Păreri Suicide Squad

Brigada sinucigașilor

VIBERS pe 14 August 2016 01:27
Scenariu stupid si cretin
SPOILER

Cum sa-ti placa filmu asta, nu are absolut nicio logica.Daca existau personaje bune gen Flash sau Wonder Women, Aquaman , personaje cu super puteri, tu formezi o echipa din infractori, criminali etc si fara super puteri, exceptie face ala cu focul Diablo, in rest o gagica buna cu o bata , unu care stie sa traga cu arma, una cu o sabie, un crocodil ala cu bumerangul si cativa soldati, si astia trebuiau sa se lupte cu cineva supranatural cu puteri nelimitate.Si toata echipa asta extraordinara era tinuta in frau de o doamna cu un smartphone care bineinteles scapa vie si nevatamata.Faza aia de la final cand Harley Quinn o pacaleste pe vrajitoarea aia este de toata JENA.Replici idioate, clisee ordinare , glume de 2 lei iar Joker-ul ..........Uitati-va la Joker-ul din Dark Knight daca doriti sa vedeti o interpretare magnifica, bine ca aici, a… citeşte

gamblerrambler pe 21 august 2016 23:10
O sa explice in versiunea Ultimate Cut absenta supereroilor la lupta cu enchantress si fratisu'. Mai nou, daca vrei sa vezi filmul complet, scoate 100-200 lei sa cumperi dvd-ul cu 45 de minute in plus
crystygye pe 9 octombrie 2016 17:24
E un film de toata jena, nu slab. Nu merita nici nota 3. Iar Jared, mai bine o juca pe bunica, dar pe Joker n-are nici o treaba.
metalys pe 08 August 2016 17:32
Mult sub asteptari si reclama facuta
Mediocru,nu merita vazut la cinema,dezamagire totala
crystygye pe 9 octombrie 2016 17:23
nu merita vazut nici acasa.
alex_haidau pe 06 August 2016 19:53
Hmm....l-am vazut ieri...traillerul oficial e facut pentru a atrage publicul in cinematografe dar actiunea filmului nu prea are legatura cu ce vezi acolo. Prezenta Jokerului e spoardica, si cred eu, inutila, Un film ambigu, impachetat frumos, dar care nu se ridica la inaltimea asteparilor. Parerea mea
srb_srb pe 27 Iulie 2015 16:36
Daca ati vazut trailerul, inseamna ca nu ati inteles. Acesti oameni din Suicide Squad sunt formati ca sa opreasca operatiuni imposibile guvernamentale, Joker etc
Joker este rol negativ si nu face parte din acest squad

antonescu_stefan pe 28 iunie 2016 14:52
Joker incearca s-o ajute pe Harley Quinn sa iasa din inchisoare. Nu are legatura mare cu filmul, in cel mai bun care cu backstory-ul ei.
shakuri pe 13 August 2016 16:12
NU dati banii aiurea.
Am fost aseara la mizeria asta de film , zic mizerie pentru ca dupa jumatatea filmului incepi sa razi la cat de prost e filmul. Comentariul este strict pentru persoane care inteleg ce e ala film . Restul fuga dupa pokemoni.
suffarstar7 pe 13 August 2016 21:50
meh...
Film anuntat cu surle si trambite, dar cam atat. Am vazut filmul pentru Jared Leto, un actor cu performante foarte bune in filmele Dallas Buyers Club, Mr. Nobody sau Requiem for a Dream. Am sperat intr-o redesenare a Jokerului, am indraznit chiar sa sper ca o va intrece pe cea a lui Heath Ledger. Jared Leto nu a jucat prost, insa filmul in sine e un nimic. Replicile sunt de toata jena, in special cele ale lui Will Smith, actiunea nu e trasa de par, e de-a dreptul scalpata (SCALPÁ vb. I. tr. (În trecut, la indienii din America) A jupui pielea capului dușmanului învins pentru a o păstra ca trofeu de luptă.). O gasca de raufacatori sunt pusi in situatia de a salva omenirea. De la ce anume ? Nu stim inca sigur, dar va gasi Barack Obama in varianta feminina ceva pe durata filmului. Daca in trecut in clasicele hollywoodiene astia rai erau rusi, acum sunt...practic orice. O roata de… citeşte
redred2 pe 05 August 2016 19:28
...
Am vazut filmul azi, are un inceput bun dar pe parcurs incepe sa fie mai slabut. Scenariul nu e chiar asa bun... Un film Bunicel... efectele speciale nu m-au impresionat, si nici finalul.
Dark_werewolf13 pe 01 Mai 2016 01:23
Aștept filmul ăsta de anul trecut. Sunt sigură că va fi mai mult decât genial!
mihnea_aspru95 pe 8 mai 2016 02:45
Este my NO.1 film de pe anul ăsta :)
Dark_werewolf13 pe 13 mai 2016 16:50
Sunt sigură! Mor după Jared Leto. Iar actrița care o va interpreta pe Harley am mai văzut-o și în Lupul de pe Wallstreet și a fost senzațională. :) Așa că aștept muuuuulte de la film. :3
xerses pe 14 August 2016 18:40
La inceput mi s-a parut ca va veni si ceva inedit, dar parca s-a transformat in ceva previzibil....
VIBERS pe 14 august 2016 23:09
Si mie mi s-a parut la fel dar l-au stricat de la jumate pana la final.
Stefania1998 pe 05 August 2016 21:38
L-am vazut azi la cinema ,e genial filmul ❤️❤️ vi-l recomand !!
sebyhector pe 10 august 2016 15:12
genial?
M@ryus pe 7 octombrie 2016 23:27
Geniala este seria lui Christopher Nolan. Suicide Squad este in cel mai bun caz distractiv.
goradimitrie pe 28 Aprilie 2015 12:27
.....................ledger>leto ....................
k-rissa pe 21 ianuarie 2016 11:46
Nu exista comparatie intre cei doi pentru rolul Joker. (..sau orice alt rol! ) :)
VIBERS pe 16 august 2016 01:07
Nicholson este unu dintre cei mai buni ai secolului dar ca interpretare in rolul lui Joker, nu se compara cu Ledger.
mihnea_aspru95 pe 03 August 2016 16:07
La ce aşteptări am avut m-a dezamăgit, dar într-un fel m-a surprins ;)
"Brigada Sinucigaşilor" are o distribuţie talentată şi un pic de umor decât în eforturile anterioare DCEU (DC Extended Universe, pe scurt putem spune DC Films), dar ele nu sunt suficiente pentru a salva rezultatul final dezamăgitor dintr-un complot încurcat/confuz, cu caractere subţiri scrise, şi o direcţionare instabilă/sacadată.

În primele minute (20-30) ne-au arătat un montaj cu toate personajele (ştiţi voi cu abilităţi, practic descrieri personale, pentru cei care au jucat "Batman: Arkham Asylum sau Arkham City, CUNOSC despre ce este vorba), încep cu Deadshot, apoi trec la Harley Quinn ......and the list goes on.

Jaret Leto - The Joker, n-a făcut nimic interesant ca să mă impresioneze (poate din cauză că n-a avut destul SCREEN TIME, adică a fost foarte puţin pe ecran, mult sub Heath Ledger din TDK). Însă, 5 actori m-au… citeşte

Patru.Bogdan pe 4 august 2016 13:33
Nota 7.35? Sigur nu 7.41 sau 7.29?
mihnea_aspru95 pe 13 august 2016 00:51
Bosulică (un pic de ironie, observ că eşti obişnuit), dacă încă nu te-ai dumirit, filmul este BUN spre foarte bun (nota rămâne aceeaşi, bine, să zicem, în caz că apare o altă variantă mult mai bună şi mai întunecată (aici pe DVD, ori Blu-ray, deoarece cea pentru CINEMA aşa va rămâne şi aşa va muri), cum, iniţial, David Ayer voia să-l realizeze. Poate, vom avea acea variantă în curand (viziunea lui am văzut-o în primul trailer, cel de la San Diego Comic-Con 2015, apoi au apărut alte 3 trailere făcute de cei din conducerea Warner Bros., să pară mai colorate şi funny, ca filmele de la MCU (pentru necunoscători - Marvel Cinematic Universe). De acum încolo, îţi sugerez să înţelegi conţinutul (pe deplin) decât să tragi o concluzie pripită din cauza notei finale. Hai, SALVE ŞI MII DE TURE !!!
Gabytzzzu pe 06 August 2016 04:35
Tocmai ce l-am vizionat si am ramas cu un gust placut. Filmul contine cate putin din toate: actiune, umor, efecte samd. Sincer am fost sa vad filmul mai mult pentru Joker, insa din punctul asta de vedere sunt putin dezamagit, nu din cauza jocului actoricesc (carre oricum nu se compara cu cel faceut de Ledger, insa este unul bun) ci din cauza faptului ca scenele in care apare joker sunt destul de puine si scurte, dat fiind faptul ca nu el este antagonistul asupra caruia se focuseaza actiunea. IN rest, filmul este ok, aduce buna dispozitie si te incarca cu doza de actiune de care ai nevoie.

P.s : Jocul actoricesc al lui Margot Robbie este foarte foarte ok(ea si cu Will Smith aduc culoare filmului)

MihaiB21 pe 25 decembrie 2016 11:28
Aceeasi parere o am si eu cespre film. Cum ai spus si tu, Will Smith si Margot Robbie chiar aduc culoare filmului.
danny_constantin pe 24 Iulie 2016 02:08
Wow , se pare ca Jared Leto si-a luat rolul in serios in acest film , adica daca ii dai jos tot acel machial are o fata "frumoasa " (nu spun ca este urat si cu acel machiaj ) dar nu cred ca il poti recunoaste pe strada cu acel machiaj , este personajul meu preferat din acest film deoarece nu isi poate gasi limitele in ceea ce poate face . De asemenea este si o varianta mai tanara al lui Heath Ledger . Eu personal , de abia astept filmul . :D
alex_haidau pe 6 august 2016 19:52
Hmm....l-am vazut ieri...traillerul oficial e facut pentru a atrage publicul in cinematografe dar actiunea filmului nu prea are legatura cu ce vezi in acolo. Prezenta Jokerului e spoardica, si cred eu, inutila, Un film ambigu, impachetat frumos, dar care nu se ridica la inaltimea asteparilor. Parerea mea
nicusor_snx pe 17 august 2016 17:34
frt spune-mi si mie cum se numeste melodia care apare la inceputul filmului
Robert1985 pe 01 Ianuarie 2016 23:00
Joker nu face parte din suicide squade. Ce/l mai sigur actiunea filmului va fi ca sa-l opreasca!
mihnea_aspru95 pe 5 ianuarie 2016 19:17
Cred ca Joker va aparea in "flashbacks" (gen, cand o transforma pe Dr. Harleen Frances Quinzel in Harley Quinn) si Batman tot asa cred va intra (flashback), cred c-o sa-i captureze, atunci cand este deasupra masinii lui Joker si-o sa-i duca la Arkham (sau in alt loc?!). Mi se pare ca adevaratul inamic va fi June Moone/Enchantress, deoarece are puteri nelimitate si nu apare in "Echipa Sinucigasilor" (in trailer-ul de la Comic-Con) Apropo, o sa apara un nou trailer pe 19 ianuarie si o sa vedem secvente(behind the scenes, poate) din Batman v Superman si Wonder Woman.
Dark_werewolf13 pe 1 mai 2016 01:25
nu au treabă cu joker. cu el se va întâlni pe drum.
danRapid pe 21 August 2016 22:03
Daca vreti film de oscar cautati altul
asta e doar de relaxare si deconectare...simplu si la obiect..actrita care joaca rolul Harley Quinn blonda pshihopata(imi aduce a Delia cand se prosteste) joaca IMPECABIL
VIBERS pe 23 august 2016 18:19
Exista o asemanare intre ea si Laura Cosoi.
mihnea_aspru95 pe 15 septembrie 2016 01:34
Delia e "tufa", cum a zis si VIBERS, mai degraba cu Laura se aseamana.
DragonMaster pe 05 August 2016 12:39
Cel mai asteptat film al anului
Este filmul pe care foarte multa lume il astepta inclusiv eu inainte sa apara primul trailer din care ziceai ca acest film va fi in topul filmelor cu super eroi,dar nu a fost asa.
Directorul David Ayer a riscat foarte mult cu acest film prin faptul ca
el a facut scenariul filmului si este cunoscut faptul ca el este un scenarist foarte slab dar cu toate astea el a incercat sa faca ceva din acest film dar o sa vedeti dupa vizionarea acestui film cat de prost a putut sa iasa scenariul si unele dialoguri din film.
Sunt multe secvente in film care sunt iutite, iar la prezentarea echipajului mi s-a parut cel mai slab scenariu din film,iar acest film ar fi iesit mai bun daca il prelungea putin si acel timp il folosea pentru prezentarea personajelor din echipajul brigazii.
Ce mi-a placut la film este faptul ca a reusit sa copieze foarte bine personajele dupa benzile… citeşte

VIBERS pe 14 august 2016 00:58
Cel mai prost film al anului si printre cele mai proaste ale secolului.
dido pe 20 Noiembrie 2016 14:04
Soundtrack exceptional!
Surprinzator pentru mine dar mi-a placut!Excelent soundtrack-ul!
lucacrisu pe 19 August 2016 21:33
Scenariul slab,film spectaculos,personaje spectaculoase=Film 3D de actiune 2016
Asa cum m-am obisnuit in ultimul timp m-am dus sa vad un film la cinematograf si am gasit,un sir lung de mesaje si simbolistica "Illuminati" nu ca m-ar deranja dar m-au obosit.In fine un scenariu slab caracteristic erei cinematografice pe care o traim atunci cand vine vorba de filme de actiune,aventura DAR "sa-i dam Cezarului ce e al Cezarului" o productie wow..,cu personaje foarte incitante,si spectaculos construite,cu un Will Smith in forma dar "sarac" in jocul actoricesc..bine ..atat i-a permis natura filmului,povestea foarte bine conturata si mulata perfect pe "nebunia frumoasa si extravaganta" a acestor personaje un film tocmai bun pentru a te bucura de un spectacol incitant.
Manusa pe 14 August 2016 23:44
Prima mea impresie dupa ce am vazut trailerul a fost ca nu merita sa merg sa il vad, si am ales sa merg la Star Trek. Acum in lipsa de alta activitate am ales sa merg sa il vad. Am ramas placut surprins de faptul ca nu a fost chiar cum ma asteptam, a fost chiar un film bun si surprins din nou de aparitia lui Batman. " Dute mah, apare si Batman in film? " mi-am zis :), bineinteles la fel si impresia, dar si socul cu Batman a venit din cauza ca am vazut trailerul pe fuga.......asa zic eu.
In fine, un film care mi-a placut, care are umor, actiune; Eu zic ca mai bine te astepti la ce este mai rau la un film si sa te surprinda in cele din urma placut, decat un film la care sa te astepti la multe si te dezamageste la final.

fi1812 pe 26 August 2016 14:53
NU MERITA
Scenariul foarte prost. Povestea e super stupida si are multiple lacune. Dialogurile stupide , contin o groaza de clisee americane. Regret banii cheltuiti pe bilete.
AdriAdrianna98 pe 09 August 2016 22:46
Un film bun de actiune. Nu exceptional, e genul de film care se face placut mai ales prin personaje. Sunt inedite, amuzante si se completeaza bine unii pe altii. Mi-au placut mai ales Harley si Jokerul. :))
PS: Mi-as dori sa se faca un film doar cu ei 2, cred ca ar iesi ceva interesant.
Parerea mea, daca nu cautati o capodopera ci un film de actiune cumva relaxant si placuta, merita. Eu una sunt multumita de el.

mihnea_aspru95 pe 25 ianuarie 2017 03:01
Un popcorn-flick bun *se putea mult mai bine, dar asta a fost sa fie* (daca Joker-ul era inamicul principal ci nu Enchantress, iesea ceva incitant).
AdriAdrianna98 pe 27 ianuarie 2017 10:30
Ai si tu dreptatea ta. Mie mi-a placut si cuplul creat de Margaret cu Jared, ar fi fain sa scoata un film doar cu ei 2.:)) Un chick-flick asa, pentru iubitorii cuplului.
rusalex pe 14 Iulie 2016 18:27
Vorbim ca sa nu tacem. Nimeni nu a vazut filmul dar deja stiu ca va fi prost si alte bazaconii.
vampirul15 pe 05 August 2016 20:32
Este un film fain cu o poveste interesantă si personaje memorabile recomand!
jackless pe 08 August 2016 22:54
Eu l-am vazut astazi la cinema si a fost genial, mie ca om de rand, mi-a placut foarte muuult :) Noul Joker m-a impresionat intr-un mod placut, mai ales cuplul Joker si Harley.

Pentru mine a fost cel mai bun film din toate vazute de mine impreuna cu deadpool. Il recomand cu mare caldura :)

NeoGeoVal pe 26 august 2016 23:05
Inseamna ca esti varza!
user24 pe 22 Ianuarie 2016 15:28
panarama da film
oops ooops ooops oopsy ooooopsyy,,,m,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, inca imi sustin parerea , e doar un o suita de imagini (doar imagini ) menite sa impresioneze , intr-adevar cu actori de clasa , dar un FILM IDIOT! .e o vreme in care daca nu esti capabil sa impresionezi si sa te lasi impresionat , nu existi , este precum homosexualii pasivi si activi , nu imi cer scuze pentru stilistica folosita ,aparent exagerat ;)
giovanny72 pe 4 august 2016 17:44
E plin de ciudati pe aici..
ralucan123 pe 13 Ianuarie 2017 08:33
Nyc100
Destul de bun filmul de și nu nu prea vroiam sal văd la început chiar mă bucur ca l-am vazut, aciori aleși au jucat foarte bine.
makomomo pe 02 Ianuarie 2017 14:03
Cool
Cei rai lupta contra celor rai pentru bine...ops,wtf? Well...

Nu sunt fan DC, nu prea agreez stilul acestor filme si nici nu vizionez nimic in materie de Comics.Am luat acest film asa cum a venit, fara sa imi imaginez ceva senzational si uluitor avand in vedere reclama fortata facuta.Nu aveam asteptari mari, imi imaginam povestea si speram la ceva banal si prostesc.

Nota data este 9 pt ca mi-a placut stilul, povestea,actorii si interpretarea si desigur pt Will Smith...daca nu era el si Harley Quinn mai greu ar fi fost.Totusi, am agreat la maxim cum au jucat mai toate personajele, inclusiv Joker in ciuda unor aparitii putine si lipsite de importanta parca legandu-ma de miezul ideii filmului.

Filmul m-a surprins in bine, daca ma asteptam la ceva lipsit de coeziune, la o harababura de efecte si cioparteli si kilareli, ei bine m-a surprins printr-o… citeşte

XxRedBullxX pe 01 Decembrie 2016 04:26
Suicide Squad (2016)
Daca e sa luam filmul acesta, sa-l analizam puțin, nu e nevoie sa pierzi prea mult timp, descoperi ca nu prea are logica.

De ce?, Serios?, în trupa suicide squad e una care doar arata bine și are o bata în mana, asta e puterea ei. FUCK IT. Acesta ar fi doar unul din motive care iese evidenta mai mult.

E ok sa-l vezi dacă n-ai ce face și vrei sa afli mai multe despre lumea DC și ce urmează, cam atât.

mihnea_aspru95 pe 13 decembrie 2016 21:40
Mda, "corectemente" :) Doar că eu i-am dat 7.
PFV pe 19 Noiembrie 2016 22:36
Slabut filmul , ma asteptam la mai mult !!! Nici povestea nu prea a avut logica
DenyDenyDenyDeny pe 30 Octombrie 2016 10:17
Super tare filmul !!! Nu ma așteptăm sa imi placa asa mult !! Merita văzut !!
missaiwi pe 24 Octombrie 2016 03:36
Asteptam la ceva mult mai mult, dar pot spune ca... merge ! Filmul are ceva din ingredientele necesare pentru a-ti capta atentia, insa...
Adela123123123 pe 08 Octombrie 2016 21:14
Buna seara
Super film! L-am vizionat aici http://www.filmeonline2017.net/actiune/brigada-sinucigasilor-suicide-squad-2016/ va multumesc! Cel mai tare website din Romania www.filmeonline2017.net acolo sunt toate filmele noi!
karina07 pe 07 Octombrie 2016 16:33
M-aş fi aşteptat la mai mult să fiu sinceră, sau nu, greşesc, m-am aşteptat la altceva. După ce am ieşit de la cinema am avut impresia că am văzut două filme diferite intr-unul, două filme care au fost legate printr-o idee trasă de păr. Mi s-ar fi părut mult mai bun şi mai reuşit filmul dacă forţele negative ale filmului erau ... altceva, o altă idee. Poate am tras concluzia asta din " show-ul cu lumini " de la final care a fost prea mult după opinia mea. S-a încercat să se pună mai mult preţ pe efecte speciale şi pe supranatural decăt pe o idee mai ingenioasă. Dar privind partea bună, după cum bine se zice, Margot Robbie a excelat în acest rol. A fost frumosul, umorul şi culoarea din acest film.
qawHaq pe 19 Septembrie 2016 09:57
Nu am putut sa stau mai mult de un sfert de ora, chiar si pentru atat am fost un erou. Nu pot sa cred ca exista fani ai filmelor de acest gen, care au peste zece ani.
Bogdan.Alexandru pe 23 August 2016 08:29
Filmul are atat parti bune, cat si parti mai putin bune. Recunosc ca nu prea am vazut filme de genu', deci nu am cum sa fac o comparatie.
Per total, eu zic ca e cat de cat ok.

mihnea_aspru95 pe 13 decembrie 2016 21:43
Aşa a şi fost.
JuanRuben pe 21 August 2016 16:41
No Joker
Deci cum sa incep... Pai o data pot sa va spun ca nu merita.
Filmul incepe sec si sarcastic , Superman e mort .. :)))) ( asa incepe ) , stupid si continua stupid [ -1 punct ]. Scenariul e slab. Margot Robbie ( Harley Q. ) incearca sa fie comica, parca sa imite cumva acelasi caracter precum Joker - nicio sansa [ -1 punct ]. Joker... pff , foarte prost , foarte sters [ -1 punct ]. Defapt Joker , nici nu e principal in film , nici nu face parte din asa zisa poveste. Tot ce vrea e sa o salveze pe Harley din inchisoare si sa o aibe pentru el ... Asta nu e Joker [ -1 punct ]. Batman apare o faza in film, apare FLASH si el pret de cateva secunde. Daca tot vroiau o echipa calumea de ce nu l-au inclus pe Batman si pe Flash , aici e buba. Adica daca tot ii arata in film , de ce asa zis guvern din film nu-i "angajeaza " ? Adica ajung sa accepte o echipa de psihopati si nu vor doi oameni… citeşte

gamblerrambler pe 21 august 2016 23:06
Pana mea, o sa se explice asta in versiunea Ultimate Cut ca mai nou, producatorii de filme au adoptat politica DLC-urilor de la jocuri. E la moda acum sa lansezi filme scurtate in cinematografe...vrei sa vezi tot filmul, plateste taica in plus pentru un dvd ce adauga inca 45 de minute
VIBERS pe 22 august 2016 18:50
Sa spuna toti de la inceput ca nu este tot filmul, nu sa te duci sa platesti si sa vezi 3 sferturi din el.Nu este corect.
laurentzyiu pe 22 Noiembrie 2016 22:19
Oh Doamne...
Si iata ca filmele cu eroi suprarealisti au atins un nou nivel... de prostie. Am crezut la un moment dat ca este o parodie nereusita, nu ca e chiar filmul. Dupa Dark Knight nu prea a mai reusit nimeni sa lege un film care sa fie macar jumatate la fel de bun.
Ciudat este ca la Hollywood nu isi da nimeni seama de asta. Mii de review-uri negative, de bani nerecuperati, dar se continua in acelasi stil ..

alex20_mazilu pe 20 Noiembrie 2016 22:12
Cel mai prost film din 2016
Nu pot sa nu regret fiecare secunda pe care am pierdut-o uitandu-ma la acest film. Este cel mai prost film din anul 2016.
Nu pot sa cred ca Will Smith s-a injosit in halul acesta...
Am sperat la un moment bun pana in ultima clipa, insa am ramas cu un gust amar - la propriu.

mister_sir pe 21 August 2016 10:27
Film sub asteptari
Un film care incepe promitator dar pe parcurs se pierde in ridicol.
Incepe sa abereze cu emotiile si sentimentele criminalilor vrand sa dea un sentiment de compatimire pentru ei. Serios? Sa va aduc aminte ca sunt criminali cu sange rece? WTF? Am venit sa vad un film de actiune cu dialoguri amuzante nu sa asist la o telenovela.
Alta chestie la filmele astea cu super-eroi care nu o inteleg. De ce se aleg antagonistii atat de puternici? Practic era imposibil ca adunatura aia jalnica (fara super puteri) sa invinga asemenea personaje negative. Adica haideti mai oameni buni sa alegem personaje negative cu puteri daca nu similare macar pe aproape cu cele ale supereroilor (anti-eroilor defapt). E ca in bancul ala cu elefantul si soricelul.
Oricum, DC Comics mai are muuuult de invatat sa faca un film de acelasi nivel cu Marvel. Nu ca Marvel ar fi mai presus dar macar sunt mai… citeşte

delia_emiliada pe 18 August 2016 09:44
Am ajuns la concluzia ca ,propagandele astea mari si reclamele sunt doar pentru păcălici .M-am așteptat la cu totul altceva .Incepand de la replici , pana la costume .Nota 6 .
marianfilme pe 20 August 2016 01:23
Un film care dezamageste foarte mult. Ma ateptam sa fie mai interesant dar am pierdut timpul degeaba.O distributie buna doar atat.
SYNDJ pe 18 August 2016 01:52
Nu mai pot cu supereroii astia!
Daca stiam ca e de la DC Comics nu ma mai zbateam sa-l vad. M-am plictisit de Batman, Superman si tot neamul lor. Si nici fan Marvel nu sunt!

N-am avut mari asteptari de la film. Sincer, m-am dus mai mult pentru actori, asta dupa ce mi-a placut si trailerul. Mi-a placut cum au jucat actorii, mi-a placut soundtrackul, mi-au placut replicile actorilor, efectele (cica 3D) m-au lasat rece, subiectul deasemenea nu m-a convins. Toata actiunea filmului se desfasoara noaptea, ca deh, e mai usor sa bagi efecte si sa-i fraieresti pe cinemaniaci.

A fost mare imbulzeala la cinema pentru filmul asta, probabil pentru Will Smith mai mult. Eu zic ca nu merita sa va agitati. Aveti rabdare sa apara BluRay-ul si il vedeti frumos acasa.

Cu indulgenta un 6.

mihnea_aspru95 pe 18 august 2016 22:28
"Imbulzeala", mai degraba pentru Margot Robbie (ea a intrat bine in rolul de Harley Quinn, dar se putea mai bine) si Jared Leto (Jokerul, cam varza l-a jucat).
SYNDJ pe 20 august 2016 04:07
Ai dreptate, Margot Robbie a jucat cel mai bine dintre toti. Un rol surprinzator, cel putin pentru mine. Si pe langa toate astea e si bunaciune rau. :D
Semaka pe 05 August 2016 21:25
Cel mai asteptat film al verii pentru mine. Eram chiar curios sa vad noul Joker.

Review pe:

Seby10Cr7 pe 06 Decembrie 2016 20:28
Un film foarte slab dupa părerea mea.
Fiind un fan DC Comics, a trebuit oarecum sa il văd. Totuși, mi s-a părut sub Batman v Superman. Singurele lucruri care mi-au plăcut au fost Harley, Joker-ul (cât de cât. Sincer prefer Joker-ul din Gotham) si cele câteva minute cu Batman. In rest cam nimic. Pe degeaba are 10-15 minute bune dacă restul filmului este slab.
Si nota 4 mi se pare mare, dar atât o să dau pentru acele putine scene plăcute.

doomlol96 pe 12 Decembrie 2016 16:56
What, the, fuck?

Slab de tot, scenariul facut in 2 zile de niste copii de gradinita, Jared Leto aka Joker, dezamagitor, restul caracterelor foarte, foarte foarte slabe, nici o evolutie, nimic, singurul care a mai salvat filmul e Will Smith.

Harley Quinn e mai proasta decat prevede legea universului, ce kkt? Ala cu foc a facut maxim 2 scheme tot filmul, iar femeia shaolin e pur si simplu degeaba. Sa ne înţelegem, puteau sa scape usor daca Dead-shot impusca telefonul, ca numai de pe aplicatia aia puteau declansa bomba din ei.

Daca il puneau pe varamiu care are 10 ani sa faca un scenariu pentru filmu asta, iesea de 10 ori mai bine.

gamblerrambler pe 07 August 2016 16:53
Harley Quinn baby!!! Batman rullls
OK, am revenit de la film. Pot sa spun ca e mult mai bun decat Batman v Superman, dar din pacate sub Watchmen (chiar s-a facut o referinta la comediant in acest film).
Povestea incepe bine si se termina ca intr-un film fantasy prost demn de difuzat pe National TV vineri seara cu un moment slow-motion de mi-a facut greata . Ma asteptam sa fie un film care sa-mi trezeasca nostalgia aniilor de liceu sau vremea studentiei din ce vedeam in trailer. Din pacate n-a fost sa fie. Dar merita vizionat cel putin pentru scenele de actiune, cateva melodii vechi pe fundal, pentru cateva personaje ca Deadshoot jucat de Will Smith, Harley Quinn jucata de Margot Robbie care e o bombonica (are replici si faze bune), cat de cat El Diablo si aligatorul ala. Celelalte personaje care ar fi trebuit sa aiba mai multa importanta au fost tratate cam slab. Katana si cu cpt Boomerang cam puteau sa… citeşte

mihnea_aspru95 pe 7 august 2016 18:20
Pai, o sa vezi......................
ionut_toflea pe 8 august 2016 20:40
Filmele DC... mult sub cele Marvel nu's fan Marvel dar asta este adevarul incearca sa se apropie dar nu reusesc parca nu exista coeziune intre personaje ca la Marvel si ca si actori cei de la Marvel au cam luat ce era mai bun asta e parerea mea
PopaVasilica pe 19 Februarie 2015 20:54
cu siguranta va fii un film de nota 1 .....
am vazut cu totii Batman si povestea Jokerului care era 1 psihopat scapat de la nebuni. Ceea ce vrea acest film sa ne arate este ca Jokerul nu era nebun si tot felul de chestii .... acest film cu siguranta va anula in mare parte caracterul si gandirea lui din Batman.
Cred ca de aceea au si refuzat Tom Hardy si Jake Gyllenhaal rolul in acest film

VIBERS pe 24 aprilie 2015 20:04
O mare tarmpenie de film.
dorutzzu pe 12 iulie 2016 13:46
Ce personalitati de Joker stiai inainte? Joker-ul din trilogia lui lui Nolan? Sau Joker-ul lui Nicholson? Hai ca m-ai facut curios. Ce logica vrei sa intelegi dintr-un trailer? Personajul negativ e Tattooed Man, Jokerul e pus sa fie backstory pentry Harley Quinn, Slipknot nu apuca sfarsitul filmului si la sfarsit vom avea un preview pentru DeathStroke pentru urmatorul film. Daca si la filmele care au la baza benzi desenate mai cautam logica, inseamna ca inca suntem la gandirea broastei. DC isi porneste toate francizele mari sub tutela lui Snyder si a lui Ayer, fara gandirea "pamanteana" a lui Nolan. Sunt 3 regizori extrem de diferiti. De asta nu iti place "logica" presupun.
user-64dddce0d030c pe 26 August 2023 08:20
O mizerie de film facuta in bataie de joc.......................
contas pe 04 Septembrie 2022 17:48
Claudiu_Lucian, îți este rușine să mai vorbești românește sau ești din cei snobi care au "uitat" în ce limbă s-au născut?!?