Păreri The Heat

(2013)

Captură la dublu

tonymaestrul pe 15 Iulie 2013 22:43
O comedie extrem de spumoasa cu multe faze comice. Nu am mai ras de mult asa bine la o comedie. Obligatoriu de vazut .
Insomnyac pe 15 Iulie 2013 13:14
Monument de prostie
“ Mi-am făcut account numai pentru a comenta mizeria aceasta de film. “ – Scria un membru pe IMDB.

M-am dus la film ieri şi am râs destul de mult pe parcursul celor două ore. Mi-a plăcut însă filmul ? Nu.

Nu mi-a plăcut din cauza acţiunii implauzibile, limbajului profan folosit aiurea, detaliile exagerate, etc.

Adevărul este că filmele de acest nivel sunt apreciate de câtre mulţi, am văzut şi în gaşca mea faptul că le-a plăcut la toţi, din cauză că la mulţi le place numai să se amuze pe nişte idioţenii, fără să se gândească că: până la urmă, ce am văzut ? Eu am văzut o ţară în care o “ poliţistă “ îşi dă aere de guvernatoare şi împuşcă pe oricine ( şi oriunde ! ), nu ştie să formuleze o propoziţie fără să folosească cuvinte vulgare, se culcă cu mai mulţi bărbaţi, după care… citeşte

Beizadea pe 15 iulie 2013 18:05
Absolut corect comentariul, e un film sub-mediocru, cu scenariu labil, care sare repede de la o idee la alta, nereusind sa convinga. Cele doua actrite meritau mai mult decat un film facut numai pentru bani (si pentru cei multi) care e plin de replici porcoase -unde e comedia?!?!- si de cateva actiuni nefinalizate. Am vazut comedii politiste mult, mult mai reusite decat aceasta. Faptul ca rad multi, nu e o scuza.
cristi684 pe 8 februarie 2017 20:07
"Faptul ca rad multi, nu e o scuza." Păi ăsta este efectul de turmă. Oricum, sunt de acord cu ceea ce ai comentat. Bravo!
wildinthecountry pe 07 August 2013 16:03
x
Un an foarte sarac in comedii de calitate
Un film mediocru....
Melissa McCarthy se vrea a fi un fel de John Candy sau Chris Farley in varianta feminina dar nu reuseste....
Epic fail....

justrome0 pe 30 Iulie 2013 01:04
Anti-critic
Monument de prostie sunt cei care au dat nota 1 acestui film, argumentele de genul "actiune implauzibila" si "detalii exagerate" ma fac sa inteleg ca nu intelegeti parodia si satira. E o comedie de situatii cu glume inteligente si este comic tocmai prin exagerare, ca in cazul personajelor lui I.L.Caragiale. Am vazut destule comedii in ultimii doi ani si aceasta e poate printre cele mai amuzante. Nu pot sa inteleg cat de uptight si de ingusti pot fi oamenii care se plang de profanitatea limbajului din acest film si de faptul ca promoveaza violenta. Dar banuiesc ca acesti oameni au un psihic extrem de labil daca dupa ce au vazut acest film au simtit nevoia sa faca rau cuiva.
Penoba pe 09 Iulie 2013 12:34
L-am vazut ieri. Un film amuzant plin de cuvinte porcoase si destule scene amuzante.Mellisa McCarthy ca de obicei ne incanta cu obscenitatea si duritatea ei.
giovanny72 pe 18 Iulie 2013 14:43
Asa si asa...
O comedie cam trasa de par,limbaj destul de porcos,posibil sa te binedispuna daca ai dispozitia necesara...
GALD pe 08 Octombrie 2013 22:26
Sandra a cazut pe locul II
Cam stupizel, pueril si nesarat.
Aveam asteptari mai mari si am ramas dezamagit.

AndreBlack pe 11 Octombrie 2013 21:57
The Heat
O comedie foarte buna in care am ras chiar foarte bine . Acest film intr-adevar te relaxeaza dupa o zi obositoare . Bullock si McCarthy joaca foarte bine . Merita vazut filmul , eu il recomand cu caldura .
JohnnyB pe 05 Octombrie 2013 17:39
Dupa 20min a inceput sa ma doara capul de la atatea injuraturi. Asa ca am trecut la alt film. Doar pentru amatorii genului.
dido pe 19 noiembrie 2013 19:15
De ar fi mai multi ca tine poate ar renunta si astia sa tot toarne filme de prost gust,vulgare si dezgratioase....
Chrisstyna pe 25 Iulie 2013 17:20
Este o bazaconie de film, previzibil, dar m-a facut sa rad.
Crissy_2525 pe 19 Noiembrie 2012 14:47
Astept cu nerabdare sa vizionez acest film ! :)))Pare sa fie super tare !
Wardevil pe 19 Noiembrie 2012 17:42
As vrea sa dau nota, dar nu se poate, deci cred ca acest film va rupe norma, si la noi si in lume.
FunnyX pe 17 Octombrie 2013 03:09
Tinind cont de ce deceptii de comedii am vazut in ultima vreme, acesta chiar merge. Nu trebuie luat in serios pe partea de actiune. E un film facut pe si pentru cele 2 actrite din rolurile principale: ambele isi joaca bine rolul. Sint unele secvente chiar amuzante, insa si altele in care se exagereaza in scopul de a distra publicul.
mebubu2007 pe 11 Octombrie 2013 12:37
o comedie simpatica...dar cu momente penibile uneori....a fost o alegere super dupa o zi tensionata si stresanta... :D
cotzofica pe 25 Septembrie 2013 11:20
Cineva vrea cu tot dinadinsul să o propună pe Melissa McCarthy la roluri prea mari pentru pălăria ei. Nu am nimic cu ea, dar cred că ar trebui să se limiteze la roluri ca acela din Hangover 3. Atât...
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 22:25
Un film in care Sandra Bullock si Melissa McCarthy fac o super pereche.Foarte frumos acest film cu faze traznite si replici tare amuzante care iti schimba complet starea.Fara Melissa McCarthy,filmul poate nu ar fi fost atat de simpatic cu multe figuri si dialoguri pe masura.Un scenariu interesant si o regie foarte buna incat savurezi acest film cu mare pofta.
pisicuta1 pe 12 Octombrie 2013 19:13
o comedie bun,daca vrei ceva sa te amuze ,e un film bun ,actritele joaca bine deci merita vazut!
Sorin87 pe 07 Octombrie 2013 22:50
The Heat
Tareeee comedia, imi place foarte mult de Melissa McCarthy cum joaca in filmele de comedie si o urmaresc cu drag.
MadalinaTrenchea pe 05 Septembrie 2013 00:00
niiiiiice, foarte amuzant, il recomand din toata inima
gargara2001 pe 23 Iulie 2013 09:43
poate....doar poate AR FII AMUZANT
SUNT NUMAI NISTE CHESTII DE GENU...:
-HAI SA MEREGEM LA FILM,SA NE AMUZAM.SAU CEVA DE GENU ASTA!
DAR PESTE O LUNA NU VOM REUSI SA-L POVESTIM!

chetta pe 21 Iulie 2013 00:16
....
L am vazut azi...este o comedie ok...cu ff multe momente amuzante.....
AlineziaBumfi pe 07 August 2013 09:28
Comedie buna
Filmul a fost mortal, Melissa McCarthy... "CRIMINALA", ca de obicei! :)) Nu m-am asteptat ca Sandra Bullok sa ma amuze in asa hal, deci acum ca am vizionat filmul, mi-am dat seama ca Bullok e buna in orice fel de rol! :)
Alina B pe 23 Iulie 2013 19:01
Amuzant dar...atat!!
Un film previzibil, amuzant, cu foarte multe scene tari si cateva gratuite.
SPOILER!!!
Scena cu traheotomia mi s-a parut atat de trasa de par si de previzibila incat ma manca mana dupa telecomanda sa schimb putin canalul.
In rest... amuzant dar ma bucur ca nu m-am dus in weekend cand biletul era mai scump.

Zum.Adrian pe 29 Aprilie 2013 09:56
lol
:))

mariuszmeu pe 14 August 2013 14:26
tragedie
va recomand calduros sa nu il vedeti la cinema : o sa plangeti dupa bani !!! niste super dure care se dovedesc niste toante . film cu prosti . daca va amuza genul asta de "comedii",al vostru este
crome pe 31 August 2023 15:51
El Kappa, bine punctat, vizionare doar de dragul celor doua și atat
lili22 pe 18 Septembrie 2021 18:44
Punctul forte al filmului e Melissa McCarthy, a facut un rol foarte bun.
El_KaPpa pe 05 Octombrie 2020 22:06
5,5/10
“The Heat” este Miss Congeniality Sandra Bullock și cu Identity Thief Melissa McCarthy, puse în același film. Nimic nou din punct de vedere al personajelor, nimic nou la capitolul scenariu și nu în ultimul rând, nimic nou la capitolul gaguri. Un punct in plus doar pentru ca imi sunt simpatice actritele.
user-5ba3b576bcdfc pe 03 Septembrie 2020 01:57
ColorNew, retardatule, de ce mortii mă-tii îi faci tu fraieri pe alții? Băga-ți-ai pula-n mă-ta, ologofrenule. Muri-ți-ar la întrare, față de pulă ce ești.
forever_young_ pe 01 Septembrie 2020 20:35
BUN !
comedie de comedie chiar daca pe alaturi dialogul mai "calca pe alaturi " reuseste sa te binedispuna !
ColourNew pe 28 Mai 2019 21:10
Mai vizionati fraierilor și alte filme....ca sa nu dau exemplu
bufnita_yt pe 06 Octombrie 2018 12:08
Multi spun ca este un film bun , alti ca este o mizerie , dar niciodata nu trebuie sa judecam un film dupa parerea altuia deoarece suntem diferiti si avem pareri diferite . Dupa mine un film de genul este bine venit pentru un final de saptamana avand un stil de comedie "de cartier" si multe alte scene bune si bine gandite .
user-5a7c53ae03c7c pe 09 Februarie 2018 02:00
O comedie frumoasa . Are foarte multe faze comice. M a cucerit din primele 10 minute.
Recomand !

user-5a777967b2c96 pe 07 Februarie 2018 22:41
Interesant filmul,o comedie placuta, grasa la putere :))
SYNDJ pe 15 Iunie 2017 00:18
Amuzant si relaxant - nu trebuie ratat mai ales daca esti fan Sandra Bullock​ si Melissa McCarthy​.
ilinescu_viorel pe 08 Februarie 2017 09:00
Nu vreau să comentez The heat. N-am să-l vizionez. Am propria mea colecţie de filme. Altceva vreau să spun. Foarte, foarte multe filme americane sunt presărate cu înjurături. Într-un film pot fi auzite de zeci şi zeci de ori expresiile "what the fuck" şi "motherfucker". E oribil mai ales când sunt rostite de femei. Cum să le respectăm dacă înjură? Dacă americanii vorbesc aşa, noi, românii, suntem academicieni!
claudiu-daniel-lugoj pe 10 Februarie 2016 01:37
O comedie politista bunicica dar cu prea multe injuraturi si vulgaritati din pacate.Era un film mai bun daca nu erau atitea injuraturi in acest film,asta ma facut sa scad din nota filmului.
nyuszi pe 06 Iulie 2015 02:26
In general, pot sa spun ca m-a distrat filmul. N-a fost fantastic, dar e bun de duminica seara.

Ceea ce mi se pare interesant este ca e un film care, daca cele doua personaje ar fi fost masculine, ar fi fost altfel comentat de multi oameni (ie, multi care au comentat aici, pe pagina filmului). Atat actiunea cat si stilul sunt identice cu, de exemplu, "Bad Boys", "Lethal Weapon", "Miami Vice". Mai putine explozii, e drept, dar cine a scris filmul cred ca a luat drept model genul respectiv de film, in care de obicei sunt doi tipi pusi in situatii asemanatoare, si l-a intors cu susul in jos. Din punct de vedere feminist.

Mda, poate citesc prea multe intr-o comedie, si e drept, e si ironic/satiric filmul, dar mi-e greu sa cred ca filmul ar fi atras atatea comentarii gen "ce limbaj porcos/urat/etc" daca erau doi tipi care debitau exact aceleasi chestii. :/

Dudesteanu pe 02 Martie 2015 05:07
Comedia pe cale de disparitie...
aviz tuturor celor care nu ne plac genul de filme .. de comentati? Comentati fratilor genuri care va plac ... nu genuri care nu va plac ..... sa revenim la film .. un film comic cu multe faze comice in film ... cert este ca si in ziua de astazi cam rar filme de comedie... merita vazut celor le plac comediile
XShadowX pe 23 Februarie 2015 12:34
Buna comedie !!!
Este o comedie foarte buna cu doua super actrite , in special Melissa care progreseaza mult si se dovedeste a fi o actrita foarte buna ;) , de Sandra Bullock nu are rost sa vorbim... ;) , RECOMAND tuturor acest film...
Alexys01 pe 15 Iulie 2014 23:48
Mi-a placut mult. Mi-a facut placere sa le vad pe Sandra si Melissa impreuna,au fost minunate.
CINEFILUL DE SERVICIU pe 14 Mai 2014 01:09
The Heat (2013) | CINEFILUL DE SERVICIU
[...] IMDb  Rotten Tomatoes  Metacritic  CinemaRX  Cinemagia 2013-07-18 +Andrei Mutuligă window.___gcfg = {lang: 'en-US'}; (function(w, d, s) { function [...] citeşte
catasmile17 pe 22 Februarie 2014 23:57
O comedie destul de buna, plina de momente haioase.
cosmin_kedii pe 29 Ianuarie 2014 08:25
Pentru a fi complet sincer un moment extraordinar de relaxare și distracție se întâmplă cu acest film . O comedie realizată cu umor talent jucata de Melissa McCarthy ,si Sandra Bullock care sunt actrițe extrem de talentate
mirco2000 pe 26 Ianuarie 2014 15:02
După cum spun şi alţii, nu e cea mai bună comedie, dar cu siguranţă te va face să râzi indiferent de felul de om care eşti. Deşi povestea e destul de basic, cu colegele care la început nu se suportă iar mai apoi devin prietene bune, nu cred că a fost vreun moment în care să mă plictisesc. Nu credeam că Sandra şi Melissa vor face o echipă chiar aşa de bună!
vyydo pe 07 Decembrie 2013 22:45
Mergi la o comedie sa razi nu sa stai o saptamana sa te intrebi care a fost mesajul.
mihaelatb pe 22 Noiembrie 2013 02:43
Am rezistat cu greu, Sandra a avut un rol de tot rasul. Nu va concura la Zmeura, dar nici in galeria de top nu va fi. Este o politista increzuta, greu suportata de colegi si penibila cand ia lectii de ...popularitate, barbatie?! Un rol care a dezavantajat-o clar. Cat despre partenera ei, Mellissa McCarthy, am suportat –o in Gilmore Girls de dragul lui Lauren Graham , nu mi-a placut in Bridesmaids, iar in acedst film a fost ...un amestec de penibil si grotesc. Insasi rolul nu a ajutat-o. Au facut din ea femeia macho, care bea cot la cot cu barbatii, foloseste un limbaj vulgar si este ea insasi vulgara si ingalata.
Tipul asta de politist, atipic, l-am vazut prima data la Al Pacino in Serpico. Dar el avea 33 de ani si avea alta alura. Ea are 43, iar rolul nu o face mai “de gasca” ci penibila si neglijenta.
Nici macar contrastul voit dintre cele doua nu a ajutat la… citeşte

MNarcis pe 30 Octombrie 2013 20:11
Scenariu f slab si saracut insa este salvat de cateva poante destul de amuzante si de Melissa McCarthy care da farmec tot filmului (Sandra Bullock mi s-a parut f nepotrivita pt rol)...........merita vizionat pt relaxare \ destindere.
mtraianc pe 28 Octombrie 2013 03:47
cu indulgenta 5
plictisitor , penibil in unele locuri ,, cu foarte mare indulgenta nota 5 ,, asa ca sa nu ramina un film repetent
CINEFILUL DE SERVICIU pe 14 August 2013 01:12
The Heat (2013) « Cinefilul de Serviciu
[...] Site: http://www.theheatmovie.com/ Sites: IMDb  Rotten Tomatoes  Metacritic  CinemaRX  Cinemagia Like&Share Pin ItMai multEmailShare on TumblrPocketDiggPrintLike this:Like Încarc... By [...] citeşte