Păreri The Hangover Part III

(2013)

Marea mahmureală 3

MNarcis pe 22 Iulie 2012 20:34
Cred ca majoritatea domnilor, doamnelor, domnisorilor, domnisoarelor, copiilor etc, sunt de aceeasi parere cu mn si anume STRATEGIA (adica scenariul) trebuie OBLIGATORIU schimbat altfel filmul va fi undeva intre praf, jalnic si/sau pierdere de timp!!!
tonymaestrul pe 13 septembrie 2012 16:31
De data aceasta alan este ajutat de prietenii mahmuri sa evadeze dintr-un spital de nebuni . nu va fi nici o nunta.
tonymaestrul pe 3 iunie 2013 18:03
prietene eu am postat acum 8 luni tu ai postat dupa ce ai vazut filmul :))
MihaiCicedea pe 31 Mai 2013 21:55
Foarte foarte amuzant!
Chiar daca nu a fost neaparat o Mare Mahmureala s-a ridicat la astepari , am ras cu pofta la fel ca toata sala. Mergeti sa il vedeti ca merita , nu va zic mai multe va las pe voi sa descoperiti.Vizionare placuta!
thudors pe 19 Aprilie 2012 22:40
Partea a III-a?
Abia astept. Dar cine se casatoreste de data asta?Alan? :)
iiii pe 11 septembrie 2012 13:02
pai cam care a ramas?
Jackyms pe 14 iunie 2013 13:10
A fost nunta ;)
Octaz pe 10 Iunie 2013 22:31
Cu cat avanseaza in trilogie cu atat scade valoarea filmelor. Cu tot cu putinele momente de ras din Las Vegas sau din finalul filmului, stau si ma intreb, unde sunt lacrimile alea care curgeau din cauza rasului infinit, sau durerea obrajilor dupa 15 minute de ras continuu atunci cand Stu descoperea ca ii lipseste un dinte? Primul "Hangover" ramane clasic si inegalabil . ;) A treia parte are unele momente amuzante... mai ales datorita lui Zach Galifianakis care a cam facut tot filmul ... in rest ... slabut
lazar90 pe 30 Mai 2013 22:13
nu prea...
”fazele comice” sunt puține, majoritatea lor regăsindu-se și în trailer,
această ”trilogie” e dovada vie că de cele mai multe ori sequel-urile sunt ”trase de păr”, făcute doar pt. ”cash”...

DragoiSorin pe 19 August 2012 14:18
Abia astept cum o sa fie aceasta parte,ma intreb unde o sa aiba loc actiunea de data asta
PF7 pe 23 august 2012 12:37
in Romania :))
1PepsiDeCapsuni pe 2 martie 2013 17:29
in mexic tijuana :)
cotzofica pe 16 Septembrie 2013 23:43
Unde-i mahmureala? Dar unde-i beţia? Şi...unde-i comedia?

Cred că era suficientă o singură mahmureală. Din prost...în la fel sau şi mai prost.
Abia dacă am zâmbit. Nu recomand.

psihologu pe 11 Iunie 2013 07:47
marea rasuflare
The Hangover a surprins pe toata lumea in 2009, cand filmul era considerat printre cele mai amuzante comedii facute vreodata. De atunci, Hollywood-ul a tot tinut-o intr-o mahmureala care a devenit o durere de cap in partea a treia. The Hangover 3 si-a pierdu farmercul, umorul, iar actorii par ca au facut acest film intr-o pauza de la alte proiecte mult mai importante.

Reteta e simpla: Bradley Cooper e aratos si are ochii albastri superbi, Zach Galifianakis face tot filmul, reusind sa se mai identitifice cu personajul sau, Ed e oaia neagra si oropsitul grupului, iar al patrulea prieten, Doug, dispare ca de obicei, cand ti-e lumea mai draga.

Mare mahmureala 3 are aceeasi reteta, care a devenit usor obositoare. Sigur, carisma si umorul actorilor nu au disparut, insa nu mai e nimic nou. Ai impresia ca ai mai vazut de doua ori acelasi film si pentru cateva poante,… citeşte

Dory121 pe 19 Mai 2013 23:11
Nu pot sa spun ca Hangover 1 si 2 sunt filme de comedie ''extraordinare'' ,dar sunt filme care te-ar bine dispune de ori cate ori te-ai uita la ele,ma astept la aceelasi lucru si de la partea a 3-a!
avatar_7 pe 03 Iunie 2013 22:43
Marea mahmureala
Am auzit pareri cum ca filmu nu ar fi asa reusit ca primele parti, bineinteles asta nu ma oprit sa merg sa il vad la cinema unde am ramas placut surprins sa aflu contrariul criticilor. A fost un film destul de amuzant si destul de reusit , il recomand cu placere.
Bigfoot pe 02 Iunie 2013 09:13
Este cel mai bun film de comedie !!! merita vazut , sunt momente la care nu puteti rezista de amuzament iar finalul secret o sa va termine :))) ...vizionare placuta :)
Rippa pe 05 Ianuarie 2013 18:45
cred si sper ca va fi la fel de incitant ca si primele 2 parti :D
iiii pe 22 Mai 2012 18:13
din cate am inteles acum o sa se insoare alan! oricum sper sa fie la fel de bun ca primele 2, dar zic de pe acum , scenariul o sa fie identic! patesc ceva, se trezesc, uita cele petrecute in noaptea respectiva... etc.
tonymaestrul pe 13 septembrie 2012 16:31
dangaming pe 21 Aprilie 2012 20:35
Sunt foarte curios... dar nu cred ca se va riidica la nivelul primelor 2
tonymaestrul pe 03 Iunie 2013 18:01
Una dintre comediile care au prins la public...Foarte misto finalul neasteptat binenteles. Sper sa mai urmeze o parte cu toate ca nu cred ca mai vor chiar daca au lasat loc de continuare.
cosmin_kedii pe 30 Mai 2013 09:01
Mai bine decât 2, nu la fel de bun ca unul, dar oricum am avut un timp bun.
CollectorSouls pe 02 Iunie 2013 15:10
l`am vazut in avampremiera...e bun filmul merita vazut dar sfarsitul face TOTUL cred ca u lasat iar de o alta continuare :))
Anna23 pe 08 Iunie 2013 22:54
Merita vazut
The Hangover Part III, banuiesc filmul mult asteptat de multi. O comedie reusita care merita vazuta dar mai slaba fata de primele parti. Sfarsitul surprinzator :))
legolas05 pe 29 Ianuarie 2013 13:56
Mie unul mi-a placut filmul,normal ca nu e mai bun decat primul dar sigur e mai bun decat al doilea,merita vizionat.
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 17:00
The Hangover Part III
Andrei.Ciprian pe 20 Februarie 2014 09:44
Esueaza sa impresioneze!
In opinia mea The Hangover Part III este doar o comedie care merita vazuta doar de fani seriei.Are momente amuzante si un final reusit,plus ca pentru mine are un plus fata de The Hangover Part II,dar doar atat.Din pacate doar prima parte a reusit sa fie o comedie de exceptie,urmatoarele fiind doar 2 filme cu incasari bune care nu impresioneaza!
paulhaiduc pe 27 Aprilie 2013 14:46
Primele doua parti au fost mortale! Sa speram ca asa va fi si a treia !
SCI pe 5 iunie 2013 21:10
Deja o astept pe a-IV-a :)
deisee pe 18 Iunie 2013 15:24
L-am vazut ieri la cinematograf.Recunosc,m-am cam plictisit si a fost plin de clisee insa la finalul a fost demential :))
Chris. pe 25 Ianuarie 2013 06:10
Muhaha
Il astept si asa nu am ceva mai bun de vazut...
Primele 2 parti nu au fost tocmai capodopere dar acum sa speram ca ne va face sa radem

negru_dragan_yahoo_com pe 07 Iulie 2020 12:19
Desi actori BRADLEY COOPER ,ZACK GALIFIANIS SI ED HELMS ,au jucat la fel de bine ca in primele doua parti ale seriei totusi acesta ultima parte are scene comice mai slabe decat primele doua parti si mai lipsite de consistenta ,si cam nesarate unele dintre ele ,deci per ansamblu din punctul meu de vedere este cel mai slab din serie ,nota 6,5 voi oferi acestui film ,totusi merita sa vedeti filmul daca sunteti fanii genului comedie si in special daca sunteti fanii seriei THE HANGOVER.
claudiu-daniel-lugoj pe 20 Aprilie 2020 17:41
Mult mai bun ca cea dea doua parte.Un film foarte bun si foarte comic.Dupa cum sa terminat partea a treia ar urma si o a patra parte care abea o astept.
AmphitriteMermaid pe 28 Ianuarie 2018 17:02
Chiar daca mi-a lipsit mult esenta filmului, adica mahmureala in sine, filmul a fost amuzant si a avut un final frumos.
Xander11 pe 16 Septembrie 2016 20:15
nu prea sunt faze comice in film....vreo 5-6 in 100minute...pierdere de timp
H4cK3RuL pe 22 Ianuarie 2016 22:38
Primele doua parti au fost peste aceasta parte a treia.
andystarx pe 12 Decembrie 2015 00:12
Desi poate nu este cine stie ce pentru unii,ii acord un 7,mi-a placut aproape in mod egal ca si celalalte !Mai ales grasul Zach a facut tot filmul ! O Franciza de neuitat !
andrei_xd pe 29 Mai 2015 23:34
Parerea mea este ca filmul acesta a fost o dezamagire,nu are legatura cu titlul, de ce se numeste asa,nu este nicio mahumreala .....parerea mea este ca trebuie vazut daca va plictisiti grav!
XShadowX pe 23 Februarie 2015 12:27
Incheierea unei trilogii :)
Todd Phillips este putin neinspirat cu incheierea acestei trilogii (parerea mea) insa si acest Hangover Part III ramane o super comedie cu personajele indragite de toti si cunoscute deja si cu o aventura ciudata de data aceasta ...Mie mi-a placut si imi pare rau ca s-a incheiat :(
diz3lgirl pe 28 Decembrie 2014 15:02
super
in top cele mai reusite comedii din punctul meu de vedere. merita vazuta!
chiba_florin pe 24 Septembrie 2014 22:53
hmmm ..
Aveam asteptari mari cand am inceput sa-l vizionez, ca sa vezi nu m-a dezamagit deloc !!!
Chiar daca s-a desfasurat intr-o nota mai monotona m-a distrat la maxim iar finalul face toti bani !! :v ))

alex_oli11 pe 16 Septembrie 2014 21:55
ASA NU !
Daca s-ar fi oprit la prima parte lumea ar fi avut o reacte gen: "smile" cand ar fi auzit despre filmul Hangover, acum e ceva gen: "a da... mmm... l-au luingit cam mult si aiuria"
Silvia.R pe 14 Septembrie 2014 00:22
Filmul asta e dovada clara ca ce-i prea mult strica,daca primele doua parti au fost comedii 100% reusite,nu pot spune acelasi lucru si despre partea a III-a. Filmul se incadreaza perfect in genul actiune,fazele comice sunt aproape inexistente.Finalul este destul de previzibil, Alan si-a pierdut mult din farmec iar asta e cel mai trist,pentru ca ma asteptam ca el sa salveze unele momente.Merita vazut doar de curiozitate.
bujie890 pe 20 Iulie 2014 01:20
Un film destul de bun,dar mai slab decât celălalte două părți.Am senzația că toate ”mahmurelile” cam seamănă între ele și asta trage trilogia în jos.La prima parte râdeam de nu mai puteam,dar la a treia am râs foarte puțin spre deloc.
Exotic pe 18 Ianuarie 2014 00:27
Mai mult actiune
Mai mult un film de actiune,decat de comedie......pacat,din trailer parea mega funny
Licurici75 pe 09 Decembrie 2013 16:22
Din ce in ce mai dezamagitor si lipsit de inspiratie
Da intr-adevar primul a fost o capodopera, dar s-a exploatat la maxim cu 3 parti, lasand loc si de partea a 4-a.
Totu se datoreaza internetului unde omul de rand isi poate expune parerea si cand ii place ceva mai cere iara a cel lucru. Se oberva ca din 2000, de cand a luat amploare internetul la orice reusita urmeaza cel putin o partea a doua. Amploarea de idei cinematografice si muzicale a fost in anii 80-90 ulteriori a scazut dramatic, deoarece....
companiile de filme analizeaza foarte mult parerile publicului internaut (gen imdb) si daca el mai cere, marii patroni, intre un scenariu nou si o continuare la un succes, prefera sa investeasca bani in continuare; refuzand sa riste cu ceva nou...mergand pe singuranta ca... oricum gloata o sa scoata bani din buzunar
Omul are mintea institutiinalizata ii este frica de noutate

DaniRuse pe 08 Decembrie 2013 20:37
Un film bun,dar care nu se leaga de restul seriei
Firul actiunii este unul bun,te tine captivat chiar si atunci cand comedia lipseste.Ca tot veni vorba de comedie,aceasta lipseste cu desavarsire,asa ca as prefera sa incadrez filmul in categoria filmelor de actiune,nicidecum comedie.
Nu este nici pe departe la fel de amuzant ca primele doua parti,insa este un film placut,care nu te plictiseste.
Totusi,nu seamana deloc cu primele doua parti,titlul fiind deja departe de actiune.

TinRin pe 06 Decembrie 2013 11:50
Incheierea trilogiei
Nebunia totala trebuia declansata in aceasta parte III. Nu prea a fost asa... Cel mai bun a fost primul film si a scazut in intensitate spre a III-a parte. Deja din partea aII'a au cam sarit un pic calu cu "transexualu" zic :) Dar acum, ce a fost a fost - avem inca o colectie de 3 filme: The Hangover.
africanus pe 01 Decembrie 2013 17:37
Enough is Enough
A fost distractiv la anumite faze, dar ar trebui sa se opreasca totusi ca deja au facut 3 filme pana acum pe acest subiect si la sfarsitul acestui film se prefigureaza un al 4-lea, iar eu zic ca deja e prea mult.
Pantaleon pe 12 Noiembrie 2013 17:40
Trebuia sa se sfarseasca !
O comedie modesta, la care nici nu razi cu lacrimi, dar nici nu intorci capul. Scene amuzante, actori cu care te-ai familiarizat, daca ai vazut primele parti. Sper ca producatorii sa aiba decenta sa incheie aici fransiza, fara a lasa loc la urmari dezastruoase.
rrs85 pe 28 Octombrie 2013 08:22
Nu isi mai avea rostul si a treia parte.. .
andyy pe 15 Octombrie 2013 00:16
In afara de ultima secventa, filmul nu are legatura cu hangover, dar per ansamblu este o comedie reusita.
classicsanta pe 12 Octombrie 2013 13:52
Daca va parea un the hangover 4 ori va fi foarte prost ori va fi foarte bun, pentu ca partea a 3-a, cu toate ca s-a schimbat povestea filmului, nu m-a facut sa rad, deloc.
Infinity pe 04 Octombrie 2013 17:34
The Hangover Part III (2013)
Filmul ar fi trebuit sa inceapa cu finalul. In afara de final si de scena aceea de dupa post-credits, filmul nu mai poate fi numit "The Hangover". Practic, nu este decat un thriller cu ceva tente de umor. Cam putine faze amuzante. Clar, sub primele doua parti. 6.
FunnyX pe 28 Septembrie 2013 15:08
Slabut filmul. Mi s-a parut tras de par, facut doar pt a specula din succesul primei parti. Nu e genul meu de comedie, asta desi prima parte mi s-a parut foarte buna. A 2-a a mers, pentru ca a 3-a parte sa fie de un 5 cu indulgenta.
nicoux pe 27 Septembrie 2013 20:07
Bunicel ....insemna un pic cam mult....pacat, nu au mai avut inspiratie deloc.
vladimir84 pe 26 Septembrie 2013 09:39
Un film bun, mult mai cuminte decat m-am asteptat. Mai bun decat al doilea dar mai slab decat primul. Lipseste partea in care se sparg si nu isi mai aduc aminte de nimic.