 22:49
mai sus apare ca deja 3 persoane o vazut deja filmu ...wow ..io credeam ca abi in 2010 o sa apara ..e kalumea sa ai capacitati de medium :D
Mist pe 7 septembrie 2009 19:39
Suntem in Romania...Nu uita ca aici prostia nu are limite.
mihaita34 pe 15 septembrie 2011 17:27
in romania orce e posibil
WhitEnBlacK pe 27 Februarie 2010 16:10
STOP!
Am stat cam o ora sa va citesc toate parerile. Cu unele am fost de acord, cu altele, nu. Dar, fratilor trebuie sa va zic: pe langa faptul ca am mai gasit cativa gandaci pe aici care stiu numa` sa comenteze aiurea, am mai observat si cat de entuziasmati sunteti ca apare eclipsa. Pe langa asta, mai si spuneti ca va fi un film de succes. Poate ca v-a inzestrat mama natura cu forte ultra- speciale de a prezice viitorul [ca si alice cullen] si nu stiu eu. Hai sa fim seriosi. Si la New Moon am prezis dinainte ca va fi bun, si sincer, nu a fost mare grozavie, asa cum ne`am asteptat. De unde stiti ca eclipse nu va fi de tot rahatu` sau daca va fi o capodopera daca inca nu l`ati vazut? Pe langa asta, inteleg, sunteti mega fani Twilight, ati citit cartile si au fost extraordinare - sunt de acord- dar de unde stiti ca filmul va fi la fel? FILMUL e FILM si CARTEA e CARTE!!!! Atat! Nu va grabiti!… citeşte
anda_1011 pe 15 martie 2010 19:22
bine spus WhitEnBlacK....
Sophy93 pe 18 septembrie 2011 17:31
ao dreptate. dar uni ne nastem prosti siramanem prosti. asta este n-avem ce face WhitEnBlacK
Lina pe 13 Iunie 2009 15:42
Nu pricep de ce toata lumea voteaza inainte sa vada filmul?De unde stiti voi, cum va fi filmul.Daca cartea a fost buna, asta nu inseamna ca si filmul va fi la fel.....si mda....tre sa acord si eu o nota...ce rahat......
Wonka pe 27 august 2009 20:48
Corect spus !
picocica21 pe 9 august 2010 00:14
fato, ai votat. inainte sa il vezi. :|
alice999 pe 20 Martie 2009 13:15
eclipse
Imi plac foarte mult volumele,abia astept sa apara:D..
GD pe 2 septembrie 2009 17:39
POIANA MARE nu e aici draga mea..
korinakittyc pe 1 septembrie 2010 12:06
Si mie mi-au placut la nebunie volumele. Si filmele mi-au placut foarte mult dar nu la fel de mult ca volumele insa abia astept sa apara ultimul film, chiar sunt curioasa cum o sa fie.
ByaTh1505 pe 23 Martie 2009 21:26
Abia astept sa vad cum va fi regizata a treia carte. Am citit`o si va fi ceva interesant!
GD pe 2 septembrie 2009 17:38
ca pe a 2-a ai si vazut-o...doamneeeeeee
rockstar pe 15 iunie 2010 13:55
5fluujj
my_deep_pearl pe 08 Aprilie 2009 15:15
Eclipsa
Sunt foarte curioasa sa vad cum vor evolua actorii in ecranizarea celei de-a treia carti din serie. Si abia astept sa vad anumite secvente cum iau nastere... intocmai ca in carte... viata umana a lui Rosalie si cea a lui Jasper... secventele de apropiere dintre Bella si Edward, dar si dintre Bella si Jacob
I can't wait till then... :x

my_deep_pearl pe 10 mai 2010 14:27
Dupa cele doua trailere aparute pana acum, nu cred ca se va spune mare lucru despre viata lui Rosalie, insa Jasper sigur nu va fi pus in umbra, ca doar el ii invata pe amicii nostri vampirasi cum sa se lupte cu nou-nascutii.
my_deep_pearl pe 7 iunie 2010 11:07
mersi ca m-ai anuntat. nu am prea mai intrat pe siteul oficial si nu stiam ca au mai aparut clipuri. can't wait... dar o sa merg la Bucuresti sa-l vad... :x
Mikala pe 05 Iunie 2009 14:14
O sa fie un film reusit stiu sigur asta . Si mai stie inca jumate de planeta ca o sa fie reusit !
valigeo96 pe 3 septembrie 2009 13:26
..............Vampirila,asteapta mai intai sa apara!
MissBlossom01 pe 19 iulie 2011 16:08
Doamne fereste,uitati de comentariul meu de mai sus pe care l-am scris acum un an si ceva.Se mai schimba parerile :))
adyna_cat pe 25 August 2009 11:15
Omg OmG Omg... abea ashtept sa aparaa::X:X:X:X:X::X
GD pe 2 septembrie 2009 17:41
Omg OmG Omg...abia asteptam sa taci dracu!!!!!!!!!!!!
IchigoWolf pe 24 iulie 2010 02:45
Oh,asta o fost chiar haios :)).Eh,crizatele din ziua de azi,ce sa le faci?Deja o aparut atatea exemplare...Sunt ca si gandacii!Ah,si eu detest gandacii...Jos cu gandacii!(cred ca pricepeti aluzia :) )
oNLix pe 04 Octombrie 2009 16:44
Twilight: Eclipse
filmele twilight sunt niste capodopere la fel ca si cartea. le adooooor si abia astept sa apara eclipse. o sa fie grozav:X:X dar sa asteptam mai intai new moon si apoi ne bucuram de eclipse.
daria224 pe 28 decembrie 2009 19:51
intradevar.parerea mea este: filmul este bun cartea este foarte buna povestea este magnifica.
Liviu- pe 11 iulie 2010 20:43
Ce premii? Zmeura de aur? Alea date de MTV sunt considerate premii numai de adolescenti... si ca tot vorbim de adolescenti...erau si niste premii cu acelasi nume, nu? Of, multe aberatii mai auzi pe aici...
Hiiuliana pe 09 Aprilie 2009 01:12
Abia astept sa apara.Cartea e geniala.Sunt curioasa cum o sa termine asa repede filmul.Nu vreau sa regizeze Drew filmul:)) o detest.Sper sa apara in film mai multe faze dintre Edward si Jacob cand se tot tachineaza.Mai ales in cort.Si sa fie naibii mai stransa legatura dintre Bella si Edward.Kristen,mama,apropie-te mai mult de Robert:)) da-i papucii lu Michael ala si du-te la Robert:))
my_deep_pearl pe 15 aprilie 2009 03:58
nu inteleg de ce nu iti convine faptul ca drew va regiza ce-a de-a treia ecranizare a seriei? am mai vazut si alte productii ale sale si mi se par reusite. intr-adevar acea secventa cu cortul imi doresc sa apara... este spectaculoasa... inca o chestie: stim ca cea mai mare dorinta a fanilor este ca actorii din rolurile principale sa fie impreuna (like together "together") si in viata reala, dar fiecare e pe drumul sau, nu crezi?
Hiiuliana pe 20 iunie 2010 15:15
Si de aia nu poti sa dormi tu noaptea. :))) Se vede ca ai multa ocupatie de intri pe pagina asta sa citesti comentariile..uite cine nu are minte. :>
amy99ec pe 14 Noiembrie 2009 18:46
SUPERRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
E SUPER TARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CHIAR DACA NU L-AM VAZUT STIU CA E SUPER!!!!!!!!!ABIA ASTEPT SA VAD CUM E REGIZAT FILMUL!CARTEA E SUPER!!PENTRU MINE HARRY POTTER SI TWILIGHT SUNT CELE MAI TARI!!!ADOR SERIA TWILIGHT:TWILIGHT
moonwolfesss pe 24 ianuarie 2010 00:40
ce va placu la filmul asta? poate nu-l inteleg eu....iubire interzisa dintre vampiri si oameni?otv curat
Anutza9818 pe 22 martie 2012 19:32
Bai oameni buni...dak nu va place.......................GURA mica uite acum a aprut filmul ......a trecut de mult aparitia lui.......SI FILMU E SUPER...................si nu conteaza varsta ............dar cu cn sa vorbesti cu dastia care inca se uita la Tom si Jerry:)))=))) ma lasati ........hai vedeti ca incepe Pantera Roz:))))=)))si dupa Disney Junior cu desenele voastre preferate. Nu va dati seama ca este un super film din cauza golului din capu vostru.....asa ca Small Mouth!!!!!!!!!
valigeo96 pe 03 Septembrie 2009 13:30
Bine inteles,cel mai bun film al anului care vine,sau poate doar asta lasa de inteles!
Oricum ar fi pentru mine (cel putin)este PERFECT,storyline,distributie,actiune TOT!Este o poveste fascinanta!Pentru mine Harry Potter si Twilight sunt FAVORITE!
Mikala pe 12 septembrie 2009 22:21
I-auzi ma , sunt favorite , de aia comentai de New Moon mai devreme . Decide boy .
cotenescu.carmen pe 19 iulie 2010 16:46
oare mai ruleaza in Timisoara pana in 3 august? Atunci ajung pe acolo si as vrea sa`l vad cu ocazia asta.[ chiar daca nu sunt fana]
chaosnecrolyte pe 06 Iunie 2009 19:46
David Slade e regizorul perfect pentru a treia parte din seria "Twilight"!
David Slade a creat in "30 Days of Night" un horror cu vampiri de-a dreptul infricosator, chiar prea realist in privinta unora din scene. Sunt absolut convins ca va imprumuta o doza din ferocitatea si temperamentul vampirilor din acest film in reprezentarea din "Eclipse" a armatei de vampiri nou-nascuti ai Victoriei. Eu personal as prefera sa vad in "Eclipse" o alternanta de scene intre lupta dintre vampirii Cullen si haita de varcolaci impotriva armatei de nou-nascuti, si lupta dintre Edward si Seth vs. Victoria & Riley (singura lupta vazuta prin ochii Bellei in carte). BTW, sunt zvonuri cum ca rolul lui Riley ar putea fi oferit lui Tom Felton (Draco Malfoy), insa acesta nu s-a decis inca daca va accepta.
Mikala pe 7 iunie 2009 13:24
Doamne ce bine ar fi daca ar juca Tom . Deci ma jur ca ma gandeam ca i s`ar propune un rol pentru ca el chiar are fata de vampir ! :)
ChristianCage00 pe 18 iunie 2011 15:17
Sincer, de abia astept sa se termine prostia asta, sa se lase Meyer de scris ca sa vad cum incep sinuciderile.
izzuka pe 11 Iulie 2009 22:29
Sunteti curiosi cum se va desfasura acctiunea in continuare ?? :> Cititi cartea :))) Chiar merita ....
valigeo96 pe 3 septembrie 2009 13:31
..............Sa ti-o citim tie sau cum ???
andreea47 pe 21 septembrie 2010 22:01
mai cred ca l-am vazut pana acum de vreo 5 ori si inca ma mai pot uita la el ca de altfel la toate, am citit si cartile si sunt minunate.
teutsa14 pe 02 Mai 2009 22:13
va rog spuneti`mi si mie cum se num cartile si de cine sunt scrise
serenity90 pe 20 mai 2009 21:48
1 Twilight (Amurg) 2 New Moon (Luna Noua) 3 Eclipse (Eclipsa) 4 Breaking Dawn (Zori de zi) La noi apare tradusa si adaptata in noiembrie 2009 odata cu al 2lea film, New Moon! 5 Midnight Sun care este inca in curs de...realizare...povestile din cele 4 volume se reiau dar privite prin ochii lui Edward...deci mai dureaza pana apare la noi...1 an ..2... Sunt scrise de Stephenie Meyer Eu l-eam citit pe toate in engleza...k nu am mai avut rabdare sa ma duc la magazin sa le iau, si deja cateva capitole din Midnight Sun pe care Steph le-a pus pe siteul ei...Sper k lui Drew sa-i mai vina mintea la cap putin...nu prea se pricepe...la cat de tare e cartea...e pacat k filmul sa dezamageasca...cine a citit 1 carte si a vazut si filmul stie ce zic...oricum, imi place filmul, asa cum e, Kristen e super, iar Rob...ar trebui sa mai invete de la ea cate ceva...oricum e un papusel!
ChristianCage00 pe 16 iunie 2011 15:01
Abia astept sa se termine seria asta. Va fi sinucidere in masa cand Meyer va renunta sa mai scrie carti. Momentul ala va fi fantastic, show-ul MTV va reveni la normal, fara premii spre Pattinson, iar in sfarsit Premiile Zmeura de Aur nu vor mai avea un pretendent principal.
bpradu pe 08 Iulie 2010 20:34
o pierdere totala de timp, nici unu din actori nu joaca bine, zici ca le sufla unu in ceafa ce sa zica, dar cum reclama e sufletul comertului va fi un film foarte vizionat! Nu am vazut de ceva vreme un film asa de slab pe ecrane!
kr1st1badboy97 pe 18 septembrie 2010 17:37
in sfarsit cineva cu putina minte
Yulia pe 23 Iulie 2010 01:26
Eu cred ca filmele astea sunt facute special pt adolescentii americani , care nu exceleaza la capitolul inteligenta.
ral991984 pe 19 februarie 2011 00:00
o stea sincer? asta e chiar rautate!!!!!!!!!!!!! doamne fereste!!!!!!!!!!
alecs10 pe 12 Iulie 2010 23:50
...
Fara sa ofensez fanii acestui "fenomen", filmul este o porcarie incontestabila. Nici macar muzica nu mai este bine utilizata in acest film...macar soundtrack ul, trebuie sa recunosc, e ok in primele doua parti.Foarte prost filmat, cadre de doi lei, replici penibile si un joc al actorilor extraordinar de prost! Dar evident acesta e secretul succesului!
Ucshi pe 13 iulie 2010 12:51
exagerezi :)
ral991984 pe 19 februarie 2011 00:02
cum puteti bai nene sa notati filmul numai cu o stea???!!!!eu inteleg ca nu il considerati o capodopera dar nici chiar asa....................nu mai exagerati atat...............................
mvpsebi pe 08 Iulie 2010 09:32
Poate un pic mai bun ca New Moon, dar tot naspa..
Multe momente de o penibilitate ce depaseste chiar si limita bunului simt..nu ma puteam abtine sa nu rad la acele faze si nu cred ca acest film s-a vrut a fi o comedie.
Si totusi daca cumva reusiti sa rezistati filmului, intr-un final veti vedea ca lucrurile incep sa devina oarecum interesante, dovada fiind faptul ca nu l-am categorisit drept un "monument de prostie" (chiar daca in mare parte cam asa este)..si inca un plus pt ca n-am adormit la el (mare minune :D).

Theofil88 pe 11 Iulie 2010 12:35
Astia nu se stiu saruta cu limba?! Edward e virgin la 100 ani!
Am vazut filmul la calitate telesync si spun ca inflacaratii tinerei saruta ca acum 100 ani. In partea a treia, adica Eclipse, pe pamant a ramas o singura femeie frumoasa, iar doi tipi erecti si virili n-au ce face cu testosteronul decat sa se bata ca doi cocosei. Imi pare ca desi are nu stiu cate sute de ani, Edward - sau cum l-o fi chemand - e inca virgin: se comporta teribilist, ar muri/omori pentru o femeie si asteapta sexul doar in noaptea nuntii... Cat despre celalalt tip, e un maniac al salilor de fitness - cu steroizi in vena. Iar Bella e o iepuroaica din toate punctele de vedere. Pe deasupra mai are incisivii mari si isi tine gura deschisa (sa se vada ca foloseste Colgate si are incisivii sanatosi) in fiecare moment, ceea ce e foarte nepoliticos si inadecvat in orice filmare. Mamzela-castor are dintii sanatosi sa culce pana si Padurea Spanzuratilor, nu numai "padurea" lui Jacob.… citeşte
Lady_Vampire pe 22 iulie 2010 01:03
Theofil88 Iti dau eu raspunsul (din zori de zi): Edward o saruta asa pt ca altfel o ucide. :) cu alte cuvinte...se abtine :)
sorinaaa pe 5 august 2010 18:50
mi.a placut ce ai zis.....ai dreptate:p
Ruben pe 03 Aprilie 2010 00:22
bun!
eu zic ca merita vazut ... mai ales daca ai vazut si celelalte parti ..cred ca va fi interesant si plin de suspans!!!:D:D:D
emaB pe 26 Iulie 2010 08:26
Am vazut toate filmele si am citit partial cartile. Si tot...
Aceeasi actiune taraganata, aceleasi replici atat de proaste ca-ti vine sa razi si aceeasi Bella din lemn langa un Eduard prea efeminat pentru ce trebuie sa reprezinte. E trist ca fata asta e centrul universului unor fiinte care sunt, in sinea lor, interesante si uber-cool, nemuritoare pe ici-pe colo si toate se invart in jurul adolescentei asteia derutate si fade. Poate de asta place tuturor fetelor Twilight, fiindca se pot identifica cu eroina?

Si nu, cartile NU sunt mai bune. N-au fost nedreptatite. Regizorii au facut si ei ce-au putut cu materialul lui Stephenie Meyer. Textele sunt unidimensionale si a la Sandra Brown prin tensiunea sexuala creata - care da, e acolo, chiar daca nu e p0rn deschis - si prin liniaritatea actiunii. Cartile alea sunt scrise pur si simplu prost, previzibil, cu replici fumate si siropoase, de o gagica care n-are nici o treaba cu arta asta (si… citeşte

Odryne pe 24 noiembrie 2010 21:29
ai dreptate, pana la partea cu stephan king. romanele lui sunt la fel de proaste ca ale lui meyer, iar pe primu loc e christine.
ral991984 pe 19 februarie 2011 00:04
nu pot sa observ ca aici pe site sunt doua tabere...fanii infocati twilight care au dat filmului 10 stele si frustrati, ca altfel nu le pot zice, care au dat filmului o stea...acum sa fim sinceri, inteleg nu sunteti fani twilight dar nu trebuie sa exagerati...cum sa notati filmul doar cu o stea???????????ipocriti!!
ilynca pe 03 Iulie 2010 16:31
Oribil! N-am vazut actori mai inexpresivi ca astia in viata mea. Parca ar fi facuti din plastic. Inteleg ca cei care joaca rol de vampir sa fie asa, dar si ceilalti? Pana si o papusa gonflabila joaca mai bine.
deea9595 pe 09 August 2009 16:22
sunt curioasa ce se va intampla in partea a 3-a dar deabia astept sa fie ecranizata partea a 4-a (ma rog daca o s-o ecranizeze),am citit cartea si e foarte tare Breaking Dawn
septick pe 8 septembrie 2009 19:39
n-am nici o problema cu tine GD .... doar ca eu vreau sa stiu ce probleme ai tu cu ceilalti...... ai umplut toata pagina eclipse cu comentarii stupide, cu ironia ta de doi bani
iuly12iuly pe 25 ianuarie 2010 13:38
deabia astept sa-l vad am vazut twilight new moon si vreau sa-l vad si pe acesta si urmatorul
danny18 pe 06 Aprilie 2010 17:08
Eclipse
OOOOO, cea mai tare serie! Abia astept sa-l vad! Sigur o sa fie la fel de bun ca celelalte 2!
bembean pe 6 aprilie 2010 21:19
asa e
bibinutza pe 30 Martie 2010 23:49
The Twilight Saga: Eclipse
Super carti....imi plac foarte mult filmele cu vampiri...ador The vampire diaries,True Blood si bineinteles Twilight...abia astept sa vad filmul
gabriel24 pe 11 Ianuarie 2010 18:42
super
am citit toate cele 4 carti din serie,superba povestea dintre cei 2.... astept cu nerabdare sa apara si urmatoarele 2 filme... cred ca deja am facut o pasiune prea mare pentru povestea "lor" ... dupa parerea mea ....e ceva reusit ;)
naruto_d13 pe 19 februarie 2010 13:47
poinu degeaba cartile scriitoarei Stephenie Meyer sunt un bestseler nuu ?
bembean pe 17 mai 2010 10:26
povestea e superba,iar cartile sunt fascinante....
Gallagher pe 10 Iulie 2010 14:18
Vampires Suck
New flick movie

Sikandar pe 18 iulie 2010 16:29
Briliant.
Dubrasca pe 08 Iulie 2010 15:58
Asa si asa.
Filmul asta nu prea m-a atras.Acum fiecare cu gusturile lui, care apropo, nu se discuta.
Shadow00 pe 14 Aprilie 2010 23:05
Este foarte interesant sa vedem cum altii prezic viitorul si stiu cum o sa fie filmul...
Parerea mea este ca atunci cand se posteaza despre un film care nu a aparut sa nu se poate face comentari pana nu o sa apara , logic.

talexi pe 15 Octombrie 2010 14:49
Monument de prostie
Am o intrebare serioasa pentru fani: VAMPIRII AU ERECTIE?
Eu cred ca nu, deoarece la ei sangele nu circula.
Cred ca din cauza asta are tipa dubii in legatura cu marea ei dragoste si mai cred ca vom afla adevarul in urmatorul episod al telenovelei.

bornStubborn pe 15 octombrie 2010 19:41
Omule, te-as fi votat de mai multe ori :)))))
MissBlossom01 pe 13 noiembrie 2010 17:45
=))..
bornStubborn pe 15 Octombrie 2010 09:25
Filmul e pentru adolescente virgine. Am vazut actori mai buni intr-un episod din Tanar si nelinistit. Si povestea, povestea fratii mei e de-a dreptul cretina. Tinerele ultras nu au decat sa ma huiduie, dar cred ca ai nevoie de un iq al dracu' de mic sa-ti placa asa ceva.
talexi pe 16 octombrie 2010 11:12
Si eu pe tin :)))))
bornStubborn pe 20 februarie 2011 00:00
Vrei sa-ti spun ce v-as face??? V-as arde pe rug. La modul cel mai serios. Ar creste brusc interesul lumii pentru dezvoltarea stiintei daca am scapa de voi, luav-ar dracu de cretini desculti si inculti. Uitati-va ma pe discovery, citit o carte, mergeti la scoala. Pun pariu ca 90% dintre voi nu stiti nici macar ce inseamna acel 220V care de obicei sta scris deasupra prizelor de la serviciul la care mergeti in fiecare zi fara nici un folos.
Delua pe 06 Iulie 2010 12:05
Mi-au placut schimburile de replici ironice.
Totusi, inca nu l-a intrecut pe primul film.

ifem92 pe 02 Iulie 2010 01:24
merita
Chiar daca imi este foarte foarte greu sa o recunosc, vazand celelalte filme din serie si fiind total dezamagit de ele, eclipse chiar merita vazut. si asta nu doar de cei care au citit cartie. poate nu e o opera de arta, poate nu e un film care se doreste a fii revazut (nu vorbesc de impatimitii genului), poate jocul actorilor nu e credibil, dar pentru o seara cu prietena la mall, in care probabil nu vei fii foarte atent, chiar e ok, pentru ca ofera scene amuzante (cel putin poti rade de jocul actorilor), efecte speciale atractive si un sountrack care depaseste calitatea propriu-zisa a filmului. ca nota, ii voi da 6, sa ne bucuram cu totii ca spre deosebire de celelalte 2 parti din seria a reusit sa treaca si sa speram ca ultimile doua filme din twilight sa isi continua linia ascendenta din punct de vedere al calitatii.
iul_ali pe 2 iulie 2010 10:40
are incasari de 68.5milioane de dolari dupa prima zi.
IchigoWolf pe 24 iulie 2010 02:53
Mda...tineri...Dupa mine,intradevar,mi se pare ca actorii sunt cam...cum sa zic,slabi,cu cateva exceptii.Mi lene acuma sa spun numele actorilor,asa ca spun numele personajelor: Alice Cullen si Jacob Black.Sunt singurii 2 care chiar mi sau parut ca joaca bine...si au si roluri care li se potrivesc.In rest fara suparare,dar nu stiu ce au unele mai ales...cu prostovanul de Edward :|.Adica,ca si personaj mi se pare foarte frumos si complex...Insa ca si actor...BLEAH.Uitativa pe net,la unele poze,ce par de fetita are :)).Si comportament...Deci daca astai frumos..Atunci Taylor Lautner e zeu grec :)),ma rog,el e dragut,dar nici zeu neaparat :).Deci...parearea mea :|
loredanapunga pe 15 Februarie 2010 15:47
Eclipsa e cartea mea favorita din serie, sper din tot sufletul ca David Slade sa nu o faca varza, desi dupa pozele ararute ieri pe net s-ar putea sa fie bine
WhitEnBlacK pe 2 iunie 2010 19:18
da, ai dreptate . sa speram ca va fi bine, fiindca cartea eclipsa e foarte faina, daca si filmul ar fi la fel, totul e perfect. vedem noi...
Kalrak pe 22 Iulie 2010 16:36
2 ore de cacanareala
L-am vazut, si il comentez nu ca fan, ci ca om care efectiv a pierdut 2 ore, actiunea se putea intinde pe mai putin timp, si e tras de par, toata povestea de dragoste e o mica dulcegarui-o amaruie puerila stupida si pedofilica, deci raman la vechea ideea monument de prostie, singurl lucru care merita laudat este lupta de la sfarsit , dar ca sa stai tintuit 2 ore pe scaun la patria in Craiova pentru 3 minute de lupta nu se merita.
Kalrak pe 18 august 2010 00:39
Draga cacareaza pentru a iti satisface tie nevoia de fecale,pentru ca presupun ca esti fan vampiri cu cur de licurici, pentru a putea comenta cat mai obiectiv despre el ... pofta mare ...
ral991984 pe 19 februarie 2011 00:06
Kalrak asta a inventat un cuvant nou:))))))))))))))))daca taceai filoof ramaneai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
florinol pe 13 Iulie 2010 11:55
timp pierdut
Stiam ca media de varsta a spectatorilor va fi de 14-15 ani. Stiam ca va fi o telenovela siropoasa. Dar totusi m-am dus sa-l vad pentru scenele de lupta dintre vampiri si lupi. Mare gresala am facut.........actiunea este aproape inexistenta.
Ucshi pe 13 iulie 2010 12:51
la fel si tu :)
loryme pe 3 iulie 2011 09:35
Da mai las-o incolo de actiune! Vrei impuscaturi si batai pana la sange in fiecare film? Lumea mai cauta si altceva...
quazzika pe 05 Iulie 2010 01:54
L-am vazut la cinema,imi pare rau ca am pierdut aproape 2h degeaba,si am mai dat si bani pt asta.
AnthonyCullen pe 25 Martie 2010 20:37
LoVe eCLiPSe
cred ca o sa fie de 1000 de ori mai tare decat New Moon si mor de la atata asteptat :( , dar nu vom regreta
bytza_eo pe 21 Ianuarie 2010 21:12
eo cred ca twilight:eclipse va fi o capodopera....am vazut de curand twilight:amurg si twilight:saga new moon si pot spune ca mau fascinat.....nu vreau sa compar acum filmele dar cred ca si seriile harry potter st fascinante..........si jurnalul unui vampir mi`a placut.....dar tot mai mult imi place twilight...asa ca.....ast cu mare curiozitate si nerabdare partea a treia a filmului...am vazut un trailer...dar...ce sa intelegi dintr`un trailer...deci...ca prin urmare...mai zic odatace am zis is mai sus....ast cu cuuriozotate si cu nerabdare twilight:eclips ...dar si breaking dawn :))
alexzandra_nikoleta pe 22 februarie 2010 22:53
te rog .. vreau sa imi spui s mie cum ai vazut triler-ul dak ink nu a aparut??? sunt foarte curioasa in aceasta privinta!
naruto_d13 pe 30 martie 2010 23:43
nu io lua an nume de rau poate o vazut un feic (cred ca asa se scrie) si nu o anteles mai nimica dar din 23 martie a aparut si trailerul original :))
valy_andrew pe 25 Decembrie 2009 16:16
Sooper
am citit cartea....e sooper tare...NOTA 10.......o sa fie foarte tare,mai ales problemele impuse de edward si jacob,e prinsa in cei doi si multi dintre "bloodsuckeri" ii spun sa ramana om...orikum pt mn tot ramane sooper tare
minadi pe 03 Iulie 2010 02:28
Bifat cu "vazut"!
L-am vazut azi la cinema.

Daca vreti sa radeti ca lumea, mergeti la film! :D

Sala aplauda de cate ori aparea Jacob pe ecran la bustul gol :)))))

De fapt Jacob il cam face pe Edward de data asta :D
Jake rullz! ;))

Plus ca ne-am distrat copios a unele faze :))

Memorabila este scena in care , pe varful muntelui, in cort, in plina ninsoare, Bella degera de frig si "omul rece" Edward neputand s-o incalzeasca il lasa pe Jacob sa o tina in brate dupa ce acesta din urma ii spune deja celebra replica "Let's face it.. I am hotter than you!" .. sala pur si simplu a explodat in aplauze si urale :)))

Cat despre colaborarea dintre oamenii-lup si vampiri pentru a o proteja pe bella.. yack! :))
Filmul este mai mult atat o " intrecere" a celor 2 rivali in dragoste pentru cucerirea inimii Bellei, cat si nehotararea ei.

Per total .. Mi-a placut! :)

deea_bluesky15 pe 01 Noiembrie 2009 20:00
dintre toate cartile asta si midnight sun sunt preferatele mele :X:X...new moon nu mia placut k a fost prea deprimanta...si twilight...a fost prima si am kam uitato p drum...da inceputul e mereu cel mai frumos nu....;;)
my_deep_pearl pe 3 noiembrie 2009 20:24
Deea_bluesky15, imi poti spune si mie cum poti sa spui ca Midnight Sun este preferata ta daca nici nu a fost publicata? Si eu am citit o treime din ea (atat cat a fost postat pe site-ul scriitoarei)... dar in rest? Nu vreau sa fiu rautacioasa...
deea_bluesky15 pe 13 iunie 2010 21:36
my_deep_pearl ... nu inteleg cum missblossom a putut sa inteleaga si u nu..nu vreau sa fiu rautacioasa :d
puffulette pe 27 Martie 2012 22:35
Am vazut filmul asta doar ca sa vad cam cat de prost poate sa ajunga... si a fost chiar mai prost decat ma asteptam... Actiunea varza, povestea de cacao.. Mi-e rusine de cei din generatia mea care adora filmul asta, toate pi***tele cu posterul in perete si cu r.p pe desktop... acelea care spun ca e cel mai tare film, care sunt obsedate si care au vise umede cu cei doi in special cu cel sclipicios... Povestea e chiar jalnica, adica cine a mai auzit de vampiri care sclipesc la lumina soarelui? filmul asta e mai mult o telenovela, daca voiau sa faca un film bun trebuiau sa se concentreze mai mult pe efecte si lucruri despre vampiri nu numai povestea dintre cei doi...
Radu1711 pe 11 Septembrie 2010 12:12
radu1711
foarte buna a 3-a parte Twilight, am impresia ca o sa apara si o a 4-a parte si mult mai interesanta, asteptam sa vedem ce o sa fie.
margott pe 18 August 2010 17:13
E de inteles de ce a prins atat de bine la public, mai ales cel tanar, o poveste frumoasa de dragoste, doi tineri frumosi, actiune, mister, fantezie...genul de poveste care te face sa visezi frumos. Partea proasta, din punctul meu de vedere, e ca, lungind povestea cu 2, 3, sau chiar mai multe urmari, risti sa plictisesti publicul.
pissydeea pe 27 Mai 2010 01:08
abea stept sa apara filmul, ''ECLIPSE'' A FOST PROIECTAT IN VARIANTA NETERMINAT PENTRU SPECTATORII EMISIUNII ''OPRAH', VEDETA A REUSIT SA OBTINA,SPECIAL PT. SPECTATORII EI O PROIECTIE A UNEI VARIANTE NETERMINATE A PELICULEI,EVENIMENTUL A AVUT LOC CU PUTIN TIMP INAINTE DE INREGISTRAREA EMISIUNII " OPRAH'', emisiunea a avut loc pe data de 13 may, ce norocosi sunt unii ca au avut ocazia sa vada filmul, chiar si in varianta neterminata,se discuta pe internet si Twiter despre acest fenomen,acum 2 saptamani am dat peste anuntul asta PE TWITER sunt gelosa pe cei ce locuiesc in Chichago,acolo au avut loc inregistrarile pt Oprah
andreea_andreea pe 10 Aprilie 2010 16:30
asteptam cu totii cei interesati si eclipse :):):):):):):):):):):)
bembean pe 17 mai 2010 10:23
nu stiu ce comenteaza daca nu le place....
kr1st1badboy97 pe 18 septembrie 2010 17:40
ca sa intrebi u filmu-i o rusine
iuliasabina pe 09 Aprilie 2010 18:56
New Moon nu m-a impresionat asa de tare ca Twilight dar sper ca Eclipse sa fie bun deoarece cartea este super fata de primele doua dar nu se compara cartea cu filmul unde sentimentele care erau transmise in carte nu ajung decat in proportii foarte mici.
bembean pe 10 aprilie 2010 15:56
ai dreptate,cartile sunt mult mai profunde cu toate ca bella e cam enervanta in eclipse, imi place cel mai mult de ea cand se transforma in vampir atunci chiar are farmec
iuliasabina pe 8 iunie 2010 22:40
da, in carte sunt si moemente amuzante, cu mult farmec sau care iti transmit alesentimente in afara de tristete, melancolie.....
iuly12iuly pe 23 Ianuarie 2010 14:03
deci mie una nu-mi prea place sa comentez inainte sa vad filmul dar mai incetati atata cu cearta inteleg k aiciesteun loc in care iti exprimi parerea si o schimbi cu altul dartrb mereu sa ii comentezi inapoi(cu o jignire)?
Go1 2 3 ... 7 8 9