Păreri The Incredible Burt Wonderstone

(2013)

Incredibilul Burt Wonderstone

Apache95 pe 20 Martie 2012 20:21
In sfarsit ...imi era dor sa mai vad un film cu jim carrey
Tyson_Kyd pe 4 septembrie 2012 15:04
Si mie la fel, dar nu-i problema caci sar putea sa il vedem si in kick-ass 2 .
AlexGo0d pe 31 ianuarie 2016 18:14
Chiar daca nu a jucat roul principal, singurul lucru care mi-a placut la filmul asta a fost Jim Carrey. Ca, actor imi place si Steve Carell, dar nu in rolul asta...
mirco2000 pe 08 Mai 2013 15:36
Este o comedie bună dar mă așteptam la ceva mai bun, după cum se vede filmul are o distribuție remarcabilă cum sunt: Steve Carrel, Jim Carrey, Steve Buscemi, Alan Arkin, Olivia Wilde și James Gandolfini. Şi cu asemenea actori trebuia să fie comedie cum nu am mai văzut de mult. Dialogul este amuzant, dar acolo parcă părea să lipsească ceva. Nu știu ce, dar o parte din film l-am simțit un pic plat. Eu nu spun că acesta este un film prost, pentru că este amuzant și distractiv, dar am avut mai multe speranțe. Merită să-l vedeți dacă sunteți fani Steve Carrel şi Jim Carrey sau dacă nu aveți altceva de văzut.
deadlord pe 02 Aprilie 2013 20:36
Exact la ce ma asteptam !!! Filmul este pura comedie imbinata cu magie si asta chiar m-a atras foarte mult pentru ca iubesc magia. Povestea este foarte buna, din care pate chiar multi dintre noi am putea invata cate ceva. Mi-a placut extrem de mult. Filmul te lipeste de ecran si nici nu iti dai seama cat de repede trece timpul. Regia este foarte buna. Nu am vazut nici un film regizat de Don Scardino, dar acesta chiar mi-a placut si cred ca am sa ma mai uit si la alte filme regiyate de el. Distributia este de exceptie. Jim Carrey si Steve Carell nu suint doar amuzanti ci foarte foarte amuzanti si pe langa ei toti ceilalti sunt incredibili de buni. Numai nume mari in acest film. Dupa parerea mea chiar trebuie vazut. Este un film foarte buna si extrem de amuzant.
dido pe 9 aprilie 2013 17:30
Excelent punctat!
cotzofica pe 1 august 2013 20:43
Pe mine nu m-a lipit deloc de ecran. Chiar din contră. Nu ştiu dacă e chiar "gunoi de grajd", dar e slăbuţ.
Spaghete pe 19 Iunie 2013 21:39
I-am dat 4 cu indulgenta, desi m-a obligat sa apelez exhaustiv la...latura mea poetica, facand uz din plin de vointa proprie si acribie rara, deoarece am fost chinuit permanent de opulenta vizuala in materie de vedete, ce se foiau fara noima pe inocentul ecran.

Nu stiu cum sa ma exprim eufemistic, insa filmul e precum un semipreparat cinematografic, o emanatie nefericita, itita din adancurile constiintei unui clovn ce si-a ratat complet talentul, vomand acum din greseala(sau mai degraba NU) aceasta disonanta comedie(@#$%*&) venita din patologii sociale, eludand corectitudinea morala fata de spectatorii platitori, relevandu-ni-se doar
prostia, nepriceperea sau indolenta unora, facandu-ma sa cred ca procesul evolutiv personal al multora s-a incheiat undeva pe la 10-14 ani.

Filmul e precum o gaura neagra cu buline rozalii, in care dispare talentul si umorul,… citeşte

wildinthecountry pe 07 Aprilie 2013 15:25
x
Un film de vizionat pentru intreaga familie dar cam mediocru
Din pacate momentele comice au cam lipsit din acest film.
Steve Carell nu m-a dat pe spate iar Jim Carrey mi-as fi dorit sa apara mai mult in pelicula
Steve Buscemi e asa de urat incat cu greu te poti uita la el
Per total un film de vazut doar daca nu ai altceva mai bun de facut ....

Pantaleon pe 09 Iunie 2013 13:02
Se poate si mai prost ?
In ultimii 5 ani, am privit comediile americane cu mult scepticism, si, de regula, nu m-am inselat. Nici nu mai tin minte de cand nu am mai vazut o comedie americana la care sa rad. Acest film este unul prost, sau, daca imi permiteti, foarte prost. Daca nu ar fi fost aparitia scurta a lui Jim Carrey, ar fi fost un dezastru total. Scenariul este infect, jocul actorilor mai mult decat penibil... nimic, nimic, nimic. O adevarata pierdere de timp. Un film la care nu ai de ce sa razi. Nu ai de cine sa razi. O comedie americana de categoria B.
Spaghete pe 19 iunie 2013 21:41
bravo !
Pantaleon pe 23 iunie 2013 07:46
Oricine se uita la distributia filmului, cu siguranta se astepta la ceva macar decent, fiind vorba de doi actori cunoscuti de comedie si un Steve Buscemi destul de cunoscut. Asta e "teapa " pe care ne-o luam cu trailerele, desi eu unul m-am invatat minte de mult timp.Si cel mai prost film de pe planeta este prezentat astfel incat sa suscite interesul. Adevarul este ca pana nu vezi un film de genul acestuia, nu ai cum sa stii cat de prost e. Poate daca il vede un amic inainte (cu care, evident, te mai potrivesti la gusturi) si iti recomanda ca mai bine sa-ti vezi de treaba ta, decat sa pierzi timpul cu o asemenea bazaconie.
ddman pe 30 Ianuarie 2012 10:15
jim?!!
Sa nu-l mai recunosc - blond , cu "pleata" si "cioc"
Marin10 pe 30 ianuarie 2012 22:35
Ti se pare anormal ca jim poarta o percuca ciudata? (Ace Ventura). Mie mi se pare ceva normal.
aftermath pe 10 mai 2013 03:30
Superb noul lui look. Ar trebui sa il adopte si-n realitate :) Mereu l-am perceput ca o caricatura (era firesc dupa rolurile din Ace Ventura, Dumb and Dumber). Uite ca omul asta poate fi si atragator! Reuseste sa isi insuseasca atat de natural o imagine de rockstar...
dido pe 09 Aprilie 2013 17:34
Excelent!
Totul e relativ in viata...gloria,banii...sunt efemere...Cam asta ar fi mesajul filmului,o dramedie destul de reusita,cu un magician care si-a pierdut entuziasmul si care a uitat de ce a ales magia ca meserie,faptul ca magicienii sunt iubiti de toti oamenii...Excelent filmul,recomand!Si apare si David Copperfield interpret
andu-si rolul sau!

Pantaleon pe 9 iunie 2013 13:06
Esti bunatatea in persoana, daca faci asemenea comentarii despre una dintre cele mai infecte comedii din ultimii ani. Gusturile nu se discuta, dar nu pot sa nu ma mir cand vad ca exista si oameni ce lauda o asemenea mizerie.
cotzofica pe 1 august 2013 20:49
Păi...ori e o "dramedie" DESTUL de reuşită, ori e excelent. Sau ceva între, adică "trompeta de servicu"...
Gaspi pe 07 Aprilie 2013 23:56
Filmul este destul de banal. Desi Jim si Steve se numara printre actorii mei preferati de comedie, acesta este cred, cel mai slab film in care au jucat cei doi.. sper doar sa nu ajunga si ei in situatia lui Adam Sandler..
Infinity pe 12 Iunie 2013 01:23
The Incredible Burt Wonderstone (2013)
Mmm... N-a fost prea deosebit. A avut unele faze la care am ras. Povestea cam slabuta si cam cliseista. 6. Se putea mai bine.
xerses pe 21 Aprilie 2013 22:59
Ultimele secvente au fost chiar neasteptate...amuzant...
Chelbos pe 09 Iunie 2013 00:35
cam dezamagitor. poate daca era jim carrey in rolul lui burt iesea ceva mai bun filmul. de asta m-am si uitat dar a avut un rol secundar din pacate
ionutcatalin11 pe 05 Aprilie 2013 01:46
în ce zi e premiera??? aici scrie doar aprilie...
cotzofica pe 01 August 2013 20:53
WTF
Ce naiba!!!! Nu se mai fac comedii bune de ceva timp. Abia am schiţat un zâmbet în filmul ăsta. Prin minutul 30 am vrut să renunţ, dar din lipsă de altceva....m-am chinuit până la final. Nu recomand.
dark_soul pe 08 Iunie 2013 15:36
The Incredible Burt Wonderstone
Finalul este epic fail nu am cuvinte finalul e marfa, beton
XShadowX pe 19 Martie 2015 15:18
Magicianul Burt Wonderstone....
Un film bunicel , uosr placut , amuzant cu si despre magicieni si iluziile lor ;) , de apreciat rolurile si interpretarea lor a lui Jim Carrey si Steve Carell , doi mari actori contemporani , recomand de vizionat o data in viata ;)
zeno.marin pe 26 Decembrie 2014 02:16
Uite nuca...nu e biroul
Filmul asta e ca un mar rosu si frumos pe dinafara, care dupa cateva muscaturi se dovedeste stricat pe dinauntru. OK, here's another one: e ca o bomba din aia rotunda cu fitil, care arde, arde, arde si... Nimic. No *kaboom*, doar fum inecacios si un fisiit dezamagitor. As mai putea inventa cateva comparatii, dar v-ati prins: ma refer la evolutia simpatica (dar previzibila) a scenariului, presarat cu poante simpatice si dialoguri amuznante catre... finalul cu totul lamentabil care otraveste cu mediocritate suprema, absoluta si totala intreg filmul, mutandu-i nota de la un onorabil 6 catre ceva mult mai jos. Noroc cu compensatiile gen Buscemi, care ne-a cam obisnuit cu prezenta in filme memorabile, noroc cu Jim Carey (kudos Jim) si noroc desigur cu Oliva. She sure looks Wilde...
mihaifn pe 21 August 2014 02:33
De la Yes Man Jim Carrey nu a mai scos nici un film decent, iar acesta continua traditia, nu prevad nimic fericit nici pentru D&D 2, nici pentru alte productii viitoare, din cate se vede producatorii importanti si-au cam pierdut increderea in el.
kasmyn pe 10 Mai 2014 23:03
O COMEDIE DESTUL DE REUSITA!!
O COMEDIE DESTUL DE REUSITA IN ANSAMBLU MAGICIENILOR CU DECADERE SI URCUSIRI SUB LUMINA REFLECTOARELOR , SI PRINTRE ULTIMELE PRESTATII ACTORICESTI A REGRETATULUI ACTOR JAMES GANDOLFINI!!
marius93 pe 09 Noiembrie 2013 18:34
Incredibilul Burt Wonderstone nu e nici pe departe atat de...incredibil. Am avut eu asteptari mult prea mari avand in vedere premisa si distributia, de-aici venind si semi-dezamagirea legata de rezultatul final. Sunt bucuros totusi ca Jim Carrey a revenit in forta cu o prestatie de zile mari, ca-n vremurile bune, fiind excelent in rolul lui ''Steve Gray: Brain Rapist'', insa si veteranul Alan Arkin a fost la inaltime. Steve Carell e foarte anost in rolul principal, scenariul e foarte previzibil, insa pentru ansamblul de actori, dar si pentru mesajul filmului, merita vazut macar o data.
alex_il_fenomeno pe 04 Septembrie 2013 09:35
Filmul a fost relativ ok pentru comediile aparute in ultimii ani, dar mult inferior productiilor in care isi dadeau concursul marii comedianti Jim Carrey si Steve Carell... A avut momente bune, in care chiar am zambit, asteptam filmul si pentru cei doi amintiti, care in trecut ma facusera sa rad de atatea si atatea ori, si totusi parca ceva ii lipsea pentru a fi comedia completa. Pe langa cei doi amintiti mai sus, filmul a mai avut cateva nume mari in distributie, Olivia Wilde, Steve Buscemi sau James Gandolfini, un ritm placut si cateva surprize chiar mari. Merita vazut o data, mai ales de amatorii acestui gen.
Dar_kvampire pe 15 Iunie 2013 20:18
Formidabil
Pur si simplu ma lasat cu gura cascata Jim Carrey este intradevar un actor extrem de bun si ise potriveste orice rol nemaipomenit magia a fost foarte palpitanta 10 din toata inima.Si mias dori sal mai vad in asemenea filme.
Cravan pe 14 Iunie 2013 21:40
The Incredible Burt Wonderstone
Un film care m-a impresionat mult prin distributia pe care o are in care se regasesc unele dintre cele mai mari nume de la Hollywood dar si prin poveste si scenele de umor pe care ni le prezinta,Merita vazut nota 8.(In ori ce caz un film in care apare niste actori uriasi ca Jim Carry si Steve Carell nu are cum sa te dezamageasca).
Pantaleon pe 19 iunie 2013 19:08
Paul Newman si Marlon Brando (exemplu) = actori bunicei, de luat in seama, cu multe minusuri totusi. Nu se pot compara cu giganti ai cinematografiei mondiale din toate timpurile, precum Jim Carrey sau Steve Carell. Tu chiar crezi ce scrii ? Folosesti cu atentie cuvintele ? Uriasi... uriasi... uriasi...
Manusa pe 13 Iunie 2013 08:27
Un film care nu m-a impresionat decat prin distributia pe care o are. Totusi are cateva momente comice, la care am ras, dar in rest.....
Sorin87 pe 12 Iunie 2013 09:38
The Incredible Burt Wonderstone este o comedie foarte buna mai ales ca joaca actori de comedie cunoscuti precum Jim Carrey si Steve Carell
Spaghete pe 19 iunie 2013 18:28
l-ai vazut de spui astea ? faptul ca in film sunt distribuite vedete nu-ti garanteaza ca e un success, e o porcarie incomensurabila !
catasmile17 pe 09 Iunie 2013 01:01
Nu se mai fac comedii ca pe vremuri.... oricum o productie destul de buna. Merita vazuta.
dracusoru_cret pe 09 Iunie 2013 00:15
Filmul este bunicel, insa modul cum au interpretat actorii a fost epic.