Păreri The Invasion

(2007)

Invazia

mihai300 pe 07 Iunie 2009 15:00
prea bun!
cum frate sa fie incredibil de prost?
incel mai rau caz modest.mie unu mi aplacut la nebunie.te tine in suspans merita 10 stele!
ma intreb tie care zici ca este un film prost ce filme iti plac?:|
coroline pt tine amice!

Cristi Weed pe 01 Mai 2008 20:35
Un film care te tine in suspans pe tot parcursul lui ! Idee foarte buna , cred ca a fost putin inspirat si din Specii /:) !
JojoB pe 21 Aprilie 2011 00:27
wow! merita
Ce pot sa spun ii ca intr-adevar te tine in priza si are mult suspans, din moment ce am ajuns sa urlu din scaun sa se miste mai repede sau sa impuste odata XD
Foarte bine jucat, suspans de nota 10 si pentru prima oara m-am bucurat ca filmul a avut un happy ending.
Partea trista ii ca te pune pe ganduri in legatura cu toata nebunie cu virusul creat sau oarecum provocat de om. Si bineinteles, ca la capitolul consecinte cred ca putem sa ne facem deja, o idee ce se poate intampla.

c3z4r pe 22 Martie 2009 16:58
Un film foarte bun o apreciere deosebita pentru Nicole Kidman si pentru realizatorii filmului.Mult suspans multa actiune romantism adecvat unui film thriller cat si dramatism.Mi-a placut ambitia aceasta cu care incerca sa isi protejeze fiul ,dragostea aceasta de mama foarte bine transpusa de realizatori in incercarea ei de a ramane treaza precum si momentele inteligente din film.Este un film de nota 10 ,m-a impresionat ,si o nota buna realizatorilor pentru ca au reusit sa dea nastere unei povesti captivante care sa aiba si un happy-end.Ma bucur ca nu am avut unul din acele filme scoase parca pe banda cu finaluri ciudate si neintelese.Bravo.Merita vazut.
dan udrescu pe 22 Noiembrie 2007 11:10
incredibil de prost.
Vorador pe 07 Mai 2012 23:27
''Do not Sleep!''
Sunt o multime de filme cu pandemii gripale sau tot felul de virusuri nemaintalnite,dar aici avem parte de un virus extraterestru care controleaza oamenii alungandu-le din minte sentimente daunatoare celorlalti din jur.Un film bun,salvat in mare parte de Nicole Kidman care arata foarte bine pentru varsta ei.

''În situatia potrivită, suntem capabili de cele mai teribile crime,a-ti imagina o lume in care nu ar fi asa...in care fiecare criza nu ar fi generat noi atrocitati...in care nici un ziar nu e plin de razboaie si violenta...inseamna a-ti imagina o lume in care oamenii inceteaza sa mai fie umani.''

yullyana pe 29 Decembrie 2011 19:29
Omenirea e in pericol pentru moment
Daa...filmul, excluzand interpretarea actorilor, se afla intre bun-foarte bun, chiar daca ideea de invazie a extraterestrilor e mult prea folosita. Rolurile lui Craig si Kidman li s-au potrivit ca o manusa, sunt 2 actori de apreciat. Mai mult ca sigur ca, in caz de inlocuirea altor actori in rolurile principale filmul nu ar mai fi primit aceleasi note. :)
claudiu-daniel-lugoj pe 18 Noiembrie 2011 23:58
Asa si asa totusi ma asteptam la mai mult sf,dar se pare ca regizorul a oferit mai multa tensiune decit sf.
Cipryone pe 03 Iulie 2011 17:37
Cipryone
Calatorie de cosmar intr-o lume in care singura sansa de supravietuire este sa nu adormi, The Invasion spune povestea unei psihiatre, Carol, care observa cu stupoare cum un virus extraterestru se raspandeste printre oameni, transformandu-i in zombie periculosi. Alaturi de colegul ei Ben, Carol porneste in cautarea fiului ei, care ar putea reprezenta leacul acestei boli. Dar vor reusi cei doi sa ramana treji pentru a-si atinge scopul?
Mosor Vlad pe 22 Decembrie 2007 00:57
Prea frumos filmu tocmai cand zici ca te plictisesti trebuie sa se intample ceva care sa te faca sa te uiti toate cele 90 minute. Nicole Kidman nota 10 .
shadowofnight pe 23 August 2009 19:57
e bun filmu, merita vazut. posterul imi place f mult:D
belora pe 23 Februarie 2012 20:39
a intrat in tot 10 cele mai naspa filme vazute vrodata vorba lu unu nici daca ar fi intrarea libera la cinema nas recomanda sal vedeti penal rau nu recomand
MNarcis pe 12 Noiembrie 2011 13:38
Un film bun, este un SF cu un subiect interesant, destul de reusit (chiar m-a captivat), bineinteles nu este un film extraordinar insa cu mult peste ce filme dau astia la tv..........dupa parerea mea, merita vazut!
xerses pe 17 Septembrie 2011 15:44
Nu m-a impresionat acest film.Plictisitor, plin de clisee...
gogu pe 09 Ianuarie 2008 22:04
e praf filmu....
Dragos.87 pe 08 Ianuarie 2023 02:05
Un thriller foarte reușit, are o poveste interesantă care te ține conectat într-un mod constant deoarece are o atmosferă foarte bună care îți ridică adrenalina..Nicole Kidman și Daniel Craig au o prestație de mare clasă iar micuțul de asemenea, o mare bucurie să îi văd atitudinea și rolul magnific..Recomand insistent..!
Iulidesprefilme pe 17 Mai 2022 11:36
Un film de anticipație, care beneficiază de contribuția interpretativă a unei valoroase actrițe precum Nicole Kidman...
GiulianoDirt pe 06 Septembrie 2021 01:44
Nu e chiar strălucit. Ideea a fost folosită în multe SF-uri, cu mici modificări. Un 5,maxim,pentru actori.
Salbaticul pe 11 Ianuarie 2021 10:40
Un review,50 caractere,un review și încă un review=3. Acum vă dați seama că toate atrocitățile din lumea asta vin de la americani??? Asta, apropo de virus, războaie și alte cele... Domnule GiulianoDirt, aștept injurii din partea dumneavoastră.
lavara_laiarna pe 09 Decembrie 2018 12:21
Partea cu SF-ul durează puțin ,dar compensează prin melanconie.
andystarx pe 15 Noiembrie 2015 19:08
Pacat de Nicole Kidman care a jucat din nou bine ,insa scenariul si filmul este extrem de slab ! Pierdere de timp,unul din filmele slabe ale lui Kidman !
anonymous.6229028630c4f pe 07 Aprilie 2013 21:58
zeki pe 04 Martie 2012 23:14
un film reusit si cu o idee fascinanta , actorii joaca exceptional , merita vazut ......
Harry1516 pe 01 Decembrie 2011 19:51
Cu o distributie interesanta, o atmosfera de suspans destul de bine realizata, Invasion este un film care te tine treaz intr-o seara plictisitoare de vineri.
tonymaestrul pe 21 Noiembrie 2011 21:22
foarte interesanta ideea filmului. Filmul te tine in suspans pana aproape de final. Merita vazut
Swallow pe 13 Noiembrie 2011 14:03
Mie mi-a placut chiar f. mult .. te tzine in suspans tot timpul si nu este ca alte filme in care potzi sa iti imaginezi ce va urma .
A , si nu stiu dc l-au incadrat la `horror` pt k mie nu mi s-a parut deloc ..

turonian pe 30 August 2011 19:27
Un film destul de kitsch-os, care duce cu gândul spre alte producţii. Daniel Craig joacă şters, însă fermecătoarea Nicole Kidman interpretează magnific rolul, ca de obicei.
Dana04 pe 17 Iunie 2011 12:12
M am cam plistisit la acest film, dar tema filmului o fost ok
Mihai2508 pe 06 Septembrie 2010 23:06
E un film bunicel, cu o poveste interesanta, si care te tine in suspans, mie unul mi-a placut filmul.
edy21 pe 01 Septembrie 2010 22:33
Super film, super cu o poveste despre extraterestrii foarte buna te tine in suspans mister si intriga in continuuu !!!!
Super, iar Nicole Kidman 10+ !!!!!

The Invasion – de ce nu era epidemia extraterestra o BTS? | Raluk.ro - Review-uri de filme, cafenele, ceainarii si restaurante din Bucuresti
[...] The Invasion este, mai degraba decat un film de groaza, un film destul de scarbos. “Boala extraterestra” se transmite printr-un fel de scuipato-voma, destul de gretoasa. Ma tot gandeam in timpul filmului: oare nu putea sa se ia boala extraterestra pe calea aerului, prin apa de la robinet sau chiar sa fie cu transmitere sexuala? Macar daca era un BTS, aveam parte si de putin action in film. [...] citeşte
Kalrak pe 01 August 2010 01:19
Nicoleta Chindman
Recidiveaza jucand in filme de acest gen dupa The others, filmul nu este original, dar antrenant, are niste scene pline de suspans, dar miroase a plagiat din alt film mai vechi, va las sa va ganditi care "they came when you are asleep"
Blu3sky pe 06 Iulie 2010 17:52
bun film.. chiar foarte bun. finalul e putin dezamagitor dar na,, trebuia sa fie happy end
vlad4s pe 14 Februarie 2010 08:38
Sucks
Are o poveste ok,dar e transformat imediat in ceva hidos pe nume aniti film!E naspa rau!
Nu va uitati la el, ca apoi o sa - l injurati pt timpul pierdut

adiiiii pe 20 Decembrie 2009 19:10
e un film care merita vazut...nu este foarte extraordinar dar oricand e bun pentru o vizionare
alexx14 pe 07 Octombrie 2009 16:49
un film interesant dar finalul cam aiurea..oricum merita vazut
Deana. pe 13 Septembrie 2009 01:36
Cam inspaimantator, nu in genul horror, dar totusi te pune pe ganduri: ce s-ar intampla daca extraterestrii ar detine controlul asupra omenirii si tu ai fi singurul ramas .... cu sentimente, sa zic asa?
blackblood pe 26 August 2009 21:21
filmul e ok si ideea este interesanta. deci merita vazut
sugar edmond pe 29 Martie 2008 11:16
Excelent flimul mia placut la nebunie cand erau scene in care trebuia sa joaca actiune m-a dat pe spate e cam infricosator dar suuuuuuper merita vazut sa stiti fiecare film de Nicole Kidman pentruca stie ce-n seamna actoria asta-i clar de ace si imi place de ea.Deci e SUUUUUPERRR pacat ca nu pot sa dau mai mult de cinci stele...
Munty pe 18 Ianuarie 2008 00:16
Un film in genul filmelor cu invazii extraterestre.Nimic nou si la sfarsit ramai cu o serie de intrebari legate de faptele petrecute in film pentru care nu gasesti raspuns.Totusi nu m-am plictisit si pentru asta ii dau filmului 3 stele
M@ryus pe 08 Aprilie 2015 01:55
Speram sa castige cealalta tabara!
Lumea oamenilor asa cum o cunoastem cu bune si rele in care orice om e capabil de orice, oricand (actionand mai degraba din instinct decat cu asa-zisa ratiune pe care o avem) versus o lume in care oamenii traiesc in pace si armonie dar fara sentimente si lipsiti de orice emotie. Eu as alege a 2-a lume pentru ca ofera o siguranta si un viitor, pe cand in cealalta oamenii se autodistrug; nici nu mai e nevoie de vreo apocalipsa sau catastrofa naturala. Trist dar adevarat...
AndreBlack pe 31 Decembrie 2012 14:28
Foarte frumos filmul . Are o distributie intersanta , o atmosfera foarte bine realizata si este un film ce merita vazut .
cosmin_kedii pe 01 Mai 2012 08:51
Acest film este extrem de bun. Dacă sunteţi în căutarea pentru un film de groaza,are o multime de acţiune şi suspans
kakapiciu pe 20 Noiembrie 2011 14:53
Interesanta poveste insa filmul putea sa aiba mai multe actiune si efecte speciale.
margott pe 14 Aprilie 2011 14:11
Cu o actrita precum Nicole Kidman ma asteptam la ceva mult mai bun. De fapt, ea si-a facut treaba foarte bine si nici filmul n-a fost rau, dar mi s-a parut prea superficial facut si mult prea scurt. L-as recomanda mai mult pentru fanii lui Nicole, si pentru fanii SF-ului, deopotriva.
Sorin87 pe 29 Mai 2014 20:14
din trailer mi-am dat seama ca o sa fie un film foarte bun,merita vazut pentru iubitori
Radu1711 pe 04 August 2009 13:02
Radu1711
filmul este deadreptul aiuriaaaaa...nu inteleg nimic din el
M@ryus pe 8 aprilie 2015 01:35
"aiuria" e comentariul tau...
CosminHorrorMaster pe 15 Iulie 2011 20:26
Cam plictisitor, ma rog, ma asteptam la mai multe faze SF.