Păreri The Blair Witch Project

(1999)

Proiect: Vrăjitoarea

mara mihai pe 26 Septembrie 2006 15:18
filmul e o porcarie.trei lesinati care umbla de nebuni printr-o padure,cu o tona de rucsacuri in spinare.de fapt,reprezinta tineretul tipic american(niste bieti psihopati).imi pare rau ca am dat 8.5 lei pe el(era la oferta carrefour),cand el nu face nici cat o ceapa degerata.
dracosul pe 25 iulie 2010 15:27
ba baiatule nu sty ce e ala un film bun asta unu dintre cele mai reusite filme de groaza doar prin simplul fapt ca e real si nu e regizat!!!!!!
mihnea_aspru95 pe 11 august 2016 23:55
Sincer, habar n-aveţi "mămăligarilor" (pentru aia care se simt). Filmul nu este pentru proşti, pot să zic că e printre cele mai bune "found-footage" împreună cu Cloverfield din 2008. Hai, SALVE ŞI MII DE TURE !!!
psihologu pe 13 August 2010 14:53
“I’m afraid to close my eyes, I’m afraid to open them.”
Adevaratul film de groaza este cel care te sperie prin ceea ce nu arata si doar iti sugereaza.Iti induce in subconstient o stare de alerta si...aproape ca tremuri pentru personaje fara sa fi vazut nimic amenintator concret,palpabil...E ceea ce se intampla in acest film.Niste tineri s-au ratacit in padure.Nu apare nici un monstru cu sapte capete si inca si mai multe guri pline de colti,nu se tiraste nici un zombie din tufisuri spre ei,nu sunt atacati de extraterestri verzi,nici mancati de plante carnivore.Din contra,ceva realist:practicile voodoo reprezinta un subiect controversat si un fenomen notoriu.Cand un mort invie si vine catre tine,e logic ca trebuie sa fugi in partea opusa,insa cand nu stii de CE anume trebuie sa fugi iar raul il simti omniprezent,atunci problema devine grava.Nimic ieftin si comercial,nimic banal.Si faptul ca e o filmare live te face sa te intrebi daca nu cumva… citeşte
Licurici75 pe 12 noiembrie 2012 21:43
bine punctat. Eu cu acest film imi testam viitoarele prietene ca deh, am observat ca gagigile sunt inebunite dupa filme de groaza. cum ne cunosteam cum le puneam filmul si care gusta ideea filmului inseamna ca are ceva in cap si nu era doar de-o noapte
tatucu_alin pe 4 februarie 2015 14:24
Foarte bun comentariul.Un like din partea mea.Si filmul a fost super.Ni s-a confirmat inca odata ca nu e nevoie de efecte speciale si bai de sange pentru a crea groaza.Padurile sunt oarecum infricosatoare.
kenya pe 27 Mai 2010 18:49
Filmul e un horror,nu un thriller,nu un film de suspans,nu de actiune,si mai ales nu este o parodie!!!!Pentru cei care au vazut de-a lungul timpului filme horror,pot aprecia atunci cand vizioneaza unul prost si cand au de-a face cu unul bun.Acesta este un horror bun.
Fara a vedea nici macar un monstru,nici macar o picatura de sange,nici macar o unealta de tortura,filmul reuseste sa-ti increteasca pielea.Filmat cu camera neprofesionala iti da senzatia de realitate,una terifianta,la care participi in fiecare moment.Nu are efecte speciale,de fapt nu are niciun fel de efect decat acela de spaima.Un grup de tineri,plecati intr-o aventura intr-o padure asa zis bantuita,cad plasa unei panici demente,parte provocata de propria spaima,parte de fenomenele inexplicabile ce se petrec in jurul lor.Toate ingredientele care trezesc spaime ancestrale in om sunt prezente.Noapte,izolare,soapte… citeşte

Acnyly pe 10 decembrie 2010 21:11
Ok..sunt total de acord cu tine, cred si eu ca cei care se uita la telenovele non-stop nu pot sa vada adevaratul mesaj al filmului..eu am privit filmul ca pe unul adevarat, exact cum scrie in descriere, si sincer m-am speriat la unele faze...cand ii vezi pe ei speriati ...sunetele de afara,, bucata de camasa rupta, acele gramezi de bete, chestiile voodoo te fac sa te sperii
ciobotaru pe 23 Noiembrie 2009 14:40
da mi-a placut , este facut intrun fel foarte inteligent , te lasa fara cuvinte si chiar m-a infricosat rau , cu toate ca l-am vazut ziua si cu lumina aprinsa , merita vazut
Sile007 pe 23 martie 2010 22:03
filmul este bun dar nu am inteles o faza la tine:"...l-am vazut ziua si cu lumina aprinsa"????cum vine asta??pai daca l-ai vizionat ziua de ce ai mai aprins lumina??
Licurici75 pe 12 noiembrie 2012 21:44
eu te inteleg. aceeasi senzati am avuto si eu cand l-am vazut prima oara
savoria pe 04 Aprilie 2008 13:28
mie mi-a placut, chiar mi s-a parut interesant
movie4 pe 20 Ianuarie 2010 20:59
un film prost., plictisitor nu mi s-a parut cine stie ce ... pierdere de vreme
weedmaster pe 20 decembrie 2010 20:01
n-ai inteles nimic din el !
Licurici75 pe 12 noiembrie 2012 21:50
da e prost de aceea ideeaa i-a fost preluata si de alte filme noi (paranormal activity ) care nu au nici o treaba cu acest film si care te lasa rece dar la cererea unora ca voi mai cereti sa se faca si partea a patra. probabil ca, chiar nu intelegeti ideea in sine de a fi in suspans ca nu sti ce se intampla
Ava pe 11 Iulie 2006 01:48
Pai cum sa nu intelegi de ce era cu spatele la camera? E clar ca nu ai fost atent la inceput cand ti se spunea de ce! Si uite asa unii critica sau raman cu idei gresite despre anumite filme.. ca "nu inteleg" sau "nu se prind" sau "care-i faza". In schimb eu nu inteleg un alt lucru: de ce priveste lumea filmele doar obiectiv? Cand am vazut-o pe fata asta filmandu-se(vezi poza), in cort, noaptea, eu nu m-am uitat atenta sa vad daca chiar exprima bine ce vrea sa exprime, ci am luat-o ca si cum ar fi exprimat. Am simtit oameni buni! Ca asa, orice film horror poate fi privit din unghiul efectelor speciale, al regiei si al mimicii actorilor si altele de acest fel, pierzandu0si astfel tot farmecul!
mvpsebi pe 09 Octombrie 2010 12:07
Filmu' asta nu poa' sa sperie nici macar o gaina beata..chiar am incercat sa intru in atmosfera filmului dar in prea multe randuri imi venea pur si simplu sa rad de el.
weedmaster pe 20 decembrie 2010 20:03
io eram beat cand mam uitat la el si mam speriat :))
Gabriel2 pe 1 martie 2013 11:39
Poate ca pe tine te sperie filmele scarboase gen Saw :)
July1007 pe 02 August 2009 00:58
daca il vezi o data...bunicel...dar asa cum cineva a spus mai sus"in timpul vizionarii sa nu cumva sa gandesti ca ar fi o regie" :))
mimi pe 02 Februarie 2007 22:58
un film foarte bine realizat.infricosator chiar, fara happy end,plin de suspans.
mie mi-a placut, dar continuarea m-a dezamagit.

Licurici75 pe 12 noiembrie 2012 21:54
aia nu-i continuare.. e o chestie inventata de niste distrusi
marius pe 17 Iunie 2008 00:24
Normal ca nu este real, tocmai de asta am zis ca depinde din ce perspectiva il privesti; daca in timpul vizionarii crezi ca e ceva real te va tine in suspans si la un moment dat devine foarte inspaimantator, dar daca il privesti ca pe o inventie(ceea ce este) atunci vei fi profund dezamagit ca ai pierdut o ora jumate...
Aliex pe 26 Iunie 2006 15:42
Mie mi sa parut chiar realistic.Pana aproape de sfarsit credeam ca este filmat e viu.Dar mi-am dat seama ca este regizat datorita unor greseli de cinematografie.Totusi sa recunoastem nu suntem in evul mediu ca sa credem in povesti cu vrajitoare,desi daca incercau mai bine reuseau sa ne conzinga ca aceasta legenda este reala si ca vrajitoarea din Blair.Nu am inteles la sfarsit cand Mike era intors cu spatele la camera desi intr-o faza anterioara fusese lovit si doborat.
Este un film bun pentru anul in care a fost facut.

nml pe 24 Octombrie 2009 01:30
nml
plecasem de la ideea ca a fost adevarat ceea ce s-a filmat .am citit chiar si pe sinte ,,,,,miera mila de teroarea la care au fost supusi cei 3 tineri.dupaia sa vad ca actorii traiesc , chiar ma bucura faptul ca cineva nu a trecut prin acele momente
Kalrak pe 11 Septembrie 2010 22:46
Ce voi chiar vroiati sa vedeti baba.
Practic singur acest film (da ba nu mai sarii cu gura stiu ca mai sunt filme de acest fel scoase) a reusit sa creeze un nou gen de filme .
Foarte bine realizat, face exact ceea ce a fost facut sa faca ... catre toti violatorii de babe, nu e porcarie doar pentru simplu fapt ca nu ii vedeti poponetu babei la sfarsit.

mineru pe 23 septembrie 2010 01:13
de acord , toata lumea se asteapta la un film horro SANGE SANGE si iar SANGE e de prost gust , spre exemplu pe mine nu ma impresioneaza cu nimic Ring , My bloody Valentine etc. gen de filme cu mult sange sau fantome idioate , deja ma amuza cand vad cat ketchup arunca astia pe jos
Stephen2D pe 31 Ianuarie 2016 15:00
Are cineva chef de un grătar în pădure?

balika pe 11 Octombrie 2010 12:22
dovada ca se poate
Sunt oameni carora genul horror se intelege doar prin monstrii, sange si cadavre in bucati. Ei bine, nu e chiar asa. Dovada clara e The Blair Witch Project. Cu un buget minuscul, cu actori fara nume in domeniu, cu un scenariu simplu, te scoate din sarite. Misterul e adaugat treptat pana-ti intinde nervii la maxim. La mine a avut efectul dorit de un horror - thriller plin de suspans. Nu stiu de ce se asteptau unii la o poveste mai complicata, cand e vorba de cativa tineri rebeli care scapa in natura. Nici eu nu discut de Nietzsche sau Shakespeare cand sunt in munti si ma relaxez. Filmul e bun asa cum e el.
robe_robitzaa pe 24 iunie 2011 14:43
ai dreptate! like
balika pe 8 februarie 2012 15:09
zombie-uri*
Kittieh pe 29 Decembrie 2009 21:51
cel mai prost film pe care l-am vazut vreodata, numai horror nu se poate numii. M-am uitat la el chiar crezand ca e o intamplare reala si chiar nu mi s-a parut nimic infricosaor, pur si simplu stateam si asteptam sa se intample ceva interesant/infricosator si nu s-a intamplat absolut nimic...si eu as fii putut face un film mai bun cu o camera de filmat intr-o padure.
MariaMona pe 26 februarie 2010 00:20
absolut de acord
cosmin742000 pe 5 februarie 2012 13:26
De acord cu ionutzo7 , nu e mai rau ca paranormal activity , dar culmea e ca am vazut si filme mai proaste , chiar si decat paranormal activity
Pantaleon pe 31 Ianuarie 2013 23:24
Un horror in toata regula
Am vazut filmul pentru prima data in 2006, Sincer, m-ai ingrozit. Stiu, asa cum s-a subliniat si mai sus, actiunea e extrem de simpla, nu vezi capete taiate, creieri pe pereti, boturi sangerande, vampiri zburatori. Acest film e bun tocmai pentru ca reuseste sa te sperie fara a apela la asa ceva. Ii inteleg si pe cei care n-au fost nici macar miscati de ceea ce se vrea"frica"in film. Depinde de om. Cred ca genul asta de horror, filmat din mana,ca si cum ar fi o inregistrare reala (apropo,se inseala amarnic cei care cred ca filmul e unul real, nu, filmul e un film cu regizor si scenarist, ca orice film), spuneam ca genul asta de horror incepe sa aiba publicul lui. Dovada sta faptul ca si altii l-au incercat. Vezi Paranormal Activity, [Rec], sau Cloverfield. Totusi, finalul nu l-am inteles. Poate parea ciudat ce spun, m-a speriat, desi nu l-am inteles. Si nici din ce am citit postat pana… citeşte
Licurici75 pe 12 Noiembrie 2012 21:35
Ideea sugerata tre' sa te inspaimanta nu imagini cu macel
un film adevarat horror te inspaimanta si te socheaza doar prin a-ti sugera o idee inspaimantatoare nu neaparat tre' ca un mostru sa transeze si sa decapiteze gagici bune.
Baietii care au avut parte in viata reala de gagici bune si au inteles ce sa faca, prin trandeturi cu ele, au inteles si au SIMTIT BINE si acest film
Baietii care nu au avut parte niciodata in viata reala de acele gagici bune de pe ecran, ii fascineaza frameurile in care le vad decapitate sau transate...probabil de oftica

bobocul86 pe 10 Octombrie 2009 13:30
pt un buget mic a fost un film cu cun succes mare; chiar a prins; continuarea a fost porcarie
Stefanzy pe 28 Aprilie 2014 09:31
Filmul a fost cam misterios si a avut unele scene in care efectele sonor chiar m-au speriat . Finalul totusi e varza !
stasaploua pe 02 Februarie 2011 19:37
avand in vedere bugetul......
se poate numi capodopera a genului . Pentru a se intelege mai bine va recomand sa il vedeti de 2 ori. ;)
cosmin742000 pe 5 februarie 2012 13:23
Sa il vad de 2 ori ? Adik sa ma plictisesc de 2 ori ? Sau sa o iau pe partea voastra , a celor care v-a placut "prima data m-a speriat da sa vezi a 2 a oara !!1"Sau te pomeni ca o fi ca vreun film de Scorsese , sa fie necsare mai multi vizionari pt intelegerea neintelesului profund
stasaploua pe 14 februarie 2016 16:26
se pisa de departe pe Scorsese.Scorsese e o nulitatate in fata acestei capodopere . Te oftici?
robe_robitzaa pe 24 Iunie 2011 14:42
Unul dintre filmele la care nu m`am pliktisit deloc...poate pt. ca l`am vazut seara?Nu stiu dar mi s`a parut foarte horror.
cosmin742000 pe 5 februarie 2012 13:15
Bau , asa-i ca te-am speriat?
liviu caraconcea pe 10 Mai 2006 23:51
Eu sunt fan al genului horror si pot aprecia ca acest film poate speria doar copii pana in varsta de 12 ani iar cei care depasesc aceasta varsta si lauda acest film, ei bine, o fac in ideea ca, filmul lipsit de efecte speciale, poate induce o stare de frica pentru ca ar fi psihologic(?)de fapt ei lauda filmul pentru insasi ideea de a crea filme mediocre cu o simpla camera, noaptea ori ziua prin padure. Macar daca i-ar fi mancat lupu.
cosmin742000 pe 5 februarie 2012 13:19
Cred ca nici pe copii (normali) sub 12 ani nu ii poate speria asa ceva , cel mult sa ii adoarma (de plictiseala) . Capra cu trei iezi e mult mai horror.
Licurici75 pe 12 noiembrie 2012 21:58
Tu nu te declara genul filmelor horror ca habar nu ai ce inseamna un film horror adevarat. Tu esti fan filmelor cu tocat si ciopartit in sange propiu
cosmin742000 pe 05 Februarie 2012 13:14
Vad mai sus o parere cum ca filmul ca e bun pt ca e real si nu e regizat .Vazand acest film poate inteleg si unii de ce nu oricine poate face / juca intr-un film .Sperante dupa cum se vede sunt mici.
user-5ea411d138785 pe 24 Martie 2023 22:22
Foarte bine regizat,pare cat se poate de real (pentru cei slabi),însă e tot un film și atât.nu se bazează pe vreo întâmplare adevărata,dar te tine tot timpul in suspans,merita vizionat daca ești adeptul filmelor horror și te-ai saturat de scenarii banale, ireale ,trucate etc.
balta67verde pe 13 Noiembrie 2016 13:44
Un film bun, dar se vede ca e Low Budget. A iesit ceva destul de OK. Iti trezeste sentimentul ca ar trebui sa te temi mai mult de ceea ce nu vezi, ceea ce nu este palpabil.
Silvia.R pe 14 Septembrie 2014 12:01
Mda…de unii este considerat o porcarie de altii o capodopera.Eu nu-l vad asa slab din contra, cred ca este primul film horror claustrofob ,unde toate fazele scarry sunt gandite a fi atat de reale si unde ajungi sa te inspaimante frica personajelor. Este cu siguranta un film aparte in materie de horror, fara a avea numeroase personaje si cu o poveste interesanta. Cu siguranta este primul film horror deschizator de usi datorita modului simplist de filmare,si aici ma refer la Paranormal Activity si REC.Filmul este obligatoriu de vazut noaptea.
Mihai2508 pe 05 Noiembrie 2015 01:02
Se putea mai bine
Un horror cu buget redus, dar care a aratat ca se poate face un film de acest gen si cu bani putini. Ce-i drept in prezent (2015), cand am vazut filmul, este clar ca este depasit, si ca singurul sentiment de frica pe care il transmite este dat de atmosfera apasatoare din film, si poate de modul realistic in care a fost filmat. Un film care a fost bun pentru perioada lui, dar depasit mai tarziu.
tatucu_alin pe 20 Decembrie 2014 13:42
Un film foarte reusit.Dovada clara ca nu e nevoie de un buget de sute de milioane de dolari,actori de top sau o mare echipa de filmare pentru a face un film bun.
johnybz pe 10 Aprilie 2014 04:44
Mai ok decat ma asteptam
Ahaaaa deci de aici s-au inspirat astia cu Paranormal Activity. Oricum eu zic ca asta e un pic mai bun decat cel antementionat. Actiunea se desfasoara in 1994 toata ziua. Chit ca e spoiler sunt sigur ca sunt singurul de pe aici - n-o sa vedeti niciun monstru sau vreo creatura ciudata ceva, dar asta nu trebuie sa dezamageasca. Filmul inspira ceea ce trebuie doar prin sugestii si lasa la voia imaginatiei fiecaruia interpretarile. Sperie prin ceea ce nu vezi, sperie prin ceea ce iti imaginezi tu ca om. E un film ok, totusi parca nu l-as vedea a doua oara.
Sebastian96 pe 13 Septembrie 2013 11:37
Acest film nu este pentru toata lumea.Nu este horror deloc,ci un fel de documentar,insa este real.Toate intamplarile au fost reale si asta da un plus de stil filmului.
vyydo pe 25 Mai 2013 21:11
Foarte bun!
Este genul de film care nu te sperie pentru ceea ce e ci pentru ceea ce te face sa crezi ca e.
Nicolaiescu pe 01 Aprilie 2011 11:29
Schimbati data
Sinopsis: "Pe 21 octombrie 1944,..." ?! Mai incercati. Nu e greu. Trebuie sa vedeti doar primele secunde din film.
FlorinMovieFreak pe 30 Martie 2011 06:00
Este real .. doar daca vrei sa fie real .. si cred ca sunt de acord cu multi de aici .. pe oameni in general ii sperie mai mult ceea ce nu vad .. iti lasa mintea sa circule .. si mintea este cea mai periculoasa unelta :)
crissa208 pe 06 Ianuarie 2010 12:46
woww
Un film foarte bun. Cand am inceput sa-l vizionez am zis ca am parte iar de un film prost pentru ca nu-mi plac astfel de filme atunci cand sunt regizate. Apoi cand am citit descrierea filmului si am vazut ca este inspirat din fapte reale mi-a mai crescut putin respectul pentru film, cu toate ca stiu ca atunci cand este inspirat din fapte reale sunt foarte multe inventii in film pentru a-l face mai savuros. Dupa care nu stiu cum, dar m-am uitat la distributie si am ramas cu gura cascata: personajele care joaca in acest film sunt cele reale, adica cele care au disparut in 1994(nu 1944), iar imaginile sunt originale. In final am zis ca este un film foarte tare, iar pentru cei care zic ca este un film slab, ar trebui sa faca o excursie cu cortul intr-o padure, oricare ar fii aceea padure si nu intr-un camping special amenajat care este pazit, apoi sa-si dea cu parerea. Mi se ridica parul pe… citeşte
Ady pe 18 Ianuarie 2006 12:00
E un film excelent,prima oara am crezut ca filmarile sunt facute pe viu,dar nu a fost asa.The Rhing nu e nimic pe langa Blair Witch Project,nota 10 pt acest film.
Dan Gerose pe 19 Mai 2004 15:15
Mie filmul mi-a placut. este un experiment extrem de interesant. Ca sa nu mai vorbim de ingeniozitatea cu care a fost promovat.
theo pe 04 Iunie 2003 10:15
Un film cu mult peste The Ring, dupa parerea mea, care a reusit sa ma tina cu rasuflarea taiata de la inceput si pana la sfarsit si care a reusit sa fie, dupa parerea mea, foarte credibil si original. Desi nu il am pe cd, l-am vazut de doua ori pe HBO si chiar mi-a parut rau ca nu l-am inregistrat.
andystarx pe 23 Decembrie 2015 17:47
Sincer sa fiu,pe mine unul nu m-a speriat deloc ! Daca si asta e horror,mult sub seria PAranormal Activity,si sub asteptari,chiar credeam ca este un film low budget ,bun !Foarte plictisitor,si dialogurile sunt slabe ,nu il recomand !
xerses pe 17 Iulie 2013 18:55
A fost suficient sa-l vad o data; nu l-as mai urmari nici daca as primi bani pentru asta.
paul2000 pe 05 Iunie 2011 17:20
Ingenios realizat, plin de mister, tensionat si cu o poveste foarte interesanta! Modul neprofesionist de filmare, efectele si locurile sunt foarte realiste! Teroarea si teama protagonistilor din film au aratat groaza unei asemenea intamplari! Finalul este imprevizibil, precum tot filmul! Unul dintre cele mai bune filme horror! Un Must Seen! Recomand!
Marocico pe 30 Octombrie 2010 14:15
nu stiu ce sa zic de filmul asta daca chiar ii adevarat sau nu ...am vazut filmul dar nu m-a impresionat foarte tare sau mai bine zis deloc ii chiar plictisitor sa stai sa te uiti la el..... pierdere de timp
Dinca Mihaela pe 18 Mai 2006 15:50
Mie mi-a placut super mult filmul asta. Este unul dintre filmele de groaza care mi-au dat cei mai multi fiori pe sira spinarii. Faza din final e super tare, atunci cand vedem pe cineva in coltul camerei, cu spatele, si apoi cade camera de filmat. Asta se leaga de o chestie de la inceputul filmului, cand luau interviuri, si baba aia scarry le spune ca vrajitoarele nu suportau sa fie privite in timp ce omorau pe cineva, si de aia ii puneau pe ceilalti sa stea cu spatele.
In general nu prea imi plac filmele horror, pt ca mi se par super nasoale, practic se autoparodiaza (vezi 'Blair Witch Project 2' - o porcarie - ,Freddy vs Jason', 'Wrong Turn', 'The Grudge', etc, toate de kko), dar asta este super bine facut. La inceput ma enerva ca totul este vazut din perspectiva camerelor, ba color, ba alb-negru, dar apoi mi-am dat seama ca asta este cel mai tare efect al filmului, mai ales spre… citeşte

AndreBlack pe 08 Iunie 2013 22:27
The Blair Witch Project
Un film cam sec . Sincer pe mine m-a plictisit rau de tot acest film , nici finalul nu ma impresionat . Nimic horror , 0 suspans . Nota zice totu' .
RzwTheGreat pe 22 Septembrie 2011 14:28
CEL MAI BUN FILM DE SUSPANS EVER FOREVER EU I-AM DAT 10
cosmin742000 pe 5 februarie 2012 13:17
Deci e singuru film pe care l-ai vazut in viata ta.
Andrei1902 pe 28 Septembrie 2006 00:03
Oki "the Ring este infricosator (dak va credeti lei sa va uitati singuri la 12 noaptea pe intuneric cu CASTI si volumul dat mai tare. Va garantez ca nu mai adormiti vreo 3 zile) the Others este scary, SAW este iar scary. Blair witch este nici mai mult nici mai putin decat haios ! Sincer pe langa faptul ca nu m-am speriat la absolut nici o faza l-am vazut in cateva zile deoarece era muuult prea plictisitor sa il urmaresc dintr-o singura incercare. Totusi e un film de groaza cu un buget de 5000 dolari care a facut furori... concluzia? Lumea se duce de rapa :))
Licurici75 pe 12 noiembrie 2012 22:16
Imi dau seama ce ai inteles din el daca te-ai uitat la el in cateva zile. Si la cinematograf tot asa te duci in rate??!! iti ii abonament saptamanal la un singur film??!! AAA dar am uitat tu nu sti ce-i ala cinematograf n-ai notiune despre asa ceva, pentru ca la tine un film vizionat la cinematograf are aceeasi senzatie ca la mama acasa in fata monitorului de 15" cu castile in-ear. Te rugam frumos sa nu-ti mai dai cu parerea pe aci, despre filmele vazute de tine; pentru ca tu, in realitate n-ai vazut nici un film ci defapt ai reusit sa distingi niste culori de nuante pe pe un tub luminiscent de suprafata unei coli A4 asociate cu niste urlete si tipete ascutite in niste dopuri de urechi.. probabil alea sunt de la asa numitii actorii??!! .. nici macar o simpla unda de bass nu ti-a penetrat creerul ala ca deh de unde? din casti??!!...da'poi sa mai vorbim de timbru vocal care in anumite scene, sunetul provoaca efectul dorit de doua ori mai mult decat imaginea... vorbind de filmele horror.
user-659210338fb15 pe 01 Ianuarie 2024 03:11
81 de minute de absolut NIMIC. Este al doilea cel mai prost film horror pe care l am vizionat in cei 18 ani de viata. Sunt extrem de suparata si dezamagita, deoarce The blair witch project este in topuri si am fost pacalita. Cine considera acest film scary sau interesant nu au vazut in viata lor un film horror macar mediocru.
6Patronul9 pe 09 August 2023 09:15
Un horror clasic care impresioneaza printr-o atmosfera unica,sumbra si de neuitat. Cei trei actori fac o treaba excelenta si portretizeaza foarte bine disperarea situatiei. Un horror de neratat.
matew10 pe 24 Iunie 2022 12:09
La prima vedere pare un documentar bine făcut cu ceva inserări de horror - thriller pe final. In rest e film de văzut o noapte in excursie cu gașca, asa de distracție dacă ati epuizat băutura și muzica.