Păreri The Expendables 2

(2012)

Eroi de sacrificiu 2

bocadaniel91 pe 29 August 2012 23:52
mergeti la cinema
Baieti si fete mergeti la cinema, se merita, pun eu obrazul.
PersonalJesus pe 29 septembrie 2012 19:20
dai tu bani?
onderah pe 13 ianuarie 2016 10:56
aberant. lipsit de sens. pt copii de 7 ani.
FoxHound pe 22 Decembrie 2011 15:04
The Expendables 2
E un film foarte reusit ,avand combinatia perfecta din punctul meu de vedere intre comicitate si actiune , o combinatie oferita de cei mai buni veterani ai filmelor de actiune,dupa parerea mea este mult mai bun decat prima parte(din toate punctele de vedere)...The Expendables 2 este cu siguranta filmul de actiune al anului 2012 si vi-l recomand cu placere.
FoxHound pe 29 ianuarie 2012 12:29
Nu,aici nu vezi filmele online,aici vezi ce filme noi apar,vezi detali despre actori si in ce filme joaca,vezi ce filme sunt la cinematografe sau TV etc.
Maierus pe 20 aprilie 2024 22:27
E o prostie ireala fara tema. E jenant de prost...adica ridici cu o mana o trapa blindata impotriva lui AK47... Hai serios! Trebuie sa aibe 10mm grosime, deci imposibil de ridicat cu o mana. Intri cu masina prin zid si nu i se sparge nici macat un far. ;))
SemperFi pe 07 Ianuarie 2012 15:42
e totusi Chuck...
deci,stiu ca e aberant sa votez un film inainte de aparitie,dar e in spiritul lui chuck Norris =)))) el si'a construit casa inainte sa se nasca ^^
va dati seama ca in filmul asta,o sa fie un fel de Kraken (distrugator de lumi) =)))

yuly209 pe 1 februarie 2012 11:52
:)))))) si so nascut si inaintea lu tacsu=))
Paul8Lamps pe 25 noiembrie 2012 14:55
Ai grija ca ai scris Chuck cu "c" mic... =))) sa nu se supere...
nikkolle pe 25 August 2012 22:53
Bestial :)) :X:X:X:X!!!!
The best from the best together:X:X:X! :))) Bineinteles cel mai tare a fost Jason :X:X:X :P . Multe replici comice pe care nu ai cum sa le uiti :))) iar actiunea e la ea acasa ;) . Singurul care mi-a displacut a fost Van Damme care a jucat un rol negativ .......in fine Vreti mai multe detalii vizionare placuta :)):P!
brutalistic pe 13 septembrie 2012 18:53
pai daca juca si van damme rol pozitiv nu mai ramanea nimeni pentru rolul negativ, scott adkins nu ar fi avut 'greutatea' de lider
Maierus pe 20 aprilie 2024 22:29
O porcarie de film al unor pensionati...
cezarika21 pe 09 Noiembrie 2014 10:58
"Shoot something" ca să treacă timpul mai repede
Trimis în Albania pentru a recupera un dispozitiv aflat într-un avion american ce se prăbușise acolo, grupul de mercenari condus de Barney Ross (Stallone) este prins într-o ambuscadă de către gruparea paramilitară a traficantului internațional de arme Jean Vilain (Van Damme).

Am crescut cu filmele lui Arnold şi ale lui Stallone şi mi-ar fi plăcut să-i văd jucând împreună într-un film din anii '80. Totuşi, nu mi-am putut imagina niciodată că or să joace împreună într-un film doar ca să se afle în treabă. Stallone a strâns laolaltă un număr mare de eroi ai filmelor de acţiune fără a avea nici cea mai mică idee cum să-i întrebuinţeze. Lipsit de idei şi de imaginaţie, el le-a pus fiecăruia pe după umeri câte o mitralieră şi le-a spus să tragă cu ea până or să facă febră musculară.

"Shoot something", indicaţia… citeşte

Maierus pe 20 aprilie 2024 22:30
Ai dreptate! Un film jenant...
Sylvester77 pe 24 Ianuarie 2012 09:42
STALLONE NEMURITORUL !
LA 65 ANI...
PARE LA FEL DE TANAR SI PUTERNIC ! MULT SUCCES SI CAT MAI MULTE FILME !
*SYLVESTER STALLONE*
- Un MONSTRU SACRU al Cinematografiei Mondiale !

RMadalin pe 6 septembrie 2012 09:20
puternic pare si e datorita zecilor,poate sutelor, de seringi cu steroizi,in rest "*SYLVESTER STALLONE* - Un MONSTRU SACRU al Cinematografiei Mondiale ! "
Maierus pe 20 aprilie 2024 22:32
A fost intotdeauna de actiune, niciodata actor. Se spune ca in Rambo 3 a spus 193 de cuvinte.
robertsandu pe 12 Octombrie 2012 09:25
Un film care se mulțumește cu (foarte) puțin
Nimic mai mult decât un film de acțiune sângeros și doar arareori eficient, în care seniorii Arnold, Stallone, Lundgren sau Norris parodiază fostele roluri de bad-ass care i-au consacrat. Rețeta n-ar fi chiar rea, dacă ar fi executată așa cum ar trebui. Însă în The Expendables 2, majoritatea glumelor sunt obosite, iar povestea e atât de tâmpită că doare.

Toată lumea trage cu mitraliera în filmul asta și aproape toate gloanțele ce țâjnesc din puștile inamicului trec, ca prin minune, pe lângă eroii noștri de sacrificiu. Când Stallone e lovit, îl scoate vesta antiglonț (logic). Singurul lucru cert cu care se poate lăuda The Expendables 2 sunt fețele conoscute a ex-action-man-ilor din anii '90. În afară de câteva one-liners bunicele, pelicula nu se remarcă prin absolut nimic. Mai grav este că însăși replicile "greilor" - care ar fi trebuit… citeşte

bogdamme pe 13 octombrie 2012 15:56
ai foarte mare dreptate ....
alucard3000 pe 6 ianuarie 2016 13:45
Pantaleon, te inseli! Daca filmul ar fi o mizerie cum spui tu ar avea o medie de cel mult 3, ci nu o medie de 8 din peste 1000 de voturi(iar pe IMD aproape 7), ca sa nu mai vb de incasarile pe care le-a avut. Asta dovedeste ca multa lume a vizionat acest film si tot multa lume l-a apreciat pt ceea ce este: o capodopera a filmelor de actiune. Regizorul ar trebui poate sa-si ceara scuze ca nu a facut o comedie romantica de dragoste sau o drama psihologica cu Stallone, Arnold si Bruce Willis, dar asta a iesit-un film de actiune unde domina testosteronul si armele de foc. Respect pt toti titanii care au jucat in acest film(preferatul meu ramane Arnold), a iesit ceva memorabil. Nota 10 de la mine, merita vazut!
reivan pe 08 Iulie 2012 20:04
O salata de actori pentru un film de cacat.Va asteptai la un film bun?Doar daca aveti orgasm cand vedeti arme o sa va placa
nicudelles pe 20 august 2012 21:43
Dv. sunteti de sex feminin? Daca da,atunci ceea ce ati spus este normal,daca nu ...nu...
psybross pe 14 noiembrie 2012 18:05
esti nascut dupa 95 sau ce ai?
adrian_iasi pe 23 Decembrie 2011 11:40
Deeeeem!!!
Frate da ce de nume! Cand am vazut trailerul la primul film The Expendables, am crezut ca e o gluma. Acum cand ii vad si pe ceilaltii nu pot spune decat ca: "viitorul suna bine"!
dragosini pe 27 Decembrie 2011 16:30
EX2
Eu astept cu nerabdare EX2 ,Ex 1 a fost beton mai ales ca au fost toti actori de renume . Dar EX2 prevad ca o sa ma dea pe spate,Dar daca mai bagau cativa actori ca Jackie Chan ,Vin Diesel devenea un film de nota 10 ,Acum merita un 9.50
FunckY_CLUB pe 30 decembrie 2011 01:01
Jackie Chan e destul de bătrân....
AndreiRegizor pe 6 mai 2013 12:36
batrani astia sunt mai in forma ca voi toti de aici , pt ca au dus o viata decenta , si normala nu au facut niciodata exces ;)
ciuciomen pe 23 August 2012 01:28
Numarul 1 din toate filmele
E un film care te da pe spate.... 1h30 te tine fixat in scaun si merita pe deplin. Demult nu am mai vazut asa ceva... Pot sa afirm ca e cel mai tare film de actiune din cate exista. O capodopera al genului filmelor de actiune. Toate ca toate dar Chuck Norris ii sparge pe toti...nu degeaba sunt atatea glume cu el pe net. Pana si in film apare caterinca pe seama lui.
Maierus pe 20 aprilie 2024 22:36
E o mare prostie! Nu e nimic de calitate la el.
1Simplu pe 04 Februarie 2012 16:14
Chuck Norris moare in film?
Asa vrea Chuc Norris!
Doar Chuck Norris poate sa`l ucida pe Chuc Norris!

spanac2015 pe 8 iunie 2012 10:05
Bruce Lee e mai tare ...l-a batut pe Chuck Norris :))
dp75 pe 21 octombrie 2013 03:49
ati uitat poate de Steven Seagal...:)
Georgian93 pe 08 August 2012 11:50
Annonymous
Eu am crescut cu toate filmele lor , filme de duzina nu sunt , nu au fost si nu vor fi , au fost filme foarte bune si inca vor mai fi dupa ce toti actorii nu vor mai exista , daca nu sti sa apreciezi inseamna ca nu ai gusturi si nu ai de ce sa mai comentezi pe aici cu pareri negative . Primul The Expendables a fost chiar bun , al doilea o sa fie peste foarte bun !!
Maierus pe 20 aprilie 2024 22:40
Se pare ca nu intelegi filmele bune de aceea iti plac siropurile aste de teatre de strada. Filmul asta e o mare prostie la fel ca si ultimele filme ale lui Bruce Willis. Pensionarii astia nu mai sunt in stare sa joce dupa scenarii inspirate din realitate. Van Damme e un clovn in toate filmele.
cosm.iN pe 13 Iulie 2012 13:09
Trebuie sa recunosc, Stallone face o treaba foarte buna ca si regizor :)
Sper ca partea 2a sa fie la fel de buna ca prima.

Tyson_Kyd pe 13 Iulie 2012 13:24
Cum am mai spus, un film super, pe care il astept cu nerabdare, deoarece primu a fost foarte bun .
Tyson_Kyd pe 7 septembrie 2012 13:44
Aiesit bestial pfilmul, este chiar mai bun de cat prima parte . Merita cu siguranta nota 10 .
GRaf pe 30 August 2012 23:11
Stallone ROCKS!
Mi-a placut mult personalitatea lui Stallone , excelent jucat! Momente de actiune veritabile si pline de suspans. :) Comedia americana isi pune amprenta..I-am dat un 9 fiindca parca mi.a taiat elanul din film si s-a terminat prea repede. Meritaa
Ioana_ngr pe 31 august 2012 09:44
chiar ca parca s-a terminat prea repede, la atatia actori sa citez 'de muzeu' meritau mai mult timp alocat; dar oricum un film clasic de actiune cum nu se mai fac acum.
Maierus pe 20 aprilie 2024 22:42
Ti-a placut ieftinitura asta!?
Barbaru pe 26 August 2012 22:05
nu cred ca e un film
nu cred ca e un film ., mai degraba cred ca e o ultima zvicnire a unor muribunzi geniali .
catalin_duta pe 3 septembrie 2012 17:35
Şi pe o astfel de zvâcnire o consideri capodoperă?
Theodoric pe 30 aprilie 2013 23:08
totusi nu intrece Stapanul Inelelor
Pavel.F pe 16 Iulie 2012 12:41
Eu astept cu nerabdare EX2 ,Ex 1 a fost beton mai ales ca au fost toti actori de renume . Dar EX2 prevad ca o sa ma dea pe spate!!!
cosmin1710 pe 25 Februarie 2012 19:52
merita vazut...cred ca e mai reusit ca primul...;):Xtoti actorii imi plac...
Ovidiu239 pe 26 August 2012 17:00
Nu ma astept la vreo capodopera, dar tinand cont de actori, poate iesi un film bun.
The_Expendable pe 11 Iunie 2012 17:31
The Expendables 2
O sa fie Filmul anului , pe primul loc in Box Office , sunt sigur de asta.

Se va face si Partea a 3-a , o sa intre in Istorie Trilogia , cu toate legendele a filmelor de actiune : Arnold Schwarzenegger , Sylvester Stallone , Chuck Norris ,Jean Claude Van-Damme , Bruce Willis , Dolph Lundgren , Jason Statham , Jet Li , Mickey Rourke , Eric Roberts , Steve Austin , Randy Courture , Terry Crews , Scott Adkins , Gary Daniels , si cine stie cati vor mai veni.

O sa aiba succes mult mai mare partea 2-a decat primul film , datorita actorilor noi care vor fi prezenti in film , ma refer la " Chuck Norris , Jean Claude Van-damme , Skott Adkins , Bruce willis si Arnold Schwarzenegger " fiecare avand un rol mai mare , luand in mana cate o arma.

In primul film " Bruce si Arnold " parca nici nu au fost prezenti. Primul film ar fi avut succes dublu daca… citeşte

cosmin742000 pe 09 Martie 2017 09:28
Si ghiveciul continua..................................................
Macabru pe 20 August 2012 19:52
Prima parte mi-a placut.. A fost foarte tare.. Actiune pura , cum era odinioara in filme.. Ajungi la un moment dat cand vrei sa vezi si astfel de filme , nu numai SF-uri , zei si efecte speciale tot filmul.. Avand in vedere la cati "maestrii" sunt acum , sigur va fi mult mai bun decat precedentul.. Can`t wait to see it !! :D
nicudelles pe 20 august 2012 21:40
pst ..sf-urile si fantasticele fac viata tuturor mai dulce .pana la ele nu exista decat genul comedie..asa ca nu hulii.
Tyybi1 pe 30 Decembrie 2011 20:03
A fost un film de actiune foarte bun... Distributia cum nu se poate mai buna. Recomand !
johnnyblu pe 30 Iunie 2012 10:17
van damme kills chuck norris
van damme a fost si este cel mai tare , el se lupta in partea a doua cu toti " expendabali " si tot el e singurul care il poate ucide pe chuck norris :))))
johnnyblu pe 30 iunie 2012 10:26
......inca ceva .........stiati de ce Van Damme nu apare in primul film ? Nu ar mai fi existat al doilea :))))
Sylvester77 pe 23 august 2012 08:34
Si Stallone dupa ce-l batu bine pe Van Damme, scuipa pe el si-i taie capu ! :))
ifetin pe 23 Martie 2012 18:43
filmu asta o sa rupa top ce-l mai tare film din 2012 cu actorii cunoscuti si celebrii
cosmin742000 pe 29 noiembrie 2012 00:29
o sa rupa top ? adica sutien? :)))
cristicaus87 pe 01 Februarie 2012 12:47
unde-i Jet Li in poster?
mi se pare mie sau in locu lui Jet Li pe poster
e o femeie chinezoaica ? :)))

yuly209 pe 26 februarie 2012 22:12
n-am observat pana acu:)))))
mihaelatb pe 28 Noiembrie 2012 00:22
un film ce se vrea parodie, un fel de ...raspundem pensionarilor. Trebuie sa recunosc ca fara Chuck Norris., filmul nu facea doi bani. Autoparodierea lui este grozava.
- I've heard another rumor... that you were bitten by a king cobra?
- Yeah, I was... and after five days of agonizing pain... the cobra died.
Asa cum simpatici sunt, in finalul filmului, Bruce Willis si Arnold Schwarzenegger :
- I'll be back.
- You've been back enough. I'll be back.
Una peste alta merita vazut o data, este amuzant!

isy22 pe 07 Octombrie 2012 23:49
Merita vazut e un epic movie ! Chuck Norris a fost epic cu cobra lui ! =)))))))))
BestDreamer pe 11 Octombrie 2012 15:11
Este departe de a impresiona filmul(poate doar castul, desi marea majoritate sunt cam batrani)...unii din actor si-au jucat rolurile bine, altii nu(penibila aparitia lui Norris ca si replicile lui de altfel), actiune la maxim(impuscatori,bai de sange,explozii), nici replicile nu au mai fost asa amuzante ca in prima parte...mie nu mi-a placut chiar asa mult.
Doctor_Who pe 18 Septembrie 2012 21:44
OBLIGATORIU!
Deci acest film trebuie vazut obligatoriu testosteron la maxim... actiune ca filmele din copilarie cu actori care mai de care din toate filmele de actiune ale copilariei.
deco20 pe 15 Septembrie 2012 01:09
ANII "90
Sa fim sinceri e cineva care nu a auzit de acesti "batausi" ? pun pariu ca NU.Tin minte ca prin "98-"99 cand reuseam sa imi citesc subtitrarea uni film de la cap la coada,cand se difuza la TV un film cu unul din ei eram lipit de TV.Oricum vor ramane in istorie acesti actori,indiferent cat comentam noi :D
chetta pe 14 octombrie 2012 20:45
interesant comm,deco!!!!
linde-mona pe 01 Septembrie 2012 02:01
Merita
Un film de actiune presarat cu momente amuzante . . . merita vazut.
N.cristiana pe 31 August 2012 21:35
Un film extraordinar de bun asa cum m-am si asteptat! Cei mai buni actori de actiune intr-un singur film , nota 10 cu felicitari !
dandi pe 30 August 2012 23:40
Acu de vreo ora am venit de la cinema,e foarte buna eu i-am dat 10 dar un noua jumatete mergea,umor este in film ceea ce mi-a placut foarte mult,actiune este,si actori foarte buni si cunoscuti,pr Jet Li daca il arata mai des era super,dar e bine si asa merita vazut.
superdepeche pe 27 August 2012 16:51
prea tare!!
un film cu de toate!
acțiune,umor,un pic de romantism!
da ! un film de colecție pe care trebuie să-l ai!

masterlove pe 21 August 2012 10:23
arnold, schwarzeneger, van dame :ce mosneguti draguti
deusanadela pe 31 August 2012 16:33
un film super....l-am vazut aseara si am ramas impresionata;)
claudiatz20100 pe 15 Iulie 2012 19:13
super dabia ast sa il vad mai ales ca joaca Chuck Norris
Scorpya-Forever pe 17 Aprilie 2012 03:47
De-abia astept continuarea!!! Sylvester Stallone, este singurul care poate oferi o continuare, mai buna ca precedenta...avem ex elocvente (Rocky - preferatul meu) si Rambo (care desi nu-mi place, nu a dezamagit) ...dar sa zicem, prin absurd, daca EX2 este bun macar pe jumatate cat a fost primul ,eu ma bucur! Primul a fost de nota 10+....iar la asa distributie si tinand cont de prima parte, m-as mira ca acesta sa fie mai slab ca prima parte.
CaroliFlorin pe 20 Februarie 2012 18:54
Un film foarte bun.
Este un film foarte bun, ba chiar mult mai bun decat The Expendables 1. Trailer-ul este fantastic si actori nemaipomeniti. L-au mai bagat si pe renumitul actor Chuck Norris in acest film. Filmul o sa fie de nota 9-10. Apropo, primul film nu a fost prea frumos, mai frumos o sa fie asta.
tiberiu123 pe 03 Ianuarie 2012 18:20
ce tare . au strans toti actorii buni abia astept ... prea frumos
mesersmith pe 08 Decembrie 2012 22:38
Ce gunoi de film... Ce porcarie cu impuscaturi... Doamne, cine o regiza asa mizerii? E o manea iesita pe portile Hollywood-ului!!!

Film pentru copii retardati si manelisti inraiti. Ce gunoi...!!!!!!!

adelutza_p pe 02 Septembrie 2012 00:10
The Expendables 2
The Expendables mi-a placut, mi-a trezit amintiri placute. Dar The Expendables 2 mi-a palcut si mai mult. Este un film excelent pentru filmele de actiune ale anilor '90. Acest lucru ne demonstreaza ca e loc pentru toata lumea pe piata. Eu cred ca poate sa iti placa si un film in genul lui Inception, dar si acesta. In primul rand mi se pare excelent ceea ce a reusit sa faca Stallone, sa readuca in prim plan acest gen de filme. Si in al doilea rand mi se pare absolut incredibil cum pot Stallone (66 de ani) sau Chuck Norris (72 de ani!!!) sa mai faca ceea ce fac. Am numai respect pentru acesti oameni. Filmul a fost plin de actiune, nu te-a lasat sa te plictisesti deloc, dar si multe faze la care am ras cu lacrimi. Putin ciudat mi s-a parut Van Damme, nefiind obisnuita sa il vad in postura de "rau" si mi-ar fi placut sa am ocazia sa il vad mai mult in actiune pe Scott Atkins.
Din… citeşte

andu0790 pe 23 Septembrie 2012 23:14
Monument de prostie cu adevarat
Nu va duceti/uitati la acest film. Este o pierdere de timp, o porcarie; mai mult o sa va enervati si o sa regretati ca v-ati uitat.

Este cel mai naspa si mai prost film pe care l-am vazut in ultimul timp. I-am dat 1 ca nu puteam sa-i dau mai putin.

Georgian93 pe 24 septembrie 2012 12:09
Nu frate , capul tau e cea mai mare porcarie , daca tu i-ai dat nota 1 , adica de ce sa nu ma duc sa-l vad , sa ma iau dupa tine? bine ca am fost dinainte chiar pe 31 , eu regretam daca nu puteam sa ma duc sa-l vad, puteam sa ma iau dupa tine si pierdeam un film de nota maxima ,de unde ai dedus tu ca e o porcarie?nici macar nu ai explicat mai pe lung detalii , eu cred ca ai vazut Twilight nu Eroii de sacrificiu !! deci voi ceilalti nu va luati dupa baietasul asta andutu0790.Mai bine va luati dupa mine si nu o sa va para rau!!
AndreiRegizor pe 6 mai 2013 19:26
andutu asta..ii prost ..atat stie !
wildinthecountry pe 30 August 2012 16:28
x
Mi-a placut filmul mai mult decat primul.
Actiune cat cuprinde, replici ironice , spumoase.
Mi-a fost dor sa il revad pe Van Damme intr-un rol negativ.
Totusi secventa finala de lupta mi s-a parut cam scurta.
Recomand sa vada acest film tuturor carora le plac filme de actiune de categorie B din anii 80.
The 80s are back....

radu3455 pe 27 Decembrie 2011 21:41
cu siguranta va fi ceva frumus nu am nici o indoiala
talyba23 pe 27 Mai 2012 19:07
de van dame nu zice nimeni nimik??? si el joaca!!!!:))=))
ancutza200 pe 19 iulie 2012 16:57
van damme si arnold :X:X::X:X:X:X
blackmore pe 03 Iulie 2020 02:14
O mizerie..................................................................................
andystarx pe 22 Ianuarie 2017 18:19
Daca prima parte a fost cat de cat,pot sa zic ca la aceasta a doua parte,abia am urmarit filmul pana la final,multe discutii anoste,clisee,o plictiseala totala,numai actiune nu a fost,cu atatia actori tari,pacat ,mare pacat,Bani aruncati pe geam !
Go1 2 3 4