Păreri Sing

(2016)

Hai să cântăm!

giovanny72 pe 03 Ianuarie 2017 14:23
Foarte reusit!
Vazut varianta subtitrata, o animatie muzicala surprinzator de reusita si amuzanta.! Muzica buna, subiect simplu, dar reusit, nu cred ca cineva va pleca nemultumit de la acest film !
vlad_iorga pe 4 ianuarie 2017 09:23
unde ai vazut varianta subtitrata? vrem sa ne ducem copii, dar nu la dublat.
giovanny72 pe 4 ianuarie 2017 16:25
Bucuresti, Park Lake, luni seara (02.01.2017) de la 18;40..
Gloria pe 18 Decembrie 2016 13:20
O explozie de bună-dispoziție
Animaţia Hai să cântăm!/Sing!, despre un concurs de talente desfășurat cu o energie debordantă, are aceeaşi abordare pe care am mai văzut-o în Zootropolis: o lume populată de animăluţe antropomorfe.

Aici, în schimb, tipologiile sunt cu susul în jos spre o alăturare ce mizează pe contraste sau pe efectul comic ca să renunțăm la etichete ori clișee. Astfel, protagonistul, Buster Moon (Matthew McConaughey), un koala pufos și molcuț - e, de fapt, un tip extrem de activ și întreprinzător, un impresar uşor escroc, dar cu o inimă mare; urşii interlopi vorbesc, cum altfel, cu accent rusesc; elefănţica e adolescenta supraponderală şi sensibilă, intimidată de șoricel (legenda după care elefanţii se sperie de şoareci). Acesta din urmă (voce Seth MacFarlane)- în pofida mărimii - e și el un gangster. O oaie e un fel de sfătuitor/voce a… citeşte

buntua54 pe 19 Decembrie 2016 12:04
Cred ca Cinemagia ar trebui să prezinte trailerul si să facă prezentarea la varianta care este distribuită in Romania adică DOAR dublată.
Ce rost are da prezinti si comentezi toata lista de actori din versiunea originală dacă spectatorii din Romania îi pot asculta doar pe cei care dublează in română.
Incurajati astfel vizionarea filmelor pe calculator.

giovanny72 pe 31 decembrie 2016 14:10
Filmul este si in varianta subtitrata!

Feedback