Păreri Sunset Beach

(1997)

Sunset Beach

LoVeStory pe 27 Mai 2010 16:33
Sunset Beach..
Aveam vreo 8-10 ani cand ma uitam la cest film cu mama, era prin '98 - '99 cam asa. Stiu ca pe-atunci era la TVR 1 de la ora 19:00 (sau 17:00 intr-o vreme), oricum stiu ca de cele mai multe ori cand stateam cu prietenii in parc la joaca si se apropia ora sunset beach mergeam acasa, numai sa vad filmul acesta care tinea cam o ora cu pauzele publicitare cu tot...
Tin minte ca in fiecare zi la ora 19:00 eram in fata televizorului (pe-atunci nu erau atatea programe, eu cel putin aveam doar tvr si sincer nu stateam atata in fata televizorului, cum stau copii de azi, doar cand era vba de sunset beach), se intampla foarte rar sa pierd vreun episod, dar oricum odata cu trecerea timpului procesul de uitare a cam sters amintirile mele despre serial din memoria mea. Dupa o vreme mi se pare ca era la prima tv la o ora incredibil de tarzie pe la 1:00 noaptea si mai tarziu l-au mutat la 3:00… citeşte

Szekely pe 9 mai 2011 13:26
Buna pentru toti care va place filmul Sunset Beach. Si eu ma uitam demult, si i-mi placea tare. asi dori sa cumpar filmul, cineva ma poate ajuta unde o pot cumpara toate serialele. Daca cineva poate sa-mi dea orice informatie in legatura cu fulmul, va rog sa-mi scrie pe szekelyszabika18@yahoo.com Multumesc tare mult!!
LoVeStory pe 18 iunie 2015 13:32
Salut! Il gasesti pe youtube. https://www.youtube.com/user/fodelexpert - in franceza, calitate imagine buna https://www.youtube.com/user/TaintedBeach - gasesti aici toate episoadele in engleza, calitatea iimaginii nu este foarte buna https://www.youtube.com/user/theresaethann - gasesti aici aprox 190 ep in engleza, calitatea imaginii este buna Apropo, are in total 755 de episoade, nu 751.
Sikandar pe 22 Iulie 2010 22:24
A fost serialul copilăriei mele. Mereu îmi voi aminti de el.
Dragos.87 pe 22 aprilie 2017 00:49
Asemenea si pentru mine!
devilla pe 09 Mai 2012 15:39
ehh..ce timpuri..
Si eu l-am vazut prima data la bunici,la ora 19:00 . Eram in culmea fericirii pentru ca-mi umplea vara de bucuria naiva a unui copil de 10 ani. Nu prea intelegeam multe,dar imi placea la nebunie,de pe la 6 jumate lasam joaka si eram in asteptarea unei noi serii. Sunset Beach imi readuce in minte tot ce a fost mai frumos in copilaria mea,bunicii mei care nu mai sunt printre noi ((, vara calda si frumoasa si vacanta mea pe care acum atat de mult mi-o doresc sa se intoarca.Toate s-au schimbat, si varsta, si Tv-ul si serialele de astazi, nu mai sunt Meg si Ben, exista SF-uri pe care nu le inteleg si nu le admir. Sunset Beach va ramane istorie(cel putin pentru mine)...
VIBERS pe 12 iulie 2015 02:51
Da..... ce timpuri....Parca incepea pe la ora 19 pe Tvr 1 nu?Ce perioada frumoasa a copilariei.Frumos exemplul cu vara calda si vacanta de vara :)))))
devila pe 17 august 2015 22:45
Daaa, o melodie superba de Tim Truman.. Podul acela luminat de asfintit , oceanul si nisipul imi stau in memorie mereu. Recitesc mesajul meu, pe care l-am scris 3 ani in urma si realizez ca am aceleasi sentimente si cred ca si peste 30 de ani voi fi indragostita de acest serial!!!!
raluca pe 14 August 2006 11:04
soap opera Sunset Beach este cel mai cool serial pe care l-am urmarit vreodata! Scenariul e super incitant, te tine mereu cu sufletul la gura, iar actorii... ce sa mai zic. sunt geniali!, joaca atat de natural incat totul pare atat de real. Mie imi plac in mod deosebit actorii:- Ben/Derek, Cool, Meg, Caitlin si Annie. Dar, toti sunt ok. E un serial cu adevarat reusit, foarte bine regizat cu actori de prima clasa! L-am urmarit si in 1997 cand a fost difuzat pt.prima data in tara, si il urmaresc si in prezent cu aceeasi intensitate si placere. L-as urmari over and over and over again! si tot nu m-as plictisi de el! Il recomand tuturor!. E super de super!
DanyMarica pe 08 Februarie 2011 21:22
Doamne ce ani frumosi am petrecut urmarind acest serial pe TVR 1, eram copil (sunt nascut in 88) si il urmaream seara de seara, Cole fiind personajul meu preferat. Nu se mai intorc anii aia niciodata acum cu atatea p(r)osturi, nici nu stii la ce sa te uiti, plus ca timpul are alta valoare acum, parca trece mai repede si mai ales ca nu mai sunt seriale faine, doar Dr. House in rest numai politica, personaje mondene, telenovele, indiene, turcesti, coreene, chinezesti (un adevarat Babel) pe toate posturile, sunt satul de din astia. Capodopera filmul asta, imi voi aminti toata viata mea de acest film absolut superb!!!!!
portofel pe 24 Ianuarie 2011 20:16
Doamne , ce-mi mai placea filmul asta....eram fana Ben &Meg!!
oanna20 pe 16 August 2010 21:32
a fost primul serial pe care l-am urmarit... cand eram mica mai mult datorita mamei... :D dar oricum foarte frumos :X
cristyan_cira_si_ioana pe 17 Ianuarie 2017 19:39
oare se gandeste vreo televiziune sal trasmita?....e super tare ar ave audenta maxima
cami pe 02 Iulie 2006 19:10
as vrea sa cumpar serialul sunset beach dar nu stiu de unde sa fac rost. daca ma poate ajuta cineva va rog sa ma cotactati pe cami2001@gmx.de
v-as multumi din suflet!!!1

ubt pe 19 Februarie 2022 00:19
Ce vremuri si ce mic eram cand la m.vazut .a fost cel mai tare serial pentru mine
mari56x pe 23 Februarie 2015 17:43
In vacantele de vara, la tara, pe tvr, asta era singura chestie care merita urmarita, si buletinul de stiri cu vremea. Ce timpuri...
clau91 pe 05 Februarie 2014 15:38
sunset
Ar trebui redifuzat,eram mic cand s-a difuzat dar tot am ramas cu ceva in minte,ben derek:),foarte frumos a fost.
Cristian-Marius-Matei pe 01 Octombrie 2013 06:08
tin minte ca eram la tara si ne adunam toate rudele sa ne uitam la el, un serial plin de mister si povesti frumoase de dragoste.
08anamaria21 pe 25 Iunie 2013 16:45
ce mai amintiri frumoase !
Superbe amintiri! Ce ma mai uitam la acest serial...
lento_violento pe 15 Iunie 2013 23:00
Magnific.
A fost unul dintre cele mai frumoase seriale tv pe care le-am vazut pana acum. Desi eram un copil atunci traiam niste emotii care renasc si astazi cand imi reamintesc de acea perioada. Eram fascinat de toata povestea serialului, de actorii care jucau, in mod deosebit imi placea de Cole, Caitlin, Meg si Ben. Sper sa am sansa sa il revad inca o data in viata mea, sper sa fie un canal care il va re-difuza. Am incercat sa-l caut insa nu am avut rezultate.
cosmin_kedii pe 05 Martie 2013 09:30
Un serial excelent amestecat cu suspans ,dragoste , drama si umor.
dananiko pe 19 Ianuarie 2013 01:08
toate episoadele sunt pe YOUTUBE numai ca nu sunt subtritate dar merge engleza stie mai toata lumea super serial
daiana1008 pe 11 Octombrie 2012 20:56
buna
as vrea sa cumpar filmu tot cine ma poate ajuta...va rog contactatima pe daiana1008@yahoo.com...va rog mult
Darkyse pe 05 Iunie 2011 14:19
Cel mai carismatic si captivant serial de gen creat vreodata. Am numai amintiri frumoase cand ma gandesc la el... un serial difuzat intr-o vreme mult mai simpla, in care nu aveai sute de programe la tv si sute de mii de filme si seriele la care sa te uiti.
Cred ca oricui ii apare un zambet pe buze cand aude de Sunset Beach.;)

White.Lily pe 26 Februarie 2012 12:22
Culmea, eu am inceput sa vad acest serios la indemnul (bineinteles indirect) al bunicilor mei :))
Tin minte ca eram in vacanta de vara la ei, si in fiecare seara la ora 19 bunicii mei lasau totul balta si se puneau in fata televizorului. Asa ca treptat n-am avut incotro si m-am supus regulilor casei.
Si cum serialul chiar m-a prins, am inceput sa-l urmaresc in continuare, cand am ajuns acasa si nu l-am mai lasat pana s-a terminat.

Oricum, un serial cu o intriga foarte frumos conturata. Cine ar putea-o uita pe Annie sau Olivia si eternul conflict dintre ele doua? Meg si Ben? Sau Cole si Caitlin?

AwSilvia pe 28 Iulie 2023 14:21
Cel mai bun serial. Aveam vreo 14,15 ani ,acum am 38 și l as urmări din nou fara sa ratez vreun episod. Ani la rând m au bântuit Meg ,Ben ,Sean Caitlin,Cole etc. Sa votam sa l redifuzeze,așa cum au făcut și cu alte filme de 10 ori. Eu zic că vor avea rating.
user-63d81a3cbd9d0 pe 30 Ianuarie 2023 21:38
Unul dintre cele mai bune seriale. Este foarte bine realizat, captivant, fără silicoane, găști criminale sau droguri. Eram mic atunci când era difuzat la TVR, cred că ar câștiga enorm dacă l-ar difuza din nou. Actori foarte buni, scenariu impecabil, chiar merită văzut
margott pe 08 Iulie 2012 13:20
Serialul asta il urmaream cu mult interes atunci cand s-a difuzat la noi, cand conceptul de soap-opera era foarte nou la romani. Ceea ce atragea cel mai mult era faptul ca in serial gaseai aproape toate genurile posibile, de la romance sau drama la thriller si actiune, era cate putin pe gustul fiecaruia.
robywolf19 pe 02 Mai 2012 00:29
Maxim am spus!!!
Filmul copilariei mele, prima oara l-am vazut cand stateam la bunicamea , aveam 6 ani , il difuza TVR nu prea am inteles mare lucru, dar apoi cand am mai crescut a fost dat pe prima tv , stiu ca filmul era de la ora 10 dimineata iar eu intram la scoala la 8, chiuleam de la scoala in fiecare zi ca sa il vad, si l-am urmarit 6 ani cap coada cat a tinut pana sa terminat! Este singurul serial care l-am urmarit toate episoadele, cel mai bun serial vazut de mine, toate episoadele sunt de un suspans naucitor, un soap opera magnific, si acum daca s-ar difuza la TV m-as uitar iar!!!
catasmile17 pe 05 August 2011 10:51
Daca nu ma insel acest serial a fost primul vizinat de mine !!!! Foarte bun !!!
silviu.matei pe 12 Iulie 2011 13:01
super tare serialu. tare fain ar fi sa mai fie si alte seriale ca asta, nu porcarii precum Gossip sau Vampire Diaree....................................................................................
Cristian-Marius-Matei pe 1 octombrie 2013 06:09
sa stii;)
Balaban Laura pe 28 Februarie 2009 14:06
cel mai bun soap opera.ar putea sa-mi spuna si mie cineva de unde pot sa-l cumpar? adresa mea e laurik_8686
georgiana maria pe 26 Noiembrie 2008 13:11
intr-adevar super super acest serial. nu l-am vazut decat la prima tv cand il dadeau dar nu pana la sfarsit. chiar nu stie nimeni daca se poate cumpara de undeva tot serialul? plissss ;;)
vasile nicoleta pe 08 Octombrie 2008 16:42
a fost cel mai TARE serial a fost superb pe mine una m-a fascinat si cred ca fara personajele BEN si MEG nu ar fi avut acelasi farmec.NU IMI GASESC CUV. DESPRE ACEST SERIAL.mi-as dori f.mult sa il revad.
Alina pe 19 August 2008 14:09
Intradevar, e un serial super tare... mi-a placut mult si mi-as dori sa-l mai revad macar odata.Actorii au fost la inaltime. As fii preferat, totusi sa fie umpic mai scurt filmul, adica sa aiba mai putine episoade, sa se fi mai redus din atata vorbareala... oricum a fost un film reusit si n-o sa-l intreaca nici unul.
®azvan nWo pe 21 Noiembrie 2007 03:14
E cel mai tare serial care l`am vazut vreodata...ma bucur k am gasit un site facut de catre o fana :)...dak vreti sa va spun site`u ...contactati`ma p e`mailu` meu ...Sunset Beach a fost si va ramane cel mai tare serial din lume !!!!!
doljenitza pe 31 august 2009 02:52
buna as dori si eu daca se poate site-ul despre sunset beach.te rog
videanu valentin pe 19 Noiembrie 2007 00:21
''as vrea si yo sa vad makar un episod din serialul SUNSET BEACH va rog din tot sufletul dak se poate va rog sa ma contactati pe adresa de e-mail==valy_moka poate are cineva vreun episod vreau sa vad si yo k mi-a plaqt serialul foarte tare''ms mult
Niculae Livia pe 18 Septembrie 2007 15:16
Imi place foarte mult serialul,ora la care este difuzat nu-mi place insa.Am si eu o intrebare:ma poate lamuri cineva care este faza de la final;pana la urma totul a fost un vis a lui Meg sau doar a visat la sfarsit ca se intorcea in Kansas?Oricine vrea sa vb despre film ma poate contacta pe adresa mea de mail,respectiv de messenger:livia_niculae@yahoo.com.
Kitty21 pe 07 August 2007 14:23
Da, am urmarit acest serial cand a fost difuzat la TVR. Si stiu k nu pierdeam nici un episod. Personaje frumoase, inrigi captivante, imaginea foarte buna...da, serialul merita numai cuv. de lauda!
Niculae Livia pe 01 August 2007 13:35
Imi place la nebunie serialul ''Sunset Beach'',toti actorii joaca bine.Am inceput sa pierd noptile uitandu-ma la acest film.Apropo,stie cineva cum as putea sa-l cumpar?Imi doresc foarte mult sa am toate episoadele.Astept raspuns pe adresa mea de mail livia_niculae@yahoo.com
pupazan adina pe 09 Iulie 2007 15:09
buna ziua! vreau sa spun ca mi-a placut la nebunie acest serial si daca as putea alege, as fi in stare sa revad la nesfarsit acest serial.Dar, in mod deosebit, mi-a placut acea parte care o implica pe meg si ben.si restul e ok, insa mi-a placut in mod deosebit povestea lui meg si a lui ben.Eu ii dau din toate imi a nota 10 cu felicitari.mi-ar place sa apara mai multe si in presa despre acesti actori....caci mereu vezi alte staruri si culmea e ca mereu saunt cam aceleasi....
Roxana Branza pe 09 Iunie 2007 01:06
este cel mai bun film serial pe care l-am vazut vreodata
Diana pe 04 Iunie 2007 20:59
Sunset Beach e un film super!!!!Peisajele sunt absolut superbe ,actiunea e complexa,iar actorii sunt foarte talentati!!As vrea sa viziterz intr-o zi orasul Sunset Beach,unde s-au filmat episoadele.Felicitari echipei si actorilor!!!
emily pe 02 Mai 2007 14:53
E cel mai frumos serial care a reusit se capteze interesele multor telespectatori.Poate nu atat ca subiect ci ca prezentare a actorilor.Cei mai frumosi si plini de viata si actiune.
Peres Mircea pe 23 Martie 2007 13:54
Pacat ca Derek nu a reusit sai omoare pe toti.As fi vrut sa puna din nou masca pe fata,mana pe carlig si sa termine cu ben si meg.Derek ai fost idolul copilariei mele
Ursu Lavinia-Andreea pe 22 Ianuarie 2007 08:43
Este cel mai frumos serial de televiziune care l-am vazut pana acum!!!!!!!!Actiune,dragoste,tradare si alte lucruri care se intampla in viata unui om sunt regasite in acest serial! Eu il consider un serial despre viata,din care poti invata cate ceva! Actori remarcabili care merita tot succesul din lume,merita sa fie mari vedete Hollywood,de care lumea sa auda in fiecare zi despre ei! Un rol deosebit consider ca il are Christina Mae Chambers-Maria Torres-Evans-S.B.Mi-ar place o continuare a serialului,o parte a doua!Ar fi Super!!!!!!!
anja pe 06 Ianuarie 2007 14:24
Mie mi-a placut foarte mult acest serial :)

Pacat ca este difuzat la o ora imposibila (3 noaptea!!!)

Va las aici cateva secventze inregistrate de mine din episodul de astazi:

Ben vine dupa Meg in Kansas :P

Genericul de la inceput

Secventele de la inceput sunt la o calitate excelenta. :) Sper sa va placa

Dobrin Isabela pe 16 Decembrie 2006 13:25
Si mie mi-a placut mult de tot filmul, dar nu l-am vazut pana la capat. Din pacate Prima Tv l-a intrerupt si il da in reluare noaptea de la inceput. Cine ma poate ajuta si pe mine cu ultimile 10 episoade din film, ca vreau si eu sa vad sfarsitul.
Voicu Valentin pe 14 Decembrie 2006 13:12
Sunset Beach este cu siguranta cel mai bun serial din toate timpurile.Are ceva aparte care te atrage
TANASE CRISTINA pe 01 Decembrie 2006 17:13
A fost super.L-am vazut de doua ori si nu m-am plictisit.Iar actorii au fost sde nota zece.
Adi Peicea pe 23 Octombrie 2006 09:06
Serialul Sunset Beach A Fost Cel Mai Frumos Si Actorii Mi-au Placut: De Derek Si Tess Si Meg Si Maria Ben Antonio Richardo Gabi
catalin_bruma pe 17 Octombrie 2006 17:37
este cea mai buna telenovela pe care am vazut, im-i plac toti actorii, sunt superbi toti, asa ca uitativa si voi, eu chiulesc de la ore ca sa-l vad tot timpul, asa ca uitativa no sa regretati
Adi Peicea pe 15 Octombrie 2006 20:28
Serialul A Fost Frumos Sper Sa Mai Fie Mia Placut Dintre Actori De Derek SiBen Meg Si Tess Pacat Ca Derek A Pertud Lupta Cu Ben Si Meg Si Maria
Adi Peicea pe 13 Octombrie 2006 19:10
A Fost Foarte Frumos
Cristiano pe 27 Septembrie 2006 16:39
SERIALUL E SUPER TARE DAR ACUM CA A INCEPUT SCOALA NUL MAI POT VIZIONA VORBITI VA ROG CU DOMNI DE LA PRIMA TV SAL DEA IN RELUARE SI DUPAMASA PE LA 3 SAL VADA TOATA LUMEA>VA SALUT SI IMI PLACE MULT SERIALUL