Păreri The Passion of the Christ

(2004)

Patimile lui Hristos

angeletomio pe 18 Aprilie 2010 14:02
este un film extraordinar,plin de durere si violenta,eu l-am vazut de n... ori si de fiecare data are acelasi impact asupra mea.este unul dintre cele mai bune si adevarate filme despre viata lui Isus
okkk pe 1 decembrie 2023 02:58
ok
Daniel Iuras pe 24 Aprilie 2004 01:49
M-a impresionat nu doar suferinta fizica a lui Isus ca unul nevinovat, ci si felul in care o parte din ostasi romani ajung la convingerea ca Isus este nevinovat. De asemenea apreciez filmul pentru contrastul reusit intre ura multimii si dragostea neconditionata a lui Isus.
Faza cea mai tare pentru mine a fost cand Malhu, ostasul caruia i-a fost retezata urechea si care a fost vindecat de Isus, a ramas ingenuncheat ... uimit fiind de CINE si CE FEL DE OM era tipul pe care tocmai vroia sa-l inlantuiasca.
adevarul gol golut este ca Dumnezeu ne iubeste cu o dragoste neconditionata ... si asta trece dincolo de real, de limite :)

csorba geanina pe 10 Mai 2008 16:12
in acest film nu este prezentata dragostea si bunatatea lui dumnezeu care o are fata de omenire este prezentat in mod brutal si barbar multe lucruri si intamplari despre care in biblie nu sa vorbit, mel gibson a vrut sa arate numai drama, multi dintre care au vazut acest film au ramas marcati poate pe viata din cauza lucrurilor vazute acest film se poate exprima intr-un singur cuvant multe lucruri nu sunt scrise in biblie .
Okty pe 31 Martie 2010 13:22
Filmul asta e cel mai bun film cu Iisus realizat pana acum :)
kenya pe 26 august 2010 20:04
Lasa ca stii tu,mai moralistule.Pai daca atat vedeti voi in Isus Cristos,credinciosii lu` peste,care habar n-aveti ce inseamna si de ce a venit Isus pe pamant,si ce ar trebui sa intelegem noi din asta,atunci pofteste si tu niste bice ca poate te face mai destept.Poate te invata si sa scrii.
puica pe 13 aprilie 2012 16:15
nu e chiar "cel mai bun " . Isus din Nazaret este cel mai bun .
Octaz pe 05 Aprilie 2010 20:26
Ce poti sa spui dupa ce il vezi . Mai nimic . Filmul putin cam dur dar poate ca arata doar adevarul
Yuber pe 05 Aprilie 2010 22:30
E de apreciat acest film deoarece Mel Gibson a incercat sa reda exact acea atmosfera...si in primul rand foloseste si limba aramaica ceea ce e un plus spre deosebire de celelalte versiuni,dar versiunea lui Franco Zefirelli este mai buna:)
eugenk pe 11 Decembrie 2004 12:30
excelent filmul,atat ca mesaj ca si realizare . merita vazut.
bogdanel1973 pe 17 Aprilie 2009 22:02
Cum am spus si mai sus ,la acea "critica" a unui obscur critic de film,acest film nu trebuie criticat pt violenta aratata,trebuie admirat si PRIVITE cu foarte mare curaj acele torturi la care EL a fost supus pt noi.
Va inchipuiti prin ce suferinte a trecut Isus,daca noi nu suntem in stare sa le privim macar,cum ar fi sa fim in locul LUI?!?!?!Eu pe acel critic l-as supune la asa chinuri ca sa vad ce mai comenteaza apoi:))
Flicitari marelui Gibson mai ales pt curajul de a prezenta fatarnicilor realitatea,pt ca,cu siguranta asa a fost.

defav pe 28 Februarie 2010 19:41
Nu stiu cit de valoros ar putea fi un film cu atita violenta , eu nici nu am putut sa-l urmaresc pe tot ( si fara sonor, la calculator )asa ca in nici un caz nu sint interesat sa-l revad.Care e incarcatura sa spirituala, ca nu mi-am dat seama ? Cum zicea cineva, Gibson nu l-a simtit pe Iisus, a fost mai preocupat de latura tehnica, de cite rani trebuie sa aiba pe centimetru patrat
silv_xd_tweety pe 7 iulie 2010 00:57
oo da !
kenya pe 26 August 2010 19:58
Ingrozitor,este singurul film la care nu ma pot uita.Am dezvoltat o fobie.Fac scandal daca de sarbatori cineva vrea sa-l vada.Nu suport sa aud nici coloana sonora,nimic.OBSCEN.OBSCEN.OBSCEN.
Doar dintr-o minte zbanghie ca alui Mel Gibson putea sa iasa oribilitatea asta atroce .Mentionez ca nu sunt de origine evreiasca si nici nu am nimic de-a face cu acestia,ba chiar nici nu cunosc niciun evreu,dar cretinatatea asta de film este un atac al acestui nebun fanatic la adresa evreilor.Si daca pe nebun il inteleg,nu o pot intelege pe Maia Morgenstern,a noastra.Pai la valoarea ei,sa joace in mizeria asta????Cum sa exagerezi in halul asta,ce facem filme cu Dracula????Pai ce Isus Cristos nu inseamna decat o bucata de carne in care izbesti cu o diversitate de bice(care mai de care mai special-ce imaginatie bolnava)timp de 45 de minute,de era sa lesin in sala de cinematograf.Pai am vazut… citeşte

nemotoujours pe 1 septembrie 2010 21:48
ESTE PRIMUL FILM CARE IL ARATA PE ISUS CA OM FACUT DIN CARNE PUR SI SIMPLU.LATURA ROMANTICA-SPIRITUALA NE-A FOST INOCULATA DIN COPILARIE. ACEST FILM TE FACE SA CREZI CA A FOST OM SI OM ESTI SITU.SI PE MINE M-A SOCAT,DAR HACUIRILE DIN 300 TE-AU LASAT RECE?SAU A FOST MAI USOR PT CA ERAU SOLDATI SI STIAU CA SE DUC LA MOARTE?LINISTESTE-TE!SI ISUS STIA SIGUR CE-L ASTEAPTA...
AndreiRegizor pe 5 mai 2013 18:48
defapt filmul acesta a lui Mel asta ii cam dur , chiar prea dur pt ca nu l-au batut asa de tare pe Isus , primul film cu Isus din Nazaret 1977 acela este cel mai bine realizat !!!
s_aint pe 24 Iulie 2007 17:40
Sincer? O prostie. O aberatie de Iisus! O masa de carne diforma, revoltatoare prin goliciunea sa, prin sangele si carnea care atarna, prin halcile insingerate, prin fiirea lui trupeasca!
Nu spun ca nu a suferit. Nu spun ca nu o fi fost asa, insa doamnelor, domnilor, aduceti-va aminte filmul lui Zeffirelli! Eu am plans la acel film in momentul in care a fost rastignit! Acolo L-am vazut pe Iisus, am simtit de ce s-a jertfit si cit de cruzi pot fi oamenii, cit de orbi si cit de ipocriti! Nu intr-un film in care Iisus nu este altceva decit o bucata de carne batuta si schilodita cu nesat si dezinvoltura! Aici nu este vorba despre jertfa Lui ci despre placerea pura si animalica a omului de a mutila, de a face si de a privi. Nu am vazut, oricat mi-am dorit, fiul lui Dumnezeu aici, ci un nenorocit de om care pare a fi intr-un moment nepotrivit la un loc nepotrivit. Gibson nu l-a simtit pe… citeşte

AlexaCullen pe 23 decembrie 2009 20:49
Nu este corect cum gandesti tu.Mel Gibson a expus cel mai bine ceea ce a patimit Iisus Hristos pentru omenire,ceea ce a suferit,modul in care i-a fost sfasiat trupul in milioane de bucati.Insa din pacate,lumea se umple de oameni tot mai necredinciosi care tot ceea ce stiu este sa judece si sa nu aiba incredere...:-
s_aint pe 26 februarie 2013 11:22
Ma bucur enorm ca nu ati inteles nimic din comentariul meu. Nici nu ma asteptam la altceva. Totusi, inainte de a rosti niste cuvinte, va rog sa le ganditi inainte. Iar daca aveti chef de chin fizic, uitati-va la un snuff si ganditi-va ca persoana filmata este Jesus. Si nu va mai dati cinefili pentru ca impresiile de cinefil nu le tolerez. In schimb, precum schinguitul, va pot tolera prostia.
Petcu Denis pe 24 Aprilie 2004 16:57
Este un film interesant in care se dezvaluie viata lui Iisus Hristos si patimile sale
Este cel mai interesant film pe care lam vazut si o sal vad
Mel Gibson a facut un film despre fiul lui Dumnezeu,iar el crede in El.
ii ofer cinci stele si sper sa ccastige 14 oscaruri

zgubi pe 23 Februarie 2011 00:57
Un film cu scene de violenta extrem de explicite si usor exagerate.Din fericire m-am obisnuit cu stilul lui Mel Gibson,asa ca nu ma mira viziunea lui asupra acestui subiect.Este un vadit fan al raurilor de sange si asta reiese din majoritatea creatiilor sale.
edgitarra pe 28 februarie 2011 14:19
Sincer sa iti spun, nu este nimic exagerat in filmul acesta. Oamenii in esenta lor sunt plini de rautate, ca si in povestea cu Isus. Citeste Biblia si vei vedea cat de iscusiti erau intr-ale torturii. A redat exact cum trebuie povestea si pentru acest lucru il felicit.
Awp3Lory pe 20 August 2010 22:27
sincer ma cam agitat filmul asta......e super bine ecranizat si ma cam durut cand am vazut ce sa intamplat asta daca e adevarat! merita vazut dar daca aveti probleme cu inima nu va uitati!
Wolfy pe 26 Martie 2004 10:59
Un film cu adevarat bun care trateaza subiectul dintr-un unghi nou in cinematografie.... adica insista mult prea putin pe naratiune si foarte mult pe trairi si patimile Domnului. Cred ca este un film foarte bun. Pot spune ca exista o urma de exagerare dar asta nu mbreste deloc filmul... Cred ca da destul de bine..:)
Traiasca Mel Gibson si la mai multe filme!!

cezarika21 pe 07 Aprilie 2018 19:11
Sacrificiu divin pentru o lume ticăloasă
Obișnuiți cu imaginea luminoasă a Mântuitorului din seria „Jesus of Nazareth” (1977) a lui Franco Zeffirelli ne vine greu să privim și să acceptăm secvențele violente și dureroase ale patimilor suferite pe drumul către Înviere. Cine a studiat însă istoria antică și cunoaște cât de cât obiceiurile iudaice și romane nu va fi însă uimit de suferințele prezentate cu un oarecare sadism de Mel Gibson în filmul său.

Societatea antică (romană, greacă, iudaică) nu era câtuși de puțin morală, iar menținerea disciplinei se făcea cu ajutorul biciului, fiind impusă în multe cazuri de criminali înrăiți. Astfel, chiar și cele mai ușoare pedepse erau chiar foarte dure dacă le comparăm cu pedepsele din zilele noastre. Nu este cazul să vă reamintesc faptul că prizonierii de război erau puși de romani să se lupte în arene cu animalele… citeşte

mihaelatb pe 11 Octombrie 2010 20:44
un film care arata -cred eu- adevarata fata a chinurilor pe care le-a indurat Mantuitorul, Celelalte ecranizari cred ca au indulcit, un pic mai mult, lucrurile. Cred ca celelalte versiuni sunt facute ca sa nu lezeze sensibilitatea crestinilor. Este greu sa crezi ca ai putut fi atat de crud, asa ca oricand este preferabil sa accepti niste realitati mai mult sau mai putin indulcite. In timpul lui Nero, crestinii erau dati prada fiarelor, in arene, spre "deliciul" publicului sofisticat, roman. Sfasierea este mai blanda? Nu! eu cred ca filmul asta este cel mai aproape de realitate..
alexcretu75 pe 01 August 2010 10:40
Patimile lui Hristos
Un film care arata viata lui Iisus si prin ce a trecut pentru pacatele noastre.Un film excelent in care Iisus(James Caviezer) sufera pentru noi.Intr-un film fantastic
De fiecare Paste,la ProTv.

Radu1711 pe 02 Mai 2010 09:47
radu1711
am vazut filmul mai demult si mi-a placut mult, cred ca l-am vazut de 5 ori pana acum, oricum este unul reusit
silv_xd_tweety pe 7 iulie 2010 00:57
cum ai putut sa-l revezi :O ?
KraZy.KiD pe 23 Aprilie 2010 16:12
Un film dramatic in care Mel Gibson ne arata exact cum s-au petrecut lucrurile in vremea aceea..toate chinurile prin care a trecut Iisus pentru a ne fii iertate pacatele..nu pot sa cred ca un om(caci practic Iisus era un om,sau cel putin sufletul lui era gazduit de un trup uman) a putut sa indure atatea chinuri si sa fie dispus sa indure si mai multe..doar pentru mantuirea noastra..si..pana la urma,realizam ca Iisus a patimit toate astea mai degeaba..cati dintre noi cred intradevar in Iisus si in toate lucrurile pe care acesta le-a facut pe pamant?Cati dintre noi si-ar paria viata pe faptul ca Iisus a existat? si inca exista?
Ma bucura faptul ca am avut onoarea ca un actor roman sa participe la realizarea filmului,si mai ales un rol atat de important ca cel al Fecioarei Maria,un rol destul de greu de jucat,avand in vedere ca este mama celui ce a patimit atatea..sa iti vezi copilul… citeşte

fanty pe 07 Aprilie 2010 17:37
The Passion of the Christ
Un film care din pacate arata adevarul, no comment!
jingsaw112 pe 02 Aprilie 2010 12:38
S-au facut destule filme despre viata si moartea lui Iisus Hristos. Cel mai reusit film despre chinurile, rastignirea si moartea LUI, este acesta. Pentru un om ateu sau corigent la religie acest film nu va reprezenta aproape nimic. Daca am pune mana pe biblie inainte sau dupa vizionarea acestui film, putine obiectii am aduce acestui film. A fost prea dur pentru unii? Credetii ca au exagerat peste masura? Fiecare cu parerea lui. Sa NU UITAM UN SINGUR LUCRU: majoritatea ii vom sarbatorii Invierea SA dar mai sunt oameni care asteapta Nasterea Sa, nici acum nu-L recunosc pe Acela Care s-a nascut, a propovaduit, A fost biciut, scuipat, rastignit si apoi A INVIAT. Aceasta sarbatoare NU inseamna imbuibarea noastra cu alcool, prajituri, mancarurile alese ci mantuirea noastra. SARBATORI FERICITE tuturor!
dark56 pe 4 aprilie 2010 14:40
..................este un film dur pentru ca Isus A SUFERIT MULT PENTRU NOI
AlexaCullen pe 23 Decembrie 2009 20:47
O adevarata capodopera...
Este singurul film care,infatiseaza cel mai bine ceea ce a patimit Domnul nostru Iisus Hristos pentru a ne fi iertate pacatele.Este singurul film care a reusit sa ma faca sa plang.Este dureros de adevarat ceea ce se petrece pe parcursul filmului.Extraordinar!Pur si simplu extraordinar.Mel Gibson a dovedit inca o data ca este un actor si un regizor extraordinar de talentat.Bravo!Singurul film ce a reusit sa cuprinda tot ceea ce a patimit Iisus Hristos,pentru nenorocita asta de lume.:)
natty96 pe 29 August 2010 19:21
cred ca e cel mai bun film regizat de mel gibson
Bobby pe 02 Aprilie 2004 17:32
Un film cu adevarat meserias.Este o capodopera de arta si prefer sa-l vad pe asta de 3 ori decat sa vad toata trilogia Lord of the Rings. Acesta e dupa o chestie adevarata si cred ca ar trebui sa-l luam mai in serios. Ma bucur ca a ajuns si in Romania si sper sa aiba mult succes si sa sparga toate box-office-urile din Romania.:)
Smrs pe 15 Aprilie 2020 03:18
„Eu sunt Mesia, Fiul lui Dumnezeu...”
De la aceste cuvinte, dragi cinefili, au ieșit Patimile lui Hristos - poate cel mai brutal, violent și crud film despre evenimentele din viața Sa. Ce trebuie evidențiat însă? Revăd acest film după 10 ani, în perioada Săptămânii Patimilor, dar mai ales, într-o perioadă în care lumea hulește la orice ocazie. Pe vremea aceea, Iisus a suferit ceea ce ați urmarit sau urmează să vedeti, pt hulã - adica acțiunea prin care dezonorezi pe Dumnezeu. Astăzi, în lumea lui Iisus, nu la evrei sau la alții, se fac bancuri, glume și hule contra divinității cum nici evreii sau musulmanii n-ar putea. Iisus Hristos nu mai are nicio valoare pt creștini. E prima oară când pt mine are tâlc expresia că „noi l.am vândut mai des și mai ieftin” decât a făcut-o Iuda odinioară. Am reușit să ne întunecăm mințile cu războiul personal contra BOR și am uitat realitatea.… citeşte
Omu_Problema pe 14 Februarie 2016 02:54
Greu de privit pentru persoanele mai sensibile in momentul persecutiei lui Hristos.
Mel Gibson m-a surprins atunci cu acest film si am fost ceva de genul "pffaa hai frate, ne lasi? Cum poate el sa faca asemenea film"
Dar uite ca a reusit si este filmul care mi-a ramas intiparit in minte despre patimile lui Iisus

animalujk pe 05 Mai 2013 16:48
un film pe care il putem vedea de fiecare data la televizor in zilele de paste.
vhjhgfghfhgv pe 17 martie 2014 22:09
da asa e pe 5 mai a fost alte filme trebuia sa fie cu patimile lui Iisus.
Tyybi1 pe 22 August 2012 16:43
Un film tulburator, dar in acelasi timp foarte bine organizat.
rizea loredana pe 06 Aprilie 2004 15:09
Am vazut filmul, este superrrrrrr
poate dupa vizionarea lui, lumea va deveni mai buna unii cu altii, si vom ierta cum a iertat si El, si vom trece mai usor peste tot ce e rau, cred ca te intareste si da dovada de iubire pentru aproapele tau...merita vazut, poate de 100 de ori.....

Alin333 pe 09 Ianuarie 2016 18:32
Cel mai bun film cu si despre Isus/ religie/ cre(s)tinism pe care l-am vazut.
elena76 pe 08 August 2011 14:13
e dur,dar totusi arata cat de mult iubeste Dumnezeu lumea aceasta
FlorinMovieFreak pe 22 Aprilie 2011 18:50
No Comment
Citez acum din " Semintele Timpului - Nasterea Lui Iisus " printre poze si comentarii .. Iisus din Nazareth, Evangelia dupa Matei .. scrie fix asa: Cand Mel Gibson a lansat in 2004, Patimile Lui Christos, presa a scris despre dezbaterile dintre teologi crestini, evrei si simpli cinefili cu privire la masura in care transpunerea de pe ecran corespunde realitatii biblice si istorice. Chiar Papa Ioan Paul al II-lea a intervenit in dezbatere, punctand ca "este exact cum a fost"
FlorinMovieFreak pe 22 aprilie 2011 19:04
Si despre farisei (preoti) spun ca-i detest .. sunt crestin-ortodox .. cand merg la Biserica ma duc la Dumnezeu ei n-au nicio treaba .. mainile lor nu sarut nici sa ma platesti .. parca predestinat au iesit tot mai multi dintre ei .. betivi .. homosexuali .. pedofili .. and so on ii pedepseste Dumnezeu .. in ochii mei sunt un zero barat .. si stiu nu-s toti .. dar sunt sigur ca daca Iisus ar reveni .. tot asa s-ar intampla .. toti preoti ar fi speriati ca raman fara putere in loc sa-l asculte si sa-l urmeze .. AMIN !
jeamy1986 pe 09 Ianuarie 2011 22:10
bravo
a fost cam SF(, prea mult sange) ,,dar regizat bine,si cu actori de elita
Claudiu_hns pe 29 august 2011 17:25
De fapt filmul se bazează pe un o carte care cu conţinut eterogen. Ea mai cuprinde mituri, dogme religioase, texte ritualice și magice, rugăciuni, literatură în proză și în versuri. Deci filmul, respectând o parte semnificativă din scrierile bibliei, este categoric SF.
denny_copilul pe 25 Mai 2010 16:03
a redat tot ce a patimit Iisus Hristos inainte de rastignire , mai bine de atat nu se putea
gaga pe 14 Decembrie 2008 22:13
desi e foarte violent,filmul e interesant.iti vine sa plangi cand vezi cum a suferit Iisus,cum si-au batut toti joc de el.au fost groaznice chinurile alea.
dr.stefan gaspar pe 13 Februarie 2008 23:24
Este cel mai bun film facut si vazut vreodata.
Deranjeaza asta pe cineva?
Este parerea mea.
Cum le explici muribunziilor de pe marginea patului ca dupa atata suferinta nu ii asteapta nimic... dupa ce tu ca om sau doctor care te crezi un mare vindecator te vezi in fata bolii neputincios?
Am vazut spitale, doctorii care se credeau nemuritorii si cunoscatori unor taine in ale vindecarii mesianice dar erau niste neputinciosi.. si pacientii ma refer la copii cu cancer (de la Spitalul Fundenii)care rapusii de boala erau cu Dumnezeu.
Bravo domnule Gibson meriti toata stima.
Un popor traieste numai prin credinta lui .... cind a pierdut-o nu mai are ce sa mai piarda.

Sic transit gloria mundi!

Alin pe 18 Aprilie 2004 13:26
lam vazut ieri.nu am fost prea impresionat.nefiind prea credincios, pot sa judec filmul dupa calitatile lui artistice care lipsesc pentru 90% din durata lui.cand mel se chinuie sa treaca la simbolism ii iese bine, satana e brici, la fel si mustrariile de constiinta ale lui iuda, relatia mama-fiu cu maria, etc.restul e doar carnagiu, hrana numai pt ochi, nimic pt creier sau spirit.mai sunt multe d zis dar in mare cam atat.2/5.eof
tuli pe 27 Martie 2004 11:18
Buna!
Numai o persoana ca Mel Gibson putea sa realizeze o asemenea minunatie! Acest film s-a putut realiza datorita faptului ca regizorul a crezut si crede cu toata puterea sa in Dumnezeu si in patimiile lui Iisus Hristos.Cred ca in primul rand ca, acest film se adreseaza tuturor crestinilor de pretutindeni si apoi celor necrestini.Sunt asa de multe de invatat din acest film.Cred ca Iisus a murit si pentru noi cei din secolul XXI,ca stfel prin moartea sa noi sa putem fii mantuiti!
Din punct de vedere a realizarii filmului:am numai cuvinte de lauda;a batut Oscar-ul si nu nici un film nu s-a putut realiza cu atata pasiune; ca sa nu mai vorbim despre incasarile acestui film.....
Cred ca Romania are nevoie de un asemenea film si mai ales de Dumnezeu!!!
P.S. Cred ca Domunl Iisus a suferit mult mai mult decat se poate vedea in acest film!!!

Narcis pe 25 Martie 2004 13:59
Este un filme realistic care arata Biblia asa cum e fara a face din el un show, in asa fel ca toti cei care nu au inteles-o din citit sa inteleaga prin vizionare. Merita toata atentia.
Claudiu_hns pe 29 august 2011 17:51
Îţi dai seama că ăsta e de fapt un motiv să nu o mai citească pentru că deja ştiu ce s-a întâmplat din film. Dar de fapt ca să înţelegi care e faza cu Iisus si învierea lui trebuie să citeşti tu biblia. Dar nu cea editată şi reeditată, ci acea biblie care era încă în variantă originală, acum câteva decenii. Aşa că dacă pui mâna pe vreo editură mai veche a ei să nu eziţi să o citeşti.
Adrian. pe 31 Decembrie 2012 22:19
O alta imagine
prea multa durere in acest film, nu ma dat pe spate cu nimic
Sméagol-Gollum pe 06 Aprilie 2004 22:49
hmmm...inca nu am vazut filmul, dar nu stiu cat de mult o sa imi placa( nu prea ma dau in vant dupa filmele religioase)
lili22 pe 05 Iunie 2013 10:45
nu am dorit sa-l revad
L-am vazut o singura data, mi-a fost de ajuns, am crezut din primul moment ca nu va fi un film de referinta.
Cea mai proasta si de neinteles scena e cea in care apare Morgenstern cu fiul, nu cu Istodor si au un dialog stupid despre o masa, apoi se stropesc cu apa, ca tot aveau apa destula pe vremea aceea.Nu l-as mai vedea nici moarta.

Claudiu_hns pe 29 August 2011 17:05
SF, nu dramă
Acest film se încadrează în genul SF. Citiţi "10 chestii biblice pe care crestinii nu le cunosc"
user-5e7b2f4dad84f pe 16 Ianuarie 2024 01:44
Un film foarte bun despre ultimile zile ale Mântuitorului. Cred că este cel mai bun film de acest gen, nota 10
okkk pe 01 Decembrie 2023 02:16
doamneajuta
episcopia roman doamnea ssdjutasdsdsdsdsdsdsasdjasbdjasjdbajsbdjkasjkdbasjkdbasd
nycostea pe 02 Octombrie 2023 00:09
Foarte bine realizat! Impresionează atât prin interpretarea de excepție a actorilor care vorbesc în limba lui Iisus și cea a romanilor, cât și prin coloana sonoră și, nu în ultimul rând, prin însuși scenariul său și regia ireproșabilă a lui Mel Gibson. Felicitări întregii echipe pentru această capodoperă cinematografică! Mulțumim, Mel Gibson!
user-61cdcddc01a3f pe 30 Decembrie 2021 19:42
Dur dar bunicel . Nota 8 , deoarece se axează prea mult pe Diavol .
flory_cool pe 12 Iunie 2020 16:41
Un film cu adevărat puternic... Este foarte emoționant si, în același timp, foarte frumos și educativ. Așa brutal cum este, transmite foarte multe emoții, reușind să sensibilizeze inimile. Nota 10 cu felicitări!
user-5cc95b68922d6 pe 17 Aprilie 2020 09:21
Basmul acesta este numai o MINCIUNA uriașă a lui Satana(zis Dracul,zis Diavolul) și o adîncă RASTALMACIRE a Sfintei Scripturi,ceea ce este si firesc întrucît este facut numai de Oameni lumești Draci și jucat numai de Oameni lumesti NEBUNI.Din punct de vedere al jocului de teatru Basmul acesta este jucat porcos și batjocoritor.N-are rost sa te uiti la un asemenea GUNOI Dracesc numit "basm".În anul 2021 cînd Eu Romeo Andronache robul Domnului Isus Hristos,din satul Merii,ținutul Dambovita, voi Cirmui Romania impreuna cu partida Mea numita :"Partida Calea Dreapta",din PORUNCA si cu sprijinul Domnului meu Isus Hristos,nu Ve-ti mai vedea asemenea "basme"porcoase la canalele de vedere al Statului Romania,si voi UNI toate PAMINTURILE Romaniei(adica voi ALIPI la Romania paminturile numite Basarabia, Bucovina de Miazanoapte ,Cadrilaterul și Ardealul de Miazănoapte cu Seleusul… citeşte
Go1 2 3 4