Păreri The Ice Harvest

(2005)

Semeni vant, culegi furtuna!

qwerty pe 24 Martie 2006 12:26
Foarte multe lucruri se pot intampla in seara de Craciun.Filmul incepe bine si te astepti la ceva interesant dar actiunea isi pierde din intensitate si astepti in zadar sa se intample ceva palpitant.
lili22 pe 24 August 2019 13:14
O comedie agreabil pentru o zi caniculara.Distributie remarcabila.
chiba_florin pe 29 Mai 2012 00:02
o comedie "seaca" care te lasa in stand by dar si cam saraca
qqq pe 23 Martie 2006 10:32
Un film destul de relaxant,e tare distractiv cum copiaza diferite replici sau comportamente ale actorilor din anii 30 si 40.Mai ales faptul ca nu-si gaseste nicicum intrebarea pe care sa i-o puna acelei femei.Daca mai pui la socoteala si replicile haioase de la final"esti mort,nu mai sta in picioare de parca n-ai fi",e chiar tare.
qqq pe 23 martie 2006 10:32
Exact,este mai mult un film facut asa la bascau,ca sa parodieze putin vechile filme cu replicile lor idioate(dupa standardul de azi).
cosmin_kedii pe 18 Mai 2013 08:54
este un film mare, foarte bine interpretat și conține toate ingredientele necesare pentru un film noir
alex_il_fenomeno pe 28 Mai 2012 13:54
a fost un film simpatic prin povestea spusa , atragand inca de la inceput prin combinatia interesanta dintre mafioti , oamenii acestora si ai legii ( acel politist care o face lata de fiecare data , EPIC , practic mori de ras prin aparitiile sale ) . daca inceputul productiei este putin ciudat si moderat , ramai surprins de cat de mult pot sa decada lucrurile pe parcurs , ajungand pe niste meleaguri total nebanuite , situatii din cele mai diverse si mai comice ! merita urmarit cu placere oricand .
xerses pe 25 Mai 2012 23:01
Mi s-a parut plictisitor....Cu greu am rezistat pana la sfarsit.
petrica_grigore pe 25 mai 2012 23:16
Inca nu s-a terminat. Este reclama. :)) Te grabesti tu cu comentariile...
paulooseviilya pe 30 mai 2012 03:36
Acum ma uit la el, este pe PRO TV:)) si este inceputul dar dupa com. voastre cred ca nu mai are rost......

Film - The Ice Harvest

The Ice Harvest

(2005)
Semeni vant, culegi furtuna!