Păreri Shrink

La psiholog

xmind99tm pe 06 Mai 2010 11:19
un film suberb....kevin spacey genial.....daca esti fan avatar sau chuck norris skip
Rapture pe 09 Iunie 2009 14:32
Un film bun. Kevin Spacey a jucat bine, si, surprinzator, la fel a facut si Keke.
paul2000 pe 06 August 2010 13:34
Un film foarte bun, cu o distributie de exceptie si o poveste foarte interesanta si plina de ironie! Cel care ii ajuta pe altii trebuie sa fie ajutat, cam acesta ar fi subtitlul filmului...Kevin Spacey a jucat minunat, devenind una cu personajul lui. Filmul prezinta povestile mai multor oameni cu anumite probleme care au nevoie de ajutor pentru a trece peste ele. Un film care merita vazut de toata lumea! Recomand!
xerses pe 03 Octombrie 2012 14:54
UN FILM CARE TE PUNE PE GANDURI....As vrea sa-l mai revad.
andreisri pe 31 Ianuarie 2010 00:27
salutare tuturor ce......
Salutare tutotor celor care au vazut , vad sau vor vedea acest film . Eu l-am vazut ce sa zic sunt impresionat si am fost mereu de faptul cum unele lucruri in viata asta ii undesc pe oamenii in fac mai buni si le da mai multa speranta si incredere , da este adevarat un film simplu dar ca fan cinefilm si al dramelor in general este un film exceptional recomand tuturor RESPECT PT ACTORI , REGIZORI SI SCENARISTI
into_the_labyrinth pe 20 Ianuarie 2013 02:45
O dramă care vorbeşte despre suferinţele şi dedublările celor care au avut parte de încercările dure ale vieţii – adică aproape toată lumea, incluzându-l pe psihiatrul Henry Carter. Punct forte: filmul te ajută să înţelegi că lumea e de fapt o scenă pe care interacţionează mulţi oameni cu probleme (serioase) pe care le ascund, încercând în acelaşi timp să rămână cât mai decenţi, cât mai ”umani”. (Aici pelicula seamănă puţin cu 13 Conversations about one thing, care trata tema fericirii văzută ca un lucru aproape imposibil prin prisma suferinţei, dar către care toţi tindem, având resurse nebănuite). Punct slab: unele teme sunt tratate prea superficial şi cu dialoguri de duzină. Remarc însă faptul că de data aceasta chiar mi-a plăcut cum a jucat Kevin Spacey, nu ca în American Beauty, unde mi s-a părut crispat şi forţat, deşi… citeşte
Anna23 pe 11 August 2013 06:07
Cat am ocolit filmul asta din cauza notei mici.....am fost placut surprinsa. O foarte buna drama ce merita vazuta.
luciivan pe 05 Februarie 2010 23:17
nu mi-a placut... desi kevin spacey joaca foarte bine...un film foarte static si monoton
lokilop92 pe 22 Martie 2011 12:53
plictisitor
cam dezamagitor kevin spacey in ultimele filme.parca le face din plictis
Teh pe 09 Martie 2012 16:44
I saw this thing on tv about icebergs... melting? holy shit! if that's for real, we are fucked!
Mi-a plăcut foarte mult filmul. Are o distribuţie foarte bună, iar filmul în sine mi se pare chiar bine realizat. Desigur, are câteva mici "scăpări" în anumite detalii şi nu este perfect complex, însă este totuşi un film foarte reuşit şi transmite foarte multe mesaje... Mi-a plăcut întocmai acest lucru - modul în care au vrut să transmită energie pozitivă şi ideea de "a merge mai departe", tocmai prin atâtea aluzii la suferinţă, la evenimente dezastruoase şi "fără capăt". Alura filmului este una destul de dramatică, tristă, poate chiar tragică într-un anumit punct şi finalul fericit nu este neapărat aşteptat - cel puţin eu eram puţin sceptică cu privire la acest lucru. Mi-a plăcut şi atmosfera de la final, nu total optimistă, ci mai mult în termeni de "acceptare a trecutului dureros"... este frumos filmul, după opinia mea.

Singurul… citeşte

fanfirth pe 22 August 2012 13:10
Film bunicel in ceea ce priveste aspectul psihologic al fiecarui personaj dar la nivelul interactiunii intre povesti m-a dezamagit.
robbiex2 pe 06 Mai 2010 16:13
Nu este cine stie ce filmul dar mi-a placut. Kevin Spacey a jucat fantastic !!
Kuhaylan pe 03 Februarie 2010 00:23
xx
00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
vornicescu_mariana pe 26 Septembrie 2016 12:37
Eu nu înțeleg ce trebuie să înțeleg. Parcă filmul a început bine, dar s-a pierdut sau m-am pierdut eu pe drum. Atâtea povești și la toate parcă le lipsește ceva, detaliile sau explicațiile.
Dacă mesajul e „Că toți ave nevoie câte o dată de ajutor” atunci îmi pare rău:)
p.s. Dacă cineva a înțeles mai multexplicați-mi și mie, vă rog.

karenin08 pe 08 August 2012 19:36
Plictisitor,nu m-am putut uita la tot chiar daca sunt fan Kevin Spacey!
margott pe 20 Septembrie 2011 16:33
Plictisitor, inutil, nu mi-a transmis nimic. Kevin Spacey pare imbatranit, obosit, nu stiu daca asa era rolul lui, poate nici lui nu i-a placut prea mult scenariul filmului. Iar pe Robin Williams chiar nu inteleg cum l-au convins sa joace un rol de cateva replici.