Păreri The Grudge 3

Blestemul 3: Cheia misterului

Ligia pe 16 Aprilie 2009 13:42
Mi se pare mai slab decat primele doua, dar pana la urma este unul dintre cele mai tari filme horror , si cel mai bun din categoria asta a "supranaturalului", exceptand shutter (varianta asiatica)
cooper pe 10 August 2009 18:55
excelent filmu` ... este cel mai frumos 3`u ...mi`a placut la nebunie :X
Dyanna_07 pe 6 martie 2012 20:59
da ai dreptate!!!
Screamo pe 21 Aprilie 2009 21:32
filmul este foarte aiuristic dupa parerea mea. momentele in care apare tipa sau baietelul care ii omoara pe toti mi se par foarte slab facute si cam de ras. iar ideea se tot repeta. nu are nimic imprevizibil. in concluzie, nu merita.
EternalWinter pe 9 decembrie 2009 19:49
Asa este:)
stroex1 pe 29 mai 2016 23:51
Îmi cer mii de scuze pentru intervenție, dar am citit într-un prestigios magazin cinematografic că filmul ăsta a fost creat având ca target segmentul de public „neavizat”, așa că subscriu și eu la părerea acestora, fiind legitimat de înșiși creatorii filmului...
aurash pe 13 Februarie 2009 08:29
nu se va ridica la nivelul primelor 2... avem atatea exemple...
claudiu-daniel-lugoj pe 21 mai 2009 17:29
sincer nu e ca in prima parte dar trebe sa recunoastem ca nu este asa de rau cum credeam este destul de bun filmul.
Dyanna_07 pe 6 martie 2012 20:59
sincer,prima parte nu e foarte reushita!!!
crissa208 pe 01 Ianuarie 2010 15:16
Mie una mi s-a parut ca prima parte a fost cea mai buna din toata seria, dar nici aceata nu s-a lasat mai prejos. Merita vazuta toata seria ca altfel nu are niciun farmec. Oricum incepi sa te obisnuiesti cu ideea filmului si nu mai esti atat de surprins de actiunea lui si in final ramai cu un gust amar ca nu ai vazut nimic nou. In asteptarea lui The Grudge 4, nota mea este 9/10.
Radu1711 pe 20 Aprilie 2010 16:01
radu1711
foarte bun filmul, mai interesant decat primele 2 parti, finalul a fost bestial
Dyanna_07 pe 6 martie 2012 21:08
cam asha e!!!!
jean pe 13 Februarie 2009 17:55
Primele doua au fost destul de faine dar al treilea pare si mai super.Kayako nu a fost niciodata oprita si ma gandesc cum ar putea fata aia s-o invinga.
chrissT pe 15 Mai 2010 14:06
super filmul , din toata seria , 3-ul este favoritul meu : x
am vazut k in final reusesc sa o alunge pe kayako , sora ei insa , luandu-i locul , fiind omorata cu violenta de catre max : )

burit pe 3 iulie 2010 14:14
sa repetat povestea :-j
Dyanna_07 pe 6 martie 2012 21:05
da intrun fel ai dreptate shi 3 shi 2 sunt mai reushite decat primul
edy21 pe 25 Septembrie 2010 16:20
A fost destul de, adica nu destul ci chiar a fost plictisitor nu prea mi-a placut...m-am asteptat la mai mult.
Eu cred si mie mi se pare ca 2-iul e cel mai reusit dintre toate.
5.50/6

mrk88 pe 17 martie 2011 19:53
same here
Dyanna_07 pe 6 martie 2012 21:02
da ai dreptate!!! 2 e cel mai super!!!dar nici asta nui kiar asha de rau!!
Vranceanu Daniel pe 10 Februarie 2009 19:16
Ma intreb cum va fi filmul asta pentru ca le-am vazut pe primele doua.
claudiu-daniel-lugoj pe 21 mai 2009 17:31
e destul de interesant merita sal vezi ca are continuare cu cea dea doua parte.
Dyanna_07 pe 6 martie 2012 21:04
da k tipu` ala jake sau um a supravietuit din 2 pana in 3 shi e singurul!!!
Gerrard831 pe 11 Aprilie 2010 01:12
Destul de bun filmul, dar nu se compara cu primele doua
maDddy pe 23 Iunie 2009 14:13
o sa apara cu siguranta si grudge 4! cat despre partea a 3a ,nu pot sa zic ca a fost extrem de reusita,secvente bune si atat...
steffania pe 23 Iunie 2009 11:45
Am vazut primele doua filme...si mi-au placut....sper ca si al treilea se va ridica la nivelul asteptarilor mele
claudiu-daniel-lugoj pe 21 Mai 2009 17:27
claudiu-daniel lugoj
un film destul de reusit nu ma gindeam sa fie asa de reusit.Mi-a placut prestatia fetei Rose din film a fost excelenta la fel si jake,mai putin reusita prestatia lui Lisa in film.Una peste alta un film foarte reusin nu credeam sa fie asa bun mai ales ca are legatura cu partea a doua,asta e bine si atentie povestea continua se pare ca in partea a patra.
Dyanna_07 pe 6 martie 2012 21:07
da ai dreptate........mai ales k jake e singurul supravietutor din partea a 2-a!!!
swordiamond pe 29 Martie 2009 14:50
Kayako pana la urma dispare ... dar sora ei devine asa zisa the grudge ... eu am vazut filmul ... nu pot zice ca e cine stie ce... dar mie mi-a placut ... sa zicem ca merita vazut
VIP pe 27 Ianuarie 2010 17:23
desigur, nu la fel de bun ca 1 si 2, insa vi`l recomand! Efecte speciale f bune !
EternalWinter pe 12 Octombrie 2009 09:48
DOAMNE!!!
Mam uitat la filmul asta si am regretat dup'aia ca lam vazut,filmul este cu adevarat un monument de prostie,nam vazut in viata mea asa actori prosti,si "fantomele" alea, daca putem sa le zicem fantome zici ca au fost date cu faina pe tot corpul,pana si fantoma aia din scary movie care arata ca in the grudge a iesit mai bine,proasta aia blonda parca era pe alta lume nu in film,pana si nosferatu cel din 1922 e mai frumos decat filmul acesta,nu stiu de ce alti zic ca e cel mai tare film ca merita nota 10,nici macar nota -2 nu merita acest film,in concluzie NU MERITA VAZUT acest film,mai bine va uitati la primul film aparut vreodata ca ala e mai bine facut.
crissa208 pe 1 ianuarie 2010 15:16
dar ce film consideri tu un horror reusit???
loveislife pe 06 August 2009 13:18
Super
Cred ca seria The Grudge ocupa locul 1 in topul filmelor de groaza.Eu una cand aud cuvantul the Grudge ma iau toti fiorii.
mrk88 pe 17 martie 2011 19:51
inseamna ca nu te-ai uitat la prea multe filme horror in viata ta ;)
pada pe 12 Iulie 2009 17:02
pada
a scazut foarte mult fata de partea intai si parte a 2 a nu mam speriat deloc,efecte speciale prost facute,nu mai are niciun farmec.totusi merita vazut,daca nul apreciezi ca si film horror.
serveteleparfumate pe 19 Aprilie 2009 15:13
finalul e tras de par...
iar johanna joaca prost spre foarte prost
in rest filmul e chiar ok:)

Sorin87 pe 09 Martie 2020 21:10
Filmul merita vazut, din ce in ce mai bune seria The Grudge
andrei_oarga pe 17 Decembrie 2017 19:47
La fel ca primul film din serie,nu e printre preferatele mele,dar actorii au jucat destul de bine si are suspans,merita vazut de fanii horror!
enilson2008 pe 16 Aprilie 2013 21:51
........................................................................................
MiRanDellA pe 06 Aprilie 2013 16:49
O continuare pe masura, desi se puteau adauga si reimbogatii anumite pasaje.
nikkolle pe 29 Martie 2013 17:56
Eram ingrozita de filmul asta si s-a dovedit a fi un film fff slab fata de prima parte pfttt !
Miiku pe 18 Februarie 2013 21:41
Clar, im iretrag cuvintele. Spusesem ca 2 e cel mai nasol dar 3, sa fac infarct. -.-"
Chowder111 pe 24 Septembrie 2012 16:52
Nu are pic de suspans, poi să iţi dai seama după primele minute ce o să se întample mai departe.....
MrCIC97 pe 08 Iulie 2012 20:42
Daca vrei sa vezi The Grudge trebuie sa le vezi neaparat pe toate 3 ca sa intelegi ceva din poveste
Acum in legatura cu filmul,finalul acestui film ma cam lasat confuz adica blestemul a fost rupt dar s-a nascut alt blestem prin moartea lui Kayako

Manusa pe 22 Mai 2012 23:09
Interesant. Deja devine plictisitor cand tot apar continuari peste continuari si inca sunt pe aceeasi tema, bineinteles, dar deja sunt prea mult. Dupa ce final a avut, mai pot aparea inca vreo 10 continuari, chiar sunt curios daca se vor mai face, pentru a mai stoarce bani din filmele astea orice este posibil. Chiar daca tema este aceeasi, si cum am spus m-a plictisit, suspansul nu a disparut, macar atat bun din filmul acesta.
herleaflorin pe 05 Martie 2012 22:17
The Grudge 3
bun mie mia placut desi nu am vazut si a 2 parte si finalul a fost AWESOME :D :D :D
alex_il_fenomeno pe 25 Decembrie 2011 19:20
eu l-am urmarit doar din curiozitate , dupa ce am auzit ca fusese inclus printre cele mai bune filme horror realizare vreodata . insa aceasta productie este departe de un asemenea rang . nu este un film rau , dar nici unul stralucit . in primul rand , nu l-as cataloga drept un horror pur , ci o productie thriller cu nuante de horror . desi actorii sunt la inaltime , povestea are unele momente mai slabe pentru o productie cu pretentii ... cred ca este o pelicula ce se merita vazut doar o singura data , pentru ca mai mult de atat nu s-ar merita .
b0gdanc90 pe 17 Octombrie 2011 22:36
Bogdan
Mi.a placut filmul, finalul a fost cool, dar nu puteau si ei sa puna capat odata pentru totdeauna blestemului?!
andu7zu pe 14 Iulie 2011 16:00
a 2-a parte mi se pare cea mai nereusita din serie......asta e reusita ,iar prima este cea mai reusita...
Bebelusha2011 pe 16 Iunie 2011 14:55
Dupa parerea mea, The grudge ramane cel mai bun film horror, dupa multe filme de acest gen vizionate:X
Laura00 pe 27 Aprilie 2011 11:17
Partea unu si trei sunt super.Mai ales ultima scena a acestei parti n-am s-o uit.
annamaria4u pe 25 Aprilie 2011 12:26
exceptional film...merita vazut ...si`a atins scopul de a te speria[ cel putin pe mine chiar m`au speriat anumite secvente]
alexandrutm pe 20 Martie 2011 00:31
filmul chiar e bun .un adevarat cinefil nu poate sa foloseasca termeni te tipul aiuristic pt ca atunci inseamna ca i un fals cinefil.chiar a fost interesant GRUDGE 3.sper sa apara si GRUDGE 4.
mjBIANCA pe 16 Iulie 2010 20:30
yo zic k merita vazut
intradevar primele doua au fost mult mai bune(in special al doilea)..dar nici asta nu e raw..., important e k avem o continuare...yo zic k merita vazut
MissBlossom01 pe 10 Iulie 2010 15:34
Primele doua au fost mult mai bune,se vede ca s-a schimbat regizorul din unul japonez in acesta american..
mrk88 pe 17 Martie 2011 19:50
Nu inteleg rostul acestor filme "The Grudge".... nu prea m-au speriat deloc... si se cam stie de la inceput cum se vor termina.... sunt plictisitoare si fara rost
rexyutzu pe 08 Septembrie 2010 13:48
foarte bun filmu, dupa parerea mea......merita vazut la fel si primele 2 parti
kr1st1badboy97 pe 27 August 2010 15:00
tot am auzit ce fain ii "the grudge 3" mno fost prea fain
psihologu pe 17 August 2010 22:40
Este un film bun desi nu mi s-a parut la fel de bun ca celelalte.In cele mai multe cazuri se intampla asa.Continuarea nu mai este la fel de reusita.Insa aici cred ca o singura parte ar fi fost de ajuns, sau maxim doua, dar atatea, deja duc la extrem si nu mai atrag publicul.Privit ca un film horror, nici asa nu se ridica la nivelul primelor, dar continua sa te sperie, iar asta este bine.Cunosc cativa care nu au mai avut curajul sa se uite la continuare.Treaba lor, au pierdut putin suspans...Poavestea aceeasi, actori diferiti, daca esti fan te uiti, daca nu faci ce vrei.De dragul de a vedea un film horror eu tot m-am uitat.
Roxicutza pe 13 Iulie 2010 20:19
hei buna , eu am vazut toate filmele mi se par ft bune. desi am 10 ani l-am vz de la 9 ani ma-m speriat putin dar nu tare.cel mai tare mi se pare the grudge 3 dar adevarul este ca e mai bun the ring . am o prietena caruia ii e frica sa le vada din cauz comentarilor o viseaza noapte...e patetic...ms k ati citit comentariul ...si va recomand the ring cu placere.
roxza pe 06 Iulie 2010 22:42
favoritul meu este 3 ...1 a fost bunicel....2 am vazut filmul japonez deci nu il pot critica iar cel japonez a fost bun ..si asta a fost super...
alexcretu75 pe 05 Iulie 2010 16:26
Un film cu de toate:fantome si oameni care turbeaza.
Mi-a placut.Inca ma inspaimanta cum se aud oasele cu pocnesc mi se face pielea de gaina.Un film bun
burit pe 03 Iulie 2010 14:12
burit
e un film bun :-?? da parca e tras de par :)) .. ii dau un 8 ...:) sigur o sa faca si grudge 4 :-j da unele filme nu au nevoie de mai mult eparti k sa vezi k e bun ... whaterver :-j
anahanu pe 27 Iunie 2010 13:53
mia placut
sincera sa fiu 1,3 mia placut cel mai mult,2 era bunicel si el,dar 3 la sfarsit a fos super misto cea ma facut sa zic ca e reusit ,3 avea si punctul culminant.1,2 era ceva de parca mai vazusem si in celelalte filme horror.Ma rog ficare cu parerea lui...
into_the_labyrinth pe 25 Iunie 2010 17:31
A treia parte intregeste cu adevarat ansamblul. Doar pe alocuri lasand impresia de a fi mai comerciala, ultima parte a trilogiei te introduce in aceeasi lume terifianta, de cosmar, iar finalul este unul intr-adevar deosebit! Mai ales ca, odata cu crima asupra surorii celei decedate, se naste un nou blestem!! Spre deosebire de continuarile la The Butterfly Effect, care (in pofida unei prime parti geniale) au fost jenante, aici s-a lucrat mai profesionist
preety_wild_doll pe 30 Martie 2009 19:42
TAAAAAAAAARE!!!!!!!!!!!!!!! AMONG BEST MOVIES OF ALL TIME! 10