Păreri Shortbus

(2006)

Shortbus - O comedie exxxtremă

manina pe 14 Noiembrie 2010 13:56
Daca poti trece peste secventele generoase de nuditate si nu ai prejudecati in legatura cu formele mai neconventionale de manifestare a sexualitatii, filmul te rasplateste cu momente suprinzatoare si un umor savuros. Finalul este putin cam facil, dar pana atunci descoperi personaje si situatii cu adevarat deosebite. Iar nuditatea nu este pornografica in film, ci naturala.
Marginal pe 10 August 2011 20:58
In afara de nuditate si a tristetii ce o inconjoara, filmul este despre relatii, despre regasire, despre acceptare.
Utube pe 30 Ianuarie 2012 13:16
Este un film controversat, dur, trist pe tot parcursul lui, încărcat cu mesaje negativiste de deznădejde şi disperare, cu imagini sexuale explicite, nerecomandat persoanelor pudice sau celor cu adânci prejudecăţi referitoare la viaţa sexuală şi nerecomandat celor sensibili sau cu firi pesimiste.

În ciuda celor de mai sus, finalul peliculei, care corespunde şi cu momentul culminant al acesteia, este cât de cât fericit, dorind să exprime faptul că, în viaţă, căutările individului, deşi sunt anevoioase, imorale şi periculoase, merită tot efortul având şansa de a fi încununate de succes.

Ideea filmului este că depresiile şi dezamăgirile din viaţă pot fi generate şi de insatisfacţiile obţinute din trăirile vieţii sexuale, indiferent de orientările sexuale ale indivizilor şi de statutul social al acestora, acestea refulându-se… citeşte

golano_catany pe 21 Mai 2009 20:35
Pff.....
filmul asta e gay tare de tot!!!!!!!! pe bune. are scene de sex dar in cea mai mare parte sunt scene cu homosexuali!!! ma asteptam la mai mult de la acest film!! comedie nu prea e acest film , poate un film porno mai de graba!
Cretzulynne pe 22 Iulie 2016 15:38
"Natural, omul nu este monogam. Omul este monogam social si nu sexual."
Un autobuz al vietii cu personaje cu probleme ce invata sa se regaseasca, sa se accepte si sa se iubeasca cu ajutorul celorlalti, si de asemenea unii pe altii.
Recomand tuturor ce pot intelege filmul. E o lectie de viata.

Documentati-va despre monogamie !

eu_teo pe 09 Februarie 2015 18:58
cum vad si eu fime pe acest site?////////////////////////////
Alecssuu pe 18 aprilie 2015 14:08
AICI NU SE VIZIONEAZA FILME,CI SE COMENTEAZA!!!
xerses pe 24 Februarie 2015 17:04
Un film care ma bulverseaza; este inedit fata de filmele pe care le-am tot vazut.