Păreri Seraphim Falls

(2006)

Cascada Seraphim

Marcus_Antonius pe 06 Decembrie 2010 23:24
Un western foarte bun. Mie mi s-a parut captivant mai mult inceputul decat sfarsitul. Sfarsitul e un fel de parabola, nu stiu ce au vrut sa faca dar nu e tocmai reusit.
Ariann pe 24 februarie 2012 09:36
Foarte corect:)
cos7i pe 10 ianuarie 2014 16:06
Sunt de acord cu comentariul tau dar nu inteleg totusi de ce ai dat nota 8 (in clasificarea Cinemagia 8 stele inseamna FILM FOARTE BUN). Crezi ca asta e un FILM FOARTE BUN ?
kaleonardo pe 06 Decembrie 2010 09:06
Este un film interesant iar sinopsis-ul spune tot.
Poate nu este pe gustul tuturor dar eu cred ca merita vazut in chiar daca aparent filmul nu are niciun sfarsit.

gaga pe 02 Februarie 2009 00:24
urmarirea e faina.
alex_il_fenomeno pe 15 Iunie 2011 18:46
un film cu adevarat interesant ! are de toate , de la actori de prima mana pana la o actiune fabuloasa , ce mereu te tine concentrat si nu te lasa sa te plictisesti sau sa iti tragi rasuflarea macar o secunda ! oricum , la ce sa te astepti altceva decat la un film impresionant cand ai in distributie actori de talia lui Pierce Brosnan sau Liam Neeson?
Dragos.87 pe 18 Ianuarie 2019 22:50
Un film foarte reusit care te captiveaza inca din primele minute...Actorii se descurca foarte bine si decorul este bine construit...In schimb sfarsitul nu m-a convins insa per total,e bun...merge!
danut_iulian pe 19 Octombrie 2017 22:27
Un film foarte bun cu multa actiune care este constat pe tot parcusul filmului
Ghemot pe 09 Februarie 2014 23:00
Este un film foarte frumos!
Se ridică cu mult peste asteptari!
Obligatoriu de vazut!

cosmin_kedii pe 09 August 2013 08:39
Doi monștri sacri ai cinematografiei concura timp de două ore. Interpretarea celor doi antagoniști este magistrala într-un decor fabulos.
Spikos pe 30 Aprilie 2013 07:43
Un film epic , un western excelent , cu totul deosebit de sabloanele clasice , cu doua personaje aruncate de evenimente intr-o drama pe care nu si-ar fi dorit-o nici unul ; caracterele sunt puternice , reale , credibile , ceea ce face ca finalul sa fie mult mai profund decat ai fi tentat sa crezi , ca o buna lectie de viata .
Tyybi1 pe 26 August 2012 14:00
Mie mi-a placut foarte mult filmul. Povestea a fost foarte bine definita. Recomand.
Ammelie pe 06 Iulie 2011 17:36
Seraphim Falls (2006)
Interesant filmul, dar nu foarte bine legat. Sau mai bine spus, impins pana la un extrem care te lasa putin confuz. Peisaje superbe, atmosfera subtila de western + un joc bun al celor doi actori principali: acestea sunt puntele forte ale filmului. 6/10
Infinity pe 30 Septembrie 2013 23:10
Seraphim Falls (2007)
Un western dramatic, crud, violent pe alocuri si aventuros. Finalul neterminat te cam lasa in ceata. O prestatie buna oferita de ambii actori principali. Merita vazut.
DiCaprio21 pe 23 Aprilie 2012 15:46
bun filmul , sfarsitul cam naspa dar merge de vazut la plictiseala.
Edbah pe 01 Februarie 2010 11:22
Un film fara subiect concret si fara final.
Poate fi considerata si o apologie a urmaririi (urmarirea de dragul urmaririi), fara cauza si fara efecte . Asta pentru ca abia spre sfarsit intelegem care erau motivele ei si tot atunci vedem ca ea nu se concretizeaza.
Nota de trecere e data doar de interpretarea celor 2 actori si de peisajele cadrelor.

Mihai M. pe 08 Martie 2008 13:24
Foarte slab!
Prima parte a filmului este OK:se dezvaluie putin din motivaiile personajelor,urmarirea in decorul muntilor Stancosi este incitanta,personajele sunt laconice...Totul se naruie incepand cu scena a la RAMBO in care Brosnan se opereaza singur...Iar din acest punct,scenariul esueaza lamentabil,nici macar Neeson nu mai salveaza nimic din productie.Finalul desi sedoreste moralizator,este execrabil!...

dp75 pe 30 decembrie 2009 23:20
si ce,Rambo n-a fost film fain?...