Păreri The Big Bang Theory

(2006)

Teoria Big Bang

qazdaz pe 23 Martie 2011 22:11
Bazinga!
Knock Knock Knock Penny! Knock Knock Knock Penny! Knock Knock Knock Penny!
kanibalo pe 04 Aprilie 2010 11:21
CAPODOPERA
Superb serialul,mai ales Sheldon e belea tata,un fel de monk 2
VampiresOnly pe 5 august 2011 23:33
Nu puteam s-o zic mai bine!
krnl pe 04 Iulie 2011 18:58
E tare faza cand cheama Sheldon politia ca i-a fost spart contul de Word of Warcraft :))
AsGard4ever pe 21 noiembrie 2011 19:11
am vazut faza ,e foarte tare::)
shook_you pe 09 Iulie 2010 17:33
... " math, science, history; unraveling the mystery, that all started with a big bang! Bang!!!" ... (knock! knock! knock!) Penny! , (knock! knock! knock!) Penny!, (knock! knock! knock!) Penny! :)))
Costirik pe 12 septembrie 2011 00:13
:)))
valericba pe 31 Mai 2011 20:54
Genial serialul, creaza dependenta.
Merita vazut!!!

Danutz94 pe 17 decembrie 2014 01:42
Bazinga !!!
zempty pe 04 Noiembrie 2010 21:06
Chuck Lore este un geniu Two and a Half Men & The Big Bang Theory ... amandoua super geniale in top 5 din toate timpurile dupa parerea mea , Jim Parsons isi joaca rolul incredibil , seamana cu C3PO din Star Wars :)) chiar zice Johnny Galecki intr-un episod ...
Temptation pe 25 Noiembrie 2009 19:12
Yey Shelly :)...Imi place la nebunie acest serial este f reusit
ionut77 pe 03 Iunie 2011 21:08
reaper
The big bang theory, friends, two and a half men, sunt super seriale, meritaaaaaaaaaaaaaa.
veronica210 pe 16 Februarie 2011 09:18
printre cele mai bune seriale de comedie alaturi de Seinfeld si Two and a half men.
Incantata fiind de serialul "two and a half men"..am descoperit cA Chuck Lorre a mai creat un serial de comedie . dupa primul episod am inceput sa urmaresc tot sezonul :))..e foarte tare..aveti parte d niste replici pline de sarcasm , mai ales cand vin din partea lui Sheldon, personajul care face tot serialul. Nu exista episod la care sa nu rad !
Ra23 pe 3 octombrie 2011 20:44
si alaturi de FRIENDS !!!!!! poate chiar mai presus de Seinfeld
piko pe 28 Decembrie 2009 12:03
foarte bun serialul,foarte comic imi place....bv :)
janinutz33 pe 27 Septembrie 2010 13:03
penny penny penny :))) ..................sunt geniali toti
GabrielaSirbu pe 14 Iunie 2011 19:24
Suuuuuper serial si, desi toti cei 5 isi interpreteaza personajele excelent, Sheldon este de departe preferatul meu pentru ca este un mare...naiv la stiinta...viata!
Merita 10 stelute.

RedHead pe 23 Mai 2011 13:42
Cea mai buna comedie din ultimul timp
Daca e comedie nu inseamna ca nu e inteligent. Superb serial.
Actori buni care isi joaca rolurile foarte bine.
In serial este vorba despre viata intortocheata a personajelor, de asemenea despre ciudata intersectarea si relationarea dintre persoane din domenii diferite :)
Foarte fain. Vizionare placuta.

Evoluând în România pe 14 Februarie 2010 03:11
The Big Bang Theory (Teoria Big Bang)
Subiect: Serialul urmareste aventurile unui grup de patru prieteni “geeks” (oameni de stiinta mai non-conformisti din Statele Unite), in special relatia acestora cu sexul opus.
Ce-mi place: Este unul din putinele seriale de comedie in care stiinta nu este deconsiderata, subiectele poantelor sunt uneori relativ inteligente si se face haz de banalitatea unor situatii acceptate ca [...]

Related posts: Sex Drive (In SEXcursie)
2012
The Bucket List (Ultimele dorinte)
citeşte

bugs pe 12 Martie 2011 00:34
Foarte comic,foarte bun.In concluzie urmariti-l ca nu aveti ce pierde.
Paul.CC pe 25 Iulie 2014 02:28
Genial serialul, Geniali actorii ( mai ales Sheldon deci maxim cum l-ati gasit nu stiu dar va felicit, cea mai buna alegere) Comedie pura intr-un cuvant.
eko pe 05 Ianuarie 2013 05:44
vream sa vad un serial comic si mi-am zis sa vad macar primul episod din The Big Bang Theory dar am vazut pana la urma intr-o singura zi 3 sezoane :)))
Sheldon Cooper face tot serial , e asa de hilar . nota 10

eiyliyn pe 25 Februarie 2012 17:14
O comedie reusita! Imi place enorm! Un serial reusit,plin de umor!
xerses pe 24 Mai 2011 21:33
Un serial ce reuseste sa te captiveze pe masura ce urmaresti mai multe episoade.
Bogdan88 pe 29 Noiembrie 2012 14:18
Nota 2
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Un film cu "retarzi inteligenti ".
Decat sa pierdeti timpul cu ilustrii astia ...mai bine va uitati la filme cu actori: Al Pacino, Robert de Niro, Morgan Freeman.......s.a

alian pe 26 Ianuarie 2023 22:17
Un serial genial cu o echipa geniala. Nota 10! Fiecare episod a fost o incantare.
Avm pe 22 Octombrie 2022 00:03
Mi-a placut.
Va ramane un clasic al serialelor de comedie. Fara indoiala.
Corvin1 pe 13 Iulie 2022 06:48
Sheldon
Un serial excelent, pacat ca nu este alt actor în locul lui Sheldon.
MaciucaCosminTudor pe 07 Martie 2022 17:25
Absolut genial! BAZINGA, I DON'T CARE!
Este un serial minunat. Sheldon este absolut genial cum nu ii pasa de nimeni( pana sa il schimbe Amy ) toate sezoanele sunt forta, preferatele mele fiind cele mai noi, cand toti erau impreuna ( mai putin Raj, hahahahahahahahahahahahahahahahA ) este super si mereu ma uit la el chiar daca am vazut deja episoadele! Absolut genial! Toti actorii sunt calumea !
zdraveius pe 27 Ianuarie 2022 02:38
The Big Bang Theory, The Good Doctor, Atypical sau Rain Man?
user-5e7b2f4dad84f pe 25 Martie 2020 12:43
Un film foarte bun, mă binedispune de fiecare dată, nota 10
blackmore pe 22 Ianuarie 2020 22:17
Al 3 - lea sitcom ca valoare dupa Friends si Frasier
ioanaa_ioana pe 20 Octombrie 2019 15:58
Unul dintre cele mai reusite seriale de comedie. Nota 10.
AmphitriteMermaid pe 09 Iulie 2019 01:07
Acesta este intr-adevar un serial bun. Mereu imi aduce zambetul pe buze, si, desi are o poveste captivanta, poti urmari si episoade pe sarite fara a pierde multe lucruri, ceea ce este un plus. O comedie reusita, meria incercata!
antonio6919 pe 03 Noiembrie 2018 16:26
Mi.e in ul i.mi place, mă destinde, ma bine dispune. De florinursu24, ce pot spune ?
Am avut un coleg ( culmea, tânăr 25 de ani ) , care considera că râsul, veselia si de fapt orice formă de bucurie este o slăbiciune. În percepția lui , daca doreai sa fi luat în serios nu trebuie sa râzi, să te bucuri, să spui o glumă sau să râzi la o glumă spusă de alt cineva. Tristă viață.

margochirila24_69 pe 03 Februarie 2018 10:08
Umor inteligent! Big Bang Theory folosește sistematic un consultant științific - David Saltzberg - care are un doctorat în fizică, astfel asigurându-se corectitudinea afirmațiilor științifice. De asemenea, el uneori este ajutat de Mayim Bialik, care joacă rolul lui Amy Farrah Fowler. Ea are ceva destul de important în comun cu personajul ei - are un doctorat în științe neurologice.
AdriAdrianna98 pe 06 Iunie 2017 22:55
Comic si relaxant. Umor de calitate si glume inteligente. MErita urmarit.
someone_who_dares pe 09 Mai 2016 02:27
Nu am crezut ca o sa-mi placa atat de mult serialul asta :))Dar este foarte captivant si amuzant. Jim Parsons este un geniu absolut, un actor foarte talentat care isi merita toate premiile. Recomand acest serial!
aiuritul99 pe 04 Mai 2016 09:47
CUM SA DAI CU STANGUL IN DREPTUL
Un serial foarte buna de comedie,pana la sezonul nou.
Incepand cu sezonul nou, serialul ,lasa mult de dorit.
Pacat...au dat cu stangul in dreptul.

madda97 pe 29 Februarie 2016 19:10
Unul dintre serialele mele preferate. E un serial reusit cu umor de calitate
alin9314 pe 22 Noiembrie 2013 21:37
Yap
BAZINGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!
Tyybi1 pe 26 Iunie 2013 14:39
Un serial de comedie foarte bun... Trebuie urmarit.
user-5a50a8150b6aa pe 13 Ianuarie 2018 18:05
La început mi sa părut copilăresc , dar este bun .
alex_il_fenomeno pe 30 Iulie 2012 13:36
un serial extrem de placut , nu atat prin poante ( care in general sunt mai moderate , serialul avand un umor placut , dar simplu in comparatie cu altele ) , cat prin personaje , fiecare ilustrate atat de clar , incat atunci cand ies la iveala lucrurile , cel putin asa cum sunt vazute de ei , ajungi sa vezi niste fapte si sa auzi niste lucruri extrem de hilare , care te amuza episod de episod . poate ca primele sunt putin mai scazute fata de ceea ce ai astepta , dar dupa cateva cred ca ajungi dependent in toata regula .
Marginal pe 27 Noiembrie 2011 14:19
Categoric merita vazut!
Daca as avea ceva de reprosat acestui serial excelent ar fi ca nu exista un personaj principal cu doctorat in stiinte sociale (psihologie, sociologie, antropologie) ... cred ca ar fi adaugat o alta dinamica relatiilor sociale din grup + replici inteligente despre habitus, etc.
dany_ptc pe 08 August 2011 11:52
Ce pot sa rad uneori la fazele lor, mai ales la ale lui Sheldon.
Razvan97 pe 25 Iulie 2011 13:41
=))
Doamne ce serial tare . Nu am mai vazut un serial asa amuzant . Penny Penny Penny :)) . Totusi au uitat sa ii puna pe Raj si Howard in distributie .
Otz3larul pe 09 Iulie 2011 14:30
M-am apucat de el din lipsă de Two and a half men .Numai cuvinte de laudă pentru regizori.
Sheldon e baza :))

WikdMovies pe 06 Octombrie 2011 18:25
,,Bazinga!''
The Big Bang Theory este un serial genial! Originalitatea si viata ,,tocilarilor''(desi nu sunt tocilari) neindemanatici fac serialul sa iasa in evidenta! In primul rand, vreau sa spun ca Sheldon este magnific iar actorul ce il interpreteaza face o treaba foarte buna! Ceilalti prieteni sunt destul de amuzanti, dar nu se compara cu Sheldon! Sunt de parere ca serialul a cam slabit. In primele sezoane, cand erau epsioade in care Sheldon era personajul central ma uitam cu drag, dar acum parca m-am plictisit, Sheldon fiind doar pe fundal. Alt lucru care ma deranjeaza este personajul Amy.Este in plus.Am suportat-o cateva episoade, dar acum a devenit un personaj regulat si nu prea ma incanta acest lucru pentru ca este enervanta...Oricum, The Big Bang Theory este un show foarte bun! Nota 8!
florinursu24 pe 27 Mai 2012 00:48
....
e cel mai de cacat serial de comedie pe care lam vazut in viata mea.mam uitat la 6 episoade din sezonul 1asteptand o faza la care sa rad doar pt ca am citit parerile voastre...nu are nici 10% umor pe langa doi barbati si jumatate..sunt doar 4 tampiti care ba au curaj sa vorbeasca cu fetele ba nu..si sincer toti 4 mie mi se par a fi mai degraba homosexuali....filmul asta nici nu se apropie de ex: seinfeld. prietenii tai si asa mai departe........