Păreri The Cabin in the Woods

(2012)

Cabana din pădure

j0hanna pe 08 Iulie 2012 01:07
Worst ever
Filmul e un fel de shaorma cu di tati, si in esenta, cu NIMIC.
crisalisa pe 13 august 2012 10:33
Corect !
niggeremall pe 17 martie 2019 18:03
eu as zice ca e o mamaliga, dar in fine, e cam acceasi chestie. nu-s de acord, totusi, cu nimicul ala. nu stiu sigur la ce te asteptai tu de la film si nici nu ma intereseaza dar din cate mi-l amintesc eu, incepe bine, are o actiune placuta si se termina intr-un mod neasteptat, mai mult sau mai putin placut pt spectatori.
otonis pe 22 Aprilie 2012 08:03
Mergeti si vedeti-l, merita !!
Mic spoiler alert !!
Am intrat la filmul asta fara sa stiu absolut nimic despre el. Tot ce-mi inchipuiam era c-ar fi un alt film in care niste idioti se izoleaza de lume ptr. a fi macelariti in liniste de vreun "ceva" flamand, insa, dupa cum se petrecusera evenimentele, de cand ajunsesera la benzinarie m-am gandit c-ar fi urmat sa fie folositi drept cobai in vreun experiment, insa nicidecum un experiment de asa natura nu aveam in minte. A fost bun filmul. Un casting foarte bun, actori care-au jucat bine, un scenariu antrenant, comic... desi eu unul as fi introdus mult mai mult horror si nicidecum zombi. Per total un film echilibrat. Nu cred ca va urma o continuare (desi mi-as dori una), caci la cum s-a terminat, o continuare ar presupune mult mai multa munca decat s-a depus la partea asta, si ma-ndoiesc ca se vor incurca ei producatorii. Poate doar daca-ar avea castiguri dementiale… citeşte

cosmin742000 pe 15 august 2012 00:23
Of si eram cat pe ce sa il trag , dar cand am auzit ca e cu zombi .pas
aNdreea93p pe 11 decembrie 2014 03:16
@Apache95 Ai spus tot prin comentariul tau! Respect.
crisalisa pe 20 Aprilie 2012 17:25
Prima data am dat o nota foarte mica, vazusem varianta cam, a fost naspa. A doua oara mi-a placut mult, ideile sunt originale, actorii sunt superbi. Nota 9.
icegirl pe 9 mai 2012 01:43
asta pentru ca nu ai inteles despre ce era filmul de fapt :)
IMHERE pe 29 noiembrie 2013 10:43
si de fapt ce trebuia sa intelegi !!???
Apache95 pe 06 Septembrie 2012 18:13
Filmul asta are doar 6,5 pentru ca toti romanii se asteaptau sa vada inca un film cu adolescenti care mor ca prostii prin padure.
....The cabin in the woods nu e asa ,parodiaza subtil toate cliseele ce se gasesc in filmele de groaza si imprumuta putin din fiecare film de groaza emblematic genului.
E geniala ideea si se vede ca filmul a fost facut de niste amatori de filme horror care stiu cu ce se mananca genul.

NimeniAltu2k9 pe 26 septembrie 2012 00:36
"parodiaza subtil toate cliseele ce se gasesc in filmele de groaza" ,corect, dar asta nu au inteles 90% din cei care au comentat pe aici, motiv pt care filmul e o "porcarie". Are 9 de la mine
arnoldroland pe 20 Aprilie 2012 16:45
In sfarsit, l-am vazut!
WTF?? Ma mir cum am rezistat pana la sfarsit (deci cred ca a devenit o fobie pentru mine filmul asta, pana la sfarsit ma lua cu febra, transpiratii, frisoane, mancarimi bruste, miscari involuntare ale corpului, waa)!
Asta face parte din categoria filmelor: "Numa` traileru-i de el".Si cu asta am spus tot (incluzand si faptul ca intunericul nu era luminat pentru a vedea si noi, publicul chinuit, ce dr**u` se intampla acolo). Nu-i dau 1, ci 2, pentru sfarsitul dezastruos...
E oarecum trist sa vezi cum cinematografia (cel putin la categoria thriller-horror) se altereaza :)
Vizionare placuta va doresc, curiosilor ca mine! >:(

otonis pe 22 aprilie 2012 08:23
WTF?? E oarecum trist ca in ospiciile de boli nervoase se permite pacientilor sa urmareasca filme d'astea. Sau face parte din terapia de vindecare ? Eu zic ca dupa ce te vindeci de simptomele enumerate de tine mai sus, sa revezi filmul si sa-l comentezi lucid ;)
Shadow_Master pe 29 martie 2015 17:44
Bine ma, ca dai nota 2 la un film cu nota 7 din peste 200.000 de voturi pe IMDB si dai 10 la House of the Dead care are nota 2 pe IMDB si e regizat de Uwe muthafuckin' Boll.
Harry1516 pe 09 Septembrie 2012 14:56
Semi-satira a genului horror, dar totusi nu un film de referinta pentru gen
,,The Cabin in the Woods'' se vrea a fi o satira a genului horror si a cliseelor acestuia si se descurca destul de bine din acest punct de vedere, dar altfel cam esuaza in a fi un horror de referinta.

Imbina cu succes teme SF, thriller, horror si comice, este intrigant, amuzant si infricosator in acelasi timp, dar nu aduce o revolutie, o referinta puternica de gen sau un mai bun simt satiric. Adopta clisee ale genului SF, pe care le prezinta si ironizeaza subtil, dar nu da dovada de un adevarat simt al umorul tragic sau al batjocurii contra cliseului.

Nu se inscrie in categoria filmelor horror de duzina cu care suntem bombardati si care nu incanta, dar nici nu faca parte din filmele revolutionare, reprezentative sau de referinta pentru gen. Se inscrie intr-o categorie de mijloc, cu tendinte de a urca pe scara ierarhica, dar nu reuseste sa sparga bariera, ci… citeşte

into_the_labyrinth pe 8 iulie 2014 01:10
Aşa este, ai prins esenţa, e printre puţinele cronici bune pe care le-am citit referitor la acest film. Majoritatea spun ori că e o porcărie, ori că e cel mai bun film horror - şi ambele categorii se înşală.
robywolf19 pe 20 Martie 2013 01:09
Nu se poate asa ceva!
De departe cel mai prost film care l-am vazut vreodata! Cel mai slab film posibil, jalnic, prostesc, nu imi gasesc cuvintele! Am vazut sute de filme dar asa infect si slab ca asta nu cred ca voi mai vedea 20 de ani de acum incolo! Nu pierdeti timpul oameni buni cu asa ceva, am citit unele comentarii ca acest film e foarte bun si nota 10 dat la el, acei oameni nu sunt sanatosi care au dat nota 10 la acest film, dupa ce am vizionat acest film ar trebui sa se inventeze nota -1, -2, nota 1 este prea mare pentru aceasta porcarie de film!
Sapientia pe 19 August 2012 01:13
"I'm gonna read a book with pictures."
Probabil ca "The Cabin in the Woods" este cel mai bun film horror pe care l-am vazut. Pur si simplu face misto si celebreaza toate cliseele cinematografice posibile si o face si cu stil. Ma straduiesc sa nu stric nimic din poveste, spre deosebire de jumatate din cei care si-au dat cu parerea despre film pe-aici, dar o explicatie de ce filmul este atat de bun fara o explicatie a filmului in sine nu este posibila. Joss Whedon reuseste sa transforme scenariul deja excelent intr-un scenariu tipic Joss Whedon, unde fiecare replica de dialog ar putea fi spusa in realitate si personaje care probabil ca sunt singurele din genul "horror" de film de care-ti pasa si pe care chiar vrei sa le vezi. Un film extraordinar ce vine cam o data la cateva zeci de ani. In sfarsit, un film horror ce vine cu ceva nou, unic. Asta asteptam...de cativa ani buni.
Iar pentru cei carora nu le-a placut filmul.… citeşte

Nicky117 pe 6 septembrie 2012 14:16
Bravo!Ma bucur ca cineva mai apreciaza filmele bune.
robertsandu pe 29 ianuarie 2014 18:05
@MikkaelWolfganger, să știi că. Filmul e prea elegant făcut ca să prindă la publicul larg, mai ales că inșiră niște ironii pe ici și colo.
fyna94 pe 08 August 2010 20:08
Cabana din padure
Mai mulţi tineri ajung plini de entuziasm într-o cabană din pădure. Ei sunt convinşi că vor petrece un weekend de milioane, cu muzică şi băutură din plin, dar ceva cu totul şi cu totul ieşit din comun li se va întâmpla...veti ramane uimiti
legolas05 pe 15 august 2012 15:31
eu am ramas uimit cand am vazut filmul
fyna94 pe 1 ianuarie 2013 18:34
dap !
Flangea007 pe 19 August 2012 23:29
Un film foarte bun care merita vazut!
Parera mea este ca acest film este putin diferit de celelalte vazute de mine pana in prezent.Am crezut ca in acest film se duc niste adolescenti in padure si acolo urma sa fie vanati de niste creaturi.Dar filmu este total diferit,in acest film am vazut multe personaje infricosatoare din aproape toate filmele de groaza:zombi,varcolaci,anaconda,vampiri...monstru siren:)) si multe altele.Mi-e personal mi-a placut acest film insa finalu nu a fost asa de fericit dar va las pe voi sa decideti asta.Recomand acest film tuturor pasionatilor de filme horror!
cris26 pe 17 Ianuarie 2012 10:45
Asta vrea sa fie un nou "Cube", dar in padure?...ca mie asa mi-a lasat impresia din trailer,
emy_sinaia pe 10 septembrie 2012 00:29
da, un fel de cub dar altfel...
j0hanna pe 27 octombrie 2013 12:39
E un cub sferic :)
Sorin87 pe 19 August 2012 21:18
The Cabin in the Woods
Un film foarte bun, mi-a placut foarte mult ideea pe care se bazeaza filmul si astept cat mai multe filme de genul acesta.Nota 10
ciunga_n_par pe 01 Septembrie 2012 13:28
Varza
cel mai terminat film vazut de mine in ultimile 4-5 luni.asa subiect???finalu a fost unul la care nu te astepti dar nici nu ai fi vrut sa il sti. NU VA UITATI
cristian.mireea pe 02 Mai 2011 11:39
Ceva iesit din comun
Veveritele cheama politia din cauza zgomotului facut de 'tinerii petrecareti'. Ce altceva poate sa fie iesit din comun?
toro pe 18 August 2012 14:43
Bull Shit
Trei factori care m-au determinat sa vad acest film. 1 - Sigourney Weaver 2 - Bugetul alocat de 30 milioane $ 3 - Nota IMDB de 7,8 . La final mi-am pus intrebarea : "Cu ce am gresit Domne " de m-ai pedepsit a ma uita la asa ceva. Un film de categoria C , comercial, cu o aparitie de c.c.a 3 minute a celebrei S.Weaver.
Concluzie e numai una PORCARIE !!!

CosminHorrorMaster pe 06 Martie 2012 11:18
De ce nu poate fi un simplu film horror cu un simplu ucigas cu niste simplii adolescenti...
happysunnyday pe 18 aprilie 2012 16:11
pt ca e depasita ideea. e veche.
CosminHorrorMaster pe 1 mai 2012 21:54
Dar era ceva unic atunci ! :)
alecsvlad pe 23 Septembrie 2012 19:43
FOARTE SLAB
fimul este foarte , dar foarte slab . cu greu imi pot aduce aminte un film la fel de slab ca asta. nu inteleg de unde nota mare pe imdb si nici de aici . o tampenie totala , actori incredibil de slabi . o tampenie de la un capat la altul , am pierdut o ora si jumatate din viata uitandu-ma la mizeria asta . eu nu inteleg de unde ati scos treaba asta cu filmul foarte bun .
Guest37 pe 01 Septembrie 2012 11:52
Cel mai prost film pe care l-am vazut vreodata. Fiind o comedie,thriller,horror,sf si totodata o aberatie , in care o societate ''secreta' ''sacrifca'' oameni pentru ceva ''zei''(Cu ce scop!?Ceva joc de gradinita?). Dupa parerea mea, o mentalitate imatura .O porcarie.Cei ce au inteles cat de cat filmul si-au dat si ei seama (sau cei amatori de filme) cata aberatie pe secunda exista in filmul acesta.
wdpkl pe 4 octombrie 2012 20:39
Subscriu! Doamne, ce tampenie de film... daca ramanea la ideea clasica de horror era muuuult mai reusit! Nu va uitati la porcaria asta de "film"!
SmurfK pe 17 ianuarie 2015 21:44
Nu ai înţeles nimic dacă întrebi "cu ce scop?". Ai posterul Halloween la avatar, dar presupun că nu te prea interesează horror-ul în general. Nu-i bai, doar că filmul nu ţi se adresa ţie.
madia pe 27 August 2012 17:38
Mai bine nu
Am asteptat cu nerabdare sa apara o calitate mai buna a filmului pe net, pacalita fiind de nota foarte mare de pe imdb. Cand colo....unul dintre cele mai slabe filme horror, sf sau ce se vrea a fi Cabin in the woods. Inceputul filmului a fost interesant, dar continuarea... niste creaturi total nerealiste, la fel si povestea. Eu nu am remarcat nici o replica hazlie, sincera sa fiu acum realizez cat de mult imi plac filmele gen Scream, I know what you did last summer, etc. comparativ cu ciorba asta total nereusita.
iiii pe 27 august 2012 18:16
dar de ce nu mergi la cinema si astepti la net?
madia pe 28 august 2012 19:31
Ma bucur enorm ca exista in schimb oameni ca tine...Pentru ca altfel asemnea porcarii de filme nu ar exista.
dragonfly333 pe 05 Aprilie 2012 22:51
Sper sa iasa ceva bun..de cand am citit synopsis-ul m-am gandit la vechiul ''Wrong Turn'' care a fost dupa parerea mea un horror reusit...nu stiu daca e asemanator,sper doar sa nu fie aceeasi idee banala,existenta deja in numeroase filme de groaza..
Manusa pe 19 August 2012 12:12
Tot ce ma asteptam la filmul asta era sa fie unul foarte prost, dar dupa ce l-am vazut, m-am lamurit: nu este chiar prost, ci chiar unul bun. Chiar daca se vrea sa fie un horror care sa te sperie, nu este chiar asa, are suspans in el si creaturi interesante.....Oricum una peste alta este un film destul de reusit.
cinephile pe 17 Decembrie 2009 15:22
Despre film
Hmm....sa vedem ce o sa iasa si cu filmul asta...oricum sper sa fie unul bun
Jazz-Stalker pe 14 mai 2011 00:15
LOL
rrs85 pe 08 Decembrie 2012 21:36
Oarecum atipic in felul sau, te astepti la ceva si primesti altceva, ^The cabin in the woods^ este acel gen de film care nu iti place, dar iti ramane intiparit acolo undeva intr-un coltisor al magaziei cinematografice...
marius_em pe 22 Noiembrie 2012 23:41
Deconstructia horror-ului
The Cabin in the Woods nu e un film horror, ci meta-horror, o satira extrem de precisa si relevanta asupra genului horror, dar mai ales asupra publicului consumator. Iti trebuie o doza speciala de tupeu sa-i spui spectatorului, intr-o maniera totusi nu prea subtila, ca e idiot pentru ca in calitatea sa de "zeu" consumator nu isi ridica standardele, ci cere mereu si mereu acelasi cliseu de horror, acceasi pornografie a violentei, aceeasi formula cu tineri masacrati de diversi monstri mai mult sau mai putin inspirati, stiind prea bine ca acelasi spectator e prea idiot sa isi dea seama ca i-ai spus in fata ca e idiot (luandu-i si banii de bilet), si se va plange apoi ca filmul nu a fost ce se astepta, adica o gasca de adolescenti masacrati in padure de niste monstri. Oh, the irony...
MikkaelWolfganger pe 3 septembrie 2013 09:23
Nu prea a prins-o lumea.Pacat!
robertsandu pe 30 ianuarie 2014 10:25
Nu e o satiră a genului horror, ci o satiră a anumitor tendințe sau practici (clișee) care s-au înrădăcinat în horror. N-are cum să satirizeze o nișă a cărui parte este. Filmul respectă horror-ul și nu jignește pe nimeni, doar ironizează o stare de fapt. Niciun film sănătos la cap n-ar încerca să-i transmită publicului că e idiot, ar fi un fel de sinucidere cinematografică.
deea9595 pe 30 Noiembrie 2012 23:52
chiar nu ma asteptam sa fie un film atat de bun avand in vedere nota mica de pe cinemagia si comentariile negative pe care le-am vazut pe site
totusi pe mine filmul chiar m-a impresionat in special originalitatea cu care au parodiat filmele horror:)

tonymaestrul pe 28 August 2012 17:08
Un film foarte bun. O idee originala un sfarsit foartee bun cum nu prea gasesti si o actiune terifianta cu suspans si dramatism la cote maxime. "Obligatoriu de vazut " - cred ca spune totul despre acest film.
margott pe 19 August 2012 16:53
Daca va plac ghivecele gen Cowboy & Aliens, s-ar putea sa va placa si The Cabin in the Woods, tot un fel de ghiveci, cu zeitati, blesteme vechi, si niste tineri desprinsi fix din revistele cu super-modele, urmariti de zombi, varcolaci si alte lighioane. S-a vrut original, dar a iesit un film din care nu ramai cu mare lucru in final.
SmurfK pe 17 ianuarie 2015 21:49
Tocmai asta e ideea. Nu s-a vruit "original", din contră. Mai toate creaturile sunt "importate" din alte filme. Toată ideea filmului, cu zeităţile, societatea secretă, e o critică asupra industriei.
cosmin_kedii pe 13 Mai 2012 07:21
Suspans şi aspectele de groază sunt mari. Trebuie neapărat să-l vad în teatru. Ultimele 20 de minute sunt intense . Foarte original.
CostinN pe 15 August 2012 13:45
Ilar
Nu am ras la comedii cat am ras la acest film de "groaza". Luand-o tehnic, este de groaza dar practic este cel mai slab dintre cele pe care le-am vazut pana acum.
Tinde catre un B movie. Oricum merita vazut pentru fun...razi de te shit on yourself.

andreearamona pe 10 octombrie 2012 15:53
Inseamna ca tu nu ai inteles filmul!
CostinN pe 18 noiembrie 2012 13:55
Ramona! Daca tu te-ai rezumat la a fi incantata de idee, eu unul, pe langa ideea, ce-i drept interesanta, m-am uitat si la modul cum au tratat-o. Tipic american: idei bune tratate superficial, cu explozii de clisee si actiune bombastica. Nu stiu ce filme de groaza ai vazut tu dar din cele pe care le-am vazut eu, acesta este situat printre cele mai slabe. Este vorba de gust, nu vorbim despre intelegerea gravitatiei.
fenomenoromanesc pe 08 Iunie 2012 15:05
cred ca acest film chiar merita vizionat!Este cu totul si cu totul deosebit fata de alte filme horror,acesta intrecandu-le pe toate.
xerses pe 29 Aprilie 2012 22:00
De mult nu am mai vazut asa un horror bun, unde au fost trimisi ca intr-un cosmar toti monstrii care au aparut prin filme pana acum.
anonymous.6229028630c4f pe 10 Iunie 2012 19:47
happysunnyday pe 02 Mai 2012 22:00
cel mai tare film horror. excelent. trebuie un sinopsys mai mare, ca pt un blockbuster. 1000000. cel mai bun horror in istorie repet!!!
Guest37 pe 1 septembrie 2012 11:56
vreun*
Ciprian_2007_tl pe 12 decembrie 2012 15:20
i-auzi la el cel mai bun horror din instoria cinematografiei:)) happysunnyday esti paralel cu filmele horror.mai bine taceai din gura singur te faci de ras;)
silent.hill pe 24 Mai 2011 17:34
cabana,pusti,muzica,bautura,sex si un psihopat care se gaseste sa`i extermine pe rand = film de .... pacat,se fac tot mai multe filme ``horror`` de genul asta..
Qube86 pe 8 decembrie 2011 14:31
asteapta sa-l vezi mai intai si apoi o sa poti spune mai multe...Nici nu a aparut si tu ii dai nota bazandu-te pe un trailer si un amarat de synopsis?!
tatucu_alin pe 4 februarie 2015 21:14
Ar fi fost bine ca in film sa fie vorba despre ce-ai zis tu,silent.hill.Ar fi iesit de o mie de ori mai bine.
MikkaelWolfganger pe 22 Octombrie 2013 19:42
Think outside the cabin!
Sfat inainte de vizionare:Think outside the cabin.Pentru mine asta e cel mai reusit horror modern.Atinge cam tot ceea ce este de atins in ceea ce priveste genul horror.Satirizeaza cliseele, satirizeaza publicul, ofera fanilor genului momente savuroase, pune si umor subtil(pe tabla e facuta clar diferenta dintre vrajitoare si vrajitoare sexy), mai baga si niste personaje de care sa te atasezi si renunta la previzibilul final fericit.Am zis ca scenariul genial cu G mare?Practic fiecare replica are ceva de spus, este o referinta, o alegorie.

Tipul de horror prea inteligent pentru a fi apreciat la adevarata sa valoare de catre un public indobitocit de aceleasi clisee si acelasi filme de care The Cabin in The Woods face misto.Asa ca da!Marius_em are dreptate, desi il suspectez ca a citit asta pe undeva, filmul va face prosti si dupa densitatea de comentarii idioate de care m-am… citeşte

qawHaq pe 29 Decembrie 2012 20:33
Filmul e excelent. Citind unele comentarii, mai ca-mi vine sa-mi sterg contul de pe cmg. Nu credeam ca incultura cinematografica poate fi atat de pregnanta sub anonimat. Culmea e ca nici macar nu e prea complicat, e destul de simplut insa foarte bine si original gandit. Dar eu nu sunt aici ca sa critic criticii:) Pentru cei care stiu cu ce se mananca filmele: Luati-l si vizionati-l. Merita din plin.
truesensation pe 15 Octombrie 2012 18:30
Foarte multe lucruri in filmul asta ....dar in esentialul sau este bun .Merge daca vrei sa vezi ceva intre horror si suspans.
Nu mi-a placut finalul ,adica oricum foarte mult supernatural deja Zeii nu isi mai aveau rostul

Horrormaster pe 22 August 2012 02:22
eu ma asteptam la un film tipic,cu un batran care avertizeaza niste tineri,dupa aceea se pierd in padure dau de niste psihopati etc....(drept ii ca filmu' lam vazt numa asa ca n-am mai luat de ceva timp o ''doză'' cu un horror)o fost foarte surprinzator,si no excelat in categoria horror(pentru ca,parerea mea,no pus prea mult pret pe momentele dramatice,s-o miscat dinamic fara prea multe pauze de aprofundare a continutului,umplandu-ti capu cu eterna si enervanta intrebare ''ce draqu fac astia si ce vor?'')...da asa,tăte puse cap la cap o fost bun filmul
legolas05 pe 15 August 2012 15:31
m'a luat prin surprindere filmul,nu ma asteptam sa fie asa,trebuie,''merita'' vazut,
wdpkl pe 04 Octombrie 2012 20:41
Monument de prostie intr-adevar
Cata aberatie in "filmul" asta...am mai vazut filme horror naspa, dar ca asta..pe bune????
ballack03 pe 15 August 2012 02:46
Super misto filmu e tare de tot...ii omoara pe tineri pentru antici ceva zei sub pamant ca sa iasa sa disdruga lumea....va racomand
Infinity pe 20 August 2012 02:55
The Cabin in the Woods (2012)
Trailerul si nota de pe IMDB m-au facut sa ma uit la film. Proasta alegere! Incepuse bine filmu', ca unu' clasic de groaza. Cand am vazut ca au aparut zombalaii aia, incepusem sa-l urasc (nu suport filmele de groaza cu zombie). Am zis hai... Sa vad totusi cum se termina. Si apoi a inceput baia de sange cu tot felu' de creaturi si monstrii hidosi... Scarbos! Ce mi-a placut de la film decat inceputu'. Aaa! Si ideea... Era interesanta... In rest... O PORCARIE! Nu merita vazut. :|
quintul pe 19 August 2012 06:20
UN FILM DE KKT!
se vrea o idee mai originala dar filmul da kicks lamentabil ca sa nu mai spun de sfarsitul ieftin!
alex_il_fenomeno pe 19 Iunie 2012 14:08
nu este un film chiar asa de impresionant , insa departe de o productie slaba ! merita urmarit pentru originalitatea de care da dovada , faptele iesite din comun care se petrec aici si lucrurile care te lasa masca ! din pacate , calitatea la care l-am urmarit a fost destul de nesatisfacatoare incat multe momente importante sa fie mai putin clare decat ar fi trebuit , astfel ca am ratat niste scene care sunt sigur ca erau nemaipomenite ! pana sa il revad din nou , ii acord nota 7 pentru toate lucrurile bune pe care le-a avut .
cosmin742000 pe 15 August 2012 00:26
Of si eram cat pe ce sa il trag cand am vazut ratingul urias IMDb , dar cand am auzit ca e cu zombi .pas.De ce or vrea americanii astia sa faca filme cu zombi nu stiu? Pe cine draq sperie zombi astia ?Of si mai joaca si Jodelle Ferland in el .O actrita talentata
Mr.Halloween pe 14 mai 2015 12:00
Sincer,si un film cu zombi e mai bun decat aberatia asta...
bainca pe 21 februarie 2018 18:25
omului nu ii plac filmele americane , de asta nici nu ii place pentru el sunt numai o mizerie , dar se oboseste sa comenteze la toate acelasi lucru
dabu pe 28 August 2012 16:14
Bunicel
Nu s-a ridicat la asteptari dar per total este un film bunicel. jocul actoricesc este bun, scene horror putine dar suspansul este sus, finalul neasteptat dar sec, iar povestea pare alcatuita din secvente alte unor filme de acest gen.
caluser pe 22 August 2012 20:34
Bun...
Pentru un fan al genului horror cum sunt eu pot sa spun ca e un film ce merita vazut,mi-a placut!
AdriAdrianna98 pe 12 Noiembrie 2016 17:54
Groaznic de slab
Varza rauuuu de tot!! Zici ca ne prezinta platoul de filmare decat filmul propriu zis. N-am cuvinte, nu credeam ca in 2012 se mai pot face filme horror atat de proaste cand au acces la atatea efecte si subiecte. DEZAMAGITOR. Singura parte mai interesanta a fost ideea cubului, cu alegerea, atat. Evitati-l, serios, exista filme horror care merita vazute nu rahatul asta.
AlineziaBumfi pe 04 Februarie 2014 16:22
Chiar ca monument de prostie :))
Inainte de a vedea filmul, vazusem pe Wikipedia ca Scary Movie 5 l-a parodiat. Dupa ce am vazut filmul, va spun sincer, nu a avut ce sa parodieze, pentru ca eu consider filmul The Cabin in the woods o gluma din partea Hollywoodului :))
In primul rand, filmul asta numai horror nu e! Cred ca e un hibrid intre un film de comedie si un film fantasy... Bataie de joc
In al doilea rand, cum au spus si ceilalti, nu se puteau chinui putin cameramanii sa ne faca si pe noi sa intelegem ce se intampla pe ecran atunci cand e noapte? Se pare ca nu.
In al treilea rand, ce legatura este intre film si posterul acestuia, nu pot sa imi dau seama! Cred ca a fost facut doar ca sa atraga... (cabana din film nici macar nu arata ca si cea de pe poster)
In al patrulea rand, ce cauta Sigourney Weaver in prostia asta de film? :))
Mai am MULTE motive pentru care am decis sa ii dau nota… citeşte

claudiu-daniel-lugoj pe 13 Noiembrie 2012 20:43
Cam ciudat acest film dar este destul de interesant si bun.Seamana in foarte mare masuta cu un film mai vechi 13 fantome parca asa se chiema acel film.Dar mai seamana si cu filmul Cubul.Ideea este destul de interesanta dar si sadica.Eu unul cred ca merita vazut acest film.