Păreri The Grey

(2011)

The Grey: La limita supraviețuirii

mano_carmen pe 25 Februarie 2012 21:26
Cum poti sa ratezi un subiect puternic
Dupa ce am vazut povestea lupilor din documentarul BBC "Yellowstone", ma asteptam la ceva mai mult. Ideea de la care pleaca povestea e puternica, dar se impiedica in clisee si lasa o un gust neplacut la final. Din pacate, chiar imi place Liam Neeson
margott pe 05 Februarie 2012 18:52
Finalul face tot filmul, dupa parerea mea. Si apropo, din punctul meu de vedere e mai mult drama decat film de actiune.
Ariann pe 7 martie 2012 09:15
Finalul e foarte ciudat.Ma duce cu gandul ca ar putea sa fie si a doua parte....Nu stiu...e o simpla parere.
Sylvester77 pe 9 ianuarie 2015 22:40
Chiar in ultima scena din film, dupa ce scrie distributia si anul aparitiei,...apare pt o secunda lupoaica rapusa. (deci pna la urma l-a ajutat divinitatea)
k-rissa pe 12 Ianuarie 2012 08:36
imi place f mult cum joaca liam neeson si nu a fost film cu el care sa nu imi placa..deci, astept cu interes acest film!
Ariann pe 21 februarie 2012 14:06
Si mie imi place actorul Liam Neeson foarte mult.Dupa trailer filmul e pe masura lui.Abia astept sa il vad si eu!
AlexDaniel pe 11 aprilie 2012 23:23
avand in veder ca i-a murit sotia tot in munti (Natasha Richardson) la ski din cauza unei lovituri la cap , a jucat destul de bine in The grey , dar ceilalti actori mi s-au parut mai slabi :)
Sorin87 pe 08 Martie 2012 18:21
The Grey este un film excelent de vazut, suspans si finalul de nota 100, as vrea sa mai vad filme de genul acesta.merita incercat nota 10 *
DjAlleX pe 25 Februarie 2012 15:42
Votul are un titlu "Obligatoriu de vazut"
Salut dragi useri si vizitatori acestui sait, despre acest film va pot zice , merita vazut, avem actor bun, regie superba....Felicitarile mele pentru acest film...vizionati-l cand aveti timp.
elmedico pe 23 Februarie 2012 15:29
Un film care putea fi mult imbunatatit daca se foloseau niste imagini cu lupi preluate de pe National Geographic, secventele in care apar lupii in prin plan is slabe!
raga pe 07 Februarie 2012 17:32
doar ce am vazut filmul si este superb doar ca finalul un pic cam neasteptat
aavramescu23 pe 22 februarie 2012 19:39
Se vede perefect poate pt tras in cinema. Dar la tine cultura ioc. De cinematograf ai auzit?! Abia vineri are premiera la noi in Romania. Daca l-ai vazut felicitari. Te incadrezi foarte bine cu "geniile" care se uita la filme trase in cinema.
blaublume pe 1 martie 2012 01:12
ABIA ce ai vazut filmul. nu DOAR....si probabil folosesti si DECAT in loc de DOAR
alexkhiri pe 28 Februarie 2012 11:02
filmul este de 10,iar finalul asa cum trebuie sa fie,este un film mai mult spiritual...dar multi vad putini pricep,mesajul filmului este important nu cadrele frumoase care ar fi trebuit sa fie sau cine stie ce grizzly salvatori in ultima clipa...
latearazvan pe 28 Februarie 2012 23:04
......f........
in comparatie cu alte infectii aparute anul asta & Liam Neeson jaca mai bine decat in Battleship .
fanty pe 4 mai 2012 18:33
"Viaţa" nu e întotdeauna roz! (daca vrei sa vezi actiune si finale fericite iti recomand un film cu Stevan Seagal).Probabil te-ai obijnuit ca Liam Neeson "sa rupa ceva oase " , asta nu este unul din filmele alea,dupa cum se poate vedea si pe site domina drama.
deco20 pe 4 iulie 2012 02:38
"merg unii prin zapada iar cateodata mai moare unul"...asa ai caracteriza tu filmul ??sincer sa fiu,nu mi-a placut finalul,nu speram sa supravietuiasca oricum...dar nu pot sa il caracterizez ca un film de 2 bani...vad ca i-ai acordat nota 7....
cco pe 05 Ianuarie 2012 14:23
Awesome
Din trailer pare foarte tare, si povestea cat si efectele. Abia asteptam. Liam Neeson a great actor.
Doar.Sucre pe 22 Februarie 2012 21:35
Nu se poate!
Astept filmul asta de o gramada de vreme! si ce sa vezi! nu il da in Timisoara!
nycoleta2 pe 01 Februarie 2012 13:58
superrr film si liam extraordinar actor the best abia astept sa-l vad!
O_Breda pe 08 Martie 2012 21:56
Mi-a plăcut enorm
Am văzut filmul, mi-a plăcut foarte mult. Îl consider, ca importanță pentru mine, al doilea pe care l-am văzut.

Mi-a plăcut atât de mult, încât am scris un articol pe blog:
http://fiieficient.com/2012/03/the-grey-la-limita-supravietuirii-2012-al-doilea-film-care-mi-a-placut-dintre-toate-pe-care-le-am-vazut/ (e cu spoilers!)

și ulterior încă unul, mai personal de atât. Și mai lung. :)

Un film fascinant, pentru mine.

Ammelie pe 09 Martie 2012 13:43
The Grey (2012)
Imi plac filmele 'de supravietuire' iar cel de fata e chiar bine realizat. Desigur, sunt cateva scene total ilogice, dar pana la urma filmul e destul de bine legat, iar tensiunea e chiar palpabila in unele momente. Liam Neeson e tot un badass si cand se bate cu lupii. :) 7/10
Pantaleon pe 10 martie 2012 13:20
"Se bate" e prea mult spus. Cu siguranta s-a batut cu palma pe burta cand a incasat o galeata de bani de pe urma unui rol foarte prost. SIngurul motiv pentru care merita sa fie platit e prentru faptul ca a dardait de frig la filmari, in rest e mai mult decat penibil.
cosmin742000 pe 27 decembrie 2012 01:46
gaby lasa asa ca eu am inteles ca Pantaleon e praf , ceea ce nu e departe de adevar:))
dido pe 27 Februarie 2012 05:12
Vifornita,varcolaci si ...
discursuri adica ,,rememorari sub atac",de asta avem parte in filmul asta!Eu nu pot sa cred ca atunci cand esti in primejdie sau atacat (de lupi digitali nefiresc de mari...)stai si povestesti de copii,sotie etc...Cred ca daca eram in locul lor,ajuns in padurea aia salvatoare taiam cel putin jumatate,faceam cu unghiile si cu dintii o coliba si stateam toti spate in spate cu ochii cat cepele si urechile ciulite...Dar nu stiu,nu am prea fost in situatii de viata si moarte,poate asa o fi,cine stie...Nu m-a convins filmul...O nota buna pentru final!
delfitexas pe 26 Februarie 2012 13:55
Pacat,pacat,pacat!!!
Din pacate filmul este o voma. Serios, voma. A luat Liam o poala de bani ca sa joace in acest desen animat, dap desen animat. De la lupi imensi, pana la o exagerare imensa a la tot ce stiam despre fiecare detaliu a cunostintelor noastre. Sunt mare fan Liam, dar nu credeam ca poate face un film atat de praf.
Recomandare: Dupa ce vedeti acest nume de film uitati ca exista si rog stergerea acestui film din analele cinematografiei.

1900toamna pe 5 martie 2012 10:22
e doar parerea ta...!
delfitexas pe 22 martie 2013 13:58
kratosja66-te rog argumente pentru aceste vorbe de duh pe care le spui, multumesc.
cezarika21 pe 10 Ianuarie 2015 07:34
Încercări dramatice de supravieţuire
Rămaşi singuri şi fără apărare în pustiul de gheaţă din Alaska, un grup de petrolişti supravieţuitori ai unui accident aviatic trebuie să facă faţă atacurilor repetate ale unei haite de lupi ce încearcă să-şi apere teritoriul. Încetul cu încetul, grupul de petrolişti este decimat în ciuda încercărilor disperate de a supravieţui în acele condiţii vitrege.

Povestea de supravieţuire prezentată în "The Grey" poate fi asemănată cu uşurinţă cu cea a celor zece negri mititei, care devin tot mai puţini, pierind din diferite cauze. Şi totuşi, dincolo de previzibilitatea acţiunii, putem aprecia veridicitatea luptei pentru supravieţuire ce scoate la iveală adevăratele sentimente ale oamenilor precum frica de moarte şi neputinţa în faţa destinului crud. Frigul şi frica pătrunde tot mai mult în sufletele supravieţuitorilor, fiind… citeşte

l.u.v pe 25 Februarie 2012 23:09
Slabut rau..
O aiureala..static rau, actiune subtire, te astepti evident sa moara unul cite unul..
Finalul penibil rau, tipic americanesc.
Modest..
Pacat de Liam Neeson./.

1900toamna pe 5 martie 2012 10:23
"americanesc" =)))
Theodor2011 pe 15 Martie 2012 15:31
Review'ul contine SPOILER!
Filmul este bun. O adevarata drama. Din cei 8 supravietuitori ai accidentului aviatic a mai ramas doar unul (John Ottway) vanatorul (lunetist) de lupi salbatici interpretat fara gresala de Liam Neeson. Pana la urma este doar un film dar povestea n-ar parea departe de realitate si sar putea intampla oricand si in viata de zi cu zi,e greu sa scapi cu viata cand esti pasager intr-un avion si sa aibe un accident din care rezulta un impact cu solul de la o foarte mare altitudine,impactul cu solul fiind la viteza avionului de 650 Km/h viteza mentionata si in film,si dupa acest groaznic accident frig aspru de -24 grade C de asemenea temperatura mentionata chiar in film si probabil amplificata de un vant de peste 80 Km/h facand ca corpul uman sa resimta gerul de 2 ori mai mult,fara telefoane,fara semnal,fara hrana si cel mai rau cu o haita mare de lupi stand la panda sa te inhate in orice… citeşte
wildman2bad pe 29 Februarie 2012 09:42
Mai mult decat un simplu film
In primul rand filmul nu este doar o simpla prezentare a unui grup urmarit de o haita de lupi! Este o prezentare a unui subiect taboo al zilelor noastre: MOARTEA... Lupii as putea ca simbolizeaza moartea care ne urmareste pretutindeni. Exista de altfel si 3 ipostaze ale mortii: prin acceptare, prin fuga si prin lupta, dar in cele din urma la sfarsitul zilei indiferent ce cale alegi, sa fi curajos sau las, tot vei muri... Liam Neson face din nou o intepretare de exceptie, personajul sau punand la indoiala existenta divinitatatii si a vietii de dupa moarte. E un film care te pune ganduri, dar daca te uiti la el doar sa vezi cine scapa atunci zici ca e o prostie. Urmariti-l cu atentie, pana dupa terminarea creditsurilor pentru ca veti avea o oarecare surpriza....
imoral pe 1 martie 2012 11:27
A fost un film slab cu o desfasurare previzibila mai putin finalul in care zic ei ca te lasa pe tine sa te gandesti si sa tragi clz daca personajul a supravietuit sau nu .Pe mine asta ma supara filmele fara un final clar bine accept un film care va avea o continuare gen trilogii dar daca nu mai exista continuarea atunci ar trebui sa mearga pana la capat cu povestea nu sa tina privitorul in suspans .
kratosja66 pe 10 martie 2012 20:30
Pantaleon: ''GUNOI''? dute si fa tu un film mai bun daca esti asa de bun la comentarii! si daca te-ai uitat vrodata pe imdb ''the grey'' are un raiting de 7.4 mult mai mare decat ''the edge''...6.7.... Nui ascultati pe cretinii care descrediteaza acest film,este doar parerea lor mediocra...filmul a fost genial,mai ales finalul care iti lasa loc de gandit ce sar fi putut intampla(am vazut si partea de dupa credite),...''nu a avut un final fericit zic unii'' dar ce frate e telenovela?,filmul tocmai evita unul dintre cele mai mari clisee in filmele de duzina americane cu acest final amarui! Intradevar filmul nu a fost perfect,a avut niste scapari destul de evidente...dar te tine tot timpul in tensiune,are dramatism,actiune,aventura...isi merita cu desavarsire nota de pe imdb!
dusa.ion pe 15 Februarie 2012 21:26
uta
o sa fie un film foarte frumos...bun actor.. mia placut toate filmele in care a jucat..merita vazut acest film
Pantaleon pe 10 Martie 2012 13:14
O totala pierdere de timp
Cand auzi de Liam Neeson, in cap iti vin titluri precum Lista lui Schindler, Mizerabilii sau Rob Roy, deci un actor cu renume, nu orice fleac. Ei bine, asta e un film in care Neeson joaca precum un actor de mana a doua, "ajutat" fiind si de o regie execrabila si un scenariu pe masura. Singurul film cu care pot sa compar "cretinatatea" aceasta este The Edge, un superfilm despre supravietuire, cu Anthony Hopkins in rolul principal, film care ii da clasa din orice punct de vedere. Desi sunt un mare amator al acestui gen de filme iar trailerul parea bunicel (ca orice trailer) , in afara de o ceata de oameni angajati in dialoguri posace si fara nerv si niste lupi care atacau si omorau din cand in cand, ca intr-un joc video, nu am vazut absolut nimic. Ideea , de fapt, cam asta e: NU RAMAI CU NIMIC DUPA ACEST FILM. Pierdere de timp.
andreisri pe 07 Martie 2012 22:08
andreisri
da cum ma asteptam un film care nu l poti descrie .... exact pe placul meu absolut superb dupa parerea mea asta e oscaru de anu acesta genial film, genial scenariu si super genial Liam neeson care a devenit al 3 lea actor in preferintele mele dupa Pacino si DeNiro
Spaghete pe 16 Martie 2012 15:16
Am avut alte asteptari de la acest film, mai ales ca auzisem numai lucruri bune intr-o emisiune de profil, insa se pare ca marketingul e doar cel care conteaza. Dezamagitor, pe toate planurile, dialoguri cliseice, lupi supradimensionati, prestatia actorilor...Incepe interesant, se pierde pe parcurs in tot soiul de dialoguri cretine stereotipe si situatii enervante, irationale, dandu-mi impresia ca regizorul a facut o ciorba pe care nu a fiert-o bine insa condimenata indeajuns prin priceperea si carisma lui Liam Neeson.
ReMes pe 11 Martie 2012 22:05
filmul acesta are un substrat foarte sensibil, care nu toti il "gusta" , e ceva mai mult decat niste oameni rataciti care se lupta cu haitele de lupi. Daca n-ati observat s-a pus foarte mult accentul pe persoanele apropiate celor prabusiti, te face pur si simplu sa te pui in locul lor gandindu-te ca probabil nu o sa-ti mai vezi niciodata familia si persoanele iubite, automat dupa ce vezi filmul iti vine sa imbratisez cea mai draga persoana apropiata tie. Relatia personajului principat cu fosta lui nevasta este foarte frumoasa si misterioasa pana la final cand devine trista si dispare misterul oare de ce l-a parasit aceasta pe el. Venind vorba de final este superb si atat. Recomand sa il priviti singur pe intuneric mai bine decat in sala de cinema, asa sigur nu o sa fiti dezamagiti.
mosu332 pe 19 Februarie 2012 20:41
incordare
da este u film cam tras de par, lupi si aicea pun (...) si faza cu raul.... pai cand cade cineva in apa iarna nui prea bine; DAR , e un film care te atinge, te tine incordat... are cateva faze de ramai masca , nu sti ce sa crezi ce sa zici doar iti naste niste mari intrebari, faza cu portofelele... pai wow grea faza, ce pot sa zic sunt un impatimit al muntelui si uneori m-am intrebat cum ar fi in o situatie de genul, cum as reactiona . Oirucm vil recomand, e un film greu pentru uni o sa fie o porcarie ca de ei o sa inteleaga numai fazele trase de par, dar e u film care trebuie sa il vezi din perspectiva si prin ochi unor oameni care incearca sa supravietuiasca, poate lupi uriasi erau doar lupi dar spaima, socul ii faceau uriasi, dati o sansa filmului si vedetil , merita.
1900toamna pe 24 februarie 2012 14:30
ti-as da tie o sansa sa faci clasele 1-8 din nou ;)
miky_music pe 26 Februarie 2012 22:28
DE VAZUT !!!
Tocmai l-am vizionat ! Un film exceptional ,merita cu siguranta vazut !
cosmin_kedii pe 21 Februarie 2012 22:24
trebuie să spun că nu imi place modul cum sa încheiat filmul ,Liam Neeson este minunat ca întotdeauna., dar filmul este în valoare de văzut
1900toamna pe 5 martie 2012 10:42
trebuia sa aiba final de telenovela, nu? "and everybody lived happily ever after"!
naski2000 pe 25 Februarie 2012 20:19
Mie mi-a placut... Trecand peste actiunea putin trasa de par, trairile filmului sunt extrem de intense. Intr-o lume a durilor, a oamenilor uitati de alti oameni, intr-o lume in care totul se rezuma la " foraj si bautura ", ies pana la urma la suprafata si fetele umane ale celor implicati in aceasta drama. Tributul platit a fost crunt. Nimanui nu i se da sansa de a atinge ceea ce doar visele lor stiu. Sfarsitul te lasa cu inima zvacnind, parca nevenindu-ti sa crezi ca cinematografiei americane ii sunt permise si astfel de finaluri ( daca mi-aduc bine aminte Stallone , in Clifhanger , se plimba intr-un tricou pe o creasta de munte pe un viscol cumplit, neintalnind nici un lup- sau or fi fost alungati de Bruce Willis in pauza de la Die Hard ?).
Excelente decorurile hibernale si coloana sonora. Deci....merita vazut, fara indoiala...

imoral pe 1 martie 2012 11:29
A fost un film slab previzibil in actiune si cu un final care nu duce povestea pana la capat .Daca ar fi o continuare as accepta astfel de finaluri dar asa fiind unic m-as fi asteptat sa mearga pana la capat cu povestea .
naski2000 pe 1 noiembrie 2012 21:55
Asta e parerea ta, si ti-o respect. Aia de mai sus a fost parerea mea despre film.
xerses pe 05 Februarie 2012 16:56
Un film foarte bun ce a pus la incercare ceva din rezistenta actorilor....
chinezu1986 pe 02 Februarie 2012 22:26
for otonis
Otonis , deja ai vazut filmul ã ? Ai fost in america si l-ai vazut acolo nu ?

Bv baiatule

Narcis_1976 pe 16 februarie 2012 12:21
trebuie sa mearga in America pentru al vedea, ..pe ce lume traiti ? I-a trimis Liam Neeson DVD-ul. Tu sa-l astepti pana il trasmite TV Cultural la Telecinemateca !
imoral pe 08 Februarie 2012 12:21
A fost bunicel dar atat m-as fi asteptat la mai mult finalul e neclar
wildman2bad pe 29 februarie 2012 09:44
urmareste si dupa credits si o sa te mai lamuresti.
imoral pe 1 martie 2012 11:23
Te rog sa imi lasi mie rezerva pareri eu sunt drastic in a da note si nu fac ca user-ul prost care nici nu a vazut filmul si isi da cu parerea chiar mai mult acorda si note si se crede un mare cineast .
Horatiucrisan pe 21 Mai 2022 22:19
Un film tipic cu Liam Neeson, daca nu bate sau impusca sute de indivizi rai, precis e supererou in alt fel. Filmul asta e facut parca pentru copii de 4 ani pe care parintii ii speriau pe vremuri spunand ca vine lupul. E lipsit de logica de la cap la coada incepand cu dormitul fara probleme in zapada si ger pana la faptul ca nimeni nu ii cauta si lupii ii ataca ucigandu-i pana ramane marele erou. L-am vazut la aparitie dar acum dupa un deceniu mi se pare si mai ridicol..si enervant de lung cu scene care puteau fi evitate.
ana_m2889 pe 08 Februarie 2014 14:11
Imi pare rau ca unele persoane critica acest film, legandu-se de detalii minore, punand mai presus efectele speciale decat drama psihologica. Este un film cu un puternic impact emotional, un om care nu mai are nimic de pierdut (da, sotia acestuia a murit) se lupta nu atat pentru viata sa cat pentru a celorlalti supravietuitori. Am plans la ultima scena si minute bune dupa ce s-a terminat...
Avabrave pe 01 Septembrie 2012 12:20
Slab
De-abia asteptam filmul cu Liam Neeson! Si ce dezamagire! E singurul care joaca bine din film, scenariul e f slab. In jurul min 10 in film suna un tel mobil si unul din personaje raspunde ... cred ca era familia actorului care-i spunea ce sa cumpere in drum spre casa, fiindca tel respectiv nu e folosit deloc in lupta pt SUPRAVIETUIRE !?! Apoi, unde sunt alte tel mobile? Toata lumea are telefon in ziua de azi si chiar daca erau inchise, gaseau MACAR UNUL cu care sa comunice ceva !?!
Au un ceas, ne spunca e cu GPS, ni-l arata de vreo 2 ori si ce fac cu el?! Pesemne ca in scriptul initial acestea aveau un rol, dar in forma finala a filmului s-au pierdut....ca intr-un film de incepatori....Animalele in anul 2012 pot fi mult mai veridice etc etc.

enky pe 9 august 2013 19:30
Intradevar, iar lupii aia atacau ca niste shaolini de prin desene. Multe, multe clisee. Pacat de inceputul filmului, parea promitator.
nicoux pe 17 Mai 2012 09:01
Pentru mine scenariul pare improvizat, multe lacune, neclaritati si ambiguitati incepand de la prabusirea aeronavei filmata zgarcit, lupta ptr. supravietuire a unuia care ajunge in pragul sinuciderii, un feroce lup alfa prezent mai mult fonic si sugerat de discutii , numeroasele actiuni ilogice si necredibile ale supravietuitorilor in comparatie cu stratega haita de lighioane etc. a dus la scaderea majora a intensitatii, suspansului , misterului si intrun cuvant a calitatii ce o putea dezvolta subiectul si personajele acestui film, Liam Neeson ramanand motivul principal pentru care il poti viziona.
ciobotaru pe 12 Octombrie 2012 17:38
ALELUIA !!! si-un praz verde, o tragedie unde lupii sunt facuti cu nesimtire pe calculator iar publicul asista la drama acestor oameni care nu au nici o scapare. Tot filmul se poate reduce la o stire pe PROtv
Crisstyan25 pe 29 Aprilie 2013 22:38
Jalnic
Astia au vazut in viata lor un lup? Inainte sa faci filme cu lupi mai bine te duci macar la zoo daca nu stii ce e ala, dupa aia inveti ce e aia haita si comportamentul lor, te documentezi ca sa nu fii penibil cand apare filmul.
Scena cu norii de furtuna(unde or auzi ei tunete iarna), scena cu sfoara (unde se crede ala veverita zburatoare), scena de la rau cand ramane singur, astea sunt chiar pt prosti, chiar ne cred pe toti cretini?
Finalul... ce sa spun..... imi pare rau ca trebuie sa-i dezamagesc pe cei carora le-a placut dar e penibil, ma mir ca nu a jucat Bruce Willis in filmul asta.
Concluzia mea la finalul filmului: un scenariu cretin, efecte speciale de 2 bani, parca facute in bataie de joc, clisee peste clisee, o pierdere de timp totala. Eu unul nu pot sa inghit asa ceva, Este egal cu filmele de groaza cu zombie pe motocicleta(unde poarta si casca)!
O ABERATIE!

enky pe 9 august 2013 19:35
pacat ca lumea nu vede asta, finalul cel putin a fost ca in desene animate. Ai vazut cum a ramas s-o dea parte-n-parte cu lupul? :))
Crisstyan25 pe 12 octombrie 2013 20:35
Te rog sa ma anunti cand o sa auzi tunete inaintea viscolului. Astept cu nerabdare! Aproape ca a venit iarna asa ca nu cred sa-ti fie greu sa ma informezi.
FoxHound pe 28 Decembrie 2012 03:46
The Grey !
The Grey,o lectie de viata.
Multi critica povestea ca fiind neverosimila, altii lauda jocul actoricesc, locatiile si stilul de filmare. Din punctul meu de vedere este un conflict superb intre om si natura,luptanduse pentru supravietuire,se bazeaza numai pe instincte si se debaraseaza de orice inhibitii odata ce este pus in situatii extreme. Liam Neeson joaca surprinzator de bine in acest film dar si restul personajelor sunt foarte bine conturate (mai ales lupii). Compozitia imaginii este minunata, fiecare cadru fiind compus cu mare arta, tranzitia intre locatii facandu-se intr-un mod logic iar scenele curg fluent una din alta. Per ansamblu, ca personaje, atmosfera si stil de filmare The Grey este un film bun care m-a impresionat placut si caruia ii acord nota opt,dar uitandute la el si spunand ca e o prostie pentru ca n-ai vazut actiune,lupte cu haita de lupii si ca nu stii daca a… citeşte

yonutzuuu pe 17 iunie 2013 03:14
Mda...Nimic nou :))) COPY-PASTE :)))) aproape 100% asta sa nu ma taxezi u ca nu citesc tot :))))))))))))
blackpussycat pe 18 Aprilie 2012 13:10
Excelent
Excelent film....fff bun si cred ca l'ai ales f bine pe Liam Neeson sa joace in rolul principal...ca de obicei nu dezamageste acest actor si nici regizorul!FELICITARI UITA'VA CU INCREDERE LA FILM..P.S.:D uitati'va si dupa ce arata scrisul cu actorii de la final :P
DiCaprio21 pe 24 Februarie 2012 19:38
foarte bun
l-am vazut la cinema si pot spune ca filmul e super beton . liam neeson face un rol excelent , iar fimul este regizat foarte bine. necesar trebuie vazut !
wildinthecountry pe 24 Februarie 2012 14:37
x
Impresionat acest amestec intre thriller si drama.
Practic acest film nu se prea poate numi film de actiune.
Din nou Liam Neeson exemplar..
Sfarsitul filmului lasa loc de interpretare...
Pelicula a avut cateva momente usor plictisitoare dar pentru jocul lui Neeson le dau uitarii...

nicu_fire pe 21 Februarie 2012 21:33
greu apare la noi deja am vazut filmul v9 a9 suntem in urma rau
nikkolle pe 06 Mai 2012 00:56
Mai mult bate a drama !!!
O drama impletita cu actiune si thriller ! Insa nu e un film pentru mine :) se termina urat :( !!!
valericba pe 12 octombrie 2012 01:29
Se termina exact cum trebuie:) no lose ends.
olivia.junca pe 9 ianuarie 2015 23:28
el a ramas in viata la sfirsit este aratat ca el a supravetuit
alex_il_fenomeno pe 02 Mai 2012 17:04
un film extrem de interesant , mult mai bun decat ar parea la prima vedere ! lupta de la distanta dintre oameni si animale a fost fabuloasa , atat de tensionata incat a pastrat o atmosfera remarcabila pe toata durata peliculei , iar protagonistul Liam Neeson genial , reusind un alt rol in stilul sau caracteristic . un singur lucru nu mi-a convenit , si anume finalul acela subit si incurcat , care lasa loc de orice interpretare ! oricum , per ansamblu este un film de urmarit cu placere .
LavyBogdy pe 09 Aprilie 2012 12:11
În lupta inegală dintre natură și om,acesta din urmă ținându-se strâns legat de o infimă speranță de supraviețuire.Am fi cu adevărat puternici dacă am descoperii tot ce e important pentru noi nu în ultima clipă a vieții.
goldenleaves pe 10 mai 2012 09:00
frumos spus
gabi_999 pe 06 Aprilie 2012 22:20
slab
ma asteptam la altceva, lupii aceia numai reali nu pareau....da-l in masa de lup....ataca cu viteza fulgerului!!!!..
Daylak pe 16 Martie 2012 01:55
foarte reusit filmul :) pt Lian Neeson m-am uitat mai mult. Finalul il vroiam altfel...
emy_sinaia pe 13 Martie 2012 21:33
drama unor oameni care se sting unul cate unul sub coltii lupilor, de parca nu ar fi fost de ajuns gerul si zapada, o drama impresionanta despre omenie si supravietuire.
zeki pe 10 Martie 2012 14:53
Mi-a placut enorm , Liam Neeson a jucat excelent , cred ca filmul va avea si o a 2-a parte , cine urmareste filmul pana la final va vedea la sfarsit ca Liam Neeson doarme cu capul pe acel lup , nu cred ca il lasase lupul , sigur il omorase pe acel lup alfa care i-a terorizat , finalul este fantastic , o poveste uimitoare .
Go1 2 3 4

Film - The Grey