Păreri The Next Three Days

3 zile de coșmar

VampirulAlb pe 16 Noiembrie 2010 00:20
deci daca The Next Three Days inseamna 3 zile de cosmar inseamna ca ala care a tradus o fost beat sau nustie engleza am mai auzit dinastea si la tv daca nushtiti nu traduceti.....
kellyrose pe 18 noiembrie 2010 14:07
Pt cei nestiutori,titlurile la filme si nu numai nu se traduc obligatoriu motamo(mot aux mot din franceza=cuvant cu cuvat)..Se traduc sa si insemne ceva,sa aiba o insemnatate.Iar producatorii filmului sunt sau nu de acord cu traducerea respectiva..Cine traduce ,te asigur ca sunt persoane cu muuuuulta carte.Daca esti asa breaz,stiai sa scrii ca acela "a fost",nu "o fost". Scrie si tu corect ,daca tot ii tragi de urechi pe altii.Cum se spune ca vezi gunoiul din ochiul altuia dar nu vezi barna din ochiul tau.
natalia_castego pe 29 aprilie 2016 11:50
Doamne, unul mai nebun ca altu' .
Genyus09 pe 13 Decembrie 2010 22:03
ce pot spune... Obligatoriu de vazut :)))) Russell Crow ca intotdeauna fara critici la dresa lui ;)
mirelusha1 pe 28 decembrie 2010 20:28
l-ai vazut dvdrip sau cam?
Genyus09 pe 29 mai 2011 17:23
la vremea aia era o versiune numita ppv .. o versiune destul de buna :D acum il gasesti si bluray
Anna23 pe 12 Septembrie 2011 05:14
Un film excelent
Imposibil sa nu iti placa acest film. Actiune, suspans, drama, dragoste....Obligatoriu de vazut.
cris86 pe 01 Decembrie 2010 22:26
filmul este absolut formidabil....actiunea este mai captivanta in partea a doua a filmului, insa rolul jucat de crowe e magnific. Dragoste adevarata, rabdare intinsa la maxim si meticulozitatea evadarii este interesanta. Vizionare placuta.
White.Lily pe 02 Decembrie 2010 15:20
Marturisesc ca vizionarea trailerului nu prea m-a tentat sa vad filmul. Inca din primele secunde ale trailerului mi-am zis : " Ok, deci avem familia perfecta, trebuie sa se intample ceva acum".
Insa in urma parerilor bune pe care le-am citit despre el, mi-am zis, hai sa-l vad totusi. Mai ales ca Russel Crowe are filme destul de bunicele. Iar in final trebuie sa recunosc, ca am ramas tare impresionata de el.
Am apreciat foarte mult, felul in care a fost construit personajul lui Crowe. Nu este eroul clasic care se supara si incepe sa se bate cu toata lumea. Se vede clar ca este un om obisnuit care este pus in fata unor situatii noi, cu care nu a mai avut de-aface si incearca sa se adapteze pe parcurs. In comparatie cu alte filme, rolul acesta mi s-a parut ca i-a pus in evidenta cel mai bine partea umana din el. A fost atat de natural in pielea sotului si a tatalui iubitor.… citeşte

Smile_lil_one pe 2 decembrie 2010 16:55
mda .. o sa ma uit si eu la filmul asta in viitorul apropiat daca chiar te-a impresionat atat de tare
Ady01 pe 31 martie 2011 01:31
subscriu, un comm plin de adevarar.
CostinN pe 09 Aprilie 2011 17:23
The Next Three Days
Un film foarte bun, care reuseste sa te tina in suspans, care trimite un mesaj puternic dar care arata unde poate duce disperarea unui om. Nu dau mai multe detalii, tot ce va pot spune este ca nu veti regreta timpul pierdut. Vizionare placuta!
SAre pe 19 Ianuarie 2011 16:22
L-am vazut si este un film de exceptie,spectaculos si cu actiune multa
mathia22 pe 03 Februarie 2011 01:07
obligatoriu de vazut!!!!!!!!!!!!!
n-am mai vazut film atat de bun de la Law Abiding Citizen!!!!!!!!!!!!! e senzational!!!!
deliadulce pe 13 Aprilie 2011 18:00
Foarte frumos!Este un film foarte bun.Actorii joaca bine, Nota 9!
andyy pe 22 Martie 2011 01:09
Un film ca la carte! Exceptional, te tine cu sufletul la gura in fiecare minut si tensiunea creste cu fiecare secunda. Excelent gandit, montat si interpretat. Un film de actiune si suspans, impecabil. Merita vazut.
gaby-y pe 22 Noiembrie 2010 20:18
pour elle
Am vazut originalul francez " Pour elle" ( cu Diane Kruger in rolul sotiei incarcerate, daca nu ma inseala memoria). Bun scenariu, merita vazut si remake-ul, macar pentru interpretarea lui Russell Crowe, plus restul numelor mari din distributie.
kenya pe 28 Martie 2011 18:01
Un film bun,alert,cu plusuri si minusuri.Un barbat normal,cu o viata normala se pomeneste intr-o zi ca este absolut neputincios in fata unei erori judiciare,datorita careia,familia sa se destrama.Are de ales intre a se supune convenientelor si legii sau a-si lua soarta in propriile maini si a-si face singur dreptate(vechea dilema).Actiunea,planul,desfasurarea si deznodamantul sunt absolut neverosimile dar destul de reusite si coerent redate de pelicula.Russell Crowe este ca de obicei potrivit si ca erou invincibil dar si ca simplu om cu slabiciuni,aici face un rol bun,cu dramatisme acolo unde este cazul,moderate dar cu accente-in relatia cu copilul,cu sotia,cu tatal sau....Filmul merita vazut,nu este o capodopera,dar nicidecum nu regreti ca ai pierdut timpul vizionandu-l.
danymury pe 06 Aprilie 2011 16:56
este foarte bun filmu....Russell isi face treaba ca de obicei foarte bine!!
otonis pe 25 Noiembrie 2010 05:30
Mi-a placut !
Inceputul a fost bun, jumatatea m-a plictisit putin, dar finalul a fost tare. Oricine e capabil de orice, daca are o motivatie pe masura :D
cezarika21 pe 06 Aprilie 2014 12:37
Când legea nu-ţi oferă o soluţie mulţumitoare...
După ce soţia i-a fost condamnată la închisoare pe viaţă pentru o crimă pe care ea pretindea că nu a făcut-o, profesorul John Brennan încearcă să o scoată din închisoare cu orice preţ. După ce epuizează toate căile legale, el decide să urmeze şi căile ilegale...

Scenariul e interesant, cu o acţiune alertă şi plină de suspans, dar naraţiunea se dovedeşte puţin plauzibilă şi pe alocuri confuză (secvenţa cu cheia ruptă în broască, deschiderea uşii în mers, verificarea de pe aeroport). Interpretarea lui Russell Crowe, ca şi cea a lui Elizabeth Banks, sunt foarte bune, meritând evidenţiate şi tăcerile pline de subînţeles ale lui Brian Dennehy. Filmul este bine realizat din punct de vedere tehnic şi merită urmărit, în ciuda naraţiunii uşor confuze.

Octavian6 pe 22 Ianuarie 2011 12:46
NUSH ce sa zic
Russell Crowe joaca foarte bine ca de fiecare data insa filmul nu a avut acea magie pe care o asteptam. Parca numai cand am vazut traileru am vazut tot filmul. Ma asteptam la ceva mai mult.
bizonul pe 11 septembrie 2013 18:47
Binenteles sunt si cinefili, in speta tiganoizi, care iubesc idioteniile indiene. Daca urmaresti comentariile acestor filme o sa vezi ca toti spun ca sunt sublime. Atunci draga Octavian, ptr. mine nu-i de mirare, ca ai o alta parere decit majoritatea. Eu am vazut filmul si este de apreciat.
indiferrent pe 15 Martie 2011 17:42
Filmul e bun, dar parca s-a folosit prea mult din timp pentru pregatirea evadarii.Evadarea in sine ar fi meritat o bucata mai mare din film.
mtraianc pe 29 aprilie 2011 18:08
ai perfecta dreptate ,,
adma pe 28 mai 2011 01:40
trebuie sa te contrazic, filmul asta nu e un film cu super-eroi. Russel Crowe joaca rolul unui om de rand si tocmai in asta consta fascinatia filmului, anume cum poate un om obisnuit sa puna in aplicare o asemenea evadare. Tocmai de aceea dureaza mai mult partea cu pregatirea, ca sa accentueze cat de stresant poate fi sa te simti neputincios ca simplu om. Tu daca erai in locul lui nu cred ca ai fi avut toate ideile gata intr-o saptamana. Lasand asta la o parte, filmul este grozav fiindca scenariul egenial si interpretarea pe masura. Cred ca nu am vazut nicun alt film care sa ma tina asa de tare in tensiune.
psihologu pe 14 August 2010 16:51
OK........
Abia s-a odihnit făcând pe arcaşul neînfricat în “Robin Hood” şi Russell Crowe devine complice şi imposibil de ratat, din nou brav şi curajos. De această data, “The Next Three Days”, proiect iniţiat de Paul Haggis (Crash şi scenarist pentru prea multe filme premiate) este o dramă care îi aduce laolaltă pe Russell Crowe, Elizabeth Banks, RZA, Brian Dennehy, Ty Simpkins, Olivia Wilde, Jonathan Tucker, Liam Neeson, Aisha Hinds, Lennie James şi Daniel Stern. Ce ziceţi, o echipă mai mult decât suficientă, nu? Dar să ne concentrăm asupra scenariului deocamdată: pentru început, avem că de obicei, o familie mişto, unită şi demnă de admirat; un el (pe Russell), o ea (Elizabeth Banks) şi un copil. Şi totul se schimbă atunci când din senin femeia este arestată pentru o crimă pe care n-ar fi comis-o. Soţul, încrezător în nevinovăţia femeii, are în… citeşte
AnonimAnonim pe 31 octombrie 2010 02:15
nush frate ce sa zic..mi-am dat si eu seama din trailer de treaba asta..vino si tu cu ceva mai interesasnt data viitoare
psihologu pe 31 octombrie 2010 17:33
pai de atata sunt in stare...te las pe tine ca am vazut ce comentarii postezi....
Andrei.Ciprian pe 27 Ianuarie 2013 20:48
Merita vazut!
Un film de actiune reusit care mi-a placut.The Next Three Days mi-a adus putin aminte de The Fugitive.Filmul este bun,captivant,Russell Crowe este acelasi pe care il stim,scenariul este bun,suspans,ritm alert si final bun.Cu toate astea nu este un film de nota 10!
Ammelie pe 07 Martie 2011 12:58
The Next Three Days (2010)
Interesant filmul, putin cam monoton in prima parte, dar cu un final care il salveaza. Am apreciat 'realismul' si faptul ca un profesor de liceu nu se transforma brusc in Chuck Norris doar pentru ca are o problema de rezolvat. RC e bun ca de obicei. 6.5/10
clauditz pe 09 Decembrie 2010 21:38
L-am vazut acum cateva zile, la cinema. Mi-a placut foarte mult! E genul actiune - drama, insa emotionant. Mi se pare un film mai aproape de realitate decat alte filme de actiune si Russell Crowe este extraordinar, ca de obicei. Merita vazut!
nadinanicoletamunteanu pe 19 Noiembrie 2010 22:05
bun
pare interesant merita vazut dupa parerea me-a..............................
talexi pe 19 noiembrie 2010 23:28
Hai ca asa ceva nu am mai intalnit pana acum.Cum dracu sa scrii parerea mea dezlegat???Foarte foarte foarte tare.Si acum rad. =))
stix pe 24 ianuarie 2011 17:23
nadianicoletamunteanu" du-te si lasa-ne,cum poti sa-ti dai cu parerea despre un film pe care nu l-ai vazut inca.probabil ai dat si o nota nu?
carmen.georgiana pe 29 Decembrie 2013 14:38
merita vazut! un film cu adevarat captivant care in acelasi timp are mesaj profund..
narcisson pe 26 Iulie 2013 20:46
Un film excelent, mai ales ca realizare. Pelicula ne arata cate sacrificii este nevoita o persoana sa faca pentru a fi aproape de cei dragi. Punctul forte al acestui film este Russel Crowe, care a facut un rol exceptional. De asemenea, si Elizabeth Banks dar si Liam Neeson au roluri foarte bune. Filmul este extrem de bine realizat, cursiv, fara gauri in scenariu si din ce in ce mai intens. Protagonistul, John, este prezentat ca fiind un om foarte loial familiei, insa, simtind ca se intrece limita iar el nu poate face nimic, ia soarta familiei in propriile maini. Mentionez ca am vazut filmul pentru a doua oara, savurandu-l mai mult decat prima data; prin urmare nota mea este 8.5 plus favorit si il recomand spre vizionare cu toata increderea.
DaniMar pe 21 Iunie 2013 23:17
l-am revazut a doua oara si mi-a placut la fel de mult;consider asta o garantie a calitatii filmului.
KarGo pe 12 Septembrie 2012 20:45
Un remake, dupa omonimul sau francez, extraordinar! Filmul te tine in scaun pe toata durata sa si speri sa nu se mai termine(sau sa se termine cu bine). Actiune, dragoste, adrenalina, familie...are de toate. In opinia mea este un thriller foarte foarte bun cu un Russell Crowe in forma maxima, secundat frumos de Elizabeth Banks, iar o regie de zile mari marca Paul Haggis. Este un film foarte interesant si captivant pe care l-as revedea oricand!
catasmile17 pe 22 Februarie 2012 22:48
Un film superb !!! Te tine in suspans un pic :)
Russel a facut o treaba excelenta jucand in acest film !!!

dream pe 19 Noiembrie 2011 08:47
Rusell Crowe face 99% din filmul de fata cu un rol care ii vine ca o manusa. Jocul actoricesc foarte bun al acestuia pune in valoare un scenariu remarcabil rezultand un film antrenant care nu are cum sa dezamageasca.
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 22:52
Foarte bun filmul am ramas impresionat, este plin de suspans plus un final foarte bun, trebuie vazut macar o data!
aayana pe 30 Aprilie 2011 00:41
Îmi plac răsturnările de situație. The Next Three Days se joacă cu astfel de detalii: îți servește o idee și îți arată alta. Coloana sonoră este dinamică, în acord cu acțiunea filmului. Russel e foarte bine pliat pe rol.
Bibi_TM pe 06 Decembrie 2012 10:52
T R I V I A
Spre sfarsitul filmului, atunci când întreaga familie Brennan trece prin aeroport de securitate, o imagine a lui Osama Bin Laden poate fi văzută clar pe ecranul computerului agentului care face verificările, în baza de date a celor mai căutați criminali.
marta.b pe 18 februarie 2014 02:24
Ce spirit de observatie! La cat de incordata eram sa vad daca vor fi prinsi, sau nu, le-am cautat doar lor chipurile.
gill331 pe 25 August 2012 19:24
impresionant
Sharlene pe 14 Februarie 2012 01:19
in viata mea nu am vazut un film mai bun si mai impresionant ca acesta pur si simplu il adooooooooooorrrrr,o mare pierdere daca nu il vizionati
squad49 pe 08 Februarie 2012 13:52
E unul dintre cele mai bune filme pe care le'am vazut!
NmpN pe 27 Martie 2011 17:17
Superb!
R.Crowe joaca exceptional ...insa si filmul este foarte reusit ! Finalul cam ciudat . Recomand !
turonian pe 25 Martie 2011 22:18
Film bunicel, dar cred că se putea şi mai bine. Mai multă inspiraţie era necesară.
Vorador pe 13 Martie 2011 19:27
Pour elle>The Next Three Days
Cred că acest film este prea supraapreciat,filmul este bunicel, dar varianta origianla Pour elle din 2007 este mult mai buna,te tine in suspans mai bine decat acesta.
iosif96 pe 01 Martie 2011 18:43
este un film de 8vazut merita sa fie vazut de totii...........nota8
tambulescu.marius pe 28 Februarie 2011 13:01
Bun filmul chiar daca e luat dupa Anything for Her (Pour elle ) cum si The Tourist e luat dupa Anthony Zimmer.
Allexander pe 25 Februarie 2011 01:36
Merita vazut. In cele 2 ore si un pic nu m`am plictisit. Remake sau nu, nu am idee, insa Russell Crowe a fost la inaltime ca de obicei
pinutzu pe 23 Februarie 2011 00:54
o.O
un film exceptional...merita vazut..il recomand din toata inima
cifff pe 22 Februarie 2011 16:54
Foarte bun!
Merita vazut......eu nu am avut rabdare si l-am vazut calitate proasta,dar garantat o sa il mai vad odata si calitate buna.
kellyrose pe 16 Decembrie 2010 13:52
Cum sa nu-ti placa?
Are actiune,iti ridica adrenalina,e romantic,da...pt ca te face sa-i pui partenerului tau intrebarea:" ai face la fel pt mine ?" Numai carcotasii si nemultumitii pot spune ca e fake,cum am auzit. Crowe interpreteaza excelent,iar regia...te lasa sa crezi ca n-o sa reuseasca. Eu mi-am ros unghiile pana la sfarsit.Si da,ii dau 10 !
aayana pe 5 ianuarie 2011 15:13
nota 10 si 8 stelute :)
bovoro pe 03 Aprilie 2011 00:52
dupa ce am vazut filmul, primul lucru la care m-am gandit a fost ca regizorul ar trebui sa fie Tony Scott. E genul lui de film. In niciun caz Paul Haggis care a regizat Crash, un cu totul altfel de film decat asta. Suspense-ul e bine dozat, actorii joaca corect, dar am avut un sentiment de deja vu de care m-am saturat, ca sa fiu sincer. Nimic nou sub soare...
Radu1711 pe 27 Februarie 2011 22:58
radu1711
foarte tare filmul...l-am vazut alaturi de iubita mea si ne-a placut la amandoi, povestea filmului este foarte reusita si de apreciat
Drew pe 26 Februarie 2011 15:53
Hmm,imi place finalul. :D Il recomand,dar si cartea "Papillon".
Balaci.... pe 25 Februarie 2011 03:29
impresionant!
un film ce te tine in suspans tot timpul.... un film de nota 10.
trebuie vazut neaparat!

trafficante pe 23 Februarie 2011 03:17
nu prea dau commenturi dar filmul asta merita 10 din toate punctele de vedere...este al tipic putin american dar.........te tine intr-o oarecare masura in scaun! merita sa-l vedeti!
IntegerMD pe 01 Martie 2011 13:44
Nice =)
Au , ce film , este cum se spune la vecini - obligatoriu de vazut , foarte bun. Cind mam uitat la trailler nu prea ma motivat sa ma uit , si totusi mi la recomdandat o prietena . Am vazut ca nui tradus , este dar in calitate proasta (CAM) miam propus sal vad in original (desigur cu subtitrari ) - ce placere , auzi vocile actorilor in original , sunetu , absolut diferit - de asta trebuie vazute filmele in original Si revin la film , actorii protriviti : Russell Crowe, Elizabeth Banks. Crowe Nu este eroul clasic care se supara si incepe sa se bate cu toata lumea. Se vede clar ca este un om obisnuit care este pus in fata unor situatii noi, cu care nu a mai avut de-aface si incearca sa se adapteze pe parcurs. In comparatie cu alte filme, rolul acesta mi s-a parut ca i-a pus in evidenta cel mai bine partea umana din el. A fost atat de natural in pielea sotului si a tatalui iubitor. Cu toate… citeşte
Ady01 pe 31 martie 2011 01:33
tare, frumos comentauriu, evidentiezi ideile filmului perfect.. pacat ca l-ai copiat de la White.Lily de mai sus..get a life!
IntegerMD pe 5 aprilie 2011 22:48
nu lam copiat , doar cum se spune am vazut deacord cu el si cind scriam despre film mia venit la fel aceasta ideie =).
mathia22 pe 03 Februarie 2011 01:07
obligatoriu de vazut!!!!!!!!!!!!!
mirelusha1 pe 15 februarie 2011 18:47
sa nu exageram, nu e la egalitate cu Law abiding citizen :) the next three days merita 10 iar law abiding citizen 10 cu plus!!!