Păreri Sette opere di misericordia

(2012)

Șapte opere de milostenie

AnalyticVision pe 04 Noiembrie 2014 17:35
intre cele mai proaste coproductii romanesti
va invit sa cititi argumente de la critici cu privire la de ce este acest film unul prost.
Cele mai proaste filme româneşti în coproducţie din 2013-2014, partea II

lorent_lee pe 22 Martie 2013 11:35
pff...........
si ce faci Pitbull ne-ai descris tot filmul ?? sau e pt cei prosti care il vad si nu-l pricep? ce-o fi fost in capul tau ?!?
Sette opere di misericordia / Seven Acts of Mercy – Dupa fapta si rasplata | Raluk.ro - Filme, restaurante, cafenele, ceainarii, baruri din Bucuresti
[...] Sette opere di misericordia este un film ce trebuie vazut pe indelete. Nu putem vorbi despre savurarea acestei creatii cinematografice. Trebuie sa ai starea necesara pentru a rezista pana la capat. Fratii De Serio au mentionat in cadrul vizionarii organizate pentru presa ca Sette opera di misericordia nu este adresat publicului larg, dar va incurajez sa nu-l evitati. Povestea unei tinere romance ce isi face veacul prin taberele de imigranti de la periferia oraselor italienesti o sa produca o stare de disconfort. Nu va lasati prada acestui impuls, dar nu-l ignorati total. La final intrebarea ce sta pe buzele tuturor ar fi care a fost rostul acestei povesti? Adresez intrebarea fara a cadea in patetismul celor deranjati de prezentarea fara perdea a romanilor in conjunctura din film. Adevarul de cele mai multe ori doare, dar problema cu cele Sapte opere de milostenie este ca-i lipseste esenta. [...] citeşte