Păreri Step Brothers

(2008)

Frați vitregi

Ancient pe 20 Noiembrie 2009 19:27
execrabil
Un film execrabil.Nu va uitati,s-ar putea sa va imbolnaviti...
keira pe 15 octombrie 2010 22:03
Mare dreptate ai. Comedie mai groaznica n-am vazut. Pacat ca ti-am citit prea tarziu comentariul. :-(
silviuf42 pe 21 noiembrie 2011 13:38
Voi doi sunteti total pe dinafara, si sunt perfect sincer in acest moment. Se poate intampla sa nu iti plata un film, dar sa consideri filmul asta execrabil inseamna ca habar nu aveti ce inseamna o comedie buna. Poate nici mie nu imi place seria Saw, dar nu am sa ma duc sa scriu pe forum fraze de acest fel.
Kable pe 26 August 2010 11:37
Nu numai personajele s-au potrivit dar si actorii s-au potrivit foarte mult , nu cred ca se putea gasi cineva mai potrivit pentru aceste doua roluri .
Maadaaa pe 08 Noiembrie 2009 10:47
nu mi-a placut sincer.. :| cateva faze sunt amuzante.. in rest..:-s
someone_who_dares pe 26 Iulie 2010 17:57
Mie chiar mi-a placut. A fost totusi putin ciudat sa-i vezi pe Will Ferrell si pe John Reilly in roluri de copii razgaiati :)
KarGo pe 14 Octombrie 2012 17:08
Asta e o porcarie de comedie pe care nu am gustat-o deloc. Cu toate ca tine doar 95 de minute greu am ajuns la final si simteam ca trec ore bune vizionandu-l! Cuplul Ferrell/Reilly a fost motivul pentru care am vizionat filmul datorita comediilor anterioare dar cu asta au dat gres.
Sorin87 pe 14 Iunie 2011 22:33
Step Brothers
Step Brothers este o comedie foarte tare cu doi adulti care au dat in mintea copiilor :-))))) mi-a placut mult merita vazuta
alex_il_fenomeno pe 29 Iunie 2010 20:48
destul de bun
pot spune ca nu este extraordinar sau vreo capodopera cinematografica,insa este un film destul de bun! Merita vazut!
Dragosh02 pe 12 Iulie 2009 17:59
O panarama de film !
Desi initial am jurat ca nu o sa vad filmul asta...mi-am schimbat parerea dupa vizionarea trailerului.Nu pot sa zic ca regret,dar nici grozav nu este.
Este primul film al lui Will Ferrell care mi-a placut...cat de cat.Majoritate filmelor lui Ferrel sunt niste comedii amestecate cu parodie.Step Brothers nu face exceptie.Printre motivele pentru care am decis sa ma uit la film a fost si John C. Reilly ,pe care il stiam din filme precum :Magnolia sau The Hours.
Despre film,ce pot sa zic... cuvantul "fuck" cred ca se repeta peste 50 de ori,si memorabile au fost momentele cu paturile suprapuse si cele cu psiholoaga.
In rest...este o comedie medie .

eduard_stratan pe 25 octombrie 2015 08:47
cu panarama se vorbeste pe maidan!
sarge pe 15 Noiembrie 2010 21:40
Ca sa fiu sincer si sa ma exprim ca sa inteleaga toata lumea: filmul e varza!!!
luciivan pe 02 Mai 2010 21:57
mi-a placut...o comedie draguta, poate nu e chiar cea mai reusita, dar e ok... si te binedispune. cei care se simt buni de nimic, privind aceasta comedie nu doar se vor binedispunde, dar si se vor bucura enorm :-P ca ei sunt cu mult mai buni decit doi copii la 40 de ani.
andystarx pe 23 Decembrie 2015 13:59
Unul din cele mai slabe filme ale lui Ferrel si Reilly,si numai comedie o poti numi ! Slab,foarte slab ! De evitat,pierzi timp ,cu asa mizerii !
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 16:47
Parerea Mea Despre Acest Film O Puteti Vedea Pe Contul Meu (vechi) KaRgo
OvFire pe 08 Aprilie 2010 23:39
O comedie mediocra, care nu se ia in serios prea mult, cum sunt majoritatea filmelor cu Ferrell de fapt, bun de vazut intr-o dupa amiaza cand afara ploua si nu aveti ce face. Gag-uri fortate, situatii trase de par, in afara celor cu paturile si cu psihologia, la asta sa va asteptati de la acest film.
silviuf42 pe 21 Noiembrie 2011 13:44
Un film de referinta.
Nu am cuvinte sa descriu cat de bun este acest film. Actorii pur si simplu sunt bestiali, scenariul este simplu dar foarte amuzant, replicile sunt scandalos de tari (in sensul bun). By the way, limbajul putin vulgar (asa cum au sesizat unii) este amuzant, nu este un film gen American Pie 5+. Iar rolurile au venit ca o manusa pentru cei doi actori principali. Merita vizionat!
saderk pe 01 August 2011 22:32
nu e o pierdere de timp sa il vezi dar nu pot spune ca am ras asa mult la filmul asta
zeki pe 08 Martie 2011 22:26
are niste faze foarte amuzante , o comedie bunicica , merita vazut ....
Raku pe 15 Noiembrie 2010 14:08
Nu am mai ras demult asa la un film! Super bun filmul! Recomand!
gavanst pe 18 Septembrie 2016 19:01
O comedie cu doi copii de 40 de ani, merita vazuta!
chuky_doll21 pe 19 Februarie 2012 13:24
de obicei will ferrel joaca roluri cu umor negru....e bun filmul
Qube86 pe 01 Decembrie 2011 15:11
Destul de amuzant filmul...Are destule faze comice chiar daca sunt putin cam retardate...Adica, ce comedie in care sunt prezentati 2 frati vitregi de peste 35 de ani care stau cu parintii si se comporta exact ca 2 copii nu e macar putin retardata ?!!...Merge vazut dar sa nu va asteptati la o comedie care sa va dea pe spate...
MNarcis pe 08 Noiembrie 2011 13:38
Ma asteptam la mai mult, oricum un film usor, relaxant, cateva faze haioase.......daca te plictisesti merita vazut o data!