Păreri Shrek the Third

(2007)

Shrek al treilea

Carcotasul pe 19 Mai 2007 20:25
La Cluj filmul este dublat. Nu exista nici un spectacol subtitrat. Foarte nasol. Cum pot sa rad de poantele si gura mare a magarului care vorbeste in romaneste. Tot farmecul actorului Eddie Murphy dispare sub covor, acoperit de vocea lui nea Vasile. Multumesc, dar nu servesc asa ceva. Pirateria o sa cunoasca noi culmi cu filmul asta descarcat de pe internet :)
colinx pe 10 Iulie 2007 02:23
slab, devine tot mai slab.
eu consider ca povestea trebuia sa se opreasca dupa primul shrek. de la al doilea se simte ca au inceput sa o ia pe aratura, dar cu partea atreia au demonstrat ca nu mai regasesc calea spre a se intoarce pe drumul cel bun.
fel si fel de poante uzate, in ep anterioare sau in alte productii americane.
ca sa nu mai zic ca atmosfera a devenit foarte mondena.iar o rapunzel pe post de tradatoare este jenanta, iar prince charming este patetic.
si nu mi se pare corect ca toate productiile fantasy sa bage acum copaci vorbitori cu maini si picioare.ideea a fost prea frumos abordata in lotr ca sa o strice acest film.
la al patrulea nu ma mai uit

OvFire pe 08 Aprilie 2010 20:02
Nu este un film rau, dar comparat cu celelalte din serie sau cu alte filme de animatie (Ice Age, Madagascar), The Third nu se ridica la nivelul asteptarilor. Desigur, are partile lui amuzante, dar in comparatie cu gag-urile savuroase din 2, e pus la zid. Magarusul a mai imbatranit si el, motanul si-a pierdut din culoarea ochilor, Shrek a mai slabit. Asteptam cu interes partea a 4-a, poate vor reveni cu el pe un fagas normal.
No Rules pe 26 Iunie 2007 15:58
Am vazut Shrek 3 in Ploiesti. In sala am fost surprinsa sa aud ca e dublat in romaneste. NICAIERI pe afis sau la avizier nu se preciza ca este vorba de varianta dublata in romaneste (am verificat inca o data dupa ce am iesit!)- preferam sa pot alege ce varianta vreau sa vizionez. Pacat de film ca l-au stricat cu dublarea asta de doi lei... Am fost total dezamagit de rezultat si am vrut sa ies din sala dupa primele 5 minute... Trebuie totusi sa recunosc ca "vocea romaneasca" a lui Shrek se apropie acceptabil de stilul consacrat deja de Mike Mayers in primele 2 filme. Celelalte voci insa... mai bine ar ramane la teatru. Concluzia: mi-a parut rau ca am dat banii pe bilet si asta numai si numai din cauza dublarii PROASTE! Filmul mi-a placut.
\\spectator pe 21 Mai 2007 01:19
Hai totusi sa fac o recenzie din partea ADULTILOR, adica segmentul tinta al filmului asta.

Dintr-un motiv necunoscut, "patronii" care au pus in circulatie filmul AU DECIS SA IL DUBLEZE IN ROMANESTE. Asadar, adio Cameron Diaz, Eddie Murphy, Antonio Banderas, John Cleese, bun venit talent anonim si mediocru.

deea9595 pe 05 Iunie 2010 14:42
o animatie extrem de buna si amuzanta.
trebuie neaparat sa vad si celelalte filme ale seriei:)

Radu pe 20 Mai 2007 15:30
Ok, toate bune si frumoase, dar de ce a trebuit DUBLAT in romana??? Asa se pierde 3 sferturi din farmec pentru jocurile de cuvinte nu mai au nici un sens traduse.
Manuela pe 19 Mai 2007 12:31
Am si eu o intrebare, e cumva Shrek subtitrat sau dublat cu vocile actorilor romani?! sincer nu vreau sa merg sa il vad daca vocile sunt dublata!! isi pierde farmecul....
Cristi Weed pe 11 Mai 2008 19:53
Foarte misto ! Totusi nu se ridica la nivelul celorlalte 2 parti ale filmului !
fanty pe 24 Iunie 2010 15:15
Shrek the Third
Dupa Trailer nu mi se pare cine stie ce...dar tot cred ca merita vazut!
Dubrasca pe 26 Martie 2010 00:37
Ce poveste draguta de dragoste.Mi-a placut foarte mult.La fel,cred ca o sa para ciudat, dar, mi-a placut foarte mult vocea lui Shrek adica vocea actorului Mike Myers.
Alex Gorcea pe 04 Iulie 2007 00:00
“Shrek al Treilea” a fost lansat _i la noi în car cu o mic întârziere (desigur) fac de America de Nord. Nu am fost la premier, nu prea m-a interesat, nu am fost impresionat de trailere sau teasere. Printr-o platonic întâmplare, am fcut rost de film înainte de lansarea în România, respectiv Ploie_ti, c de… români suntem. Nu am un rspuns pusitor pentru care mi-am irosit 92 de minute din viac. Nici mcar un rspuns la întrebarea: “Cum?” n-am. M-am gsit în faca monitorului, cscând cu o poft de cpcun.

În 2001, când prima parte a trilogiei Shrek a fost lansat, a avut un succes rsuntor _i a fost, într-adevr, un film de animacie foarte bun, atât încânttor _i minunat pentru copii… citeşte

mosorvlad pe 11 Mai 2007 16:39
La filmu asta nu am ce sa comentez sunt 100% ca o sa rad cu lacrimi pt ca este un succes sigur, nu ca ca ala alte filme cum ar fi GhostRider unde a avut atatea trailere si reclame incat credeai ca o sa fie filmul secolului, si cand defapt a fost un film care te face sa regreti ca ai dat bani pe bilet si cu siguranta numai vrei sa il revezi.
Dana pe 06 Mai 2007 01:24
Nu pot sa spun ca m-au impresionat extraordinar de mult primele doua parti din Shrek...cert este ca primul a fost mai bun decat al doilea...a fost fun intr-adevar momentul in care m-am uitat la ele ,insa nu ceva de neuitat.Pentru mine filmul animat care va straluci intotdeauna ramane Ice Age!Pacat ca nu se aude nimic despre Ice Age3:((!!!
Fica Bogdan pe 16 Martie 2007 21:38
Alexandru dan nu stiu cum din ramnicu valcea:
1.Se spune "cinefil" nu cinefilm
2.Scurteaza fraza aia sau foloseste conjunctii adecvate daca vrei sa fi inteles
3.De gustibus not disputandum!

alex_il_fenomeno pe 1 iulie 2010 09:02
fraza e "des gustibus non disputandum" ;)
Alexandru pe 02 Martie 2007 12:09
Cum puteti sa-i dati calificative daca nu l-ati vazut inca? Sper sa nu rescpecate regula: primul film foarte bun, la al doilea te uiti sa vezi ce a mai scos si al treilea slab... Astept, pana atunci e imposibil sa dau calificative... PS La fel a dost si la Happy Feet, inainte sa apara era plin "forumul" de laude, dupa ce l-au vazut, majoritatea il injurau...
Mistah J pe 19 Decembrie 2006 19:02
Filme bunicele... Pe o scala de la 1 la 10, merita un 5 spre 6... Nu exceleaza prin altceva decat tehnica de milioane de dolari... Scenariul si regia lasa de dorit. In legatura cu producatorii lui Shrek, iata noutatile in legatura cu alte animatii precum Tarzan: Versiunea animata din 1999 a fost ultima dintr-o serie numeroasa de ecranizari a celebrului roman “Tarzan”, scris de romancierul american Edgar Rice Burroughs, dar nu si ultima. Jungla este in continuare acolo, iar studioul Warner Bros. considera ca se mai ascunde inca un film in ea. Potrivit publicatiei “Daily Variety”, Warners si producatorul Jerry Weintraub se afla momentan in negocieri cu Guillermo Del Toro pentru ca acesta din urma sa regizeze o noua productie bazata pe legenda lui Tarzan. Scenaristul ales pentru acest film este John Collee (Master and Commander, Happy Feet), iar intentia lui este aceea de a pastra… citeşte
colinx pe 18 Decembrie 2006 17:53
daca va fi la fel de plin de clisee si va continua sa parodieze filme celebre si shrek the third va fi pentru mine un film numai pentru fun nu si un film de calitate.plusul sau este tehnica cinematografica superioara.
christ pe 15 Decembrie 2006 22:38
trailerul

cristian mihay pe 19 Noiembrie 2006 22:03
dau aceste doua puncte pt ca nu stiu absolut nimic din partea a-3-a vreau sa spun ca am vazut amandoua parti si pot sa spun ca a fost cea mai buna parte ceea ce cred ca si celor lalti lea placut la fel.miemi sa parut cea mai buna parte vb de prima parte aminteles tot si cred ca si ultima parte sa fie la fel de buna ca si prima parte
asta doresc tuturor sa il poata viziona.si cu asta inchei aici doresc la toata lumea vizionare placuta.si succes pe mai departe

Bicazan Calin pe 02 Septembrie 2006 23:45
Primele doua parti au fost superbe, mi-au placut foarte mult. Interesant cum unii nu accepta acest tip de divertisment. E lucru mare sa ramai cu suflet de copil chiar daca mai avansezi in varsta.
Tatulescu Mihai pe 31 August 2006 07:18
munteanu dan alegzandru e cu capu'......daca lui nu ii plac un anumit gen de filme atunci acestea ar trebui interzise.....scoase de pe piatza.....mama mama ce gandire.......seamana cu ceva de acu vreo 27 ani.....
mazzy pe 05 August 2006 19:52
un desen animat de 5 stele
ioana pe 24 August 2005 12:23
primele 2 au fost super si mai mult ca sigur ca si acesta o sa fie la fel.de-abea astept sa apara si la noi.merita vazut.
hot_gorl pe 23 August 2005 18:32
eu zic ca o sa fie un film destul de bun si asta nu ii impiedica pe ceilalti producatori sa faca si alte genuri de filme.asta tine de ei si de personalitatea lor daca is niste fakeuri si copiaza ce fac restu doar ca sa faca bani. parerea mea. cat despre shrek e ok si e chiar o nice love story :d deabia astept!!!
C05T1N pe 23 August 2005 15:58
Exact pentru oamenii astia (vezi 2 post-uri mai sus) s-au interzis nicotina, cofeina si halucinogenele... Las-o dracu, frate, te invarti in jurul cozii in aberatii. Do us all a favour - plug off your computer!

Cat despre film... sper sa nu mearga in aceeasi directie pe care a luat-o Shrek2...

prin-zona pe 17 Iulie 2005 09:47
te aberezi :P e destul loc pt. toata lumea. faptul ca in ultima vreme au aparut mai multe animatii, nu a afactat deloc productia de filme "bune"
giovani pe 10 Ianuarie 2005 22:44
denise trezeshtete frate helooooo,logic k or sa joace aceiasi actori,shi scrie pe aici daca eshti atent
Alexx pe 12 August 2004 02:24
Ceva zvonuri despre subiect?
theodor09 pe 29 Iunie 2010 10:47
Antenute
Sunt misto facute antenutele alea, sunt fain facute.
otonis pe 03 Mai 2010 22:35
Mistoq :)
Asta-i cel mai tare dintre toate partile. Shrek the third is the best, the funnier of all.
Radu1711 pe 25 Septembrie 2009 00:05
radu1711
un film de animatie destul de bun, mi-a placut ultima faza cand da piticu ala o besina si o aprinde puiu de dragon :-))))))
up pe 30 Iulie 2009 15:17
e tare
e tare bravoo un continut frumos,interesant, bravo
cret oaan pe 23 Iunie 2007 08:46
filmul e sooper tare .....mie mi-a placut fff mult...
twity pe 17 Iunie 2007 13:15
nu stiu ce credeti voi despre shrek dar mie mi se pare ca e un desen destul de bun, cel putin mai bun decat porcariile alea aparute pe alte posturi cu robotei si printese
cinefil pe 09 Iunie 2007 09:39
Prieteni cinefili si impatimiti ai fenomenului. Trebuie sa intelegeti odata pentru totdeauna, ca decizia de a DUBLA filmele in limba romana, apartine producatorilor. Adica Disney, Paramount, Dreamworks...etc. Deci "revolta" afisata aici este inutila. Apoi, exista intotdeauna posibilitatea sa alegeti varianta subtitrata, atata timp cat ruleaza ambele variante pe ecrane. Si nu in ultimul rand, va rog abtineti-va de la comentariile de genul: "dublajul realizat de niste necunoscuti netalentati, mediocri". E rusinos si injositor pentru voi. Ca si in cazul filmului "Cars", unde au dublat si Florin Piersic, si Valentin Uritescu, si Marcel Iures, si multi altii, si in cazul lui Shrek e acelasi lucru. Distributia este alcatuita numai din actori foarte buni, alesi in cele din urma de PRODUCATOR, adica in acest caz, de Disney. Aveti tot dreptul sa spuneti ca nu v-a placut, ca nu e reusita dublarea,… citeşte
Florea Adrian pe 04 Iunie 2007 10:17
mi-au placut primele 2 serii. imi spun parerea doar pt ca imi inchipui ca va citi cineva dintre desteptii care au decis sa fie prezentat dublat. ar terbui sa stie ca genul lui Shrek sunt filme pt copii intre 7 si 77 de ani, care stiu sa citeasca. in plus nu inteleg de ce mai apar pe afis Eddie Murphy, Mike Myers, etc.
e pt prima data cind voi astepta sa apara un film pe dvd, sau o sa vad o copie piratata
calificativul acordat nu e pt film, e pt cei care au decis aceasta porcarie, carora le adresez un sicer HUO ! ; nu asa veti aduce lumea la salile de cinema - sau asta si vreti, sa le falimentati si pe cele care mai supravietuiesc ?

avramescu maria pe 02 Iunie 2007 12:47
tare
michael_mike pe 29 Mai 2007 22:40
o sa va placa :D
george pe 21 Mai 2007 16:32
de ce va agitati ca este dublat filmu?? il puteti vedea si subtitrat nu numai dublat oricum filmu e misto
Kinnari pe 20 Iulie 2009 03:21
Am ras la primele 2 filme de era sa lesin. Al 3-lea este cam varza, sincer. Putea fi mult mai bun. Sper ca al 4-lea sa le bata pe primele 2.
bizonul pe 07 Mai 2019 07:43
Magarusul,
i se potriveste "ca o manusa " lui Murphi. A mai avut el aparitii bune in "Un print in America" dar si in "Viata in puscarie". In rest, mai ales cele unde este super politist, super erou, etc . nu-s potrivite. Mai sunt pe acolo niste afro americani cu nume imprumutate, "Smith, 50 Cent, Denzel Washinton, Cuba jr., M. Lawrwnce, Ice Cube, etc.care li s-ar potrivi niste roluri mai usoare cum ar fi a la Kunta Kinte, Muhamed All, Joe lois, sclavi pe plantatii, aventuri usoare pe Mississippi, nicidecum eroi Covboy, politoisti, capa si spada, aventuri prin China , descoperitori , cuceritori, etc. Nu "merge", nu se poate, nici pe la noi , unul din neamul lui Cioaba sa fie capitan de oaste in armata lui Mircea sau Stefan, prin filmele lui Nicolaescu. Sunt niste legi ale naturii, asa a fost creat incet- incet omul, nu se poate ca niste aborigieni sa participe la concursul Mis Univers. Asa si cu… citeşte
danut_iulian pe 10 Octombrie 2017 20:01
Este o animatie destul de ok nu este nimic special la el.
gamblerrambler pe 27 Iulie 2016 21:45
Mi s-a parut plictisitor si prea de desene animate si cu prea multe elemente imprumutate din mai multe filme
XShadowX pe 05 Martie 2015 14:09
Again Shrek capcaunul ;)
O a treia animatie cu si despre celebrul capcaun Shrek si aventurile sale , pastrand mare parte din distributie : cu actori celebri si vocile lor inconfundabile este o animatie reusita cu faze comice si aventuri pe masura ;) , va recomand !
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 16:52
O animatie frumoasa . Nu va recomand varianta dublata in limba romana...
marius93 pe 15 Noiembrie 2013 22:05
Cam dezamagit de partea a treia, nu se ridica la inaltimea primelor doua care au fost extraordinare. Insa merita vazut si asta, are cateva momente bune si din nou, Magarul face toti banii.
MrHolmes pe 22 Octombrie 2013 11:40
Shrek 3
Nu se ridica la nivelul celorlalte, dar merita vazut.
cosmin_kedii pe 12 August 2013 09:06
Mi se pare foarte surprinzător faptul că al treilea film este chiar mai amuzant decât celelalte două
ioana_dark pe 10 Iunie 2013 22:59
Cred ca aveti o parere asa de proasta despre acest film deoarece este cel mai slab din toata seria. Insa, nu e deloc un film prost. E amuzant si merita vazut!