Păreri The Back-Up Plan

Plan de rezervă

enjoy.life pe 13 Mai 2010 01:40
Fall in love.* Get married. Have a baby. *Not necessarily in that order.
O comedie usoara cu o poveste banala si foarte putine momente comice. De vazut doar in caz de plictiseala.
estera-scm pe 21 iunie 2011 15:41
esti nesimtit cred ca nici macar nu lai vazut
gabita1991 pe 1 aprilie 2014 02:39
Eu am vazut filmul, si am ras cu lacrimi, si m-am distrat de minune. Cu siguranta nu e genul de film care sa il vezi doar in caz de plictiseala. Fiecare are dreptul la o parere, dar totusi trebuie sa vezi filmul, apoi sa iti dai cu parerea.
andyy pe 05 Mai 2010 01:05
O comedioara placuta, dar nu iese cu nimic din tiparele unui film de acest gen.Per ansamblu este un film relaxant (exceptand momentul nasterii unui copil, care numai relaxant nu e) la care nu te plictisesti daca alegi sa te uiti la el.
sebybog pe 17 Mai 2010 22:41
parere
Slabut, dezamagitor, am adormit la jumatate.... Nu stiu, au ramas scenaristii in pana de idei bune pesemne...
deeasunshine pe 7 iunie 2010 00:53
total de acord!!!!
mariuszmeu pe 15 august 2010 10:06
si eu
purplelyna pe 12 Iunie 2010 12:15
mi-a placut
un film placut,amuzant si interesant...merita vazut,buna interpretarea lui jennifer lopez....9!
Morticia16 pe 18 iunie 2010 04:27
9? omg..
Morphy pe 10 Iunie 2010 20:35
Cred ca nota 4.2 de pe imdb reflecta mai bine realitatea fata de 7.2 cat are pe cinemagia. Eu am vazut primele 10-15 minute, m-am plictisit si am trecut la alt film. Prea multe comedioare romantice in ultima perioada care nu prea sunt comedioare in sensul in care nici nu plangi dar nici nu razi....
JohnnyAddams pe 14 Iunie 2010 16:03
J Lo ....
J Lo ar fi bine sa faca o mare schimbare in cariera de actrita daca vrea sa continue. Ma refer la faptul ca rolurile sale din comediile romantice devin din ce in ce mai plictisitor si fara farmec. Poate o schimbare de gen ar ajuta-o sa-si schimbe intr-un fel si acting-ul si sa-si schimbe si tipul de personaj.
aripidezapada pe 26 Aprilie 2010 21:31
suuper frumos :)
In sfarsit un film care nu arata doar partile bune.. Care nu se opreste la primul sarut, lasandu-te sa-ti imaginezi ca va fi totul perfect ever after. Un film care te pune in fata cu realitatea, dar te face sa ti-o doresti la fel de mult, oricat de grea ar fi. pentru ca iti da incredere.
Chiar original, sincer, chiar ai avea impresia ca putea lua un iz telenovelistic, dar nu se apropie nici pe departe de ceva comercial.
Si chiar imi place cum joaca Jennifer, si e asa naturala incat ai crede ca si in viata reala e la fel de simpla si dulce. Poate chiar o fi, habar n-am.

Deci un film tare, dar banuiesc ca nu pt oricine. Eu m-am regasit super mult in personajul ei.. Mai putin chipul ala asa dragut si corpul perfect:)) dar in rest, la cateva lucruri prea personale ca sa le insir aici, m-a facut sa imi dau seama poate unde greseam..
Pacat ca e doar un film.. Eu… citeşte

cetcta pe 30 octombrie 2010 20:22
a fost plictisitor filmu....eu cred ca te-ai uitat la alt film..despre c vbesti u aici?
aripidezapada pe 4 noiembrie 2010 03:56
Cred ca nici nu mi-ai citi comentariul :) Si ce tare am anticipat.. ma uimesc si pe mine :) Dupa cum am spus.. nu e pentru oricine. Scrie in comentariu despre ce vorbesc :)
crivi22 pe 25 Aprilie 2010 15:07
merge...de vazut cu prietena, inainte de culcare...un film usor...
minadi pe 13 iulie 2010 02:59
daca vrei sa adormi cat mai repede, merge ;))
camilutzag pe 11 Iunie 2010 12:23
filmul a fost ok...o comedie romantica destul de reusita
deeasunshine pe 07 Iunie 2010 00:52
banaaaaaaaaaaaaal
pierdere de timp! si cat am asteptat sa-l vad.... cat de TRICKY poate fi un trailer!! intr-adevar, gusturile nu se discuta, dar sa spui despre acest film k e "suuper frumos"....
veronica210 pe 09 Iunie 2010 20:29
azi am avut chef de o comedie asa mai de duzina..:)) deci nu m-a dezamagit .. bineinteles ca traileru va minte oferind doar faze comice..:))
The Back-up Plan – film insipid fara plan de rezerva
CoolRank: 5/10
- atmosfera & entertainment: 5/10
- regie: 7/10
- actori: 7/10
- scenariu: 5/10
- montaj: 7/10
Nota IMDb: 4.2/10
Sincera sa fiu, pentru mine o comedie cu Jennifer Lopez nu suna promitator din start. Trailerul The Back-up Plan ma pacalise insa ca ar putea fi vorba despre o comedie romantica cu potential. Ei bine, din pacate insa nu prea este comedie, de romantism nu reuseste sa se apropie, cat despre potential nici vorba de asa ceva. The Back-up Plan este, in opinia mea, un film nehotarat, care nu stie daca isi propune sa fie ... citeşte

Robyka pe 30 Iunie 2010 23:37
bleach
au fost cateva faze la care mi-am pus degetele in urechi si aproape incepusem sa fredonez ceva, dar nu am reusit din cauza faptului ca radeam prea tare (nici eu nu inteleg cum vine asta)... in rest e decent, am ras mult... intr-adevar, este cam 'ciudat' cum se tot intalnesc cei doi...
conteaza foarte tare cu cine vezi filmul :))
p.s. nu inteleg cum reuseste j lo sa mearga pe asemenea tocuri :O

tud pe 03 Iulie 2010 08:41
Slabut..dar totusi merita.Jennifer Lopez si-a mai imbunatatit 'abilitatile' de actrita.
xyzedro pe 16 Iunie 2010 17:18
daca le`ai vazut pe toate si nu mai ai ce vedea, atunci e bun. de plictiseala merge
di_ana pe 28 Iunie 2010 11:25
gura!!!
mie mi-a placut, nu am adormit deloc, am si ras...:))
joaca f bine jennifer si alex
ea e super frumoasa :x
nu inteleg ce nu va convine, in fine :))

alexaa pe 26 Iunie 2010 16:27
cateva momente amuzante , cateva momente penibile rau .nici bun , nici rau. de vizionat daca te plictisesti
rogvaiv_bleu pe 23 Iunie 2010 18:51
Pentru .....
....ca o admir pe Jennifer Lopez pentru tot ceea ce reprezinta ca om de scena am vazut filmul,mi-a placut dar ar fi nedrept sa spun ca e un film de nota 10...e bun insa.
amalius2000 pe 20 Iunie 2010 18:18
Gigli 2
deci un film ca sa o mai vedem pe Jennifer si cam atat; jalnic deloc impresionat
scupik_andreea pe 17 Iunie 2010 11:46
Un film plictisitor.....nu are nimic deosebit....Cel mai comic personaj mi s-a parut catelul.Dialogurile dintre actori nu a avut nici sare nici piper....Pacat....chiar imi placea de JLO....
victor_neo75 pe 17 Iunie 2010 00:22
Jennifer Lopez intr-o comedie romantica sub orice asteptari (a nu stiu cata pe anul asta) !!!
"The Back-Up Plan" (2010) e parca tras la indigo cu alte doua filme cam pe aceeasi tema, dar la fel de lipsite de haz sau situatii romantice: "Labor Pains" (2009) cu Lindsay Lohan si "Baby on Board" (2009) cu Heather Graham.

Cine zice ca filmul asta este o comedie ok sau e de vazut, asa cand nu ai ce face, ar trebui sa caute sa vada urgent "Nine Months" (1995), "Knocked Up" (2007), "Baby Mama" (2008) sau "Away We Go" (2009). In toate sunt momente amuzante si romantice deopotriva !

"Plan de rezerva" (2010) are multe situatii prea jenante (a nu se confunda cu amuzante) pt. Jennifer Lopez ca sa il pot recomanda fetelor sau femeilor !

razvan_cocktail pe 23 Iunie 2010 15:39
and Jenny..
mie mi-a placut filmu.. tre sa aveti rabdare sa-l vedeti pe tot si atunci veti fi mai satisfacuti :P
rchante2001 pe 07 Iunie 2010 20:36
Super haios
M-a distrat f tare acest film. A avut momente amuzante din plin, dar care au fost balansate si cu momente de drama. Il recomand cu toata caldura!
roxxy pe 06 Mai 2010 19:59
are niste faze ff dragutze care te bine dispun.un film destul de simplu dar totusi ff frumos
Elspeth pe 05 Mai 2010 21:40
Deci e GENIAL :))

Il recomand din tot sufletul. Cred ca este cel mai bun film in care joaca Jennifer Lopez.

aura4maf pe 02 Mai 2010 22:48
Foarte dragutz
Mi-a placut, un film care ne arata ca mai exista speranta , Stan un personaj tare , curajos si romantic , Zoe o femeie independenta dar atat de fragila si suspicioasa.
Mai rar barbati care sa iubeasca o femeie atat de mult incat sa o accepte cu tot cu gemeni. Jennifer Lopez la fel de frumoasa si talentata.
Si muzica filmului f bine aleasa.
Merita vazut !

Bianca27 pe 13 Februarie 2010 18:00
abia astept sa-l vad.mortal filmul :D imi place cum joaca J LO :D
Mihai2508 pe 22 Septembrie 2010 00:35
O comedie romantica frumusica, este numai buna pentru relaxare, nu ma asteptam ca Jennifer Lopez sa joace totusi atat de bine.
Aleera_cherry pe 16 Septembrie 2010 16:31
o sa merg luni sa il vad la cinema :) sper sa fie frumos ;))
Maryana25 pe 05 Septembrie 2010 15:06
.........
frumos.................................................
danutza012694 pe 24 August 2010 16:08
dragutel
Un film destul de dragut nu m a impresionat cu nimic dar nu este nici cel ami prost film de pana acum:)
Radu1711 pe 18 August 2010 14:25
radu1711
foarte buna comedie, mi-a placut ideea filmului, as vrea sa mai apara filme de genul acesta, nota 10
psihologu pe 18 August 2010 12:55
dragut...
Multe pozne, dar si mult romantism in acest film. A fost o experienta minunata, deoarece am simtit o placere divina de a urmari o poveste completa, cu indragosteala minunata din start, spaima de dupa, cand totul nu mai trece doar prin pat, si finalizand cu goana dupa carucioare si alte mici greutati care apar cand puii de om decid sa-si faca aparitia. Incumetati-va si vedeti-l! E natural, uman si mult prea dragut pentru a putea fi ratat.
CatalinGeorge pe 10 August 2010 10:32
o poveste frumoasa cu un subiect , banal , bine cunosccut in viata cotidiana
merita vazut

eddward pe 29 Iulie 2010 16:39
e ok de vazut daca nu ai ce face,
anumite momente au fost placute altele cam trase de par, 5 stele

OoOpSy pe 16 Iulie 2010 16:09
Un film bunicel
Eu l-am vizionat pentru ca joaca J.Lo, si am vrut sa vad cat a mai avansat in rolul de actrita. Am ras putin, nu pot sa zic ca nu, dar nu m-a impresionat foarte tare. Cam banal. Dar daca nu ai ce face, merge.
anca203 pe 15 Iulie 2010 00:42
uimitoarea j. lo apare din nou pe micile ecrane cu un rol ce i se potriveste perfect.
olivia_emn pe 10 Iulie 2010 18:49
Mi-a placut filmul si chiar am ras cu pofta la unele faze...
ilynca pe 26 Iunie 2010 01:21
Daca n-ai ce face si nu vrei sa te plictisesi, merge si asta. Are cateva scene comice, in rest nu este cine stie ce.
Barbaru pe 28 Iunie 2010 21:03
of
iar un film de vazut cu o prietena...of iar am comentat mai mult decit face filmu
adelina1988 pe 24 Iunie 2010 14:35
Un film simpatic. Este totusi destul de simplu insa are unele momente bune.
roxza pe 21 Iunie 2010 00:08
destul de bun filmul......J.Lo a jucat bine....povestea este un pic cam plictisitoare.,dar in rest dragut nu au fost scene sa ''faci pe tine de ras''dar merge vazut macar o data
yzuko pe 13 Iunie 2010 09:37
imi place
in ultima vreme nu mai gasesti comedii bune eu zic ca merita vazut e destul de bunicel filmu
david18cri pe 09 Iunie 2010 10:44
Un film frumos,de dragoste ,ca doar asa e in dragoste te indragostesti de nu mai stii pe ce lume traiesti,deci vizionare placuta.
irinook pe 23 Mai 2010 21:07
Mie mi-a placut filmul, sincer. Nu a fost deloc plictisitor si e interesant de vazut in cuplu pentru a observa ce aduce nou viata alaturi de un nou membru.
Biencutzzza pe 14 Mai 2010 20:57
Un film placut,ce iti ofera o buna dispozitie.Unele ipostaze starnesc intr-adevar rasul.
rocsy88 pe 05 Iulie 2010 21:17
F slab
Trailerul promitea un film super funny,in schimb e banal.Nu merita banii
Turi pe 17 Iunie 2010 15:53
Daca nu ai ce face, daca vrei sa urmaresti un film in pauzele dintre alte lucruri mai placute: urmareste-l. Un film putin peste linia de plutire.
MyaTunde pe 15 Iunie 2010 01:42
Simpatic film :) dar nimic exceptional. de relaxare merge :P
nightmare28 pe 10 Mai 2010 20:13
o sa fie Suuuupppeeeerrr tare =)))) din trailer cred ca cea mai tare faza e cand se duc aia 2 la ginecolog =)))