Păreri The Out-of-Towners

(1999)

Provincialii

cezarika21 pe 28 Iulie 2013 17:21
O comedie uşurică, dar plăcută
Ajuns la New York pentru obţinerea unui post în industria publicitară, Henry Clark şi soţia sa, Nancy, trăiesc o serie de aventuri neaşteptate. Orice s-ar spune, filmul e foarte amuzant şi plăcut. Peripeţiile prin care trec doi soţi provinciali într-o singură zi la New York sunt numeroase şi provoacă hazul. Eram iniţial sceptic că filmul poate fi atât de amuzant, dar mi-am dat seama pe parcurs că m-am înşelat. Scenariul e uşurel, dar filmul reuşeşte să te destindă şi să-ţi descreţească fruntea. Din acest motiv îi dau nota 7.

P.S. Acest remake este mai bun decât filmul original din 1970 cu Jack Lemmon și Sandy Dennis.

Iulidesprefilme pe 09 Septembrie 2012 20:25
Un adevărat tur de forţă pentru cei doi actori speciali, Goldie Hawn şi Steve Martin, într-o comedie pe alocuri amăruie, cu accente satirice şi realiste la adresa familiei de tip american, în aparenţă fericită...n-a fost deloc pierdere de timp că l-am văzut.
delllia pe 07 Martie 2019 14:38
L-am vazut de mult. Amandoi foarte talentati. Vi-l recomand.
mihaelatb pe 23 Noiembrie 2014 22:56
Cu toate ca mie imi plac filmele originale, asta este o exceptie, remake-ul fiind, in opinia mea, mai bun ca originalul cu Jack Lemmon. Poate fiindca ca aici EA este mai evoluata ( nici nu pot sa mi-o inchipui pe Goldie Hawn, jucand un rol de neajutorata, sau proasta). poate fiindca pe ei nu-i inghite New York ul. Are si lucruri de nespus in anii 60: relatiile sexuale din cuplu, homosexualii travestiti, grupurile de ajutor pentru dependentii de sex. Una peste alta, se poate viziona o data pentru amuzament.
xerses pe 29 Iulie 2013 14:14
Cu jocul actorilor curat si proaspat, filmul este o placere de urmarit.