Păreri The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

Cronicile din Narnia: Călătorie pe mare cu Zori-de-Zi

legolas05 pe 07 Noiembrie 2010 23:08
am vazut filmul.....nu mia placut atat de mult ca primele doua...dar merge vazut
TheUnfallen pe 14 Iulie 2009 17:31
Deci daca ii mai tare ca primele 2 atunci ii prea tare...
Kable pe 16 august 2010 12:18
va fi mai tare ca primele doua .
sebyelton pe 3 mai 2011 15:43
nu inteleg de ce acest comentariu este pus deasupra tuturor celorlalte? a spus ceva deosebit ?
AdrianMar pe 05 Decembrie 2010 18:51
L-am văzut ieri la cinema în 3D. Nu se ridică la nivelul primelor două, dar este un film foarte bun. Atmosfera este puțin mai destinsă, lui Ed și lui Lucy li se conferă o forță interioară crescută și, dacă n-ar fi fost destul, filmul capătă și mult mai mult umor decât precedentele părți. Merită din plin 20 de lei amărâți.
P.S.: 3D-ul mai mult îl strică.
P.P.S: Vizionare plăcută!

K.G pe 17 Aprilie 2008 10:52
pana in 2010 mai este destul de mult,insa mai bn asa,sa nu se grabeasca,sa-l faca cat mai tare,si sa fie si mai tare chiar decat primele 2 parti:D
inexpugnabil1 pe 26 noiembrie 2010 00:48
si ne apropiem de 2011 deja ;))
koosie pe 4 ianuarie 2012 19:29
este deja 2012:)))
Banana02 pe 20 Decembrie 2010 03:50
Asa da. The Chronicles of Narnia 3 .este prea tare .ideile foarte bune si se vede diferenta fata de primele 2 , filmul e bazat pe niste aventuri super frumoase .asa da .nota 9 de la mine
irina pe 29 Decembrie 2008 14:52
e super frumos filmu`,dar sper ca filmu` asta se se termine si mai frumos, adica sa ramana in Narnia
narniafan pe 14 aprilie 2009 13:18
citeste cartile si vei sti ce se intampla ;) apropo, sunt 7 carti in total :D
KarGo pe 23 mai 2012 00:00
6 carti :d Si Le Am Pe Toate :D
alexandru69 pe 19 Decembrie 2010 13:18
Cel mai bun film
Filmul este excelent.
Merita vazut!!!
M-a impresionat foarte mult toate cele 3 filme.

fly pe 13 ianuarie 2011 19:03
eu lam vazut e tare
iraelan pe 16 Aprilie 2009 08:32
Eduard
Am citit cartea va fi foarte faiun filmul daca e in continuare atat de bazat pe romane.
Andhreea pe 28 Noiembrie 2009 18:59
am citit cartea si mi s-a parut destul de interesanta.sper ca filmul sa fie la fel:)
naruto_d13 pe 29 octombrie 2010 23:21
as putea gasi cartea pe inernet in romana ? pentru ca eu stau la sat si nu amo biblioteca ca sa ma duc sa o citesc acolo si de cumparat nu se pune problema
Andhreea pe 1 noiembrie 2010 08:49
nu stiu ce sa zic...eu le-am cumparat la un pret destul de piperat..multa bafta...
geo199408 pe 06 Decembrie 2010 17:39
Fara indoiala este filmul anului,,,pentru mine!
Il astept de foarte mult timp.
M-a impresionat foarte mult cele doua filme realizate acum 2 respectiv 4 ani.
Sunt fan The Chronicles of Narnia si sper sa retraiesc o seara ,,magica"vizualizand acest film!

Kable pe 21 Iunie 2010 20:41
Am citit toate cartile , dar "Calatorie pe mare cu Zori de zi" mi-a placut cel mai mult .Fiecare film din aceasta serie a fost mult mai reusit decat cartea , dar daca "Calatorie pe mare cu Zori de zi" a fost o carte foarte buna , filmul va fi capodopera.
MihaelAlexandra pe 27 Decembrie 2010 13:34
Dupa ce am vazut primul film, am fost impresionata.. tocmai de aceea l-am si revazut. Cat despre celelalte 2, nu pot sa zic decat ca mie nu mi-au placut, acum bineinteles gusturile nu se discuta :)
KRONOS87 pe 02 Ianuarie 2011 02:46
E MAI TARE CA PRIMELE 2 PARTI SPER SA NU SE OPREASCA ACUM SA CONTINUE
stefania_narnia pe 02 Decembrie 2010 19:31
Sa stiti ca si in a treia parte ca si in a treia parte apare susan si peter ! Nu ati vazut poze si trailerul ?
atlantiss pe 11 Decembrie 2010 12:21
bugetul bata-i vina:)))
Mers .. vazut! ma asteptam la ceva mai mult:(!.Pot spune DRAGUT! mult mai bune primele parti! se vede si se simte 'criza' :))))!.
Primele parti sunt mai bune in opinia mea, ma asteptam la efecte speciale mai consistente si ma intreb unde se simte varaianta 3D:))) ? nu prea am sesizat:)))! vizionare placuta!

molreka pe 14 Aprilie 2009 11:20
super fain, mi-a placut primele doua, abia astept si a treia
Guess_who pe 13 octombrie 2009 23:33
*mi-au placut
alexmann pe 21 ianuarie 2011 22:02
Ma tem ca pentru a afla raspunsul va trebui sa citesti cartea ;)
mihairie pe 06 Decembrie 2009 11:34
Nu stiam ca Aslan e Liam Neeson ... acum imi place si mai mult
cipolino pe 11 ianuarie 2010 22:58
uf fratilor nu mai comentati aiurea la un film care nu a aparut si in special sa dati note aiurea:-
NmpN pe 15 Mai 2011 19:13
Frumos....
Toate cele 3 parti sunt egale poate cu un mic avantaj prima parte care mi-a placut mai mult . Oricum si Dawn Treader este foarte reusit . Astept cu nerabdare urmatorul Narnia . Merita vazute , Recomand!
Morphy pe 06 Ianuarie 2011 10:10
Daca filmul Cronicile din Narnia - Leul, Vrăjitoarea şi Dulapul a primit de la mine nota 9, iar Cronicile din Narnia: Prinţul Caspian nota 7, cred ca ultima parte merita pe deplin un 8. Partea a treia mi s-a parut mult mai captivanta si amuzanta decat filmul anterior, dar cu toate astea nu pot spune ca mi-a placut mai mult decat prima parte. O bila alba pentru producatori deoarece si-au dat seama ca fratii mai mari (Susan si Peter) sunt adolescenti deja, iar filmul nu ar mai avea acelasi farmec cu ei. O bila neagra pentru producatori deoarece au ales 3D-ul pentru film. La final imi lacrimau ochii nu pentru ca as fi fost emotionat de intamplarile din film ci pentru ca ma usturau ochii ingrozitor.
v1se pe 30 August 2010 22:19
Peter ?
Dar Peter ( William Moseley) nu va jucat in noul film Narnia ? Ca nu prea are farmec fara Peter si doar cei 3..
cavallioty pe 31 august 2010 01:03
peter si susan nu vor juca in acest film,doar edmund si lucy din cei 4 frati,alaturi de printul caspian
v1se pe 31 august 2010 17:56
oh.. mersi cavallioty, cam urat fara peter si susan..
farfui33 pe 20 Ianuarie 2011 22:21
farfui
Acuma ma pregatesc sa ma uit la film.Sper ca nu ma va dezamagi
alexaa pe 09 Ianuarie 2011 11:02
neasteptat de interesant.....mi s-a parut deosebit desi am avut senzatia ca se folosesc motive intalnite in harry potter, lord of the rings,pirates of the caribbean sau chiar eragon ....cu toate acestea a avut ceva nou si inedit, fiiind un film complex cu o gramada de elemente diferite care se inlantuiesc perfect.avand in vedere ca The Chronicles of Narnia: Prince Caspian a fost foarte slab(cel putin din punctul meu de vedere), al treilea film al seriei chiar mi-a placut , de aceea ii dau o nota asa de mare.
septick pe 29 Decembrie 2010 23:09
Alt film cliseic... nu se mai satura!
Mi-am incheiat anul cinematografic in urma cu trei zile, in data de 26 cu ecranizarea celei de a3a carti a lui Lewis.
A fost un film cliseic si eu, sincer, m-am cam saturat de de-astea.
Peisaje frumoase, natangi pacifisti care te fac sa rad (Eustace) si alte porcarii - cam din asta e compus filmul, deci nimic inovator, nimic nou...
Incearca doar sa se tina dupa firul povestii, dar cu greu reuseste, caci eu cu greu imi mai reamintesc cartea, cel putin detaliile le-am uitat complet. Pelicula n-a reusit sa-mi aduca aminte prea mult. Defapt, mizez pe faptul ca cine nu a citit romanul lui Lewis n-a priceput mare lucru, decat ceva cu o lupta impotriva Intunericului, o recuperare a unor 7 oameni.... glume ale lui Reepicheep, vedem cum pacifistul devine feroce, niste valuri, niste cladiri.... moama, ce tare a fost!
Sa fim sinceri, numai imaginea e de el si actorii pe… citeşte

victor_neo75 pe 16 Decembrie 2010 11:28
Cronicile din Narnia 3, aventuri fantastice ca pe vremuri pt toate varstele !!!
Al treilea film din seria Cronicile din Narnia este la fel de reusit ca si primele 2 filme din serie (pt mine un pic sub Prince Caspian din 2008).

De data asta, Lucie si Edmund Pevensie se intorc, impreuna cu rautaciosul lor var Eustace, in lumea fantastica din Narnia unde se intalnesc cu printul Caspian pt a porni intr-o calatorie fantastica la bordul navei Zori-de-Zi in cautarea a 7 sabii fermecate! Aventurile prin care trec sunt insotite de efecte speciale pe masura: piticii invizibili, razboinicii rataciti, dragonii, spiritele rele si, mai ales, serpii uriasi de mare. Cele mai amuzante personaje au fost varul Eustace (pana se transforma in dragon) si soricelul Reepicheep!

"Cronicile din Narnia: Calatorie pe mare cu Zori-de-Zi" merita vazut la cinema (sincer merge vazut si fara 3D, eu mi-am scos ochelarii pe la jumatatea filmului) si este adresat atat… citeşte

razsax pe 31 decembrie 2010 09:31
Un film plin de clisee, care de fiecare data nu surprinde cu nimic , o pierdere de timp!
giulian21 pe 13 Decembrie 2010 20:25
Interesanta actiunea in aceasta parte, mai ales ca il au alaturi si pe varul lor :D
sc_iulian pe 14 Noiembrie 2010 15:41
...
Mi-au placut foarte mult filmele Narnia anterioare si chiar cred ca va pica bine si acesta eu unul astept foarte mult sa-l vad si vi-l recomand cu placere tururor.
naruto_d13 pe 29 Octombrie 2010 23:26
nu sperati
Nu mai ziceti ``sper sa fie tare`` sau bu n sau altceva pentru ca o sa fie
theodor09 pe 13 August 2010 13:44
Daca eu nu vad filmul asta in premiera cinematografica 3D ma arunc pe fereastra!!!!!
naruto_d13 pe 29 octombrie 2010 23:24
La ce etaj stai?? =))
theodor09 pe 14 noiembrie 2010 17:09
Scz kakfonia
smiley3abe pe 27 Iunie 2010 12:55
Din trailer mi se pare mult mai bun decat primele doua. Mai ales ca va fi 3D si va surprinde perfect o atmosfera magica, cum trebuia sa se intample si la primele 2. Abia astept sa-l vad!
alexcretu75 pe 18 Iunie 2010 11:42
Narnia
Filmul Narnia mi-a placut mereu.De-a bia astept filmul.Cu siguranta va sparge topurile.Si o sa aiba incasari de peste un miliard.
G3orge_BN pe 01 Martie 2010 01:36
sper sa fie bun!!
Iar Cronicile din Narnia? ...Sper sa fie la fel de reusit ca primele doua parti.
faceofdevill pe 05 Ianuarie 2011 08:19
pare un film bun....cred ca ar trebui vazut. ceva original nu strica .
BlackWorld pe 23 Decembrie 2010 19:02
fantezist
povestea este plictisitoare...insa din momentul in care protagonistii afla ce au de facut cu aceea sabie totul se schimba..actiunea devine interesanta ,iar finalul este foarte frumos...
Manusa pe 15 Decembrie 2010 17:52
Este un film foarte bun si reusit. Este peste celelalte filme din serie si cu mai multa actiune si suspans. Ramane sa asteptam urmatorul film din Cronicile din Nardia. :)
crisM pe 11 Decembrie 2010 20:45
seamana foarte mult cu un "Piratii din caraibe" pentru adolescenti, in rest merita vazut la cinema dar nu si idolarizat.
Okty pe 16 Iulie 2009 09:57
Mi-au placut si ambele parti de pana acum. Abia astept sa vina partea a 3-a. Ar trebui sa le faca mai repede. Cel putin la distanta de un an. Imbatranim pana le face pe toate :))
zatyy pe 30 iulie 2009 19:50
chiar o sa imbatranim avand in vedere ca sunt in jur de 7 carti in total.....:D
bogdan0125 pe 4 aprilie 2010 19:18
@cavallioty Si ca nici a treia carte nu a fost (Calul si baiatul) nu a fost ecranizata.
lavinia123 pe 15 Iulie 2009 15:52
nuj
in place foarte mult 1 si a 2 parte dar a 3 e cea mai tare abia astept sa apara pt ca narnia este filmul meu preferet.
claudiu-daniel pe 13 Martie 2009 13:06
pare a fi o continuare interesanta astept sal vad.Celelalte doua parti au fost super.
gabyradoi pe 3 decembrie 2009 18:41
Nu a inceput cu unu, a incep cu 2 porma 4 si asta e 5.Dar iti zik eu cont e destul de buna in carti si sf demential:D
naruto_d13 pe 29 octombrie 2010 23:22
wow asta chiar ca nu o stiam cum adica nu au inceput cu unu ?? adica primu filmn nu a fost ecranizat??
user-5ddaa4df58e35 pe 16 August 2020 00:10
Este un monument de prostie,un film de toată ruşinea ca toată seria dealtfel!Oribil
user-59cfc5e0991ba pe 12 Ianuarie 2019 18:16
După zid, este Narnia !!!!
The best offfff.........

danut_iulian pe 09 Aprilie 2018 23:46
Un film extraordinar si foarte frumos cu o poveste atractiva, mia palcut foarte mult.
Sorin87 pe 29 Octombrie 2015 18:35
Fantastic film precum si personajele si creaturile din film foarte bine conturate
chiba_florin pe 13 Aprilie 2015 14:46
....
Nu o să mă satur probabil niciodată de astfel de aventuri ! Sper să nu se termine niciodată. Un film de văzut alături de cei dragi ;) Recomand cu căldură !
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 12:05
Un film foarte bun , l-am vazut la cinema in format 3D.
vladimir84 pe 21 August 2013 00:18
Primul film este de departe cel mai bun, dar nici acesta nu lasa prea mult de dorit.
adinatudoran pe 04 Noiembrie 2012 16:17
Imi place foarte mult filmul acesta .Merita vazut...
deadlord pe 05 Septembrie 2012 21:08
Este un film foarte bun. O ecranizare foarte reusita, chiar daca a avut cateva graseli de regie.
aneemaryy pe 24 Iulie 2012 10:35
Superbbb
Partea aceasta este cea mai frumoasa dintre toate multa aventura are tot ce ii trebuie unui film .Ben Barnes este un actor exceptional .Merita vazut filmul il recomnd !!
radu3455 pe 27 Iunie 2012 11:04
Mie chiar mi-a placut, o noua aventura in minunata lumea Narnia, decoruri foarte frumoase, efecte bune, scenariu bun si acting pe masura. Merita vazut.
tony_mondyalu pe 22 Mai 2012 02:10
din cele 3 serii , fara indoiala aceasta a fost partea mea favorita, mia placut foarte mult si merita vazut fara doar sau poate