Păreri The Man in the Moon

(1991)

Omul din Lună

alex_il_fenomeno pe 09 Septembrie 2012 13:15
multa vreme am amanat acest film , si rau am facut , deoarece s-a dovedit o drama impresionanta , atat de simpla in principal , dar atat de reusita , de complexa in emotii incat te captiveaza cu cat inainteaza in fapte si lucrurile se complica atat de mult ... de asemenea , tanara Reese Witherspoon straluceste aici , prefigurandu-se cariera interesanta si de succes pe care avea sa o aiba in cinematografie . merita urmarit cu placere , deoarece este o drama extrem de sensibila .
margott pe 05 Septembrie 2012 00:59
Reese Winterspoon a jucat remarcabil aici, performanta cu atat mai notabila cu cat era la primul ei rol si avea 15 ani. Va recomand si Lawn Dogs, cu o tema oarecum asemanatoare.
Vegetarian pe 05 Septembrie 2012 16:54
Este un film potrivit si pt lista : Masini Dezavantaje : tractor fara cabina cu blocator pt viteza ( care nu se opreste cand ridica soferu picioru de pe acceleratie ) , cu o grapa cu discuri dupa el ..
...Spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului )
citeşte

CANTALUP pe 8 septembrie 2012 14:10
De obicei astfel de filme sunt intelese si apreciate mai mult de catre cei care au trait ceva asemanator . Din pacate cei care nu se numara printre aceia care au patit asa ceva , sau nu cunosc macar pe cineva care a patit asa ceva , deobicei nu vor sa asculte de sfaturile nimanui , si ajung sa invate pe propria socoteala ! Se numeste taxa pe prostie . Cine nu primeste sfat , nu merita sa fie ajutat ! Intotdeauna a fost mai ieftin sa previ decat repari .
Spoiala Ciprian pe 10 Februarie 2007 19:05
Este un film foarte frumos despre dragoste si efectele ei aparuta la varsta frageda..L-am vazut o singura data pe un post de televiziune, am incercat de atunci sa il gasesc pe net.. pe vreu hub.. sau ceva.,. insa nu l-am gasit..
Merita vazut filmul acesta.. mai ales de catre fete.. poate isi mai aduc aminte de acel fior numit "love".}{

Greenstar pe 10 Septembrie 2011 16:55
SPOILER ALERT
a fost un film foarte bun,l-am vazut acum doua seri pe cinemax...a fost naspa ca a murit ala:((ce trebuia sa se intinda dupa palaria aia blestemata???
cicica2011 pe 26 februarie 2012 16:07
si eu lam vazut astazi pe la 1-2 si lam mai vazut si ieri
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 12:23
Este un film frumos despre cum e un adolescenta indragostita si care urmeaza sa faca primul pas in dragoste.Toti actorii au jucat foarte bine in frunte cu tanara Reese Witherspoon si o poveste care te face sa revezi de fiecare data cu drag filmul.
Mariannaa pe 10 Mai 2014 22:39
Un fim foarte frumos cu Reese foarte tanara, mai exact un copil, dar cu o poveste foarte frumoasa si interesanta oarecum. Pacat ca filmul nu se gaseste pe net cu traducere pentru a-l putea vedea oricine, dar totusi vi-l recomand sa-l vedeti si asa.
xerses pe 22 Mai 2013 09:58
Un film foarte bun, emotionant si cu ceva lucruri de invatat.
cosmin_kedii pe 13 Iulie 2013 14:27
Personajele sunt conturate și interesante . În plus, Robert Mulligan este un director remarcabil.
Dragos pe 23 Iulie 2007 18:18
Pt mine acest film mi a arata faptu ca dragoste anu cunoaste varsta.Am avut norocul in acest an sa vad acest film de cel putin 6 ori si nu ma satur sa-l vad pt ca pe mine ma impresionat si mi-a luat ce3va tim sa aflu cum se numeste filmul pt ca de fiercare data il prindeam cand deja incepuse filmul
In fine bravo tie Reese ai fost grozava si asa vei ramen pt todeauna.

Willy4k pe 03 Septembrie 2010 11:44
L am revazut dupa aproape 10 anisori acest film si pot spune ca a ramas unul dintre favoritele mele. Varsta adolescentei ramane cea mai frumoasa varsta din existenta fiecarui om.
madalina pe 19 Decembrie 2006 16:06
e foarte bun filmul l-am vazut de doua ori. inca de atunci reese dovedea ca este o adevarata profesionista si acest lucru s-a vazut sigur in proiectele de mai tarziu