Păreri The Legend of Zorro

(2005)

Legenda lui Zorro

roxi_mihaela2007 pe 18 Decembrie 2009 23:22
Zorro este eroul capilariei mele.Dupa parerea mea este un film extraordinar care trebuie vazut mai ales ca antonio banderas joaca exceptional
ale-anda pe 14 Septembrie 2007 13:29
mie mi'a placut foarte mult iar dupa parerea mea este un film foarte bun
Dragosh pe 18 August 2008 17:06
Din cate am citit mai sus,se pare k este un film pt copii,pt k doar lor le-a placut.Intradevad daca esti copil...sub 13 ani(nu 16, k pe la varsta aia incepusera sa imi placa dramele-psihologice),o sa iti placa filmul.Pacat de actori,pacat de povestea initiala,prima parte fiind cu mult mai buna.Multe clisee,ft usor de prevazut actiunea...da cam asa e cnd e foame de bani...faci orice doar k sa mai scoti niste centi acolo.
simina lemle pe 20 Februarie 2007 08:25
filmul a fost destul de misto dar in comparatie cu masca lui zorro a fost mizilick
Birdac Denisa pe 06 Mai 2007 14:46
Nush ce sa zic...70% din valoarea acestui film o reprezinta distributia, dar asta nu inseamna k munca intregii echipe a fost in zadar sau k pelicula este egala cu zero...calificativul spune mai degraba tot!
cosmin_kedii pe 30 Aprilie 2013 08:31
Acest film este la fel de bun ca masca lui Zorro. Fidelitatea față de caractere. Efecte speciale fine, o mare poveste și o distributie mare, cu Antonio Banderas perfect în rolul său. Acesta este un film care mi-a placut
someone_who_dares pe 24 Iulie 2010 00:35
L-am vazut de foarte multe ori cand era difuzat la televizor... Mie chiar mi-a placut interpretarea si cuplul Catherine Zeta-Jones - Antonio Banderas !!
Matza pe 31 Mai 2010 10:20
Clasic
Zorro cu Antonio Banderas, e un clasic de dragoste deja. Interpretarile exceptionale, scenariu la fel de neasteptat :)
mi-a placut si o sa-l recomand mereu :X

sik54 pe 12 Decembrie 2009 19:19
mie mi-a placut foarte mult,nu strica sa mai vezi eroi din cand in cand,mai ales cand sunt jucati de asa actori buni.Dragosh,nu cred ca e cazul sa te lauzi cu dramele tale psihologice,filmul chiar e frumos,chiar daca e cam exagerat si nu e la fel de bun ca prima parte
teodor pe 11 Martie 2009 17:55
cel mai tava film
alexandra cira pe 07 Iunie 2008 19:24
e fffffffffffffff misto filmul!!!!!
cel mai super film! imi plac mult actorii si as vrea sa se dea din nou! va puuuuupa alexandra!!!!!!!!!!!!

undertaker pe 16 Iulie 2007 15:08
acest film este foarte frumos si are scenele foarte bazate. as fi vrut sa fie si acum ZORO
chitic mihai pe 25 Iulie 2006 12:13
super film pentru toate genurile cu super actori ! EXCELENT!
Mihaela Marinescu pe 23 Februarie 2006 20:58
ink nu l-am vazut dar kred k este cel mai super film may tare dekat maska lui Zorro si dak as putea face rost de dvd...makar dak puteti sa-mi spuneti de unde se poate kumpara!!!!!!!!!
claudiu-daniel-lugoj pe 25 Iunie 2009 12:00
claudiu-daniel lugoj
Sincer e mult mai slab decit prima parte,mie unul nu mia cam placut acest film dar daca ai vazut prima parte trebuia so vezi si pe asta nu?.
innascumpica pe 26 septembrie 2010 18:32
nu e slab deloc :d
vlad013 pe 31 Martie 2006 00:28
filmul este cel mult acceptabil si asta doar datorita distributiei...are o gramada de clisee si este f f previzibil. nici pe departe nu se ridica la valoarea primei parti
MiereaNeagra pe 10 August 2021 01:34
Un film bun
Un film bun care te prinde.
Marita vizionat, ramai cu o stare de bine in urma vizionarii.

carmen_angelus_romila pe 04 Noiembrie 2018 17:13
O buna realizre al aceleiasi pereche de actori: Antonio Banderas, Catherine Zeta-Jones "Legenda lui Zorro" ne readuce spre vizionare aventurile celebrului personaj dedublat in justitiarul de necontestat al tinuturilor californiene.
victor_homescu pe 30 Decembrie 2016 21:43
zorro/3 filme-3 necesar pe bluray original
Filmul in sine,trebuie vazut strict in genul peliculelor de aventura,fara pretentii cinematografic-artistice sofisticate,importanta fiind intriga construita in jurul legendarului Zorro,astfel ca s-a obtinut,precum si in cazul primului/Masca lui Zorro- un acting excelent si relaxant,de vazut si de revazut,mai ales ca ambele se regasesc pe suport original.
Ca si minus,se remarca lipsa lui Anthony Hopkins care,in cazul primului film,a reusit sa dea un surplus de farmec si complexitate scenariului,inclusiv scenelor specifice de capa si spada,precum si o coloana sonora mai putin reusita.
Oricum este necesar sa fie scos un pachet original care sa cuprinda trilogia- Zorro- intrucat si filmul din 1975 interpretat de Alain Delon,este unul exceptional.

Iulidesprefilme pe 15 Ianuarie 2014 18:36
Filmul are temele cunoscute, poveste plină de acţiune, de aventură, se mai schimbă actorii şi "pe ici, pe colo, prin punctele esenţiale..." faţă de alte şi alte poveşti cu acest celebru personaj (jucat cândva şi de Alain Delon)...
Dar_kvampire pe 14 Septembrie 2013 21:09
Ca si precedentul faorte bun iar Antonio Banderas a jucat foarte bine.
GabrielM. pe 19 Iulie 2013 10:42
Regizorii s-au gandit bine să facă o continuare a filmului Masca lui Zorro , filmul este foarte fain dacă ai vzt prima parte ii păcat să nu o vezi si pe a doua !
xerses pe 14 Mai 2013 15:20
Mi-a placut; este un film pe care ti-l amintesti datorita jocului actorilor.
BiaB pe 10 Iulie 2012 23:03
Mult mai buna prima parte,asa mi se pare,poate datorita prezentei lui Anthony Hopkins :)..Oricum,merita vazut,nu e chiar o pierdere de timp!
MNarcis pe 14 Noiembrie 2011 22:12
Primul este mai bun, dar nici aceasta parte nu este f slaba sau slaba, nu ca prima parte dar si aceasta parte mi-a placut destul de mult. Este un film cu Zorro, trebuie tratat ca atare, pt ca daca aveti pretenti de la acest film de aventuri, sa vedeti un film complex, ca ( exemplu Memento) logic ca veti fi dezamagiti sau vi se pare slab sau f slab, oricum eu personal il recomand........este un film de aventuri, usor si relaxant, merita vazut!
AimeeLov pe 23 Iulie 2011 14:18
Foarte frumos .Nu se ridica la nivelul primului, dar merita vizionat.:X
adrian123 pe 26 Martie 2011 08:55
L-am vazut de foarte multe ori am dvd si cred ca am sa ma mai uit o data la el sa imi amintesc de zorro eroul nostru din copilarie
savvy pe 20 Februarie 2011 19:46
ok
e clar ca nu se compara cu masca lui zorro...dar e o continuare decenta a povestii
sarrpe pe 17 Februarie 2011 00:37
La fel ca si masca lui zorro, aceasta este o noua capodopera, banderas e NO1
chiba_florin pe 09 Ianuarie 2011 19:57
O capodopera
Capodopera legendei lui ZORRO
Un film cu adevarat "lucrat" shi la propriu shi la figurat

Mihai2508 pe 07 Septembrie 2010 14:46
Un film foarte bun, de-abia asteptam sa apara parte a doua dupa ce am vazut primul film.
user-5a6df7d63383e pe 18 Aprilie 2021 14:36
Un sequel care nu își are rostul. Buna tradiție hollywoodiană de a strica cele mai bune povești. Aștept un Zorro 2022 cu personajul principal negru trans.
SANDA45 pe 15 Noiembrie 2012 17:56
Mie una mi`a placut filmul,am vazut ca parerile sunt impartite.Un film in care "legendarul" Zorro revine ajutat de sotie si de fiul sau.
Srdjan pe 16 August 2012 20:43
Sfarsitul salveaza tot filmul. Legenda lui Zorro a cam fost distrusa cu acest film.
Andrei_fermecatoru™ pe 05 Iunie 2008 16:10
Ce poate sa mai aduca nou inca un film cu zorro? Cine vede filmul, ishi da seama ca nimic ! Zorro, e de fapt primul supererou din istoria moderna si contemporana:)), un fel de predecesor si combinatzie intre Batman si Spiderman, numai ca spre deosebire de ashtia doi, el s-a scos, are si femeie! (kiar pe Zeta-Jones !!). Din pacate, in filmul asta are shi copil, unu grasutz si enervant care strica tot filmul. Zorro ishi continua linishtit aventurile, aici incercand sa ajute la crearea Californiei ca stat independent. In rest, numai clishee, filmul fiind infinit mai slab decat ala cu masca lui zorro dar si mult mai lung! Totul e tras de par in filmul asta, pana si legile fizicii sunt luate la mishto. Singurul care joaca bine si duce in spate tot filmul, e calul ala al lui Zorro, sincer, kiar razi la fiecare cadru in care apare !!!!!
ungureanu pe 18 Decembrie 2007 15:17
Este cel mai tare film facut vreo data.Nimeni nu a reusit sa fac asha cva.Dar fara actorii care sunt nu era nimik filmul
ionelasimihela pe 12 Septembrie 2007 12:37
super tare .mai bine nici ca se putea
mimi pe 08 Septembrie 2007 18:04
este cel mai tare film care l-am vazut vreodata
michael_mike pe 24 Martie 2006 18:14
Filmu` e frumos ...si datorita actorilor...altfel era praf :)
tripsa pe 22 Martie 2006 09:21
filmul e penbil si si-a piedut farmecul de tot.nu se poate compara cu masca lui zoro.banderas banderas nici nu stii cat de mic incepi sa fii
Costin Nitescu pe 20 Martie 2006 19:54
Penibil...

Nu am rezistat sa il vad pana la capat.

Ma intreb cine a fost inconstientul care a finantat acest film...

www. pe 08 Martie 2006 09:25
mie personal nu-mi prera plac seqel-urile de obicei sunt mai proaste decat prima parte
danny1 pe 28 Ianuarie 2006 23:38
Jenant, penibil, execrabil. Scuze dar alte calificative nu gasesc. Poate lua de departe Zmeura de Aur anul acesta la toate categoriile. Film total nerecomandat persoanelor peste 16 ani. Maximum ;)
danny1 pe 28 Ianuarie 2006 23:38
Septty pe 04 Ianuarie 2006 17:23
foarte tare filmul...l-am vazut si eu acum 2 saptamani...
E mai tare ca si Masca lui Zorro.

Lovin Cozmin pe 18 Octombrie 2005 13:56
M-i se pare super misto dupa cate am vazut la TV,reclama,si as vrea sa am si yo un cd cu el.
mihaelatb pe 11 Februarie 2011 23:28
ca si in primul film, calul este de 10.Ceilalti la fel.Banderas joaca, de parca ar juca intr-o parodie!