Păreri Thanks for Sharing

(2012)

Tentații (i)rezistibile

mihaelatb pe 26 Decembrie 2013 18:29
Mi-a placut povestea celor 4. Incercarea lor de a-si depasi adictiile.
Imi place de Mark Ruffalo, surprinzator de la film la film.
Adam este un sex addict, care incearca sa se vindece , sa aiba o relatie, sa se pastreze curat.
Mike, conducatorul grupului, harsait de grupuri, de adictii, cu un fiu cleptoman, dependent de droguri, un fiu care are nevoie disperata de increderea si dragostea tatalui.
Neil, doctor sex addict si el, care s-a facut doctor din cauza de…ER, nu a visat sa fie Clooney, dar macar Anthony Edwards.
Mi-a placut Dede, trecuta de in distributia filmului ca Alecia Moore si nu Pink, pentru ca ea joaca o dependenta de sex aflata in pragul unei iminente sinucideri, si nu canta.
Mi-au placut povestile, arderea materialelor pornografice cantand Kumbaya My lord, caderea -de la 5 ani de …curat- si apoi ridicarea, pornirea din nou pe… citeşte

spioana_4 pe 27 Mai 2014 01:03
e un film despre sex dar nu e cu sex... mi-a plăcut foarte mult! pune povestea asta într-o altă lumină, care nu e chiar exploatată des pe ecrane de către alte filme. e un film care merită să fie supus gândirii critice și chiar simpatiei față de povești. m-a surprins în mod plăcut foarte mult. nu am crezut că-i ceva de capul lui la început. a meritat.
xerses pe 23 Februarie 2014 14:00
Interesant: depedenta de sex este o boala; actorii si-au intrat foarte bine in pielea personajelor.
cosmin_kedii pe 27 Ianuarie 2014 13:44
Am avut într-adevăr un moment bun cu acest film .Distributia este foarte buna, Josh Gad este pur și simplu remarcabil , ca de obicei , ceea ce este o plăcere pentru a vedea este seducatoare Gwyneth Paltrow , în acest film , și ceea ce o surpriză de a descoperi Pink într- un rol care i se potriveste perfect