Păreri The Shallows

(2016)

Din adâncuri

lila_iulian pe 18 Iulie 2016 20:17
In acest film avem un rechin pe steroizi ,care musca din fier de parca sunt pufuleți !Un film de cacao :D
ionut_emanuel pe 23 Iulie 2016 09:56
Kakat
Deci va rog nu va duceti la filmu asta .. cel mai de kakat film fara actiune ... Un rechin mutant care mananca fier.. Cel mai de kakat film din istorie.. Nota 1..
lavvw pe 24 Septembrie 2016 16:07
super bun filmul. suspans maxim, imagini spectaculoase, actrita frumoasa... f bun
stricted pe 15 Septembrie 2016 01:02
Actrita Blake Lively are un rol important si interesant fiind nevoita sa joace in film fara sa vorbeaqsca , lucru greu de facut dar care ii face personajul sa fie in centrul atentiei iar pe spectatori sa isi doareasca cxa ea sa supravietuiasca.
mongolarix pe 17 Iulie 2016 17:20
Exact bunicel
Genul de film la care te astepti sa vezi multe scene proaste, tineri petrecareti pe care-i papa rechinul in timp ce fac glume proaste si creaza intriga de doi bani, din fericire a foat un film bunicel, zic bunicel pentru ca putea fi bun, asta daca nu avea anumite elemente Sf in procesul ei de autosalvare in lupta cu rechinul, film decent care merita sa-l vezi daca nu ai asteptari grandioase.
makomomo pe 17 Septembrie 2016 12:27
TombRaider...Inceputul :)
Nu il judec ca pe o capodopera dar are 10 stele de la mine.Are mici scapari, rechinul este cam nervos si mananca fier, este atat de prost incat nu vede tepusele la final dar este asa inteligent sa o urmareasca nonstop, sa o pandeasca pe Tombraider :) in fine...fimul mi-a placut, m-a captivat si consider ca a fost altceva.Efecte bune si cel mai reusit rechin pe care l-am vazut realizat intr-un film de genul.
Tombraider joaca excelent inclusiv tipetele sunt marca Lara.Chiar ezit acum si ma gandesc ca aceasta Blake Lively putea interpreta noua Lara din viitorul TR cu mult succes fata de actrita aleasa pt noul TR, Alicia Vkander.
In rest, filmul e bun, usor tras de par in unele momente dar este un survival bun, de calitate...recomand fara dubii.

marius_radu_nicula pe 20 Septembrie 2016 13:37
Daca poti trece peste stereotipiile americanului care invinge tot orice ar fi atunci e un film bun si de privit..altfel script slab, acting mediu, decor bun, soundtrack slab mai ales la prima scena cand fac toti surfing..merge privit intr-o zi de marti ploioasa la pranz
Issabbella pe 09 Octombrie 2016 16:57
Un thriller extraordinar.
Nu am mai stat cu sufletul la gura o perioaada asa lunga de timp de nici nu-mi aduc aminte cand..
Extraordinar. Nu se compara cu nici un alt thriler vazut de mine in ultimul timp. Extraordinara si interpretarea actritei Blake Lively !! Un thriller bun !!

lavara_laiarna pe 20 Martie 2018 08:01
Ușor imprevizibil cu ceva tensiune și cu frumos . .mult.
Sorin87 pe 24 Septembrie 2016 11:26
Interesant film si povestea lui de asemenea, mi-a placut si nu speram sa traiasca fata
SYNDJ pe 12 Septembrie 2016 01:55
Voiam sa-l vad la cinema. Mi-am zis ca daca tot n-am fost la mare anul asta, macar sa merg la un film in care sa vad marea. :D Bine ca n-am mers. In afara de peisajele care merita vazute cat mai clar si pe un ecran cat mai mare, in rest filmul nu merita vazut in cinema.

O sa-i dau o nota destul de mare. De ce? Pentru ca nu m-am plictisit nicio secunda, pentru ca stiti ca-mi plac filmele cu putini actori si in special cele de supravietuire, pentru ca mi-a placut de "Serena" si de cum a jucat si pentru ca mi-au placut scenele cu rechinul care mi s-au parut credibile si nefanteziste ca la alte filme aberante cu rechini din trecutul cinematografic apropiat.

andrei_chirilut pe 08 Mai 2021 01:51
Pana la urma ..,cum se numeste insula? Ca doar pentru a afla cum se numeste am ramas pana la capat
Horatiucrisan pe 15 Februarie 2019 21:42
Un amalgam intre Jaws, Open Walter, 127 Hours si Dead Calm cu excepția faptului că The Shallows nu se ridica nici pe departe la valoarea celor menționate anterior. E o poveste de supraviețuire cu un rechin în prima fază bleg, nereușind sa-i amputeze eroinei piciorul (probabil își uitase proteza dentară de calitate acasa) ulterior, rechinul își revine ca Van Dame si reușește să crantane o baliza de fier. Atragerea rechinului în "cursa" si uciderea lui este o scenă demnă de filmele cu Stan si Bran. Ii acord filmului nota 4 cu indulgență, doar pentru peisajele tropicală de vis cu ape de azur.
Domolul pe 20 mai 2023 09:54
:)) Cand am văzut ”Este o poveste de supraviețuire cu un rechin” am citit ” Este o poveste de supraviețuire a unui rechin„ am crezut că te duci în panta asta. Dar mă pot duce eu Este o poveste de supraviețuire a unui rechin. Sub linia apei s-a turnat de fapt un alt film. Un rechin, mort de foame, se uita prin ocean să găsescă ceva de mâncare...
emy_sinaia pe 17 Decembrie 2016 12:27
Toate bune in afara de acel rechin din cale afara de agresiv, parca ar fi fost dopat.
cosmin742000 pe 11 Decembrie 2016 09:43
Un film la fel de plictisitor ca 127..........................................................................
Georgian1 pe 02 Ianuarie 2024 00:36
Filmul slăbuț, maxim 7 dar tipa aceea e bună în draci.
user-63b2b36cc78dd pe 24 Iunie 2023 20:47
Ce sa mai zici ,peisaje superbe ,suspans si Blake super sexi .Un film excelent.
user-5c6864cac165d pe 21 Noiembrie 2022 23:09
Filmul a fost foarte bun care te tine in suspans ,am vrut sa stiu cum se cheamă insula
camelia2 pe 09 Noiembrie 2019 00:43
Mda... un film 'SF'
1. Nici un rechin sanatos la cap nu ataca alta prada cand are o BALENA la pranz
2. Nimeni nu are atatia litri de circulatie XD

user-5a6df7d63383e pe 02 August 2019 00:39
Film cu rechin barosan și pipiță bună ,neapoata lu' Ceacnoris! 3 cu f. multă indulgență.
andrei_oarga pe 09 Februarie 2018 14:40
Printre putinele filme reușite cu rechini,deși nu se ridica la nivelul lui Jaws(cel mai bun film cu rechini de altfel),povestea e una interesantă,rechinul arată realist iar Blake Lively a jucat bine!
mirceathekid pe 25 Ianuarie 2018 18:14
Buna cu draci actrita imi venea sa musc televizorul !
margott pe 01 Iulie 2017 23:11
Daca pe un rechin il duce mintea sa scufunde o baliza ca sa inhate un om, exact cum ai scutura un pom sa-ti pice un fruct din el, noi, ca specie umana, suntem pierduti. Cine stie cu ce idei mai vin rechinii astia maine-poimaine ? Poate isi construiesc nave spatiale sa ne atace direct din spatiu. Sau ies din apa cu toate speciile de pesti si intra peste noi in case, dupa ce au invatat sa mearga biped pe inotatoarele dinapoi si sa respire aer. Ca sunt afurisiti si insetati de sange, si criminali in serie pe deasupra, stiam, dar ca-i duce mintea atat de departe... noroc cu The Shallows ca m-a luminat in privinta asta. Frumusica asta de Blake Lively a ridicat mult cota filmului. Altfel, un film de duzina.
Costirik pe 27 Mai 2017 04:37
Cu 3 impresii ramane lumea dupa ce vede filmul: suspans maxim, rechinul prea e Terminator si Blake Lively e tare buna:)))
Mihai2508 pe 01 Mai 2017 09:37
Bunicel
Un film care nu are o poveste extraordinara, dar care totusi te atrage sa il urmaresti pana la capat. Efectele speciale sunt foarte bine realizate si are imagini spectaculoase. Din pacate rechinul pare un pic supranatural, si filmul are cateva scene trase de par, dar per total, este un OK.
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 22:51
La prima vedere povestea filmului e interesanta si dornica de a fi vazuta.La o asemenea poveste,era necesar sa se vina cu idei,personajul principal sa treaca prin mai multe faze,sa ai si tu ca privitor un mare impact emotional cat sa iti transmita si o alta stare.Cand se prelungesc unele faze si tragi de par multe scene deja filmul nu mai are aceeasi culoare si scade din curiozitatea privitorului.In general filmele cu rechini au priza la public iar acest film catusi de putin tot mi-a captat interesul,asa ca il recomand pentru o vizionare!
Mitza_MvP pe 24 Ianuarie 2017 02:38
Am asteptat filmul asta cateva luni pana sa-l vad....foarte bun....buna ideea,si buna si Blake Lively...in ceea ce priveste interpretarea...
Per total un thriller foarte bun....suspans maxim....

claudiu-daniel-lugoj pe 29 Decembrie 2016 18:43
Un film bun,scenariul e banal ce e deja expirat sa spun asa, tot cu un rechin care ataca oameni.In rest filmul e bun te tine in suspans nu e plictisitor deloc.Eu spun ca e un film bun,imagini spectaculoase si un rechin cat se poate de real.Nu e un rechin din acela cum vedeam in alte filme ca se vedea ca nu e real.Acesta pare cat se poate de real.Eu spun ca merita vazut acest film mai ales ca e facut de un regizor foarte bun.
kakapiciu pe 09 Octombrie 2016 00:04
Peisajele magnifice si cadrele prinse sub apa salveaza filmul de la dezastru.
Domolul pe 20 Mai 2023 09:56
Este o poveste de supraviețuire a unui rechin
Este o poveste de supraviețuire a unui rechin. Sub linia apei s-a turnat de fapt un alt film. Un rechin, mort de foame, se uita prin ocean să găsescă ceva de mâncare. Când a văzut ceva, care mișca, ca un pește pe la suprafață. Îl urmări de departe ca să nu îi scape, era ultima lui șansă pe ziua de astăzi de a mânca ceva. Într-un moment care i se păru prielnic, încercă să-l prindă cu dinții direct de burta mare, dar ce să vezi, arătarea se apără cu burta, era un lemn tare care i-o puse în fața dinților exact când încercă să-l apuce, lemnul acela tare i se propti între dinți, îi rupse un dinte, iar miezul cărnos îi alunecă din gură, în timp ce răspândea prin apă ceva zeamă roșie pentru a-i pierde urma. Până să-l apuce din nou, se acunse peste o piatră și scăpă în aerul din cer. Apoi rechinul stătu pe lângă piatră, ce să facă.… citeşte
AglaiaIonescu pe 04 Noiembrie 2019 04:33
Un film captivant, nu atât ca subiect , ci mai mult prin interpretarea de excepție a actriței Blake Lovely. Un fizic impresionant dublat de o mobilitate fizică excelentă și de 2 ochi albaștri, captivanți precum marea cea de azur ????????????
Gestică, mimică, transpunerea în rolul unei naufragiate deznădăjduite, expresivitatea în clipele de grea încercare( până la abandon), țin locul oricărui dialog . Actrița este sarea și piperul , practic nu are nevoie de personaje auxiliare. Un happy end mult așteptat cu sufletul la gură! ????
Natura , marea , de ordin mirific, te fac să simți mirosul algelor, al scoicilor, nisipul mării.
Felicitări întregii echipe ????????????

Ghemot pe 27 Octombrie 2019 19:06
Un film foarte interesant despre curajul unei fete de a-și depăși toate obstacolele pentru pasiunea ei!
ionion1992 pe 04 Martie 2018 19:41
Foarte bun!
Un film foarte bun si interesant de la inceput pana la sfarsit ,cu peisaje foarte frumoase,si actiune .Il recomand ,mi-a placut,si merita vazut !
Kuhaylan pe 03 Noiembrie 2016 18:27
WD 1
.....................................................
andystarx pe 14 Ianuarie 2017 17:03
Nici macar un film mediocru,nu il pot numi ! Este mult prea static,un rechin se invarte in jurul acestui personaj,nu il recomand,pierdere de timp !
radu3455 pe 11 Septembrie 2016 13:55
nimic specatoculos la acest film,iese in evidenta fata de celelate filme cu rechini sunt efectele vizuale in rest slabut,Blake Lively a jucat bine nota 6