Păreri The Tournament

Turnirul

Matheo25 pe 17 Octombrie 2009 13:05
?
Un fil destul de bun care te tzine in suspans. Merita vazut.
Edbah pe 27 Februarie 2010 14:03
Un film de actiune mediu, care nu exceleaza.
Totusi, este mai bun ca altele cu subiect asemanator : Death Race, Gamer, Condamnatii, etc.

coius pe 25 Mai 2010 15:04
mie unul mi-a placut...a fost un film bun cu multa actiune in el,actorii au dat tot ce au putut si s-a vazut asta
kanibalo pe 12 Iunie 2010 15:18
Nu e cine stie ce de film,dar totusi acceptabil.....
YgReK pe 03 Februarie 2010 18:37
Foarte bun.....si cu multa actiune .....merita vazut ;)
alecssu pe 10 Ianuarie 2010 05:04
un film clasic de actiune f bun, care nu te lasa sa te plictisesti.
luciivan pe 03 Decembrie 2010 22:16
e gandit frumos dar regizat nasol...scenaristii s-au pierdut pe drum spre final...dar merita vz filmul nu e chiar atat de rau precum zic unii mai sus. merge de vazut odata. dupa parerea mea neinspirata alegerea actorului pentru preot. strica atmosfera de film `usor`. puteau macar sa-l aleaga pe Mr.Bean...macar era hazliu
MovieStar pe 11 Decembrie 2009 17:55
Execrabil!
Execrabil! Execrabil! Execrabil! Execrabil! Execrabil!
weedmaster pe 29 decembrie 2009 22:25
esti un prost
alfonso1 pe 24 septembrie 2016 10:32
Execrabil nu e,parerea ta e cool,ai primit un vot.Dar nici capodopera nu e. Daca treci de partea de "actiune" care daca stai sa o analizezi nici aceea nu e de 5 din 10,si stai sa te gandesti putin la scene ,sa le legi cu realitatea poate fi clasificat usor, execrabil. In schimb la filmele de actiune te uiti doar ca sa nu gandesti prea mult sau deloc. Acesta e un film usor, de actiune(punct).
gelu_matcasu pe 30 Decembrie 2022 01:10
O porcarie,slab cu un popa prost,de care,ce sa spun, asculta cei mai sadici asasini.Cu sufletul negru,si el un biet popa de tara ii convinge...Slab,realizat,jucat de sub-amatori de mana a 17-pea.Finalul a fost bun.Concluzie,un real lant de clisee.Da,era sa uit,cel mai bine au jucat actorii din fundal,cei aproape figuranti.
1rica pe 22 Noiembrie 2016 18:18
Comerț cu bulion ! Peliculă exagerat de violentă, (nu film), realizată pt. gustul sadicilor; o rușine pt. arta cinematografică !
rotty86 pe 14 Ianuarie 2010 00:53
Pacat de actorii Robert Carlyle, Ving Rhames si Kelly Hu, nu ma asteptam sa joace in asa ceva. In afar de multe exagerari pe care filmu le are din plin, e frumos.
Il recomand persoanelor ce au timp de pierdut

CoNi pe 14 Decembrie 2009 18:53
puteam sa jur d la inceput k popa ii cel mai tare :)))
Octaz pe 17 Aprilie 2010 19:22
Mi'a placut mult prin faptul ca a fost o pura competitie , o lupta pentru supravietuire .Si mai presus de toate imi pare bine ca a avut un final drept , corect .
Aly007 pe 01 Noiembrie 2009 21:39
Un film ok, nu are nimic special. Doar un film de actiune fara sclipiri din partea scenaristului si nici a actorilor, mi-a placut ca cel putin a avut actiune multa si nu m-a lasat sa ma plictisesc. Per total un film ok care pentru iubitorii genului sau in lipsa de altceva merita o vizionare.
above_beyond pe 22 Octombrie 2009 16:50
super film
ceva in genul la a 9 a casa.

ian somerhalder a fost grozav in scena cu preotul in masina : bless me father for I have sin, tinandu i cutitul preotului la fata :)))

Tomasito22 pe 1 noiembrie 2009 20:23
foarte multe efecte speciale,busituri de masini si multa vopsea{sange} si cam atat=boring
alfonso1 pe 24 septembrie 2016 10:39
Man, ce film este citez:"ceva in genul la a 9 a casa. "??? nu gasesc nici un titlu cu asa ceva.
alfonso1 pe 24 Septembrie 2016 10:32
Execrabil nu e.Dar nici capodopera nu e. Daca treci de partea de "actiune" care daca stai sa o analizezi nici aceea nu e de 5 din 10,si stai sa te gandesti putin la scene ,sa le legi cu realitatea poate fi clasificat usor execrabil. In schimb la filmele de actiune te uiti doar ca sa nu gandesti prea mult sau deloc.Scena de urmarire cu masini primeste totusi nota 8.Iar scenele cu bazooka primesc un minus1.
In rest,acesta e un film usor, de actiune(punct).

Vorador pe 14 August 2011 20:21
Not so plausible assassins
Se aseamana la poveste cu ,,The Condemned '',doar ca actiunea are loc in Middlesborough Anglia.Daca va placut ,,The Condemned'' cu siguranta o sa va placa si acesta.
dragosh91_n pe 10 August 2010 15:45
Un film sangeros la care te uiti in cazul in care te plictisesti si vrei sa te uiti la un film de actiune cu multe crime..
blackblood pe 03 Iulie 2010 22:52
Cu totul ca e un film sangeros si violent, un singur lucru te poate marca dupa ce vizionezi filmul: faptul ca daca posezi destui bani, poti face orice. Poti musamaliza un intreg masacru si poti o transforma un oras intr-un "teren de joaca". Un joc unde supravietuieste numai cel mai bun! In concluzie, daca treci peste momentele cu creierii de pe pereti, este o posibilitate sa iti placa si filmul acesta cu totul ca nu iti va ramane prea mult in memorie.
crome pe 02 Iulie 2023 18:49
Este f bine realizat ,plin de acțiune însă destul de sângeros, merita vizionarea ,eu ii dau nota 8 .
H4cK3RuL pe 07 Ianuarie 2018 01:06
ArTh # S. M. H4cK3R*uL Ionut
Un film de actiune, tema clasica... mi-ar si placut sa fie mai mult Scott Adkins in prim-plan.
Cosmy16 pe 16 Ianuarie 2015 23:18
Exceptional
Un film foarte belea mi-a placut foarte mult de chinezoaica a jucat foarte bine.
tonymaestrul pe 13 Februarie 2012 19:09
Film cu adevarat de actiune. Mult sange si multe impuscaturi, urmariri si altele.Merita vazut .
The Tournament – actiune la superlativ | Raluk.ro - Review-uri de filme, cafenele, ceainarii si restaurante din Bucuresti
[...] The Tournament este un must-see pentru toti pasionatii filmelor de actiune, reteta care a adus succes altor productii este prezenta si aici. Gloante, explozii, accidente si nu in ultimul rand sange sunt ingredientele minunte, care puse bine cap la cap, dau nastere unui film exploziv asa cum este The Tournament. Cei care sunt in cautarea unui film cu un scenariu profund le sugerez sa-l ocoleasca pe acesta. [...] citeşte
into_the_labyrinth pe 31 Octombrie 2010 01:46
Un film plin de cruzime, sange si violenta - poate parea o simpla pelicula de actiune, insa este mai mult decat atat: ilustreaza perfect placerea de a ucide a omului si drogul puterii, care nu cunoaste nicio limita (vezi cum sunt prezentati organizatorii Turneului). In acest sens, seamana oarecum cu No Country for the Old Men, fiind chiar mai dur decat acesta. Sfarsitul e foarte bun, completeaza intreaga poveste intr-un mod reusit.
Ella_mc23 pe 17 Ianuarie 2011 21:13
team ian somerhalder :))) ce rol !! ... genial :)))) , per total mi-a placut filmul :D
issey pe 23 Octombrie 2009 23:26
:))
merita vazut .........multe faze comice si penibile....nasol finalul.....cei mai tari Slade Popa si chinezoaik...
alex_il_fenomeno pe 21 August 2010 19:40
este unul dintre cele mai tari filme de actiune realizate vreodata ! actiunea este gandita in asa fel incat sa mentina suspansul pe toata durata filmului ! sincer , 10 nu ajunge , este o nota prea mica pentru acest film magnific !