Păreri The Parent Trap

(1998)

Capcană pentru părinți

cezarika21 pe 03 Aprilie 2015 05:54
Lupta pentru reunirea familiei
Două fetiţe se întâlnesc într-o tabără de vară şi îşi dau seama că sunt sutori gemene, ai căror părinţi se despărţiseră imediat după naşterea lor. Deoarece niciunea din ele nu-şi cunoaşte celălalt părinte, ele decid să facă un schimb între ele, iar la un moment dat le vine ideea să-şi reunească familiile. Vor reuşi oare?

Un film în care Lindsay Lohan face un dublu rol, iar interpretarea credibilă a fetiţei şi efectele speciale de calitate fac ca spectatorii nici să nu-şi dea seama că cele două fetiţe nu apar propriu-zis în aceeaşi secvenţă, secvenţele fiind montate în aşa fel încât par să fie filmate în acelaşi timp. "The Parent Trap" este emoţionant şi amuzant în acelaşi timp, putând fi un film adresat atât copiilor, cât şi adulţilor. În plus, Dennis Quaid şi Natasha Richardson (în rolurile părinţilor) sunt… citeşte

Tim3a12 pe 28 Noiembrie 2009 13:02
sa joci un rol dublu la varsta ei e o rezliazre ft mare.:) bv linsaday.daca ramaneai tot asa cum ai fost erai o mare artista pe piata internationala.pacat:(
Robyka pe 13 Martie 2010 17:54
Dragut
Mi-a placut foarte tare. Mi se pare o comedie reusita, combinata cu o poveste de dragoste.
Psychoprincess pe 19 Aprilie 2010 11:47
Gooooood genial..dar cum s-a fotografiat in pote una langa alta si imbratisate?????asta penrtu mine v-a ramane o enigma....
93GabiBT pe 23 iunie 2011 18:16
Da.. este o mare enigma pentru tine tot ce inseamna tehnica si efecte speciale probabil.. Ai vazut cumva filmul Inception ? (Cred ca o sa innebunesti cand o sa vezi ce'i acolo) :))
catasmile17 pe 31 Iulie 2013 21:51
O comedia foarte draguta. Lindsay a jucat superb in acest film.
Rallu..Danielle pe 15 Iulie 2014 12:20
Acest film este foarte frumos. Lindsay Lohan joaca foarte bine in filmul asta. The parent trap este o comedie buna. Nota 10.
madalinamercioiu pe 13 Aprilie 2010 10:41
Madalina
Mi-a placut filmul ! E distractiv si amuzant ! ! Vizinoare placut !
tintin pe 02 Aprilie 2010 11:43
bun
E un film pe care il priveste cu placere si fetitza mea.
deea9595 pe 10 August 2009 11:07
un film fain in care lindsay a facut un rol memorabil (avand in vedere varsta pe care o avea)
PinkSheep pe 03 Septembrie 2009 19:52
cand am vazuut prima data filmul am crezut ca sunt chiar gemene ...abia cand s-a terminat mi-am dat seama ca ele sunt amandoua lindsay lohan! L-am revazut aseara si m-am gandit.....prima data cand l-am vazut nu era asa de bun!
Mariannaa pe 21 Aprilie 2014 18:49
Clar, nu se numara printre filmele mele preferate, desi este un film destul de dragut.
AdriAdrianna98 pe 17 Ianuarie 2014 14:38
O comedie simpatica cu o fetita adorabila. Inseamna ceva sa faci rol dublu la asemenea varsta, respect !
silviacristian pe 26 Iunie 2013 16:27
the parent trap
Este un film extraordinar, cred ca nu m-as plictisi niciodata sa-l vad, dar nu reusesc online. Cum sa fac sa-l vad tot fara ca sa vad doar pe youtube cate un episod? Vreau sa vad filmul full pt ca imi olace la nebunie!!!!!!!!
Iulidesprefilme pe 04 Aprilie 2013 21:47
M-a binedispus această comedioară în care Lohan face performanţă...filmul este un remake al peliculei din 1961...
cezy98 pe 18 Ianuarie 2013 17:05
Mi-a placut mult Lindsay Lohan joaca foarte bine ambele roluri e foarte frumoasa si naturala. Ador cest film!
andiebel pe 13 Iulie 2010 09:32
*********************************************************************************************
andreea trinca pe 16 Iunie 2008 16:14
super film
forever_young_ pe 08 Martie 2021 18:07
BUN !
o comedie buna , un film anuzant pentru toate varstele :))))
Andra.Marina pe 05 Iulie 2015 21:11
Vazut din nou si din nou
Este reusit din moment ce umorul m-a facut sa nu plec din fata televizorul chiar daca era a treia oara cand il vedeam.
nyuszi pe 03 Aprilie 2015 03:07
Foarte simpatic filmul, dar ma apuca plansul cand o vad pe Natasha Richardson. Pacat de ea. :( Si pacat si de cariera lui Lindsay Lohan, care da dovada de mult talent. Oricum, e un film super!
emy_sinaia pe 17 Noiembrie 2014 18:46
Comedie romantica cu aventuri
A fost odata pe vremea cand Lindsay Lohan era micuta si strengara si nu se apucase de droguri si bautura. Un film amuzant cu aventuri demne de o comedie pe cinste si cu un dram de romantism de urmarit cu toata familia.
Maryanne04 pe 06 Octombrie 2013 18:33
Ca si idee a filmului nu cine stie ce, dar mi-a placu cum ajucat Lindsay Lohan. E destul de dificil sa joci un astfel de rol(dublu) la varsta ei. Dragut filmul.
mihaelatb pe 11 Octombrie 2010 16:20
este a nu stiu cata versiune a aceiasi povesti cu gemenele despartite la nastere,Cel cu surorile Olsen parca a fost mai bun
silviacristian pe 26 iunie 2013 16:29
Buna. Cum se cheama filml cu gemenele Olsen?
Gizmogremlin pe 31 Ianuarie 2015 04:14
Interesant
Unul din rarele cazuri in care un remake e net superior filmului "original". Mult mai reusita aceasta varianta fata de cea din 1961...o distributie mai buna, personaje mai naturale, tehnica mai evoluata.
Cristi.V pe 18 Iulie 2012 17:21
O comedie ok mu e chiar un film de nota 10 dar merge.
LucyX pe 24 Februarie 2012 10:08
E un film foarte dragut si amuzant . Lindsay Lohan joaca foarte bine rolurile celor doua surori . Sincer , cand l-am vazut prima data am crezut ca cele doua gemene exista si in realitate . Am fost uimita cand am realizat ca e doar o singura actrita .
ama88 pe 28 August 2011 13:02
mi-a placut foarte mult.Lindsay Lohan a fost destul de talentata....pacat ca si-a pierdut talentul pe parcurs
alex_il_fenomeno pe 18 August 2011 12:14
a fost un film foarte dragut , destinat exclusiv familiei ! povestea a fost emotionanta , presarata cu multe scene amuzante ! inca de pe atunci se prefigura talentul actritei Lindsay Lohan (care cel putin pe atunci nu calca stramb , ca acum) ! desfasurare usoara , nu foarte complexa , dar captivanta , care nu te dezamageste o clipa ! filmul va reprezenta mereu o alegere buna de vizionat !
xerses pe 18 August 2011 09:22
Simpatice pustoaicele.Filmul este placut, in ritm captivant.....
ane_mona pe 15 August 2011 21:39
filmuyl asta e imcredibil, cel putin povestea , si cum joaca gemenele si linsday lohan dar in orice caz, o capodopera
AimeeLov pe 21 Iulie 2011 15:12
Amuzant
Un film bunicel cu faze amuzante.Relaxant cu actori buni,merita vazut, te bine-dispune.
marya232 pe 07 Mai 2011 18:41
cum dumnezeu dau sa vad filmul asta:)).. soramea e plecata si eu nu am habar.. ajutoooor
claudelina pe 16 Iulie 2011 15:03
amuzant
Dragut filmul.Intr-o zi in care te plictisesti merge.
Lucaciu pe 21 Iunie 2009 20:37
Un film placut