Păreri The Pink Panther

(2006)

Pantera Roz

cezarika21 pe 02 Ianuarie 2016 18:32
Un remake ce nu se ridică la valoarea filmelor originale
Încercarea de a readuce la viață o serie de filme făcută celebră de interpretarea genială a lui Peter Sellers se dovedește o provocare prea grea pentru scenariștii și regizorul acestui film. Astfel, glumele sunt destul de vechi, iar interpretarea lui Steve Martin nu se ridică la nivelul celeia a predecesorului său.

Filmul stârnește periodic câteva surâsuri, iar singura condiție pentru a râde este să nu fi văzut niciunul dintre filmele seriei cu Peter Sellers sau să fii destul de tânăr pentru a nu-ți da seama că gagurile de aici au mai fost rulate în multe alte filme. Remake-ul ”The Pink Panther” nu este un film prost, dar nici nu se compară cu filmele originale.

mircea.gindu pe 2 octombrie 2022 12:45
Inadecvat aș zice, la fel ca Tom Hanks în remake-ul la "Marele blond.." sau Mălăiele în "Moromeții 2". Sau remake-urile la seria "Planeta maimuțelor", cea cu Charlton Heston. Moda asta a remake-urilor ca și prostul obicei al unor televiziuni de a dubla filmele (în loc să le subtitreze), aduce numai deservicii.
ella2000 pe 02 Februarie 2010 13:14
FTFTFTFTFTFT TARRE!!
Nu stiu cum s-a nimerit sa aiba o medie de doar 5,9 pt k filmul e una dintre singurele comedii moderne la care am ras de nu ma mai puteam opri.Nu va luati dupa nota,e un SUPER MERITA VAZUT!!!
gaga pe 27 August 2008 16:41
chiar daca joaca steve martin nu cred ca se compara cu alea vechi.
puffulette pe 16 Mai 2012 22:56
L-am vazut de cateva ori la Tv si mi-a placut, este o comedie de familie care te binedispune, merita vazut si revazut
delux23 pe 14 Decembrie 2009 11:25
Un film bun
Un film bun,sunt cateva faze de laudat .Steve Martin face intreaga comedie.Numai cand te uiti la el te apuca rasul:))
Radu1711 pe 01 Noiembrie 2009 12:33
radu1711
tare filmul, o comedie buna care nu te plictiseste
KarGo pe 03 Iulie 2012 04:43
O comedie buna. Nu ma asteptam sa fie atat de haios insa Steve Martin are un farmec aparte si te bine dispune. Pe langa asta mai avem si un actor foarte bun Jean Reno si o sclipire de frumusete din partea lui Beyonce. Are tot ce ii trebuie pentru 90 minute de relaxare si amuzament, eu unul chiar am ras destul. De vazut
mongolarix pe 23 Noiembrie 2010 19:08
bun film
Uneor ma dezgusta notele de pe imdb..in fine ....un film bun, Steve martin si accentul lui fac filmul foarte placut la fel si Jean Reno ! chiar daca unele scene sunt prea trase de par pentru a curge impreuna cu scenariul ! cat despre Beyonce ma abtin ,nu prea sunt de acord cu Cantereti de succes prezenti in film !
deea9595 pe 27 Noiembrie 2009 18:20
m-am uitat la film deoarece a jucat beyonce,dar e o comedie destul de buna.
RoccoSuasito pe 04 Iulie 2009 12:45
foarte haios filmul dar nu mi-a placut cum a jucat beyonce trebuiau sa aleaga o actrita mai talentata.
criss robi pe 11 August 2008 22:39
Super film.Steve Martin
si Beyonce joaca bine

Poenaru raluca pe 22 Martie 2007 13:34
Pentru mine acest film a fost ceva tare animat!
De mica mi-a placut acest film si ma tot uitam la el! ESTE UN FILM FOARTE, FOARTE REALIZAT SI MA BUCUR CA IL DIFUZEAZA!

iulia kapus pe 24 Aprilie 2006 20:07
acest film de comedie a fost foarte frumos! mi-a placut din clipa de cand am auzit ca e de comedie si k e cu byonce. As mai vrea sa mai regizati asa filme ca asta tot cu aceiasi actori! eu m-am dus azi in 24.04.06 la MALL si am vazut acest film extraordinar de frumos!!!!
michael_mike pe 07 Martie 2006 19:17
E dragutz
www. pe 08 Martie 2006 20:25
v-am mai spus-o si v-o mai spun nu-mi plac filmele reloaded mai ales cele comerciale sa zicem ca J.Reno mai urca valoarea dar sound track-ul este jalnic ca si filmul
qqq pe 11 Martie 2006 13:04
Asa o intrebare pentru www.(chit ca suntem colegi)Tu nici macar nu ai vazut nici unul din filmele la care na impartasesti cu atata mandrie "parerea ta".Iti recomand sa vizionezi prima data filmele,si dupa aceea da din gura.Si dupa cum ti-am mai spus,fa bine si nu mai scrie tot felul de prostii numai ca sa ai mai multe mesaje,scrie cu substanta,cu mai multa consistenta,sa aiba lumea ce citi,nu trei vorbe si gata.
RazvanAk pe 01 Ianuarie 2017 21:36
E o capodopera
Nu prea mai razi la comediile moderne

AdriAdrianna98 pe 02 Ianuarie 2016 20:30
Mi-a placut mult de tot! O comedie savuroasa, momente funny unice, poveste frumos conturata, actorii au fost minunati. RECOMAND RECOMAND RECOMAND! N-am mai vazut de mult o comedie atat de buna la care sa rad atat de mult.
emy_sinaia pe 20 Mai 2012 19:04
merge
o pleiada de actori buni stransi la un loc intr-o comedie cu faze haioase
cl24 pe 08 Iunie 2011 01:05
Remake, dar pastrand comicul de situatie al filmului original, acesta reuseste sa fie pe placul cinefililor. Relaxant, placut ...
Federer pe 27 Februarie 2011 02:44
Un film bun ce sa zic...Deabia astept sa vad partea a doua:D:D
zeki pe 07 Februarie 2011 18:29
o comedie foarte buna , Steve Martin joaca foarte bine , merita vazut ....
sarge pe 09 Ianuarie 2011 16:31
Un film destul de bun dar parca tot a ramas dator in privinta comediei
margott pe 29 Decembrie 2010 22:55
Slabut, isi merita nota de pe imdb. Singurul lucru nostim mi s-a parut accentul frantuzesc al lui Steve Martin.
F83lorin pe 24 Iulie 2014 14:49
Delicios!!
O comedie la care am ras cu pofta,Steve Martin a intrat excelent in pielea personajului sau,regizorul si scenaristul au facut niste scene pe care nu le voi uita.
Recomand,radeti inca de la inceput si pe parcursul intregului film!
Faza in care a zis sa se caute toate persoanele cu numele "TU" a fost absolut geniala,dar dupa ce a venit chinezoaica aia batrani a fost nevoie sa merg la baie:)).

Manusa pe 24 Noiembrie 2011 14:59
Este una dintre cele mai bune comedii in care a jucat Steve Martin. Mi-a placut foarte mult filmul, si m-am distrat de minune la el.
Sorin87 pe 22 Noiembrie 2011 20:20
The Pink Panther
Super tare comedia a intrecut asteptarile mele si am ras mai tot timpul aici se vede ca e o comedie cu bun gust si gandita cu cap unde nu se exagereaza.
isabela_isa pe 30 Septembrie 2011 14:04
nu conteaza
foarte tare filmul merita vazut................!!!!!
alex_il_fenomeno pe 20 Mai 2011 18:51
un film foarte placut , dar am fost cam dezamagit de faptul ca a fost un remake al flmului cu acelasi nume din 1963 ! fata de clasic , cred ca acesta a fost mai reusit , prin interpretarea geniala a lui Steve Martin , care a animat serios actiunea filmului , iar scenele cu dezastrele pe care Clousseau le producea erau cu adevarat hilare !
Olympica pe 07 Ianuarie 2011 22:06
O comedie care te atrage inca din prima faza si pana la final. Mie mi-a placut foarte mult. Steve Martin este cu siguranta unul din actorii de comedie foarte buni si ii da o nota aparte acestui film.
edinaa pe 25 Decembrie 2010 17:18
Un film plin de scene amuzante. Daca vreti sa va relaxati merita sa-l vedeti.
vaduva129 pe 10 Noiembrie 2010 19:12
mie unul mi-a placut.......am ras cu pofta la unele faze..deci merita !!!
someone_who_dares pe 24 Iulie 2010 14:01
Mi-a placut foarte mult..Steve Martin joaca super rolul lui Clouseau
marin09 pe 16 Iulie 2010 03:23
foarte bun filmul! cat am mai ras :)) vi-l recomand!!
alin_06 pe 27 Ianuarie 2010 20:46
Filmul e chiar de comedie. Sunt faze de laudat. Merita vazut
diz3lgirl pe 01 Martie 2015 08:57
superb
o comedie pe cinste, am ras cu lacrimi. actor mai potrivit pt rolul principal nu cred ca puteau gasi.
rodik_lolita pe 23 Noiembrie 2010 21:42
pur si simplu genial :X chiar am ras cu pofta la filmul asta :D
zdupy pe 10 Mai 2010 21:34
pe mine m-a amuzat foarte tare:)). chiar am ras la filmul asta. mai ales la partea cu hamburger=)))).. numai cd imi aduc aminte deja ma bufneste rasu! chiar merita vazut!!
qwerty pe 13 Martie 2006 15:18
Nu mi-a placut deloc.Steve Marti face un rol bun insa filmul e naspa.Unele glume sunt foarte intinse si ajung in pragul penibilului.
alin_06 pe 23 februarie 2010 19:11
Nici nu sti ce film bun este
Criss pe 29 Aprilie 2006 20:27
*As mai vrea sa mai regizati asa filme ca asta tot cu aceiasi actori! eu m-am dus azi in 24.04.06 la MALL si am vazut acest film extraordinar de frumos!!!!*
hihihi!
Trebuie sa te gadile cineva rau de tot sa razi la filmul asta..poate ii chestie de gusturi.Grija sa nu faceti riduri de la atata ras!:)