Păreri Spider-Man 3

(2007)

Omul-păianjen 3

YgReK pe 25 August 2009 10:56
Nu-mi pasa ce spune-ti voi dar mie mi-a placut toata seria Spider-Man ..!!!
kingdogg69 pe 17 iulie 2010 20:49
Mai invata si tu gramatica prietene!
kingdogg69 pe 24 decembrie 2010 16:40
Las-o asa. Cred ca s-a vazut bine cine e cocalarul aici. Nu mai tre' sa zic eu nimic. Poate am scris prea corect si nu intelegi...
marius93 pe 13 Octombrie 2009 22:19
In opinia mea este cel mai bun film din serie, singurul lucru care m-a deranjat a fost distribuirea lui Topher Grace in rolul lui Venom...in rest, totul ok.
Marin10 pe 5 noiembrie 2009 18:15
Cred ca ti-a placut si Dragonball Evolution, o alta capodopera de genu Spider-man 3 si Batman & Robin.
mihnea_aspru95 pe 8 februarie 2017 04:07
Chiar că, cel mai bun din serie si pentru mine. De altfel, cel mai tare Spider-Man din toate 5, lansate până acum.
nightmare28 pe 02 Mai 2010 19:45
cel mai bun de pana acuma din trilogie:X:Xmerita toti bani si tot timpu din lume:X:X
cezarika21 pe 29 Decembrie 2012 07:11
Confruntarea monştrilor
Primul Spider-Man arătase transformarea tânărului timid în supereroul salvator al orașului, în timp ce al doilea film prezentase conflictul interior al personajului între latura sa umană și cea supranaturală, având accentul pus pe exprimarea sentimentelor și înțelegerea misiunii.

Ce mai putea aduce nou „Spider-Man 3” după ce Mary Jane aflase la sfârșitul filmului anterior că Spider-Man este vecinul ei prietenos Peter Parker? Evident că nu mai puteau apărea mari noutăți așa că scenariul filmului a fost îndopat cu monștri noi, acțiunea devenind mult prea zgomotoasă și mai incoerentă.

Supereroul Spider-Man (Omul-Păianjen), devenit un popular salvator al oraşului de crima organizată, se confruntă aici cu evadatul Sandman (Omul Nisipurilor), cu fostul său prieten, Harry Osborn, care încearcă să răzbune moartea tatălui… citeşte

turonian pe 20 Martie 2011 13:14
Mai slab faţă de primele două, dar merită zic eu. Kirsten Dunst cred că arată mai bine cu părul roşu ca în primul film.
Crist11 pe 26 Iunie 2011 18:20
Foarte frumos si aceasta parte, o ii simtim lipsa lui Maguire.
puffulette pe 14 Ianuarie 2012 14:41
Un film super, actiune din plin, iar actorii joaca foarte bine.. merita vazut
roxza pe 31 Octombrie 2010 21:08
Cea mai buna parte,dupa parerea mea.Mi-a palcut mult costumul lui negru .;))) Actorii s-au descurcat super bine
CmrsCristina pe 11 Decembrie 2011 12:23
Mie mi s-a parut cel mai fain din toate 3 :-?? parerea mea
Vorador pe 02 Aprilie 2011 20:46
Filmul este bunicel, un pic mai slab decat celelalte doua.Nu mi-a placut momentul dansului, iar la final ar fi trebuit sa arate mai mult despre relatia lui Peter Parker cu Mary-Jane,eram curios sa stiu mai multe despre ei avand in vedere ca este ultimul film cu distributia aceasta.Astept noul Spider-Man,sper sa nu ma dezamgeasca deoarece m-am indragostit de actorii astia.
cosmin_kedii pe 17 Aprilie 2012 09:35
Mi-a placut văd Spider-Man 3 partea intunecata, mai ales că pare ca un astfel de caracter bun.
Anicescu Stefan Bogdan pe 16 Noiembrie 2008 13:54
Nu se compara cu primele doua filme, mult mai slab, a stricat trilogia.
valigeo96 pe 8 iulie 2009 09:27
...........................................A stricat pe Dracu' .E o diferenta mare intre a fi labil psihic , model:TU si a fi un film demn de mila (cea ce nu este)Go Spidey GO!
Champion pe 1 aprilie 2012 12:57
Hitler a fost mai bun cu evrei in comparatie cu tine pentru Spider_Man . Esti la fel de bun critic precum bunica mea este sofer profesionist dar... nu are permis :)) ::)) cum pui mei poti da 5 cand bate recorduri ? ce inseamna mai exact Filme? doar interpretare ? pt mine filme,actori,regie,etc exceptionale inseamna in primul rand bani, ceva ce se vinde f.bine pentru simplul fapt ca orice meserie legata de cinematografie inseamna sa produca bani ,ci nu sa fie subventionati de catre guverne cea ce se intimpla f.des in Europa. valabil si pt toti ceilalti ce se cred mari critici precum cei de la academia de film S.U.A care sint niste boshorogi depasiti in zilele noastre si au un sistem invechit si de demult pt a acorda oscarurile. un sfat: ascunde putin super exceptionalul expert (??!??) critic cinefil ce esti
ancutzica pe 05 Noiembrie 2009 00:15
Este un film bun ..chiar foarte bun..depinde de gusturile fiecaruia.Multa actiune si cu un sfarsit FOARTE EMOTIONANT.:((( Mi-au dat lacrimile cand a murit Harry.Bine si eu sunt o fire mai sensibila.dar intradevar mi-a placut.:) L-am vazut de vrio 3 ori si aceiasi reactie am avut-o.
mihnea_aspru95 pe 8 februarie 2017 04:11
Sau când îi povesteşte Sandman lui Spider-Man ce i s-a întâmplat cu adevărat, unchiului :( Pe acea coloană sonoră minunată.
MNarcis pe 25 Noiembrie 2011 19:54
Si aceasta parte mi-a placut, efecte vizuale bune si ideea cu costumul negru buna, pt mine nici aceasta parte a 3 nu a fost slaba, iar James Franco joaca foarte bine!
petrica_grigore pe 05 Ianuarie 2012 22:03
Audiente
Fii-mea are 4 ani si e innebunita dupa el. Sper ca restul lumii e mai matura si mai pretentioasa.
Champion pe 1 aprilie 2012 12:58
petrica_grigore pe 14 aprilie 2012 02:39
Man, esti cumva platit ca sa faci lobby? Initial am crezut ca ma insel dar vad ca ai replicat cu copy/paste mai multor comentarii de aici. Sau vrei sa faci puncte pt DVD-urile alea pe care le cumperi din comert cu 2 ron? Scuze dar esti putin ciudatel. Apropo, nu i-am dat 5 ci 3.
margott pe 13 Decembrie 2011 00:02
Mi s-a parut chiar mai slab decat li s-a parut celor de pe imdb. I-am dat o nota buna mai mult de dragul celor doua prime filme din serie.
CoolMB pe 05 Ianuarie 2013 13:53
cel mai bun din vechea serie pentru mine. un film excelent, cu multa actiune, efecte speciale, si mult mai mult. spiderman se lupta cu 3 villains, si asta face filmul si mai bun. ce, vreti plictiseala din spiderman 2? unul dintre cele mai bune filme de actiune facute vreodata.
xerses pe 21 Mai 2012 16:42
Imi place personajul, asa ca si acest film a fost pe gustu meu.Mi-a placut si-l recomand pasionatilor de acest gen de filme.
cosmin blaga bogdan pe 23 Octombrie 2008 14:11
spider man ie un film fain nustiu ce credeti voi dar mie imi place pa fraierilor
valigeo96 pe 8 iulie 2009 09:27
.....................................De acord cu tine amice !SPIDEY RULES
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 16:53
Un film la fel de bun ca si celelalte doua parti ...
Tiger_K1dutzzu pe 25 Martie 2014 17:31
Tare
Nu stiu ce ziceti voi,dar mie mi-a placut filmul.M-a tinus in suspans mereu,in fiecare clipa.Mi-a placut foarte mult si este de remarcat cum e creeat Venom in acest film.
Sorin87 pe 03 Ianuarie 2014 21:56
Spider-Man 3 este un film de urmarit oricand datorita efectelor speciale foarte bune si continuitatii pe care o are
EUGEN.VIDEO pe 11 August 2013 00:13
Vazand filmele din ultimul timp , inclusiv Amazing Spider Man din 2012 , imi dau seama ca trilogia cu Tobey Maguire este o capodopera!
Beastmaster pe 30 Martie 2013 11:04
bun pentru copii foarte mici
Filmele din aceasta serie ar fi fost excelente daca s-ar fi distribuit alti actori in el. Din nefericire nepotismul a intrat in functiune si la ei ca si la noi. Baiatul din rolul principal ar fi putut sa faca cariera in Tinar si Nelinistit mai degraba iar "prietena" lui este chiar mai sclifosita in film decit in viata (daca se mai poate asa ceva)...Restul au crezut ca filmeaza intr-o melodrama gen 1950 si s-au spart in grimase de 2 lei. Incercati sa va imaginati aceasi serie cu actori decenti...Si se poate, uitati-va la Iron Man, Captain America, Batman, X-Men, toate celelalte cu super-eroi, deci se poate. Ar fi fost ceva special.
waly800 pe 25 Martie 2013 16:39
E grozav filmul nu stiu cu ce a gresit filmul de a acumulat 6 stele :| eu ii dau 10 ast am avut de zis :D
Dar_kvampire pe 18 Februarie 2013 21:52
Lea intrecut pe cele dou parti la absolut tot este de trei ori mai bun decat primu si de cinci ori mai bun decat al doilea asta e parerea mea 10
Alexx pe 08 Februarie 2013 00:27
E bun
Personal spider-man 3 mi s-a parut a fi cel mai bun din toata seria cu Tobey Maguire in principiu din cauza povestii care e ceva mai închegată decât în primele 2 filme din serie, chiar dacă să spunem ... chestia cu lichidul negru a mai apărut și în alte filme cu mult înaintea acestuia. Un exemplu la îndemâna mea ar fi dosarele x.
KarGo pe 26 Iunie 2012 04:09
i-a placut. Este interesant, spectaculos, cu o poveste destul de complexa, efecte speciale foarte bune, actiunea cursiva si nu plictiseste. Tobey Maguire isi face la fel de bine treaba ca si in celelalte 2 si per total un film ce merita vazut mai ales de fanii seriei.
andmos pe 17 Martie 2009 17:21
ba cum te faci la joc negru?cum iei simbiotul?
valigeo96 pe 8 iulie 2009 09:24
...............................................................Paaaaii,Wonk are un sfat!Treci peste mai multe misiuni si Vualaaaa!!!
up pe 14 iulie 2009 08:47
exact.asa am facit si eu
Marin10 pe 22 August 2009 19:45
Slab
Spider-man 1 si 2 au fost capodopere. Nu pot sa spun acelasi lucru si despre al treilea film. A treia parte a fost mult mai slaba datorita numarului de personaje negative in film, trei daca nu-l includ pe Black Spider-man care apropo nu mi s-a parut deloc asemanator cu cel din benzile desenate, si ma refer la look-ul lui Peter Parker, parca ar fi fost mai mult un emo decat un personaj negativ. Si apropo de costum in anumite scene din film Peter isi da costumul jos si-l pune intr-un cufar ca si cum ar fi o simpla haina si nu un simbiot extraterestru, pentru ca mai apoi intr-o biserica sa se lupte cu el pentru a si-l da jos, in benzile desenate el tine costumul pe el permanent. Cat despre cele trei personaje negative ale filmului, pot sa spun ca cel mai reusit pare a fi Green Goblin Jr./Harry Osborn. Sandman nu cred ca era cel mai potrivit personaj negativ pentru acest film, adica sa fim… citeşte
dark56 pe 26 ianuarie 2010 22:19
...................ce ai spus tu au fost in desene asta nu inseamna ca regizorul trebuie sa copieze tot dupa ele
Marin10 pe 3 aprilie 2012 23:41
Champion hai ca eu acum am observat ca tu iti repeti comentariul asa ca, esti "dus".
TitoJacksana pe 08 August 2022 13:24
Cel mai slab din serie si nu a fost vina lui Sam Raimi, Sony a vrut mai multi villani in acest film si a iesit un fiasco, 6/10
andrei_oarga pe 24 Decembrie 2021 15:57
Mult sub primele doua filme,cu toate ca are antagoniști cu potential iar Tobey Maguire a jucat bine din nou,se vede ca studiourile nu au mai lăsat mâna liberă regizorului,de altfel e si pe alocuri cam lent,merita o vizionare deoarece încheie bine trilogia cu toate acestea!
user-5e3e92f1c0e2d pe 17 Septembrie 2021 19:35
cosmin 742000 esti prost facut din prosti si tu stii asta !!
te chinui sa ne convingi ca esti bou cu adevarat..
sa ne pisham peste tine cretinule..labar ereditar ..
muie cu cct maro lache flaushat..

user-5eda0f529a449 pe 25 Iunie 2020 20:16
Cel mai bun dintre cele 3 In opinia mea chiar daca nota IMDB e cam mica
user-59cfc5e0991ba pe 20 Septembrie 2019 20:14
Intro pentru Venom, șmecher realizat, clasic Spiderman....
Triștii sa se abțină că nu are rost
Epic

user-5bcfab9965006 pe 21 Iunie 2019 14:35
Acesta este Spider Man al meu. Nu cele din ziua de azi, cu costume robotizate.
6Patronul9 pe 04 Noiembrie 2018 16:08
Mie mi-a placut mult si acesta si desi nu se ridica la valoarea primelor doua,este oricum un film mai mult decat decent.Este finalul ideal pentru trilogie,in umila mea parere.Merita o sansa de la orice amator al genului.
AmphitriteMermaid pe 04 Aprilie 2018 16:31
Ca si in seria "Superman", partea a treia cu dublura negativa nu a fost un succes asa mare ca celelalte filme, dar merita vizionat.
ralucan123 pe 06 Ianuarie 2016 14:51
Raluca1998
Cea mai buna serie din cele trei seri foarte frumos filmul cu actori buni cu un scenariu foarte bun
mihai_barbu pe 07 Noiembrie 2015 15:34
A fost un film bun desi m-a cam dezamagit in mare parte apare doar Peter Parker totusi actiune pe final e ok. Chiar si Sam Raimi a spus ca nu s-a concentrat pe personaje si a spus ca e o dezamagire pentru el.
Infinity pe 02 Octombrie 2013 21:29
Spider-Man 3 (2007)
Filmul a avut de pierdut de pe urma scenariului cam haotic, un scenariu ce cuprinde multe twist-uri, multe personaje negative, multe povesti de dragoste etc. Totusi, a fost un blockbuster cu multa actiune, multe efecte si a impresionat in felul sau. Se putea mai bine. Mai slab decat a doua parte si mai slabut decat prima.
Anne Marie pe 30 Aprilie 2007 19:09
Deci super super super filmu! :X sunt o mega fana a filmului spiderman...:D
Vali pe 29 Aprilie 2007 17:50
Daca a fi fan SPider Man inseamna k esti un incult sau idiot atunci asta sunt! Se gasesc 2 sau 3 "destepti" care vin sa spuna k e un film "Jalnic" sau k numai tampitii se uita ei bine invatati sa respectati si preferintele celorlalti, doar pt k la unii nu va place filmul asta nu inseamna k e o catastrofa. Si am dat calificativul de 5 stele pt k mie, fiind un "incult" imi place foarte mult filmul, chiar daca nu l-am vazut , am vazut SM1 & SM2 si sunt convins k Sam Raimi nu va dezamagi deloc cu SM3!
laly pe 20 Aprilie 2007 23:08
Cel mai tare filM din cariera filmelor mi se pare SPIDERMAN 3 super efecte super mod cum la facut ii dau nota 10.99
Claudiu Cretzu pe 19 Aprilie 2007 20:55
Unu din cele mai bune filme reazliate vreodata
mihai ionut tarcoveanu pe 16 Aprilie 2007 20:41
spider-man 3 va fi un film tare
popescu george pe 08 Aprilie 2007 17:14
e foarte bun filmu
Cruceru Andrei pe 08 Aprilie 2007 07:27
va fii un succes total
SPAIDERMAN este eroul meu preferat!!!!!!!!!!!!!!

Florea Flavius pe 29 Martie 2007 13:25
abea astept...kiar ma gandeam kt e bestial o sa fie:D:D:D
WoosHa pe 23 Martie 2007 23:58
Nu pun Stelutze astept lansarea poate o sa fie mai bun ca celelante!! asa ca vizionare Placuta
Go1 2 3 4 5 6