Păreri Silent Hill: Revelation 3D

(2012)

Silent Hill: Revelația 3D

robbiex2 pe 19 Septembrie 2010 15:00
Partea a doua este confirmata...check this: http://www.imdb.com/title/tt0938330/
Anyway...sper sa se ridice macar la nivelul primei parti.Eu unul ma bucur ca apare si partea a doua, prima fiind foarte buna pentru mine.De la efecte pana la interpretarea actorilor.

gaby1 pe 28 iulie 2012 23:22
nici nu a aparut si voi ati dat deja nota.ce mari cinefili sunteti
stiglitz_14 pe 01 Noiembrie 2012 09:50
Dezamagitor
Filmul reprezinta o dezamagire enorma! Partea I a fost parfum pe langa porcaria asta. L-am vazut ieri la cinema 3d si vreau sa va spun ca lumea pe la jumatatea filmului pleca din sala ( n-am mai vazut asta la niciun film pana acum,).
Povestea este fara sens si are niste clisee de nu am mai vazut de mult tp.
Nu va luati ca este HORROR 3D " woowwwww!!!!" ( si eu am crezut ca o sa fie ceva diferit) pentru ca o sa va dati seama ca ati dat banii de pomana si o sa va plictisiti de moarte.
Il recomand doar in conditiile in care ai vazut toate filmele din '70 pana in prezent de 2 ori.

DaniMar pe 05 Noiembrie 2012 20:19
singura ratiune care m-a tinut pe scaun pana la sfarsit a fost bunul simt; nu am vrut sa-i trezesc pe cei care dormeau. faptul ca am vazut prima parte nu m-a ajutat sa gasesc vreo noima in aiureala pe care am vazut-o aseara,Pacat de Sean Bean!
kittycat_meaw pe 06 Noiembrie 2012 01:05
90 de min. din viata irosite
imi pare rau sa spun asta, dar filmul este o adevarata porcarie! nu exista subiect si predicat in filmul asta, nu se contureaza o poveste, nici macar o idee principala, ambiguitatea fiind la ea acasa, iar actorii principali nici macar nu se sinchisesc sa ofere o minima prestatie. singurele momente in care pot spune ca m-am trezit din motaiala si m-am miscat pe scaun, in cinematograf, au fost cele in care mi-am dezmortit picioarele si/sau am baut o gura de suc. unica parte pozitiva...dureaza doar 90 min. in concluzie, s-a dus pe apa sambetei o ora si jumatate din viata mea, in care, mai degraba m-as fi oferit voluntara pentru a suporta o trepanatie!
bloody-ralu pe 1 decembrie 2012 09:28
mda ...de acord cu tine
alex.eu pe 03 Ianuarie 2011 11:34
Primul a fost un film reusit ,care iti lasa niste amintiri urate in minte.Daca va fi la fel ca cel anterior Silent Hill 2 va avea de castiga mult!
Yasmina001 pe 30 octombrie 2012 16:21
Atatea pareri si niciuna de la o persoana care kiar a vazut filmul :( Nu mai povestiti prima parte, aia am vazut-o cu totii sau makar majoritatea, eu sunt curioasa daca al-2-lea merita osteneala!
snooper pe 09 Noiembrie 2012 13:33
Aseara l-am vazut .
Slab .
Zici ca e un slasher film penibil . Sunt multe faze in film fortate cum ar fi interpretarea lu Heather si a lui Vincent , jumatate din film se comporta ca niste straini si nu au o treaba unu cu altu si te trezesti la sfarsit ca sar emotii si sarutari din senin , mai lipsea si "I love you " in dialog si ieseam din sala .
Era un subiect in cinemagia ieri care avea titlul "Silent Hill defilare de monstri si .... cam atat" . Foarte adevarat , regizoru a pus accent pe monstri si nu pe poveste , povestea era jalnica si nu intelegeai mare lucru din ea . Te mai trezesti si la sfarsit ca-l vezi pe Pyramid Head luptandu-se cu alt monstru de parca erau in Kill Bill . Sper sa nu mai faca alt film legat de Silent Hill .

Claudiaco pe 12 noiembrie 2012 15:53
Cap de piramida este si calaul si protectorul fetei in acelasi timp..eu asa am inteles. Intr-adevar, accentul cred ca a fost pus pe personaje si mai putin pe firul actiunii...
cattaa pe 07 Noiembrie 2012 10:54
Groaznic. Pierdere de timp, de rabdare si de bani :-j
Robert_Stefan pe 08 Martie 2010 21:12
prea frumos ca sa fie adevarat
nu cred ca va aparea a doua parte a acestui film, cu toate ca ar fi minunat!!
radu3455 pe 6 mai 2012 10:54
va aparea pe 26 octombrie 2012
gabivaduva74 pe 03 Noiembrie 2012 09:05
Primul--o capodopera horror, un must-see. Al doilea--o copie falsa a primului...slab...nimic nou.
Bogdy43 pe 09 Noiembrie 2012 20:15
Nu cred ca am vazut un film mai previzibil ca asta vreodata.
crosslock pe 06 Noiembrie 2012 23:37
In rare cazuri al doilea film dintr-o serie este bun. Filmul asta nu-l pot cataloga nici macar mediocru. Daca nu era sunetul mai tare in sala sigur ma fura somnul.
SarpeleCocosat pe 05 Noiembrie 2012 00:11
Slabut. Nu aduce mai nimic nou vizual si auditiv fata de primul iar povestea si jocul actorilor sunt mediocre.
Victor92 pe 05 Noiembrie 2012 00:14
este un horror bun...merita vazut...face legatura cu primul film din 2006...nu este exceptional,la unele scene este previzibil...ca nota,personal i as da un 8 50...:)
cosmin_kedii pe 24 Noiembrie 2012 08:24
Nu va asteptati ca acest film sa fie la fel ca primul . Îi lipsește dezvoltarea caracterului, dezvoltarea complotului , si finetea primul film.
alter_ego_raluca pe 06 Noiembrie 2012 21:16
profund dezamagita, un film fara actiune, fara psihologie, fara horror doar mult sange si atat! am avut momente in sala de cinema cand m-a busit si rasul atat de prost mi s-a parut, Nu recomand!
dorutzu_b pe 25 ianuarie 2013 18:37
Un film foaaarte slab. Scene prost realizate, actiune zero, monstri de tot rasul si cam atat. De regula "inghit" orice film, oricat de slab ar fi, dar acesta este sub orice critica. La jumatatea filmului am clacat si dus am fost. Dezamagire totala.
stroex1 pe 03 Mai 2010 02:57
++ info pls
Păi până la urmă de ce atâta mister?
Văd că totuși informații oficiale nu se transmit...
Găsesc ceva informații despre un trailer cu niște imagini amestecate din primul film și ceva sintetic (probabil imagini din joc), dar informații serioase nu.
Keep in touch.

Claudiaco pe 12 noiembrie 2012 15:50
Sunt imagini din primul film pentru ca este strang legat de actiunea din primul Heather din a doua parte este de fapt cea mica din prima parte. In Silent Hill a ramas partea malefica a fetei iar in lumea reala s-a intors tipa normala. TRebuie sa il vezi ca sa intelegi, Oricum, din partea mea merita nota 10. Imi place mult ca s-au pastrat din personaje.
Costirik pe 6 februarie 2013 21:04
el a postat comentariul in 2010 cand nu avea nici o informatie despre film, tu @Claudiaco dupa ce ai vazut filmul si te dai mare cocos dar de fapt esti un imbecil:))) am vazut frecvent asa ceva pe acest site sa i raspunzi cuiva care a postat un comentariu acum cativa ani cu o stupida ingamfare...
puidepix pe 04 Noiembrie 2012 00:02
DEZAMAGITOR!
Tocmai ce-am venit de la film.. o mare porcarie. Multa lume a plecat din sala in timpul filmului.. nu recomand!!
trustme pe 15 Octombrie 2010 14:43
cred ca o sa se lase cu infract :))
l-am vz pe unu deci a fost cel mai de groaza film horror care l-am vz /.. te lasa cu sechele
iedutul pe 17 noiembrie 2010 10:28
Daca vrei horror uitate la martyrs
privateRyan pe 3 august 2012 20:05
pregateste-te psihic k sa t uiti la martyrs:D
Danyenglish pe 25 Ianuarie 2013 00:02
Bunicel
Pot spune ca am vazut si prima parte a filmului iar aceasta nu se ridica deloc la asteptarile pe care le-am avut,povestea un pic slaba,actiunea cam grabita,filmul sare dintr-o scena in alta intr-un ritm foarte alert,nu stiu ce sa spun,pacat,primul mi-a placut enorm dar acesta mai putin,pacat de sean bean,nu l-am mai vazut demult sa joace intr-un film foarte bun:(
Srdjan pe 06 Noiembrie 2012 16:32
Ma asteptam la mai mult, mult mai mult. Eram foarte entuziasmat inainte sa-l vad, insa s-a dovedit a fi doar un film de duzina, facut pentru a profita de pe urma succesului predecesorului. Nu aduce mai nimic nou vizual si auditiv fata de primul, povestea e mediocra iar jocul actorilor la fel.
SarpeleCocosat pe 6 noiembrie 2012 22:59
Omule, tu esti sanatos!? Mesajul asta e identic cu unul postat de mine pe forumul computergames. Cum poti sa dai copy-paste pentru asa ceva?
danvictrie pe 02 Noiembrie 2012 23:54
mam c"""""t pe mine de ras, cea mai tare comedie :))))))))
Serios oameni buni pe langa fazele penibile in care toata sala buftea in ras, tipa aia era mult prea calma pentru un film horror deci cea ma-i proasta interpretare ii revine ei. Si cand ma duc la baie noaptea sa ma """ am o fata mai 'inspaimantata". WTF nu mi-a parut rau ca am vazut filmu din cauza efectelor frumoase in rest monument de prostie ar trebuie la gen, aicia pe site sa adaugati si comedy. Sfat nu va duceti la acest film ( decat daca va e dor de niste efecte 3d) alegeti ori care alt film. Si apropo l-am vazut pe primul(film) si nici acela nu a fost horror dar a fost mult mai bine realizat si gandit

stiglitz_14 pe 5 noiembrie 2012 23:12
Daca vreti sa va bucurati de efecte 3D duceti-va la o animatie. ( din pct meu de vedere acelea's cele mai reusite).
DeeaD pe 12 Ianuarie 2012 19:11
Si prima parte a filmului si jocul sunt super..parerea mea!abea astept sa apara...cu atat mai mult pt faptul k este 3D :)
DeeaD pe 3 noiembrie 2012 20:08
am vazut in sfarsit mult asteptata parte a doua a acestui film si sunt putin dezamagita...ma asteptam la altceva,n-a fost horror deloc iar povestea lasa de dorit:(nu-i de mirare k au lasat sa intre in sala si copii de 9-10 ani...mai bn refaceau prima parte 3D si dadea mai bine.
danedaniel89 pe 6 noiembrie 2012 12:30
te sustin :)
BBoyDFlow pe 27 Octombrie 2012 09:13
Am crezut ca va iesi bine...
Partea a doua este foarte proasta . Povestea nu are niciun sens si nimic nu a iesit bine...
Yasmina001 pe 30 octombrie 2012 16:27
M-ai cam dezamagit, dar ma duc totusi sa-l vad ca nu am vazut niciun horror in 3D si sunt curioasa... Orikum prima parere de la cineva care kiar a vazut filmul, restul e cancan :)
BBoyDFlow pe 1 noiembrie 2012 20:32
ei bine , poate ati observat (daca ati vazut filmul) faptul ca trailer-ul are mai mult storyline decat intregul film . singura parte din film care m-a "speriat" a fost cand au sarit niste degete spre mine ... in rest NIMIC. .... 0
mebubu2007 pe 17 Aprilie 2013 02:49
parca nu mi s-a parut la fel de interesant ca prima parte dar e un film mai..altfel :)
tony_mondyalu pe 10 Aprilie 2013 21:35
destul de slab acest film, ma asteptam la un film horror bun insa a lasat de dorit, imaginile au fost amestecate si tind sa te deruteze la un moment dat, destul de previzibil...pacat de Sean Bean pt putinul protagonism pe care l-a avut....
rrs85 pe 16 Februarie 2013 17:28
De vazut doar daca nu ai ce face si ti-a placut prima parte...
xtasy1982 pe 14 Februarie 2013 17:38
Slab
Mult , Mult mai slab ca primul Silent Hill . O sa ma gandesc foarte bine daca voi merge sa platec bilet daca va aparea partea a-3 a la acest film .
Totusi trebuie sa recunosc ca efectele sunt senzationale dar povestea , actiunea , praf

eko pe 06 Februarie 2013 04:25
Nici nu se poate compara cu prima parte , efectele speciale si machiajul sunt foarte bune dar povestea e de tot rasul. Monstri sunt aratati foarte putin iar cand apar Heather scapa de ei sau ii omoara in 2 secunde , iar jocul actoricesc a Adelaide Clemens a fost prost , nu stiu de ce nu au ales o actrita mai cunoscuta . Kit Harington cred ca nu se trezise tot in Game of Thrones se credea acelasi accent si emoti. Mai bine nu mai faceau nici o continuare iar finalul ... de nu va deveni un fel de Saw o sa ajunga pe la 6-7 filme. nota 6 pentru efecte si machiaj
andre1utzw pe 13 Martie 2013 22:07
Actori de ocazie, filmul te plictiseste din primul minut. Tot timpu am urat filmele horror, nu pentru ca ma sperie, pentru ca sunt "varza", fara mici exceptii si sunt putine filme horror bune de-a lungul timpului. Mult prea multa reclama pentru un film de duzina, dupa 30 de minute pe ceas, sala a ramas goala, in urmatoarele 5 minute a schimbat filmul.
LorenzoRS1 pe 17 Februarie 2013 15:59
O tampenie.
Este cel mai prost film pe care l-am vazut in 2012. Nu merita. Eu l-am vazut deoarece il aveam cumparat.
claudiu-daniel-lugoj pe 05 Februarie 2013 20:36
Jalnic film.....doamne nu pot sa cred ca am vazut un asa film slab.Unul din cele mai slabe filme pe care le-am vazut vriodata.Nu recomand nimanui acest film,e pierdere de timp.
danedaniel89 pe 06 Noiembrie 2012 12:29
............................................................. slab
Kitzuuuxd pe 31 Octombrie 2012 19:23
La acest film pot intra si copii de 14 ani? :D Va rog, vreau un raspuns rapid.
kratosja66 pe 5 noiembrie 2012 15:20
NU,TREBUIE SA AI PESTE 18 ANI!!!!!!!!
Kitzuuuxd pe 6 noiembrie 2012 15:23
Ok, multumesc!
anonymous.6229028630c4f pe 22 Ianuarie 2013 22:11
Ovidiu239 pe 17 februarie 2013 10:29
Un film "destul de ok" si-i dai 10?!? Adica e o capodopera?
Ovidiu239 pe 20 Octombrie 2012 20:00
Welcome (back) to Silent Hill!
Ca scenariu si ca regie, aceasta a doua parte mi se pare mai buna ca prima. Dar continua oarecum in stilul primeia, cu defilari plictisitoare de monstrii, care arata oribil, penibil! Insa mi-a placut filmul, desi se vrea a te tine in tensiune, fazele scary nu prea apar, chiar deloc, insa incepe bine, si ma atrage povestea, si chiar nu mi-am dat seama cand au trecut 90 de minute.
crome pe 20 Noiembrie 2020 23:20
O continuare extrem de buna ,recunosc ca prima parte am vazut-o mai demult ,voi vrea sa o revad, actiune palpitanta ,un subiect bine pus in scena despre lumea de dincolo.nota mea 8 pt.acest film
andystarx pe 27 Decembrie 2017 16:30
O alta mare mizerie,cica horror,nici prima parte nu a fost cine stie ce,insa asta e un film facut degeaba,cine a fost la cinema,vai de ei,saracii !
natalia_castego pe 16 Iunie 2016 23:59
Tare fain filmu'!
Nu va luati dupa nota mica. Vedeti-l ca-i super fain!
rafaelionita8_gmail_com pe 13 Iulie 2015 16:47
Un film oribil.
Mai prost ca primul . Nu a avut sens si nu e de speriat. Actrita principala a jucat ok , dar doar atat.
tedy_jackson_dennis pe 10 Martie 2015 01:17
interesant şi terifiant
filmul se ridică la nivelul primei părţi abia spre final. Totuşi este un film bun şi terifiant care merită văzut măcar din curiozitate şi de dragul primei părţi. Întradevăr filmul este realizat cu efecte speciale foarte bune, gen Resident Evil, care salvează povestea. Cred că este loc de o continuare şi ar fi păcat să nu se realizeze una. Personajul interpretat de Sean Bean este singurul care leagă vizual filmul de filmul original. Soţia pierdută în Silent Hill ar putea fi personajul care ar putea lega o eventuală continuare de cele două filme realizate până acum.
Mihai2508 pe 10 Decembrie 2013 22:25
Silent hill
Este un film bun, bun in special ca mai explica anumite lucruri din partea intai pe care nu le-ai inteles atunci, insa parca e mult prea misterios, oricum, la efecte speciale e mai bun, insa ca si poveste e mai slabut ca prima parte
vladimir84 pe 01 Septembrie 2013 21:40
N-a fost chiar atat de rau, mai ales pentru cei care au jucat jocul si stiau cat de cat despre ce e vorba.
Buum pe 15 August 2013 20:18
Primul e interesant, tin minte ca l-am vazut pe National tv. Asta e bataie de joc... pacat de Sean Bean...
ryco0984 pe 03 Iunie 2013 21:56
Il simti doar in fomat 3D
Este un film de efect mai putin de povestire. Nu este foarte de groaza, nici nu este greu de inteles daca ai vazut prima parte. Il recomand doar in format 3D alfel chiar nu este cine stie ce.
herleaflorin pe 28 Aprilie 2013 01:03
Putea iesi si mai bine regizorul vroia sa bage in film mai mult de cat ii permitea timpul doar 94 de minute de aceea actiunea se muta foarte repede efectele bunicele povestea interesanta putea iesi si mai bine de atat.Mi-a placut actita principala Adelaide Clemens si de Sean Bean au jucat bine.
In orice caz nu se compara cu prima parte.Finalul mi sa parut ciudat.

Alexuxxx pe 14 Aprilie 2013 00:27
cam plictisitor
nu mare lucru de capu lui bal ,bla bal ,bla bal ,bla bal ,bla
Mihaita19 pe 21 Februarie 2013 20:38
L-ai vazut pe 1 ? Nu te uita la al-2lea.
No, they fucked up the first movie.
Dezamagitor rau, aproape ca mi-a parut rau pentru primul, de la momentele de furnicaturi si panica de la primu' am ajuns sa imi zic ce urmeaza sa se intample... Un sequel care face praf prima parte :| . Mai bine nu il faceau. Pacat de noile creaturi, idee tampita rau.
Din respect pentru prima parte ii dau 5.

sotarosotaro pe 07 Februarie 2013 19:33
Placut
Sincer se leaga de prima parte chiar daca na fost chiar asa in efecte a fost un scenariu bun ... sper daca mai urmeaza vreo parte sa se ridice macar la 7 8.. dupa jocul genial scos... ar trebui sa iasa un film de nota 10 Primul film este belea...!!!!
pitic17us pe 22 Ianuarie 2013 04:29
parca nu a dat de inteles ca va aparea si a 2 parte...mama si fica traia in alta lume iar sotul in zilele noastre......de unde a 2 parte?
y0nutzz18 pe 15 Ianuarie 2013 19:02
Slab fata de primul nu m-am speriat aproape deloc si prestatia actorilor slabuta ma asteptam la ceva mai mult avand in vedere primul film.