Păreri Sex and the City 2

Totul despre sex 2

Kytta pe 11 Iunie 2010 19:43
:))
ce cautati ma baieti pe aici? Asta e un film pe doamne si domnisoare!!! sau cumva va-ti pus in gand sa intelegeti ce e in mintea femeiilor????
magical pe 14 iunie 2010 00:21
Cel mai potrivit comentariu!;) ai un 10 plus din partea mea si a tuturor femeilor probabil!
IchigoWolf pe 14 august 2012 19:14
Dupa cum spune FoxHound , fiecare are dreptul sa se uite la ce film vrea / ii place , cu ce va deranjeaza pe voi ? Si lasati-o mai moale cu homofobia . Suntem in secolul 21 , se zice ca ar trebui sa fim macar toleranti fata de minoritati (daca nu chiar sa le acceptam). Nu cred ca va deranjeaza cu ceva ... egoul poate.
eylaynya pe 23 Decembrie 2009 20:34
deci mi se pare ff tare filmul.am vazut totate seriile din sex and the city+ filmul....sper ca va mai fi si sex and the city 3:X
Pupicrem pe 12 aprilie 2010 21:35
Daaaaa, sunt de accord :)) Si eu am vazut toate sezoanele si movie 1 si ...cred ca m-as mai uita la cateva alte sezoane. Just can't have enough!!!
arnoldroland pe 13 martie 2011 20:56
pleonasm.......:)
amalius2000 pe 31 Mai 2010 14:20
sper sa nu iasa si 3
Cred ca mai bine l-ar fi denumit Milfs 50+
A fost un serial de succes dar cam forteaza limita

ank_andreea pe 6 iunie 2010 14:11
dear, filmul e cu si despre femei. nu-ti convine, nu te uita. oricum, femei suntem la orice varsta, si e de apreciat ce arata filmul asta. trebuie sa te simti bine indiferent k ai 20 sau 40. o zi faina!
JustAlecs pe 25 februarie 2013 22:48
Bine zis:))
Bart_Simpson pe 03 Iunie 2010 09:34
Am urmarit serialul si mi s-a parut simpatic, pina cind cele patru individe mi-au devenit insuportabile. In sfarsit, filmele astea or fi nemaipomenite pentru femei, nu cred publicul tinta il reprezinta vreun barbat. Totusi, am o modesta speranta ca aceste patru frustrate bine intzolite, desigur, si obsedate de sex sa nu fie luate drept simbolul FEMEII...
Medicate pe 10 iunie 2010 10:13
WWWWWRight !
puffulette pe 5 ianuarie 2012 20:07
bun comentariul, bine intzolite :)))))
Milla pe 24 Mai 2010 17:03
N-am să fiu foarte originală, dar..și eu îl aștept cu sufletul la gură... :)
A fost serialul în care m-am regăsit cel mai mult și filmul (cu toate că a fost mai siropos) a fost bun, sper că și partea a II a nu va dezamăgi așteptările..cel puțin pe ale mele :D
Cel mai mult mi-a plăcut atât la serial cât și la film că protagonistele sunt femei interesante, deosebite, stilate, însă nu sunt frumuseți..adică nu că n-ar fi simpatice, dar nu sunt genul pe care le-ai găsi în top 100 cele mai sexy sau cele mai frumoase...ele au genul acela de frumusețe reala și naturală care face pe oricare femeie (căreia evident îi place serialul sau filmul) să se regăsească cel puțin în anumite situații...iar vestimentația, chiar dacă este exagerat de brad-uită, e Fabulous!

Krizalid pe 29 mai 2010 13:19
tocmai asta e ideea filmului ...sa nu apara niste "Bombe" de femei ..nu trebuie neaparat sa arati fenomenal ca sa ai pe cine vrei tu :D pt acest lucru patrik king are 1 +
IchigoWolf pe 1 septembrie 2010 00:26
Milla si-a spus punctul de vedere,cu care sunt deacord...Si ce?!Aici e sectiunea de PARERI,de ce trebuie sa le sariti in cap tuturor celor care au o PARERE?A,si,Medicate:Eu din ce vad in acest moment,adi-tza a facut un comentariu mai,uracios la adresa barbatilor(ma rog,com-ul ei,treaba ei),nu Milla :S.Asa ca de ce iai sarit in cap ei?Sau a mai fost vreun comentariu rautacios din partea ei,pe care nu lam vazut?Ma cam indoiasc,dar nah...
chaamy pe 10 Aprilie 2010 00:50
i love sex and the city!!!
de la acest film cred ca am cele mai mari asteptari! trebuie sa fie the best of sex & the city. abia astept sa il vad
trustme pe 20 Iunie 2010 09:29
SEX CU BABE DE 50 DE ANI LOL
nu stiu dc se mai numeste sex and city cu babele astea ...... omg ce urate sunt expirate
K.I.D. pe 3 iulie 2010 06:18
Get a life bouleeeeeeee
LadyStarlight pe 24 august 2010 19:47
si la ce anume te gandeai tu cand ai vazut titlul? a? spune toooot , u little perv :)) no ofence... dar nu vad de unde atata sentiment negativ (altfel nu am gasit cum sa spun,ca sa nu te fac si eu direct frustrat:D ) pt un film.e ingrijorator. si in plus... o femeie e tot pe atat de femeie si la 20, dar si la 50 de ani. nu-si pierde automat esenta odata cu varsta. dar bine... ce sa ceri de la niste putzici cu ochi bulbucati dupa orice siliconata. btw, siliconul..da, expira. o femeie nu.
cristina1212 pe 06 Iunie 2010 00:34
Am vazut filmul...putin diferit fata de primul...adica mai putina drama si mai multa comedie...tot felul de situatii amuzante...mi-a placut.
gyuleea pe 02 Iunie 2010 12:22
super
Mi-a placut mereu modul in care se abordeaza subiectele in film.Si am admirat ca protagonistele nu sunt pline de silicone,botox etc etc.Un film de genul acestuia,facut la noi,ar fi fost o catastrofa demna de cascadorii rasului,plina de pipite artificiale.
Tinute super,replici la fel,locatii care te trimit cu gandul la vacanta si o tema cat se poate de actuala.Cu siguranta il voi urmari cu mare placere.Triler-ele sunt interesante.

Krizalid pe 29 Mai 2010 13:17
wow
in primu rand Patrick King trebuia sa se rezume doar la serial ..filmu (prima parte f proasta ) iar acesta nu cred ca il intrece !
deyaroxana pe 5 iulie 2010 17:42
se vede ca esti baiat:))
Kalrak pe 01 Iunie 2010 16:25
Photoshop
Deci vazui reclama pe cinemagia (o poza cu ele 4) sunt astea fotoshopate pana la Dumnezeu nu cred ca mai e nimic real in poza aia.
Am observat ca a avut parte de prea putina reclama daca de primu am auzit si eu, de asta acuma vad ca apare pe 4 deci se pare ca a fost facut pentru profani ca sa li se mai stoarca din bani, il astept pe ala cu cari la liceu cum ar veni prequel la serial wtf.

s.carollina pe 13 iunie 2010 20:27
nu se intelege nimic din ceea ce vrei sa spui...exista semne de punctuatie, foloseste-le!
luizallexa pe 14 Iulie 2010 17:42
seria a fost mult mai reusita...filmele mai putin...
iuliasabina pe 10 Aprilie 2010 13:59
De abia astept sa apara, mi-a placut mult si
1 asa ca sper sa fie ceva de capul lui.

karolina pe 27 Mai 2010 00:17
girls get ready for a BIG night
Abia astept, dupa un break up cred ca e cel mai bun tratament posibil, seriile SATC si the movie si acum iesirea cu fetele..."men,babies doesn' matter we are soul mates"asta ar trebuii sa resune peste tot, ca noi femeile suntem "fabulous" si asa ar trebui sa se simte fiecare femeie...:X samantha jones...
Medicate pe 10 iunie 2010 10:18
WTF ? :))
nicoux pe 25 iunie 2011 22:20
medicamente!!!
pancadede pe 27 Octombrie 2009 16:46
hey
am auzit ca va juca si miley :D
ca vedeta
..................................

G3orge_BN pe 1 martie 2010 01:28
mai Purcelusule ..tu esti papagal sau mi se pare?? am vaz acelasi comentariu la mai multe filme ..nu impresionezi cu nimic baiete :))))
arnoldroland pe 13 martie 2011 21:01
e fata, daca nu ma-nsel.......:)
victor_neo75 pe 10 Iunie 2010 10:41
Kim Cattrall (Samantha Jones) m-a facut sa rad cel mai mult !!!
Trebuie sa incep cu observatia ca aceasta continuare la "Sex and the City" (2008) este mai reusita si mai amuzanta, desi in primele 45 de minute m-am temut ca va fi la fel de plictisitor. Dar dupa ce pleaca doamnele in Abu Dhabi (care l-am confundat din trailere cu Addis Abeba din Etiopia, Africa), filmat totusi prin desertul marocan, au inceput sa curga mai natural poantele si ironiile tipice serialului.

Mi-a placut cel mai mult cum a interpretat Kim Cattrall rolul de libertina intr-o tara (Emiratele Arabe Unite, tara aflata langa Arabia Saudita) incorsetata la propriu de regulile stricte si umilitoare ale religiei islamice aplicate mai ales femeilor, cum ar fi interzicerea sarutului in locuri publice sau purtarea valului peste chip (hijabul). De asemenea mi-a placut si amintirea clasicului "It Happened One Night" din 1934, prima comedie romantica cu 5 Oscaruri castigate pe… citeşte

fire2ice pe 27 august 2010 14:37
Sunt de acord cu tine si vad ca esti singura persoana care are aceeasi parere ca si mine despre rolul "Samantha". Majoritatea "comentatorilor" de pe aici au considerat acest fim un film "cu usuratice", " de prost gust"...etc. Dar nu au vazut "esenta". :)
gabyAlex pe 13 Iulie 2010 01:01
plin de efect - lipsit de continut . pacat...nu mai e aceiasi idee ca ce-a din ani 90- a devenit doar "product placement" & "surreptitious advertising"... un gust amar...pacat de idee
catidd pe 17 Iunie 2010 22:58
un film bun, placut de vizionat. Kim Cattrall e dementiala.il recomand
Vorena pe 12 Iunie 2010 14:35
dezamagitor
Mi-a placut la nebunie serialul, primul film a fost ok, dar era mai bine daca se opreau acolo. Filmul e ingrozitor de slab. Totul e fals, jocul actorilor, plot-ul, situatiile. Merita vazut doar pentru tzoale, pantofi si farmecul exotic al Marocului. Sunt singurele motive pentru care am stat pana la sfarsit. Nu vreau sa raman cu imaginea asta despre SATC, asa ca o sa revad serialul pe dvd, in loc de terapie... ;)
Emy13 pe 06 Iunie 2010 22:00
Destul de interesant
Ei bine..ce pot comenta...nu este un film super marfa dar nici unul de tot rahatul (scz expresia).Pe mine sincer ma fascinat acele intamplari ale celor 4 doamne si chiar mi-a placut filmul si m-am uitat mai mult la el pt ca o ador pe Kim Cattrall si pot spune ca filmul chiar a fost ok... imi plac astfel de filme..Voi ce vredeti?
roxanagiorgiana21 pe 19 Iulie 2010 21:47
penibil...patetic........................................................................
cris91 pe 18 Iunie 2010 21:50
Nu cred ca exista curent mai tare decat SEX AND THE CITY :X
TheGlamourskin pe 15 Iunie 2010 17:26
Mi-au placut trailerele, asa ca am urmarit filmul. A fost o mare greseala si o pierdere de timp. Filmul este lipsit de subiect, prea lung, plictisitor, si nu face decat sa prezinte niste femei needucate si disperate facandu-se de ras in Abu Dabi. Nu il recomand nimanui. Este un film pentru box office dar nu si pentru cunoscatori.
roxyeh pe 02 Iunie 2010 14:19
unde e premiera??
de ce nu se spune si unde ruleaza premiera?? cred ca e cel mai important ascpect de discutat!!!!!!!!!
Medicate pe 10 iunie 2010 10:14
usor sa nu faci infarct =)) te-ai ratoit cum face ala in reclama: Cat e halatu ! pfff
lilianca pe 28 Iunie 2010 18:51
nu se compara cu serialul!..este mult, mult mai prost
vedeta85 pe 15 Iunie 2010 23:15
interesant este cati dintre voi au vazut acest film???? sau cati dintre voi cunosc ceva despre viata sociala din new york??? clar..habar n-aveti.filmul este extraordinar, iar "tarfele" din film este ceea ce numesc oamenii mult mai destepti decat voi "femei mondene si cu cariera"..dar ce sa stiti voi..romanasi ieftini...si moralisti..toata lumea e tarfa..si tot ce apare e porcarie..mergeti si barfati pe banca in spatele blocului, luati un pumn de seminte si puneti in continuare tara la calea...si inca ceva nu folositi cuvantul "incult" daca nu cunoasteti sensul,filmul asta nu are nici-o legatura cu incultura...tocmai d-asta nu pricepeti, e mult prea mult pentru tartagutele voastre mediocre.
Medicate pe 15 iunie 2010 23:24
vai ce ne-ai spart ! Ne-ai dat clasa ! MAXIM ! Daca nu erai un cocalar / pitipoanca ( nush ce sex ai ) nu aveai un astfel de nick : "vedeta" ;) ! :*
Medicate pe 15 iunie 2010 23:26
apropo ... se scrie tartacute si nu cu g ;) ! Fiinta net superioara ce esti , neromanasule , iti bubuie capul de atata cultura generala , ai grija sa nu dea p-afara !
Gaboss1989 pe 10 Mai 2010 21:42
Gunoi de film.cel mai prost film facut vreodata.oare e cineva atat de prost incat sa se uite la el?
Milla pe 24 mai 2010 16:54
Gusturile nu se discută... nu cred că este corect să-l cataloghezi ca fiind prost dacă ție nu-ți place!
s.carollina pe 10 octombrie 2010 11:02
@ gaboss 1989: de unde stii ca e prost filmul? l-ai vazut? daca nu l-ai vazut si afirmi acest lucru, inseamna ca esti chiar tu prost/proasta, iar daca l-ai vazut inseamna ca esti "chiar atat de prost incat sa se uite la el"?
SemperFi pe 31 Mai 2010 20:50
oh my fucking god!
deci o porcarie mai mare de film decat acesta nu am intalnit in viata mea.....decat poate Slumdog Milionaire ( BULLSHIT) !
niste filme care pur si simplu nu isi au locul in cinematografia mondiala!
tot filmul numai sex,sex,sex....a ,stai,asta ne spune si titlul foarte sugestiv......doh
asta e un pornache cu mai multe efecte speciale si cu mai putin sex,dar tot despre asta e vorba,deci,fuck all the dumb sons -o- bitches (si labagii,apropo) care au cv de comentat in privinta commentului meu ;)
danke and good night! :))

magical pe 31 mai 2010 22:57
Si ai impresia k ai schimbat cuiva parerea cu comentul tau de 2 lei?Nu-ti convine,mergi mai departe,comenteaza un film kre iti place...sau daca ai ceva de spus spune-o intr-un mod mai frumos...nu cu un limbaj de tzaran obosit care se crede mai interesant decat orice critic de film...In ceea ce priveste sex and the city..nu pot sa spun decat k astept sa-l vad...dar te rog...slumdog milionaire nu e nici pe departe un ''bullshit''asa cum il numesti tu..Fa frate tu un film mai interesant,,si asa poate vei fi mai multumit!O zi buna!
Kalrak pe 1 iunie 2010 18:16
Nu va inteleg dece va suparati cand cineva critica un film, ma rog, mi se pare absurd sa vb inainte sa il vezi dar o impresie tot poti sa iti faci in functie de prima parte. Pentru unu poate un filme porcarie totala, pentru un altu poate fi cult. Haideti sa il vedem si sa ne dam cu parerea dupa eu zic ca e scos doar pentru a mai facea niste bani.
truesensation pe 15 Octombrie 2012 18:05
Super
daca iti place serialul nu are cum sa nu iti placa si filmul.
Sorin87 pe 30 August 2011 00:23
Sex and the City 2
Mi-a placut foarte mult...Imi place modul in care se abordeaza subiectele din film.Tinute super,replici la fel,locatii de miloane.... si o tema cat se poate de actuala.
xerses pe 29 August 2011 10:38
Un film care nu reprezinta nici macar pe sfert adevarul despre prieteniile dintre femei.Mi s-a parut fals si "tras de par" pe alocuri.
Sabynuttza pe 21 Iulie 2011 11:47
Mie mi-a placut enorm filmul,mi s-a parut foarte bine realizat,iar de actritele din rolurile nu mai spun!
claudelina pe 11 Iulie 2011 18:46
bun
Un film bun,parerea mea.Mi-a placut,adica are niste faze dure la un moment dat :))
Marie_Antoinette pe 09 Iunie 2011 14:56
menit sa indobitoceasca.reclama, reclama, reclama...
blanka23 pe 01 Decembrie 2010 16:57
mie mia placut fooarte mult, jessica joaca foarte bine rolul.
femei obisnuite cu probleme reale

valericba pe 11 Octombrie 2010 23:30
Prima parte nu a fost cine stie ce dar partea a doua a fost foarte tare:))am ras cu lacrimi. Samantha a fost extrem de amuzanta:) eu zic ca nu-i o pierdere de timp sa il vezi:d
LavyBogdy pe 17 Septembrie 2010 12:32
Da,e adevărat ca în primul rând se adresează fetelor și femeilor dar asta nu înseamnă că băieții și bărbații nu pot învața nimic.E o mica "lecție" care vorbește despre problemele interioare ce se ivesc în sufletul femelior când se simt singure și neajutorate.Fiecare dintre cele 4 interprete vorbește despre ceva : Samantha e o femeie care se folosește de sex pentru a se simți tânără,Charlotte e o tipă sensibilă dar paranoică,Carrie pare genul care încă nu știe ce vrea de la viață iar Miranda e cea puternica în exterior și trista în interior.Oricum,pofta de lux e bine pusă în joc.
andytimofte94 pe 06 Septembrie 2010 00:57
un film interesant, si nu cred ca e batut in cuie faptu ca doar fetele ar avea voie sa se uite la acest film
LadyStarlight pe 24 August 2010 19:49
mda, seria cu siguranta e cu muuult peste filme. dar chiar si asa... u gotta looooove, SATC :x : ))
Cousteau pe 10 Iulie 2010 16:28
Sunt baiat dar mi-a placut serialul.Filmele au fost facute sa aduca bani. Trebuia sa se faca doar un film. Poate sa faca inca 5 nu o sa ma mai uit la ele.
kapsunik4u pe 09 Iulie 2010 23:03
Serialul e preferatul meu, dar si filmele au fost ok. Si eu vreau SATC 3!!!
shmekerila pe 05 Iulie 2010 15:35
Oh, how the mighty are falling
Serialul a fost unul foarte bun. Dar SATC 2 e o labareala isterica americana cum rar mai pomenesti. Cred ca au fost o duzina de scene la care reactia mea a fost Dumb Americans! 4/10 doar pentru melancolia care mi-a ramas dupa serial.
roxy-i pe 23 Iunie 2010 11:06
dezamagire
aveam asa asteptari mari dar m-a dezamagit filmul foarte mult
nu stiu, dar a fost prea multa monotonie, prea previzibil, prea plictisitor

Blu3sky pe 09 Iunie 2010 21:22
cand merg deobicei la film.. orice film destinat audientei generale.. lumea e linistita orientata catre ecran si ce difuzeaza el pe tot parcursul filmului (cu tot cu reclamele si trailerele dinaintea filmului). azi la sex and the city 2.. se vedea ca sunt la un film destinat femeilor :)) era o forfota si o galagie continua. parca nu se puteau opri din vbit :)) cat despre film.. bunicel.. multe faze comice, dar cu precizarea clasica " primul a fost mai interesant"
adi-tza pe 09 Iunie 2010 18:59
sex city 2
Foarte frumos filmul. Plin de culoare, vestimentatie de un colorit senzational. O inspiratie pentru vara care vine . Mergeti fetelor pentru ca merita. Am ras cu lacrimi. Samanta este desavarsita ca de obicei. Actiunea se inspira din relitatea femeilor din jurul varstei de 40 de ani cu nebuloase si semnele de intrebare pe care le avem noi fetele si pe care barbatii nu o sa le inteleaga in veci.

mersi
Adi

Medicate pe 10 iunie 2010 10:12
singurul lucru pe care barbatii nu-l inteleg este : Cum de puteti sa va considerati destepte si net superioare, chiar si atunci cand da-ti in gropi de idiotenie! ;) Sincer aditza nu isi avea rost acest comentariu, incearca sa te rezumi doar la film, pentru restul exista mastercard, pardon, exista forumuri de "specialitate" !
Medicate pe 10 iunie 2010 10:12
am pus o cratima gresit !
Radu1711 pe 05 Octombrie 2010 23:53
radu1711
foarte bun filmul, nu ma asteptam sa fie asa bun, ma gandeam ca nu apuc sa-l vad tot dar mi-a placut, buna comedie
mariuszmeu pe 04 August 2010 06:11
film de prost gust
:)) . it`s fart of a movie . paparuda, sperietoarea de ciori si diforma ,stramba carrie bradshaw , impreuna cu celelalte 3 prietene , incomplete (semihandicapata charlotte , nimfomana samantha , inadaptata si vesnic stresata miranda ) se duc intr-o tara in care-si dau arama pe fata si sunt tratate ca atare . cu 9 puncte mai prost decat partea 1 si mult mai prost decat serialul . e un film de prost gust
cristy2010 pe 30 Iulie 2010 18:00
un film foarte prost nota 1:: cel mai prost film ( prost de tot ) nota 1 din partea mea
Mandea_1st pe 26 Iunie 2010 00:15
ok
filmul e bun nu va lasati dusi in eroare de parerile altora...have fun
angeletomio pe 20 Iunie 2010 01:15
Cred ca te-ai gandit ca ai vazut tot ce era de vazut in prima parte dar se pare ca lucrurile se complica si mai mult. Carrie, Samantha, Charlotte si Miranda incep un nou sir de aventuri, care le va purta departe de aglomeratia New York-ului, mai exact, in desert. Prietenia, distractia si moda vor fi din nou ingredientele principale - acum intr-o locatie mult mai exotica.