Păreri Summer in February

(2013)

Summer in February

flori86 pe 04 Ianuarie 2014 13:59
Superb
Un film cu totul deosebit...povestea, personajele, peisajele... Il recomand tuturor romanticilor :)
nyuszi pe 30 Iunie 2013 11:33
M-am dus pentru Dan Stevens si colonia de artisti, dar mi-a placut foarte mult. E si foarte trist, din pacate bazat pe fapte reale. Sunt curioasa acum sa citesc si cartea.
spiritul pe 25 Octombrie 2013 17:48
Cu siguranta va fi un film foarte bun. Asa sper. :)
MarySunshine pe 24 Noiembrie 2013 18:41
????
Mi-a plăcut mult. Povestea în sine, personajele și-n special, ținutul unde a avut loc toată acțiunea. Însă recunosc, sfârsitul m-a pus pe gânduri. De ce a recurs la o asemenea faptă? Avea un copilaș în pântece. Din cauza incertitudinii și a speranței pierdute că iubirea ei, Gilbert, nu se va mai întoarce niciodată, deși ia promis? Florence m-a surprins de la bun început prin naivitate, inocență și prin stilul ei copilăros. De ce s-a căsătorit cu un bărbat pe care nu-l iubește? "Pentru că e un geniu. " Ăsta a fost răspunsul ei. Copiliță naivă, s-a distrus pe sine și ia distrus și pe cei care au iubit-o...
novarom pe 19 aprilie 2014 22:21
marie.... mai ai ceva de spus celor ce n.au vazut filmul?!? Nu asa se face. Sorry.
MarySunshine pe 10 ianuarie 2015 02:10
Nu a fost cu intentie. Doar ca nu intelegeam de ce femeile iau asemenea decizii :)