Păreri Snitch

(2013)

Capcana

Manusa pe 08 Martie 2013 17:44
Astazi am fost sa il vad si am ramas impresionat de povestea filmului. Eu am un principiu, si anume merg la cinema doar la filmele care merita vazute la cinema, adica cele care promit "spectacol", sau sunt foarte bune. Snitch face parte din categoria acestor filme care merita vazut in cinema, eu unul nu mi-a parut deloc rau ca m-am dus sa il vad, sa mai bine zis ca am dat banii sa il vad. Dwayne J. a jucat foarte bine, asa cum ne-a obisnuit pana acum, a oferit actiune si drama in acelasi timp. Parerea mea este ca acest film merita vazut.
bogdz pe 18 ianuarie 2015 17:19
Toate promit spectacol,dar nu toate sunt bune.
Deceoare pe 18 ianuarie 2015 23:09
Ai dreptate , MINCIUNA şi BĂTĂILE (omoruri) trebuie văzute pe ecran mare . Dacă noi în Românica nu putem să ne batem ca americanii pe stradă când vrem noi , cel puţin să îi vedem pe ei la cinema cum se bat . Ne mai alinăm şi noi dorul de o cafteală .
tony_mondyalu pe 29 Mai 2013 05:14
ce nu face un parinte pentru copilul sau...uite ca si in acest film ne-a fost data dovada...esta capabil de absolut orice, un film de suspans si ceva actiune care reuseste sa iti capteze atentia pana la sfarsit, recomand
Jorge pe 22 Februarie 2013 16:08
eu nu inteleg cine traduce titlurile...de cand snitch inseamna capcana?
dany6960 pe 26 februarie 2013 10:41
Ne luam si noi dupa altii daca nu ne duce capul. Uite aici posibila explicatie. E o treaba genearala observ, traducerea inexacta sau total gresita a titlurilor. http://www.movieposterdb.com/poster/55f42a33
nicolas84 pe 24 martie 2013 15:12
@Jorge ...si Ivanhoe mai si subliniaza ironico-pamfletar la inceput "serois?".vaaaai. Dupa care vine cu niste exemple care in afara de "The Impossible" celelalte 3 sunt destul de bine traduse tinand cont de context si alt factori cum ar fi la "Greu de ucis" daca asa a inceput sa fie tradusa franchiza de prima data e normal ca urmatoarelor parti sa le gasesti titluri apropiate care sa nu fie nici departe de sursa. Toate ca toate dar eu unul inteleg total ce ai spus tu prima data. Fie vorba intre noi nu esti singurul care este suparat de chestia asta si nici eu unul sau altcineva nu a venit cu o explicatie viabila pentru traducerile caraghioase de titlu. Or fi ceva persoane angajate pe pile/spaga (sau macar una din variante) si habar nu au meserie pt ca altfel chiar nu pot sa imi explic.
geese1 pe 22 Martie 2013 23:20
un solid film comercial
unii prefera sa il numeasca mediocru. eu cred ca este mai corect spus un film comercial solid. sigur, Dwayne Johnson nu face o treaba iesita din comun pentru un actor obisnuit, ba chiar este destul de tehnic uneori in rol, insa este cel mai credibil din film si merita cu siguranta cateva aplauze pentru ca duce pana la capat un personaj care nu prea imparte pumni, ci primeste niste alte tipuri de lovituri, pe care incearca sa le vindice. filmul are si el cateva probleme in anumite puncte, dar tensiunea si suspansul sunt foarte bine construite. nu este obligatoriu de vazut, dar merita sa fie luat in considerare pentru o vizionare.
Get0dac pe 08 Iunie 2013 01:54
De Duzina
Se duce The Rock si nenoroceste un cartel intreg de droguri....cica fapt real....da' si ,,The Possession'' a fost fapt real asa ca......Acum, ca sa vorbim serios, un film de actiune vizionabil.....o data.
deadlord pe 29 Mai 2013 21:51
Un film bun. Mi-a placut cat de cat filmul. O poveste foarte interesanta mai ales ca este inspirata din fapte reale. Filmul reuseste sa te tina cu sufletul la gura in anumite momente. Scenariul este bun, regia este bunicica, iar distributia este foarte buna. M-am bucurat sa-l revad pe Barry Pepper intr-un fil, si mi-a placut ca l-am revazut si pe Jon Bernthal care s-a facut remarcat in "The Walking Dead". Dwayne Johnson a avut o prestatie foarte buna si chiar a reusit sa ma impresioneze. Un film bun si interesant ce merita vazut.
radu3455 pe 22 Mai 2013 17:04
bun filmul,scenariul este unu bine gandit mi-a placut mult cum a jucat Dwayne Johnson merita vazut
cosmin_kedii pe 04 Martie 2013 09:38
Scenele de acțiune sunt similare cu cele din filmul de acțiune Die Hard. Efectele au fost bine făcute. Dwayne Johnson a făcut o treabă bună în acest film la fel si Jon Bernthal care a făcut o treabă excelentă
ghirageorge pe 22 Iunie 2013 14:13
Mai bine nu comentez ..... actorul e .......... 0 barat
Sorin87 pe 03 Iunie 2013 22:12
Snitch
Foarte tare filmul daca joaca Dwayne Johnson unul dintre actorii mei preferati.nota 10 pentru film
cotzofica pe 30 iunie 2013 06:53
De când Dwayne J. e aşa mare actor? Probabil de aceea e discrepanţă între notele de pe Cinemagia şi alte site-uri de profil. Cum poţi să dai nota 10 unui film doar că în el joacă un actor preferat? Sunt destule filme cu actori buni, dar scenariu şi regie nereuşite. L-ai văzut măcar?
Rippa pe 07 Martie 2014 18:16
Filmele care au in spate poveste reala, cel putin din punctul meu de vedere iti duc imaginatia la extrem si te fac sa te gandesti prin ce au trecut acei oameni care au trait filmul asta pe propria piele.
netH pe 16 Iunie 2013 21:33
8 de la mine
xerses pe 11 Mai 2013 21:48
Un film captivant, in care fiecare secunda a fost dozata eficient cu doza de tensiune necesara.
skumpika89 pe 08 Iunie 2013 01:58
smecher filmul
Deci eu chiar nu va inteleg pe unii,toti va da-ti critici de film ,pai intre un critic de film si un simplu spectator la cinema fratilorrrr e cale lunga ! Mie mi-a placut foarte mult filmul.
Bmave pe 10 Martie 2013 13:28
Nu am vazut filmul si nu stiu daca sa ma duc sa il vad , mai sunt 2 filme pe lista saptamana asta si par mai promitatoare decat asta. Din ce am vazut din trailer , inteleg ca tatal e un mare idiot, hai ca poate ii scad din pedeapsa fiului meu daca ma fac turnator la FBI, iar daca afla traficantii de droguri nu e o problema ca am o sotie si fetita. Acum poate nu e chiar asa dar asta inteleg din ce am vazut pana acum.
AndreiRegizor pe 9 aprilie 2013 11:12
cam asa este:)) o prostie de film..la final umpicut actiune..in rest..!
Iulidesprefilme pe 03 Octombrie 2021 13:39
Un film de acțiune, dar și o dramă psihologică pe tema relației dintre un tată și un fiu ce trec prin experiențe traumatizante...
Dragos.87 pe 22 Iulie 2017 13:35
Destul de bun,o drama inspirata din fapte reale tulburatoare cu multe momente tensionate.Pana unde este dispus sa mearga un tata pentru a-si salva copilul.Este un film bun cu un ritm captivant iar finalul este emotionant.Dwayne Johnson are ca de obicei o prestatie excelenta,merita vazut,clar!
Mitza_MvP pe 08 Noiembrie 2016 17:32
Mi-a placut filmul,dar spre deosebire de alte filme cu The Rock,acesta are parte de mai putina actiune...Mi-a placut cum a jucat Jon Bernthal in rolul de fost traficant,de asemenea Susan Sarandon si Benjamin Bratt au avut roluri bune cu mentiunea ca din pacate au aparut in film mai putin decat speram
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:56
SYNDJ pe 12 Decembrie 2015 23:46
Dwayne Johnson e băiat cuminte - nu ştie să se lupte în acest film. În schimb dă un exemplu părinţilor din lumea întreagă: face pe dracu-n patru ca să-şi vadă copilul în siguranţă.
XShadowX pe 26 Martie 2015 15:25
The Rock hits again !!!
O actiune derulata rapid cu un fir narativ subtire , cateva scene de lupta , multe impuscaturi socante si un Dwayne Johnson intr-un rol bun , cred ca i se potriveste acest gen de rol...
creta_catalin pe 18 Ianuarie 2015 18:55
Un film bun,recomand vizionarea nu pierdeti timpul degeaba !
tudiqu pe 23 Februarie 2014 13:21
Un film interesant, dar nu pot sa zic ca m-a dat pe spate.Este povestea clasica a "razboiului" dintre politisti si traficanti de droguri, iar personajul interpretat de The Rock este aruncat in mijlocul actiunii datorita fiului sau.
africanus pe 08 Februarie 2014 15:05
Cred ca a meritat vazut, mai ales ca este dupa intamplari adevarate, poate se putea un pic mai bine, dar oricum am fost multumit chiar si asa de rezultat.
DiCaprio21 pe 22 Ianuarie 2014 16:23
merita vazut. un film foarte bun, dwayne johnson interpreteaza un rol de zile mari.
iulian94 pe 14 Septembrie 2013 21:02
Filmul este bun spre foarte bun, are o poveste interesanta care chiar mi-a placut. merita vazut!!
Roxyliciu pe 03 Septembrie 2013 15:38
Mi-a placut soundtrack-ul a facut totul mai emotionant! Johnson a jucat destul de bine (fata de alte filme ale lui), mie personal mi-a placut
vladimir84 pe 22 Iulie 2013 21:41
Nu pot sa zic ca il agreez prea mult pe Dwaine Johnson ca actor, dar a facut un rol foarte bun in acest film, care n-a dezamagit la nici un capitol. L-am urmarit atent de la inceput la sfarsit, lucru pe care nu-l pot spune despre prea multe filme.
Theodoric pe 19 Iulie 2013 20:49
Imi place ca nu s-au batut joc de scene,cum o fac mai mereu in filmele noi.Acest film ramane unul bun in cariera lui Johnson,pentru o poveste cu adevarat interesanta.Insa am crezut ca pe el mai mereu o sa il vad in filme de actiune,dar el a facut putina pauza se pare,al acestui gen,si ca sa nu ne fie plictisitor,s-a gasit locul intr-un thriller reusit.Bun.Nota 7
Alaric1999 pe 19 Iulie 2013 20:33
Mie unul mi-a placut.Poveste lunga si interesanta,scene bine realizate si actori pe masura.Despre actiune,pot zice ca Snitch este genul demonstrativ de film,care ne-a aratat cum poate fi un film bun fara atatea explozii,si aiureli.Au introdus ei putina actiune reusita,dar atata tot.O poveste reusita.Nota 7
Mishu25 pe 08 Iulie 2013 19:12
Un thriller surprinzator de bun, axat pe personaje, cu tensiune bine construita si interpretari credibile, nu e genul tipic de film cu explozii si urmariri cum pare din trailer. Primul film adevarat al lui Dwayne 'Bolovanul' dupa muuulte slabe. La cat de slabe au fost Parker (cu Jason Statham), The Last Stand (cu Arnold) si Bulltet to the Head (cu Sly) lansate unul dupa altul, chiar nu mai aveam sperante la ceva de calitate. Snitch merita vazut!
Infinity pe 02 Iulie 2013 02:05
Snitch (2013)
Cred ca e primul film cu Dwayne pe care il vad jucand un rol mai "timid". Mi-a captat atentia, cu toate ca actiunea a fost cam scumpa la vedere. Filmul a fost bun, mi-a placut povestea si mai ales faptul ca s-a bazat pe intamplari reale. Merita vazut. :)
nikkolle pe 01 Iulie 2013 00:07
Ma asteptam la ceva mai mult de la Dwayne insa ........ nu e de aruncat ........dar nici stralucit nu e :) .
Un film bunicel cu o tema mai realista si des intalnita in lumea reala din pacate :( !

claudiu-daniel-lugoj pe 30 Iunie 2013 23:21
Slab film,ma asteptam la mai multa actiune.Multa vorbarie si actiune foarte putina.Si actiunea care mai este in film este de calitate inferioara.Nu il recomand.
narcisson pe 23 Iunie 2013 17:36
Pe mine a reusit sa ma impresioneze acest film, mai ales ca este inspirat din fapte reale. Inca o data ne este dovedit prin cate trece un parinte pentru ca urmasilor sai sa le fie bine. O interpretare excelenta din partea lui Jon Bernthal, dar mai ales a lui The Rock, pot sa spun ca a facut un rol destul de ''emotionant''; si restul actorilor au fost la inatime. Scenariul a fost excelent regizat, ofera destul de multa actiune dar si suspans in acelasi timp. Finalul a fost destul de antrenant, chiar eram foarte curios cum o sa se termine aventura ''tatalui salvator''. Per total, un film placut de privit, il recomand; eu ii dau nota 8-Foarte bun.
Testicule pe 31 Mai 2013 02:54
Pedeapsa medie pentru traficantii de droguri este mai lunga decat cea pentru viol, pedofilie, sau crima. Mi se pare, sau asta-i un subiect perfect pentru stand up comedy?
Cu toate ca am devenit extrem de sceptic in legatura cu zecile de filme care folosesc "inspirat de o poveste reala" ca o rampa de lansare, mi-a placut filmul, si, in cele din urma, pare indeajuns de plauzibil pentru realitate.
Punctele forte ale filmului sunt povestile oarecum "realiste", ce, odata intampinate de lumea ilegala, incep sa devina ceva mai interesante decat sunt de fapt. Moralitatea devine incetosata, si stai sa te intrebi ce-ai fi facut dac-ai fi fost acolo, in momentele respective.
De-asemenea, filmul face si o treaba buna cu momentele tensionate, si suspansul emanat de cei doi actori centrali, ce si-au facut treaba surprinzator de bine. In special The Rock, pe care nu mi l-as fi imaginat vreodata cu ochii umezi.

AndreBlack pe 29 Mai 2013 23:25
Snitch
Un film destul de bun in care Dwayne Johnson si Jon Bernthal joaca foarte bine . Mi-a placut mult scenariul acestui film . Un mic repros ar fi felul in care a regizat filmul (doar la inceputul filmului) dar doar atat . In rest , toate bune si frumoase . Un film pe care il recomand si care merita vazut .
ornitoring pe 25 Mai 2013 19:45
e de nota 7
da e bun evolueaza pe parcurs dar nu prea mia placut felul cum sa desfasurat actiunea ma refer nu a avut suspansul care trebuie , oricum un film bun nota 7
Doryancik pe 30 Martie 2013 11:24
Mam@ ce-mi mai place filmul acesta , este marfa . Merita vazut .
Snitch – “piatra” cu muschi si sentimente

Regie: Ric Roman Waugh
An: 2013

Actori: Dwayne Johnson, Susan Sarandon, Jon Bernthal,
Genul: actiune, thriller

“This is a federal case. The mandatory minimum laws are very simple. Jason is facing 10 years in prison.”
Imi aduc aminte de o schita de-a lui Santimbreanu de cand eram mai mica, dintr-o carte galbena, cartonata – un elev scos la lectie nu intelegea ce ii sufla colegul din ultima banca, oare era sase? era sapte? si s-a decis ... citeşte

cosmin742000 pe 25 Octombrie 2017 09:02
O mizerie de film americande actiune deci nimic nou....
emy_sinaia pe 01 Iunie 2013 23:08
Informatorul
Accente de dramatism de genul totul sau nimic, The Rock are un rol de tata foarte determinat in al salva pe fiul sau care a facut o greseala. Nu va ganditi la actiune din cale afara dar nu va veti plictisi pana la sfarsit.
Catalinq pe 01 Iunie 2013 11:05
Un film foarte bun cu o poveste impresionanta si foarte captivant de altfel...
anonymous.6229028630c4f pe 22 Mai 2013 22:08
tonymaestrul pe 03 Iunie 2013 18:05
Interesanta povestea filmului dar din pacate the rock nu si-a pus in practica ceea ce stie el mai bine sa faca .... lupta corp la corp. Ca sa nu mai zic ca isi mai ia si bataie in film :)
GALD pe 02 Iunie 2013 22:24
Solid
O regie solida, bine structurata, apasatoare in acelasi timp, ce duce usor usor la un sfarsit neasteptat de ok, tinand seama ca era inspirat dupa fapte reale.
Scenariul fara "artificii", desi nu a permis foarte multe, a scos orisicum in evidenta maturitatea actoriceasca a lui Dwaine - nesperata la un colos comercial.
Merita vazut.