Păreri Surveillance

(2008)

Sub control

c3z4r pe 22 Martie 2009 03:19
Nota 10
Un film deosebit datorita montajului precum si felului cum a fost gandit.Un cuplu psihopat ajung intr-o zona in care politia facea abuzuri peste abuzuri ,mai se presara un cuplu de tineri ca si victime o familie normala cu probleme si probleme si avem un thriller interesant daca totul se invaluie in crima.Politia in incercarea de a demasca psihopatii FBI-ul cu ancheta si totul devine un care pe care acuza intr-o sectie de politie impanzita de camere in care interogarile se tin lant pentru a deslusi adevarul,Un film captivant bine realizat si daca reusesti sa intri in farmecul filmului ,sa-l intelegi, e imposibil sa nu iti fi placut.
Vorador pe 19 Ianuarie 2012 18:00
Could have been much better
Este realizat de Jennifer Chambers Lynch,fiica celebrului regizor David Lynch.Este un thriller bunicel dar putea sa fie si mai bun,interpretarile actorilor sunt cam neplacute,dar fetita le da clasa la toti,jocul actoricesc al ei este cel mai natural,sper ca pe viitor sa mai auzim de ea.Cea mai buna parte a filmului este finalul neprevazut.
sabinalin pe 27 August 2021 23:27
Sunt un fan al lui Oliver Stone in perioada sa de glorie, am vazut cateva filme remarcabile ale acestuia: ,,Wall street,,, ,,The doors,, , ,,JFK,, , ,,Natural born killers,, , ,,Nixon,, , chiar si ,,Any given Sunday,,. N-am vazut inca oscarizatul ,,Platoon,, , cred ca ii va veni si lui timpul candva. In ultima vreme mister Stone a mai pierdut din forta si inspiratie chiar daca mai recentul ,,Snowden,, nu-i nici el de lepadat. O sa ma intrebati ce legatura are Oliver Stone cu filmul de fata. Pentru mine are, ,,Surveillance,, mi-a adus aminte de unul dintre filmele puternice ale lui Stone, nu spun care ca sa nu stric placerea vizionarii. Toate bune si frumoase in ceea ce-o priveste pe Jennifer Lynch, influenta lui David e evidenta dar n-as acuza-o pentru acest amanunt pe fiica celebrului cineast. Interesant e ca rolul principal masculin ar fi trebuit sa fie interpretat de Billy Burke,… citeşte
Robert.Chetan pe 10 Decembrie 2017 20:16
Putea fi si mai bun
MI-e chiar mi-a placut filmul desi are carente serioase in scenariu si jocul unor actori lasa de dorit.As fi vrut sa apara si ceva explicatii pentru nebunia agentilor.Imaginea fetitei lasate de cei doi agenti pe camp cu papusa ei mi-a ramas ceva timp intiparita in minte.Un film bolnav care putea fi mai bun de atat..