Păreri Silent House

Casa terorii

k-rissa pe 14 Iunie 2012 22:14
nu confundanti " la casa muda" cu asta..sunt 2 filme distincte
madalinaXD pe 01 Iunie 2012 19:49
un film fara momente bune...doar finalul mi s-a parut bun...un film plictisitor si fara logica
Dragos.87 pe 14 Mai 2017 00:42
Film produs cu un buget minim doar sa se mai scoata niste bani.Stilul filmarilor fiind tot timpul in miscare continua,n-are cadre fixe cum ar trebui sa aiba un film normal.O lalaiala continua care te tine tot asa pana spre sfarsitul filmului.De actori nu mai vorbesc,au avut o prestatie execrabila.Nu iti pierde timpul cu asa ceva!
bainca pe 4 mai 2018 11:35
cata dreptate ai
Dragos.87 pe 5 mai 2018 02:23
Multumesc
kakapiciu pe 24 Iunie 2013 22:30
Finalul este pe cat de diferit, peatata de prost...
zumzooma pe 07 Decembrie 2012 17:00
Personal mi s-a parut un film simplu din punctul de vedere al desfasurarii actiunii, usor de anticipat unele momente, dar cu foarte mult suspans, ceea ce am apreciat.
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 17:52
Nu prea mi-a placut , ma asteptam la mai mult de la el !
happysunnyday pe 14 Septembrie 2012 13:11
frumusel filmul. la inceput ma gandeam ca e o casa bantuita ca in toate filmele, dar de fapt s-a dovedit a fi altceva, o casa cu un trecut straniu, un trecut pe care nici macar cea care a trecut prin el nu si-l aminteste...
Manusa pe 15 Iulie 2012 12:31
Un film care este foarte slab, ma asteptam la ceva mai bun, pacat, este o pierdere de vreme.
santoss07 pe 15 Iulie 2012 18:39
Pentru final se merita vazut tot filmul :x
Desi multora li se pare slab filmul nu e chiar asa. E rezultatul filmarii cu un singur cadru ;) Pana pe la jumatea filmului te cam plictisesti intradevar dar finalul i-a o intorsatura radicala. Sigur de neasteptat pentru multi. Pentru final se merita vazut tot filmul! ;)
pissykutta pe 14 Iulie 2012 18:39
Cu siguranta cel mai prost film pe care l-am vazut vreodata!!
victorinox pe 29 Mai 2012 00:02
pierdere de timp
un film plictisitor........o porcarie spaniola........pierdere de timp
simocinealtcineva pe 27 decembrie 2012 17:55
nu este deloc spaniol, cred ca il confunzi
adi_dumi pe 07 Decembrie 2021 23:25
Am înțeles că ar fí fost abuzată sexual în copilărie de către tatăl său, împreună cu unchiul: ,,e doar un joc", are și halucinații, dar și poze. Îi omoară și plecă din casa ,,groazei".
D.A.N.

bainca pe 18 Februarie 2018 02:08
nota 5 plictisitor
un film chiar plictisitor si modul de filmare nu mi-a placut , in schimb actorii au jucat bine si deznodamantul a fost imprevizibil , dar actiunea extrem de plictisitoare , sincer nu mi-a placut , a avut un ritm destul de incet si nici povestea nu a fost cine stie ce , doar pentru actori si final merita un 5 , in rest chiar slab
emy_sinaia pe 27 August 2014 19:55
Nici gand.
Un film prost in care nici de horror nu poate fi vorba, singurele momente bune fiind cu decolteul Sarei.
simocinealtcineva pe 27 Decembrie 2012 18:03
Asa si asa
Nu este intocmai un film exceptional, ideea de baza nu este prea originala, insa ceea ce este cu siguranta mai autentic este finalul, putin cam ambiguu as putea spune. Nici nu iti dai sema cat de repde trece timpul privindu-l, pentru ca adevarul e ca nu creaza un suspans foarte mare, parerea mea. Dar merge sa il vezi intr-o seara ca sa nu te plictisesti, in schimb sa mergi pentru el la cinema nu mi se pare ca merita.
lapidarium pe 19 Septembrie 2012 21:18
Parca l-am mai vazut
Filmul in sine nu musteste de originalitate, orientarea spectatorului pe o pista falsa, fiind vazuta in multe alte filme (serie deschisa de pelicula The Others), momentele cu adevarat "scary" fiind foarte putine.Scenariul scartie binisor, uneori este incoerent, alteori prea debil.Intr-o casa prea intunecoasa, unde niciodata nu sti daca afara este zi sau noapte, lampile cu gaz (mi-a adus aminte de Ceausescu) si lanternele sunt singurele care atenueaza senzatia de "pestera".Senzatia de "horror linistit", este intrerupta de cateva scartieturi, bufnituri sau zgomote infundate.Singurul lucru demn de semnalat, este aparitia Elizabethei Olsen (in primul sau film) sora mai mica a celor doua surori Olsen (Mary Kate si Ashley) care se descurca binisor, aratand ca are mult talent (confirmat ulterior de filmul Martha Marcy May Marlene).O actrita de viitor ce trebuie urmarita cu atentie!