Păreri The Amazing Spider-Man

(2012)

Uimitorul Om-Păianjen

legolas05 pe 13 Februarie 2011 21:30
fain
m-am grabit sa spun ca nu o sa fie mai bun decat celelalte,acum dupa ce l-am vazut mi-a placut mai mult decat celelalte,nu ma asteptam la un film asa fain,astept acum sa vad si continuarea
Iuli88 pe 2 iulie 2011 21:51
De unde sti tu asa de multe? Poate fi mult mai bun sau poate fi mai prost nu avem de unde sti.
dorel_2013 pe 19 decembrie 2012 09:53
superb filmu nota 9 ! merita vazut imi aminteste de primul dar putin mai spre viitor acest film dar cum ma asteptam dinainte sa il vad stiam ca va fi un film bun si nu mam inselat celor care nu le place acest film nam ce sa le zic decat sa se uite la viata lor amarata sau sunt invidiosi intrun fel pe personajul din film care interpreta rolul principal _
iedutul pe 15 Ianuarie 2011 16:57
m'am inselat...e un exemplu bun de ,,remake'' care a reusit sa ma surprinda...filmul este foarte bun si imi pare rau ca am fost idiot si am sarit cu capu in fata fara sa ii dau vreo sansa...
Iuli88 pe 2 iulie 2011 21:53
Nu iti mai irosi timpu amice cu astfel de comenturi.
dragos_dumi pe 13 iulie 2012 16:11
Batman totdeauna la maxim 8-9 ani avea cu totul alta imagine, asa ca daca-l schimba pe vechiul Peter Parker, actorul atat de pampalau pt un supererou (mai exagerat decat ar fi trebuit sa fie), e un mare plus pt mine. Asa ca pe asta nu-l mai vad acasa.
Saido pe 09 Decembrie 2011 15:43
sincer nu-mi place...se reia povestea si am impresia ca orasul e facut pe calculator atunci cand zboara ajutat de panza
AndreeaT. pe 17 Iulie 2012 23:10
Toby Maguire nu arata a durul durilo,dar macar nu te intrebai cate tuburi de fixativ a folosit la fiecare scena.Sa fim sinceri,filmul a fost slabut si este incontinuare o rusine,pt cei care au produs celelalte filme.Se vede cu ochiul liber ca mai mult de 3 sferturi dintr-e scenele de actiune,sunt facute pe calculator.Pur si simplu,zici ca te uiti la un joc video!!!(si nu in sensul bun)
teddybearpictures pe 23 iulie 2012 13:40
Pe vremea cand era Spider-man cu Tobey Maguire, efectele din filme erau mai slabute. Originalul Spder-Man (cu Tobey Mguire) a fost o rusine pentru Columbia Pictures. Filmul The Amazing Spider-Man, este un film putin mai realistic...
JuanRuben pe 23 decembrie 2013 13:56
Auzi :)) mary jane blonda =))) , dar ma aiurit , in film nici nu apare mary jane , ci e gwen stacy ... dar cum unii habar nu au si totusi se baga in seama ... e clar ! Mie mi-a placut mai mult acest film si dupa vine tanarul andrew a intrat destul de bine in pielea acestui personaj. E parerea mea si nu ma intereseaza ce credeti ! Iar pentru cei care zic ca filmul spider-man fara maguire e o esuare se insala , mergeti si uitati-va la fetitele powerpuf :)
EUGEN_VIDEO pe 25 Ianuarie 2011 08:56
Spider Man fara Toby Maguire o sa fie o porcarie de film still anii 2010! ( Resident Evil: Afterlife ) Doar pentru pustanii care apreciaza mai mult exploziile si efectele exagerate , decat povestea filmului.O sa fie un film concentrat pe efectul 3D si atat.
sylviuc92 pe 19 februarie 2011 15:40
sunt intru totul de acord cu tine EUGEN fara Tobey Maguire o sa fie un film plictisitor
ancutza200 pe 24 iunie 2013 18:36
frate ultimul film spider-man a fost in 2007 nu?? si asta 2013 a mai evoluat tehnologia sa zic asa si da am vazut filmul si e prost in afara de efectele speciale si cum am commentat si mai sus nu mai e nimeni sa il inlocuiasca pe tobey parerea mea..si tobey este un actor bun nu bunicel:)
Biancavalo pe 12 Iulie 2012 15:51
L-am vazut ieri si a fost un film super. Chiar daca au schimbat actorul, mi-a placut!
Cruella. pe 13 iulie 2012 18:43
eu l-am vazut azi si mi-a lasat o impresie buna. A meritat si ce-i drept il prefer pe Andrew decat pe Tobey :X si efectele bine realizate.. super!
emil.moco pe 3 martie 2015 08:39
Fooarte bun
Apache95 pe 28 Mai 2012 17:06
Filmul nici macar nu a aparut si voi deja il votati ...si nu oricum 1000 de voturi si nota de 8,6 ?
Ba chestia cu voturile chiar sta degeaba pe cinemagia...prea putini sunt cei care votaza si au vazut intradevar filmul

dorel_2013 pe 19 decembrie 2012 09:56
pai problema e a celor care au facut acest "site" ! ei ar trebui sa puna in asa fel incat dupa ce se lanseaza filmu sa poti vota nu inainte dar ce sa ma astept suntem in romania? putem schimba ceva? putem dar nu vrem
DarkTroianu pe 13 Iunie 2010 00:10
well....
Sa vina Reebotul :D L-am urat din suflet pe Tobey Maguire...pur si simplu nu a avut stofa de Spiderman
otonis pe 8 decembrie 2010 03:50
Bine spui ;))
rotariumaria pe 5 ianuarie 2013 16:35
Nici mie nu mi-a placut de Tobey
StevieGG08 pe 17 Iulie 2009 23:02
Va fi un fenomen
Filmul asta va face ravagii in box-office...cu asa o distributie...sper totusi ca Jim Carrey va juca rolul lui Carnage..tipu' asta e facut pt astfel de roluri...Jim "Cletus Kasady" Carrey va aduce un plus filmului
Marin10 pe 12 octombrie 2009 21:34
Acelasi Jim Carrey care a distrus personajul The Riddler in Batman Forever? Mie unu imi place Jim Carrey, dar el e facut pentru roluri de comedie, nu pentru roluri de oameni psihopati gen The Riddler sau Carnage, astfel de roluri trebuie interpretate de actori gen Heath Ledger (R.I.P.), Johnny Depp sau Steve Buscemi.
mongolarix pe 3 februarie 2011 13:48
The Amazing Spider-Man ,se presupune ca va fi acest film,macar schimbati titlul nu e continuarea lui Sam Raimi , e complect alt film alta distributie etc....Ce e cu titlul asta???
Red9 pe 21 Octombrie 2012 07:26
Monument de prostie
Un remake foarte slab din toate punctele de vedere. Clisee obisnuite, foarte predictibil, fantezii de toata mizeria (ex: mingea care reuseste sa indoie o bara de otel) plus personajul principal foarte antipatic de felul lui, trag filmul rau de tot in jos.

Parerea mea, o pierdere de timp!

Yeon pe 2 martie 2013 14:48
Nu-i pasa nimanui de parerea ta:))))
ancutza200 pe 24 iunie 2013 18:45
am gresit commentu scuze NmpN :)
jeorge pe 28 Decembrie 2010 03:35
ma indoiesc!
sincer .......distrubutia asta e de tot r...l.
actorul principal Andrew Garfield nu are nici o notiune in materie de cunostinta in interpretarea personajelor SF.El e doar incantat ca se poate remarca printr-un astfel de film.
Actrita Emma Stone este "buna" , dar pentru roluri secundare.Un asemenea roll iar scapa din mana.
Stiti ce incearca oamenii astia sa faca...sa o spun asa pe sleau pentru toti cei care nu observa.Au gasit oala cu aur a spiridusului si acuma incearca sa o sece.
"Frate ...numa ce sa terminat seria....mai laso balta de Spider-man...TAKE A BREAK"
Lasa lumea sa isi doreasca un spider-man...rabda un an -2-3......si apoi explodezi box office ul cu filmul care il aduci....
Ehhh se pare ca nu vor....Oricum eu "ma rog" sa iasa ceva bun, pentru ca mie imi place Spider-man, si ar fi pacat sa isi bata joc careva de un asemenea film.
citeşte

bogdanuuu pe 23 octombrie 2011 01:15
jorge prietene esti extraordinar.Dar ai vazut tu scenariul ca sa spui cat de bun e?..sau ii cunosti tu pe actori ca sa poti spune de ce sunt in stare? Ah cat ma enerveaza oamenii ca tine!Eu zic sa astepti macar pana apare filmul si apoi sa iti dai cu parerea.Asta e valabil si pentru nota!Astepta sa apara filmul! Si acum serios!Tre' sa ai cunostinte in SF sa poti interpreta un rol ca cel al lui Spider-Man;))?...Pai cel mai bun lucru pe care ar putea sa il faca Garfield e sa se uite la Star Trek.Poate invata de acolo:-??
jeorge pe 17 august 2012 04:14
Sa moara aia care ii doresct altuia sa moara.Eu unu nu doresc asta nimanui. Ce sa va spun.Ati vazut si voi spider man si va placut asa de tare ca v-au iesit ochii din cap si c...le vau stat in gat. Hai scutiti-ma cu atata fanatism, parca v-a injurat cineva de mamele voastre pe unii dintre voi ca reactionati astfel. Am vazut si eu filmul si pot sa afirm faptul ca nu ma astepta msa iasa asa bine. Oricum cele vechi devin "Legenda" cele noi vor fi moderne. 7 de la mine, Si pentru toti fanii astia inraiti de zici ca sunt cu capul in nori. Un film genial este The Dark Knight . regizat de o persoana geniala.
xerses pe 19 Iulie 2012 11:49
Mi-a placut teribil si acest film.Buna interpretare, buna poveste, buna regie....
MissBlossom01 pe 20 iulie 2012 22:59
de acord :D
jude pe 17 Martie 2011 15:21
Spider-man nu va mai fi la fel fara Tobey Maguire....
Yeon pe 2 martie 2013 14:50
Ar trebui ca Spider-man sa vina cu ceva nou..daca tu vrei sa vezi aceeasi poveste again-and-again, vizionare placuta in continuare.Have fun.
ancutza200 pe 24 iunie 2013 18:42
jude ai dreptate dar e un remake trebuia sa il schimbe si sa bage altul .
cezarika21 pe 25 Iulie 2016 10:04
O versiune nouă și plăcută a aventurilor Omului-Păianjen
Prima întrebare pe care ți-o pui atunci când vezi un reboot (lansat la 10 ani de la apariția primului film din seria veche) este dacă era nevoie de așa ceva. ”The Amazing Spider-Man” reia o parte din subiectul primului ”Spider-Man” (2002), în special partea care prezintă transformarea timidului Peter Parker în Omul-Păianjen, dar are o desfășurare a acțiunii cu totul diferită, completând aspectele tratate sumar în filmele anterioare, introducând personaje noi și prezentând un fir epic nou. Lupta are loc de această dată între Spider-Man și Omul-Șopârlă, un om de știință ce a suferit o mutație genetică și încearcă să creeze o rasă nouă superioară rasei umane.

Chiar dacă filmul nu excelează din punct de vedere artistic, există numeroase atuuri care trezesc interesul potențialilor cinefili: de la efectele vizuale calitativ… citeşte

mihnea_aspru95 pe 25 iulie 2016 15:34
DA! 7, merită, atât i-am dat şi eu (la fel si The Amazing Spider-Man 2, sincer, sunt bucuros că n-au mai continuat aventurile lui Spidey (Garfield) în TASM 3 şi altele, dar sunt profund dezamăgit că nu au mers mai departe cu Spider-Man 4 (Tobey Maguire). Din păcate, nu se compară cu vreunul din TRILOGIA lui Sam Raimi. P.S. - Sunt un mare amator de filme cu SUPEREROI. Îţi recomand un film superb rated-R tot din acest gen, cred că nu l-ai văzut (dar sigur ai auzit de el): Watchmen (2009).
NmpN pe 28 Decembrie 2010 01:14
Mai bine era Tobey Maguire , Spider-man
Sper insa ca va fi un film frumos

GhostStef pe 13 iulie 2012 12:05
Eu cred ca va fi un film reusit :D
ancutza200 pe 24 iunie 2013 18:45
dreptate ai amice:) un film ratat ,pacat erau o gramada de actori buni pt spidey..
zece pe 22 Februarie 2009 11:23
Marvel a anuntat ca seria spiderman va continua pana la al 7-lea film. sa speram ca asa va fi. :xxx
sunt un mare fan a lui spiderman.

septick pe 29 decembrie 2009 13:39
si-al 7-lea cand il termina, in 2025?
Skarnerr pe 26 iulie 2012 21:22
Terminator 1 a aparut in 1984 si acum,in 2012,de abia au aparut inca 3 filme.28 de ani pt 4 filme.Daca in 13 ani vor aparea 7 filme Spidey,eu sunt foarte multumit :D
mtraianc pe 20 Octombrie 2012 23:54
4 deci: REPETENT
nu mi-a placut ,, si cu asta basta ,, aceasi palarie dar alta marie ............................................
Chelbos pe 21 octombrie 2012 10:49
o marie mult mai urata :))
otonis pe 10 Iulie 2012 15:42
Per total, castigul nu prea mi-a placut, insa actorul asta a interpretat rolu' lui "Peter Parker" asa cum trebuie (cum e'n animatie), nu cum a jucat pampalaul ala de "Tobey Maguire" in Spider man 1,2,3, care-l facuse pe P.P. sa para un tocilar fricos cu severe probleme psihologice.

Ma "bucur" ca fiecare ecranizare vine cu o noua adaptare a relatiei amoroase a lui Pete' (si a vietii lui in general), si o noua adaptare a mortii unchiului Ben, zapacind astfel fanii. Probabil in urmatoarea unchiul va muri ucis de un extraterestru care fugea de la o covrigarie pe care tocmai o jefuise, si pe care Pete', suparat ca vanzatorul refuzase cu putin timp inainte sa-i puna mai mult susan pe covrig, l-a lasat sa scape.

andrewww pe 24 Iulie 2012 14:10
Pierdere de timp
Eu tot nu inteleg de ce are nota de peste 8 cand el merita clar sub 5.
Sa facem o mica comparatie desi deplasata hai sa o face.
Box office Sua(24-07-2012):
The dark knight rises(nota doar 9 :)) ) prima saptamana 160 de mil de coco ;
The amazing spieder-man(nota 8,5 cica dupa mine 5 cu indulgenta) a TREIA
saptaman 10 MIL de COCO =)).
Cum am mai zis nu putem face cu adevarat o comparatie pe nici un plan da in fine sa bagam alt film pe care nu l-am vazut Ice age 4 ,care da are mai mult decat spider man adica 20 de mil in 2 saptamni.
Tragand o concluzie pragmatica spider-man la care nu m-as fi dus daca nu m-ar fi invitat niste foste colege de liceu pot spune fara sa am vreo indoiala ca e o mare ,da mare pierdere de timp.

Mihai821 pe 17 Iulie 2012 01:15
Neaşteptat de bun
Sincer, nu mă aşteptam ca filmul să îmi placă atât de mult. A demonstrat că este chiar mai bun decât originalul din 2002 (şi o spun din calitate de mare fan al acelui film) şi s-a ridicat la nivelul titlului de "amazing". Fără să fie un simplu blockbuster plin de explozii şi bazându-se foarte mult pe jocul actoricesc şi relaţia dintre personaje, noul Spider-Man m-a cucerit.
mikybest pe 21 Octombrie 2012 16:47
slab filmul, nu se compara cu primele 3. a fost previzibil, actiunea e cam aceeasi cu cea din primul film. mai bine continuau cu tobey maguire si faceau spiderman 4.
Timisoara pe 21 octombrie 2012 18:51
Inca nu este prea tarziu... Poate sa continuie partea 4 din Spider-Man si la Amazing Spider-Man sa faca partea 2. Sa fie doua filme diferite... si fiecare cu drumul lui.
NmpN pe 24 octombrie 2012 12:28
Ar fi excelent dar nu cred....Ce as vrea sa vad un Spider-man 4 cu Tobey si Kristen in distributie si Sam Raimi regizor si cu Shocker personajul negativ.
psihologu pe 21 Mai 2011 19:15
The Amazing Spider-Man: am doar 17 ani…
Cand inoveaza tehnic si indrazneste sa se arunce pe carari noi artistice, Amazing Spider-man aterizeaza cu un plus evident. Cand se cuibareste cuminte in materialul traditional capata aspect de film nascut doar din foame de bani.

La 10 ani de la primul Spider-Man si la 5 ani de la Spider-Man 3, ultimul film al seriei originale, Columbia si Marvel au ales sa nu continue aventurile lui Peter Parker in tripleta Raimi-Maguire-Dunst, ci sa o reaseze cu totul. Prea devreme pentru un reboot? Si da, si nu. In 2012 se implinesc 50 de ani de la nasterea supereroului arahnid al lui Stan Lee (apropo de Stan Lee, el are o aparitie cameo intr-o scena simpatica intr-o biblioteca). Cifra rotunda si semnificativa merita celebrata. Pe de alta parte un reboot atat rapid apeleaza inevitabil cam la acelasi public care a crescut cu seria originala Spider-Man. Si atunci de ce nu doar (inca) un… citeşte

sylviuc92 pe 21 octombrie 2012 00:09
sunt intru totul de acord cu tine .. am vazut filmul, ce pot sa spun slab slab de tot .. cu greu am rezistat pina la sfirshit shi credetima am ashteptat foarte mult acest reboot .. aveam ashteptari mari mai ales dupa ce am vazut traileru , chiar credeam ca o sa ma dea pe spate ... dar filmul sa dovedit a fi o mare copilarie ... film pentru cei de maxim 15 16 ani
ionychy pe 14 Februarie 2011 19:37
mda....
.....deci...nu vreau sa fiu pesimista,dar deja se schimba totul,Tobey mi-a placut foarte mult ca si spider-man,cel putin 1 si 2 au fost excelente!
vom vedea,dar e cale lunga pana atunci!

alin9314 pe 20 Februarie 2014 23:44
In afara de imagini si faptul ca e 3d,filmul asta nu are nimic bun,era sa ma apuce somnul pe la jumatea filmului. Iar eu sunt de parere ca Tobey Maguire avea farmecul lui.Asta e o copie nereusita,au fost 3 parti cu Spider-man acum le iau din nou de la 0 cu aproape aceeasi antagonisti si asta e tot.Oare ce e asa interesant?
alex_il_fenomeno pe 21 August 2012 12:42
Un film de la care nu stiam la ce sa ma astept , dar in cele din urma s-a dovedit unul excelent , chiar daca nu perfect . Dar , sa o luam cu inceputul ...

Ce mi-a placut :
- faptul ca este primul film unde se prezinta incidentul in care unchiul lui Peter isi pierde viata , in precedentele aratand doar urmarile ;
- faptul ca se afla repede cine este Spider-Man , nu se mai asteapta pana la filmul al treilea ( cazul precedent ) ;
- antagonistul , atat de bine realizat si inclus in firul povestii ;
- bineinteles , efectele speciale nemaipomenite , desi aici nu a fost nicio surpriza .

Ce nu mi-a placut :
- reluarea povestii , insa cu alte personaje ... chiar daca nu este sfarsitul lumii , consider ca in benzile desenate era prezentata numai o versiune , si probabil ca Gwen Stacy aparea in urma tinerei Mary Jane , si nu inlocuind-o .
citeşte

Mihai821 pe 9 septembrie 2012 13:27
Bun comentariu şi sunt de acord în mare parte... Însă în ceea ce o priveşte pe Gwen Stacy, consider bună alegerea ei ca "love interest" în acest film, pentru că ea a fost prima iubire a lui Peter, ea s-a îndrăgostit de Peter Parker, nu de Spider-Man. În ceea ce-l priveşte pe Harry, eu tind să cred că va apărea în partea a doua, împreună cu tatăl său, misteriosul Norman Osborn.
DieselPower pe 30 Iulie 2012 21:46
deci in afara de efecte speciale filmul asta e chiar praf.Fata de primul spiderman e varza dar ma rog fiecare cu gusturile sale.Eu unul nu-l recomand
floryss pe 21 Iulie 2012 19:38
Fenomenal
Un film bun...foarte bun, mi-a placut mult varianta asta iar actorul a fost cu mult peste asteptarile mele. Este incredibil acest film! Are un mare 10 din partea mea.
raulk pe 20 Iulie 2012 18:23
Filmul e tare de tot....in afara ca stiam inaintea scenei k unchiul lui Peter o sa moara in rest e super si scena d la final d tot lasa publicul in extaz asteptand urmatorul film.....aaa si interpretatea lui Andrew e magnifica
Dumy11 pe 20 Iulie 2012 00:32
Filmu este foarte bun si merita vazut , actoru Andrew Garfield aduce cv mai bun pentru acest film.
asubabasu pe 19 Iulie 2012 11:58
Extraordinar!
Inainte nu eram un fan prea mare al filmelor Spiderman.Dar acum.......sunt cel mai mare!!
Acest film.......m-a lasat cu gura casca(la propriu-serios,nu e o expresie).
Imi place mai mult distributia acum.
Este absolut un film de 10+++++++!Il iubesc!
Si 3D e foarte bine facut!cand a aparut la un moment dar Soparla chiar m-am speriat rau de tot!

LiziPanghe pe 16 Iulie 2012 14:40
The Amazing spiderman nu face parte din seria cu toby maguire...am vazut filmul si am fost placut impresionata..niciodata nu am fost un fan spiderman dar varianta asta mi s-a parut mult mai buna...actorii care joaca sunt foarte buni si povestea mi se pare mult mai bine facuta decat cealalta. Doar pentru ca au schimbat actorii nu inseamna ca filmul e o porcarie si nu are sens sa va dati cu parerea cand nicic macar nu l-ati vazut
mergeti la film,vedeti-l si apoi comentati pana cand vreti voi daca chiar vi se pare atat de prost fimul..sau daca vi se pare ca nu mai are acelasi farmec cu andrew garfield

right01 pe 20 Octombrie 2012 12:03
.......
PENIBIL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EMIEMI pe 16 Septembrie 2012 16:46
MULT SUB VECHEA TRILOGIE
SLAB. NIMIC DE SPUS MAI MULT. PUNCT.........................................
Dragos_Iosif pe 19 Iulie 2012 22:21
Drame fortate, traiasca penibilul
Tocmai am vazut filmul... Mare mizerie. Nu am crezut ca ma pot plictisi intr-un asemenea hal la un film cu super-eroi. Oamenii aia chiar s-au caznit sa scoata momente dramatice din iarba verde. Nu il recomand sub nicio forma. Probabil ca va va mana curiozitatea la cinema, asa cum am patit si eu - abtineti-va. Actiunea e foarte rasfirata, in principiu nu se intampla nimic tot filmul, iar personajele nu sunt absolut deloc credibile in niciun moment. In plus, oamenii cred ca si-au dat silinta sa nu omita vreun cliseu. Ei bine, unul singur lipseste(revin la asta mai tarziu).
Si acum, pentru ca trebuie sa ma descarc, urmeaza o parte cu destul de multe spoilere, asa ca:

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

Sa o luam cu inceputul: ambii parinti ai lui Peter isi tineau documente importante acasa, ca un oarecare curios sa le poata fura… citeşte

adelutza_p pe 21 iulie 2012 17:13
@Dragos_Iosif Genial ! Nu filmul. Comment-ul tau. Am ras cu lacrimi. Tocmai am vazut acum cateva zile filmul (din fericire pentru mine, nu la cinema - daca mergeam la cinema si dadeam si bani sa vad asa ceva, cred ma auto-intitulam masochista si faceam o cerere de rambursare a banilor). Aproape ca il pot incarda ca categoria PARODIE, atat de jenanta a fost prestatia actorilor. Recunosc ca Spiderman nu a fost niciodata super eroul meu preferat, dar pot spune ca seria precedenta Spiderman a fost super pe langa acest film... Ai descris foarte exact tot ceea ce s-a intamplat. Pacat ca nu am citit comentariul tau inainte de a vedea filmul, ca nu ma mai deranjam sa ma uit la el. Cu toate ca, curiozitatea asta e data dracului. Eu ma intrebam cum a a putut filmul sa primeasca asa o nota mare? Dar citind comentarii cum ar fi cel de mai jos, in care unii spun _FOARTE FRUMOS_ sau _MI-A PLACUT NOUA POVESTE_ sau _IDEI ORIGINALE_ , imi dau singura raspunsul la intrebare.care noua poveste? noua poveste e de fapt veche poveste, doar ca e spusa mult mai rau cu actori care joaca mult mai penibil!!! tragand linie, vad ca pt unii a meritat sa mearga la cinema. cel mai tragic e ca am vazut ca se face si o parte a doua.....
Chelbos pe 20 octombrie 2012 00:22
filmul e adresat noii generatii emo:)
DanDan23 pe 17 Iulie 2012 21:13
somn
Am adormit aseara la film. Prima ora din film reia celebra poveste cu unchiul ucis de un talhar, parte ce te plictiseste ingrozitor, iar in a 2-a parte a filmului , desi sunt efecte foarte bune si se merita 3D , nu exceleaza si adormi pentru ca deja te-a plictisit prima parte ! Astept Spider Man 2 ;)
richardro pe 26 August 2011 20:16
culmea
ce naiba? 8.5 deja? parca vad ca o sa fie o dezamagire filmu. si voi at dat aprope 9 la film
Timisoara pe 20 Octombrie 2012 04:44
Un mare DEZASTRU!
Cu parere de rau trebuie sa spun ca acest film este un esec total cu un regizor de nota 4 (corigent) care nu a fost in stare sa lege un film de la cap la coada.

Filmul contine cel mult doua faze de actiune care tin mai putin de 3 minute fiecare.

Povestea este proasta, regia la fel si actorul care interpreteaza rolul Omului Paianjen este total pe langa.

230.000.000 milioane de euro pentru film ? Eu nu am vazut unde s-au cheltuit acesti bani pentru ca in film sigur nu s-au bagat! RUSINE ca ati distrus primele trei seri ale filmului.

Timisoara pe 20 octombrie 2012 04:54
Am uitat sa precizez ca daca ne uitam la prima parte Spider-Man (2002) are jumate din bugetul acestui film 130.000.000 milioane de euro si este de 10 ori mai bun....
Chelbos pe 20 octombrie 2012 11:49
eu nu inteleg nota asa de mare de pe site sau imdb
myhay25 pe 03 Iulie 2012 14:39
este un reboot al filmului din 2002... o porcarie sper sa le ia foc pelicula filmului.. s@@l
LiziPanghe pe 16 iulie 2012 14:47
l-ai vazut cumva si chiar nu ti-a placut ba ce mi-ar placea sa nu mai comentati asa ca prostii ..va treziti si voi ca nu va place asa ...
up pe 22 Iunie 2009 13:21
mama
mama e 3d e subtriat si e super tare sunt fanul nr.1 sunt sigur ca va iesi un film grozav
danigrectreil pe 15 iunie 2011 14:12
ce treaba are maicata :)))
LiziPanghe pe 16 iulie 2012 14:49
hai frate ce grozavi sunteti voi....nu va mai bagati voi "haiosilor'
doomlol96 pe 03 Septembrie 2013 03:06
Tobey ai fost peste.
un remake nereusit,pararea mea.eu cand ma gandesc la spider-man mi se duce gandul la filmele cu Tobey Maguire,nu la acest remake.!! tot filmele vechi sunt mai bune,parca lipseste ceva din filmul asta!
vladimir84 pe 26 Iulie 2013 19:40
Filmul nu este mai bun decat primul, dar nici mai slab, este sa zicem altfel. Dar nu impresioneaza. desi sunt mare fan Spider Man, filmul m-a dezamagit complet.
Wanted007 pe 10 Ianuarie 2013 10:24
Suuuuuuuuuuper filmul! Suuuuuper Emma Stone! :)) Sper ca mai are si alte parti :)
MrHolmes pe 26 Decembrie 2012 12:36
acelasi subiect, dar alt proiect
E o poveste diferita de celealte, ma refer la esenta aparitiei Omului Paianjen: Oscorp, parintii lui. Dar parca e mai amplu decat celelalte. E bine realizat, parca se putea si mai bine, dar il recomand macar pentru o noua poveste.
CosminHorrorMaster pe 01 Noiembrie 2011 16:25
De ce un reboot? De ce nu au putut pur si simplu sa continue seria?
Tyson_Kyd pe 6 septembrie 2013 19:30
Acest lucru se intreaba toti, iar concluzia este ca fac asta doar pentru bani . Totusi e ceva de capul filmului .
Tyson_Kyd pe 7 septembrie 2013 17:04
De ce sa injur cand cadem de comun acord cu aceeasi parere .
CoolMB pe 03 Ianuarie 2013 22:18
slab
Mi s-a parut mai prost filmul asta decat primele trei. Nu inteleg de ce au mai facut filmu asta, practic e acceasi poveste cu cel din 2002. Ma uitam la film si stiam ce o sa se intample. Asta in primul rand. Actorii mi s-au parut si ei foarte slabi, mai buni erau cei vechi dupa parerea mea. Film plictisitor. Cel mai prost film cu spider-man de pana acum, cel mai bun ramane pentru mine spiderman 3, indiferent de ce zic ceilalti.
cris2703 pe 07 Decembrie 2012 00:22
6,5
AS DA UN 6,5 DAR CA LA SCOALA...FIE, 7 ROTUNJIT....:)))
fain pe 02 Noiembrie 2012 00:32
bunicel
n-as zice ca e rau, dar nici cel mai smecher de pana acum.
alta marie cu aceeasi palarie, dar are un vilain foarte smecher, cred ca cel mai smecher dintre toti de pana acum.
si efectele speciale cele mai cool

ganj1968 pe 05 Septembrie 2012 23:04
Bun,dar mai bune sunt cele vechi.
Este un film bun,te tine aproape de el,nu te lasa sa pleci din fata ecranului.Are cam multe efecte speciale,si nu mi se pare a fi la inaltimea celorlalte filme mai vechi.Cred ca ar merita sa fie vazut .
superdepeche pe 14 August 2012 17:47
ce mă?
un film prost rău de tot! cum nu se putea mai prost! nu va putea vreodată să ajungă ceea ce a făcut tobey magguire! praff
Eb00kie pe 15 Iulie 2012 16:29
Cam devreme, toate bune
Avand in vedere faptul ca ambele ecranizari sunt despartite doar de 10 ani, acesta Uimitorul Spider-Man a trebuit sa isi creeze o identitate proprie, care sa justifice investitia.

1. Personajul principal, este, in ambele ecranizari, un tocilar, in acest caz, actorul care il joaca are avantajul de a arata foarte bine. Pentru a balansa acest aspect, personajul lui ANdrew Garfield, aparent, nu poate sa minta. Ceea ce urmeaza sunt scene agonizant de jenante, cu un puternic potential umoristic, ca un copil mare ca arata bine fara tricou si da termenului "puppy eyes" un sens cu totul nou

2. Acum, pe de alta parte, avem un tocilar care are cunostinte care sa justifice starea sa si, asemenea, in loc de Mary Jane, roscata care arata bine plouata, o avem pe Gwen Stacy, cealalta jumatate a cuplului stiintific, stagiara pentru doctorul Connors.

3. In ceea ce… citeşte

Go1 2 3 ... 5 6 7