Păreri Scary Movie

1Simplu pe 13 Februarie 2010 14:10
WaZzzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaP!!!!
" TELEFON : tiriririririri
Shorty : Alo?
Scream : "HEY Shorty , ce faci " ?
Shorty : " Nimic",Ma uit la joc, Fumez ` Budd .
Scream : Esti singur ?
GUY1 : WAZZZZZZZZZAAAAAAAAAAAAAAAP
Shorty : WAZZZZZZZZAAAAAAAAAAAAAP
Scream : Cine ` i asta?
Shorty : Hei Yo , ridica telefonul .
GUY1 : WAZZAPPP
Scream : WAZZZZZZZAAAAAP
Shorty : Hei yo Dookey ridica telefonul.
DOOKEY : Yo
Scream : WAZZZZZZZAAAAAAAP
ALL : WAZZZAAAAAAAAAAAP
Shorty : Ce faci ` fiule ?
Scream : " Nimic`doar chillin ` ucidere.

Prea TARE , M -AM UITAT CRK LA EL de 30 DE ORI .

JohnnyAddams pe 14 iunie 2010 16:16
asta a fost o faza la care am cazut pe jos de ras. Rar mi se intampla sa rad atat de mult...
alali pe 5 august 2016 13:59
de schitat, cred ca am avut totusi o grimasa, dar sa cad pe jos de ras, sa ma tavalesc... Ferice de cei ce au mintea atat de odihnita!
alali pe 05 August 2016 14:02
scarY sexY parodY. (YYY) ... Filmul triplu "Y"..
Primul film dintr-o serie de 5 deja, asta la momentul la care postez acest review, anul 2016, ca cine stie cate vor mai fi in total. In doar 14 ani avem deja 5 astfel de productii, ceea ce e mult, lansarile avand o cadenta de sub 3 ani per capitol. E limpede asadar ca acest prim film a insemnat inceputul unui adevarat curent in genul din care face si el parte, cel al parodiilor. E curentul filmelor care caricaturizeaza alte filme dar in care ponderea glumelor cu tenta sexuala e covarsitoare.
De la aluzii de acest gen pana la imagini explicite, sexul este prezent peste tot si in special sexul oral. Dar chiar si in aceste conditii, Scary Movie 2000 inca se poate viziona. Si faceti-o acum cat inca se mai poate; ceva imi spune mie ca urmatoarele filme din serie vor depasi granite in ceea ce priveste sexualul, granite ce acum nici nu ni le putem imagina. Si nu doar filmele din aceasta… citeşte

Matrix pe 27 August 2003 13:38
Un film la care am ras cu lacrimi. Putine filme de groaza care sa nu fie parodiate, dar parca de Scream prea au facut misto. Super poante, dar numai pentru cei care au vazut filmele.
ice_eyes pe 12 Septembrie 2010 23:43
foarte bun
prima oara l-am vazut pe HBO si nu stiam nimic despre el, ma asteptam chiar sa fie de groaza pt ca era difuzat si la o ora tarzie...rezultatul? am trezit toata casa, m-am stricat de ras!
mu_zz_i pe 13 Aprilie 2006 19:28
Am ras din cinci in 3 minute. Cred ca au cam tot ce se putea. La fel este si distributia, adica tot felul de actori care mai de care, unii pe care nu sperai sa-i vezi intr-un asemenea film. Cred ca este singurul film la care astepti cu nerabdare urmariile.
deea9595 pe 27 August 2009 16:04
a fost super tare filmul!!!

mi-a placut cand cindy a primit biletul ,,stiu ce-ai facut halloween-ul trecut,, si dupa ce si-a amintit de picnicul ala ,,nu ta*fo!vorbesc despre tipul pe care l-ai ucis,,:))

m-am prapadit de ras cand a omorat-o pe buffy,dar si pe brenda la cinema:))

chiar mi-a placut filmul dar unele parti au fost prea scarboase si cu prea mult sex dar in rest soooper tare.

cristocea24 pe 5 august 2013 14:35
prea mult sex? eu zic ca a fost mai mult in american pie si alte comedii de acest gen
iedutul pe 17 Octombrie 2010 22:09
Vai de regizori astia obsedati sa uimeasca lumea,nu mai au idei si au facut o prostie,nu-i de ras foarte trist:(
Theodoric pe 15 februarie 2013 21:18
mare dreptate ai!toate filmele din serii sunt mizerii care n-au merita nici o apreciere !!
mtraianc pe 28 iulie 2013 22:12
am vazut acest film , o timpenie ordinara , nu am sa ma uit sigur la celelalte
cezarika21 pe 10 Iunie 2013 19:34
O parodie nebună, nebună, nebună...
Nu e un film excelent, dar are un umor molipsitor şi bolnav (în sensul bun). Scopul unei comedii este să-i facă pe spectatori să râdă, iar "Scary Movie" este o parodie care-şi atinge ţelul. E drept, mai trebuie să existe o condiţie de bază: să vezi filmele parodiate ("Scream", "Ştiu ce ai făcut astă vară", "Buffy, vânătoarea de vampiri", "Matrix", "Mary cea cu vino'ncoa" şi altele al căror nume îmi scapă) şi o să înţelegi mai bine miştocăreala. Chiar dacă nu este un film de artă sau măcar de calitate (are scene vulgare şi cuvinte licenţioase care ar putea să-i oripileze pe pudibonzi), totuşi te face să râzi şi asta e suficient. A devenit repede un film cult, fiind realizate cel puţin 5 sequeluri.
danny18 pe 06 Aprilie 2010 17:56
Scary
Superrrrr....si eu am ras cu lacrimi :)):)):)) tare rau de tot
Denis pe 02 August 2004 17:14
Un film cu care te prapadesti de ras.Am ras cu pofta la acest film.Filmul este la fel ca si celelate doua.Il astept pe al patrulea film in 2005.Merita cinci stele.
paul2000 pe 23 Decembrie 2009 23:25
Sunt unele faze foarte haioase...o comedie-parodie buna si relaxanta-merita vazuta!
VIP pe 21 Noiembrie 2009 13:24
nota 10! cuprinzand un sir de evenimente amuzante ! intr`un cuvant: SUPERRRRR! mori de ras :)))
narcisson pe 06 Septembrie 2012 19:41
Scary Movie
Cred ca nota de pe imdb este cea mai adecvata, sau poate nu am avut eu dispozitia necesara pentru o comedie. Singura faza la care am ras mai serios a fost cea din masina, in rest nimic special; mi s-a parut plin de clisee. Astazi am vazut prima oara filmul, insa ma asteptam la mai mult. Am asteptari mult mai mari de la celelalte filme din serie, desi unii zic ca acesta este cel mai bun. Nota mea este 6-Bunicel.
KarGo pe 02 Iulie 2013 23:10
Va spun Sincer Nu Mia Placut Am Ras Doar La O Faza Aia CCu Telefonul :) In Rest Nimicc Bun In Filmul Asta Dar Pentru Faza Accea Ii Dau 3
alex_il_fenomeno pe 07 August 2010 07:47
un film excelent ! am ras cu lacrimi la toate prostiile pe care le face ucigasul ! nota 10+ !!
Mariannaa pe 21 Aprilie 2014 18:48
Sunt ceva scene amuzante, dar nu chiar cine stie ce. Acceptabil.
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 14:55
Parerea Mea Despre Acest Film O Puteti Vedea Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
mtraianc pe 28 Iulie 2013 22:13
monument al prostiei ...........................................................................
AdriAdrianna98 pe 18 octombrie 2015 10:26
Nu e chiar de 1, e cam de un 5-6.
ooo333 pe 14 Septembrie 2013 20:53
Un film cam slab , te plictisesti pe parcurs desigur are cateva faze foarte bune la care razi cu lacrimi dar per total cam slab.
liviuneagu pe 27 ianuarie 2014 04:18
000333 per total: 00 - pentru comentariu!
VIBERS pe 6 august 2015 21:29
:)))))
b79cez pe 29 Noiembrie 2009 11:05
cea mai tare comedie
eu zic ca e una din cele mai bune 3 comedii pe care le-am vazut (si chiar am vazut multe).
plin de haz de la inceput pana la sfarsit
recomand din suflet.
eu mai zic ca prima parte e cea mai buna din toate....
acum parerile difera...

stilou pe 14 Septembrie 2009 19:06
scary
Ce mi-a placut sa vad filmul acesta. Am ras,m-am amuzat dar nu m-am speriat,doar nu credeati ca am sa ma ascund sub perna ca un la .
gaga pe 04 Mai 2008 17:24
comedie in adevaratul sens al cuvantului.super comic filmu'.cred ca-i cel mai bun din seriile scary movie.
roxxy pe 05 Aprilie 2010 12:11
mi se pare cel m bun din toata seria.se rade cu lacrimi
GiulianoDirt pe 26 Decembrie 2021 22:42
Parodiile devin din ce in ce mai vulgare și cu poante imbecile. Cea de față e un exemplu grăitor. Nota 3.
AdriAdrianna98 pe 18 Octombrie 2015 10:25
Momente bune, dar atat.
Nu pot sa neg asta, filmul are si secvente amuzante la care chiar am ramas, dar am dat o nota atat de mica pentru ca "umorul" e alcatuit 20% faze decente si amuzante 80% umorul tipic american unde orice porcarie porno e considerata amuzanta. E ok, sa zicem ca toate comediile mai aduc astfel de momente, ne-am obisnuit, dar mi se pare absolut exagerat acest lucru in filmul asta. Deci efectiv la orice moment, din 5 replici 3 sunt porno. Eu sincer n-am rezistat mai mult de jumatate de ora, am inchis ca deja eram dezgustata de acest abuz. Una e sa ai 3-4 scene mai indecente tot filmul si alta e sa vezi asta la fiecare scena. Chiar nu-i inteleg pe scenaristii acestui film, chiar nu pot crea umor si altfel decat prin astfel de lucruri ? Chiar rasa umana a ajuns in asemenea hal incat sa rada doar cand vede un penis sau orice referire la el? Pacat, ideea era chiar buna dar si-au batut joc de ea.… citeşte
alex43497 pe 21 Mai 2015 23:40
nu am ras mai deloc.cateva momente bunicele si atat.
tony_mondyalu pe 05 Mai 2013 11:39
foarte buna aceasta parodie, de obicei ma uit la filmele de genul cand vreau sa ma binedispun, merita vazut
Rallu..Danielle pe 15 Iulie 2014 12:04
GENIAL
Primul film din seria Scary Movie este cu adevarat incredibil. Acest film m-a amuzat incredibil, iar Anna Faris joaca foarte bine in acest film. Nota 10!!
Maryanne04 pe 06 Octombrie 2013 18:30
Din punctul meu de vedere au fost mai multe momente dezgustatoare decat amuzante. Prea exagerate au fost unele scene. Nota 6.
AdriAdrianna98 pe 18 octombrie 2015 10:26
Total de acord cu tine.
Infinity pe 30 Septembrie 2013 21:36
Scary Movie (2000)
Destul de amuzant. Un film ce trebuie vazut cu prietenii. Ideea de a face misto de alte filme a fost una curajoasa.
mebubu2007 pe 14 Aprilie 2013 02:04
parodie dar totusi una simpatica comparativ cu altele vizionate.
Akatzuky pe 06 Martie 2013 22:38
Cel mai bun din serie!
Cum am spui mai sus, este cel mai bun din serie. La o comedie e important sa razi si sa te simti bine, daca te-ai simtit bine, filmul si-a indeplinit "misiunea".
cosmin_kedii pe 12 Ianuarie 2013 11:32
o parodie cu umor pentru a crea un complot inteligent
AndreBlack pe 31 Decembrie 2012 14:16
O comedie horror destul de reusita . Mie mia placut foarte mult si il recomand !
CazaGio pe 21 Septembrie 2012 15:47
Unul din cele mai reusite filme de comedie... din pacate celelalte filme din serie nu se ridica la nivelul sau
ama88 pe 28 August 2011 12:57
cea mai tare parodie a filmelor horror:) destul de amuzant
CosminHorrorMaster pe 15 Iulie 2011 21:09
Te face sa razi de fiecare data, chiar daca il vezi macar odata pe an.
JohnnyAddams pe 05 Martie 2010 18:45
O parodie reusita!
Cel mai bun film din serie, s-a stricat incepand cu partea a 3 a odata cu schimbarea regizorului, fratii Wayne au fost detronati.
Theodoric pe 26 Ianuarie 2013 14:02
Incepand seria,scary movie nu m-a surprinz deloc,la fel nici celelalte serii ale filmului:nu se numara dintre cele mai reusite comedii din lume;genurile sunt nepotrivite se vede ca are un regizor nepriceput;majoritatea scenelor din film sunt monotoane(punctul care arata ca e plictisitor),actorii nu stiu,nu i-am observat ca au un rol bun,nici nu sunt sigur ca is de la hollywood...pentru ca e prima parte al seriei nota mea este 1-monument de prostie
edy21 pe 31 August 2010 21:04
Eh asa si-asa e parerea mea nu prea mi-a placut desigur sunt multe faze amuzante dar in rest.....
marius93 pe 12 Aprilie 2010 17:10
Cea mai buna parte dintre toate lansate pana acum.
babydulcicutza pe 29 Martie 2010 17:02
Super tare. O comedie belea ! Am ras cu lacrimi la toate seriile Sper sa nu se opreasca aici !
crome pe 24 Decembrie 2022 22:08
Super amuzanta toata seria ,merita vizionare si revizionare.
Mr.Halloween pe 10 Mai 2015 22:06
O parodie destul de buna dar nu e printre preferatele mele.
liviuneagu pe 27 Ianuarie 2014 04:16
Scary Movie
O comedie pe cinste, cu faze bine regizate, jucate impecabil. Râsul e la el acasă... (Re)vizionare plăcută!
Tyybi1 pe 07 August 2013 11:33
O "porcarie" frumoasa .
user-5ed8fa34edbfa pe 04 Iunie 2020 16:44
Acest film este un pamflet si trebuie tratat ca atare :))
Acest film nu este genial dar este un film amuzant si nostalgic pentru mine! Anna faris face o treaba grozava ;) ii dau nota 8

Salbaticul pe 06 Octombrie 2019 22:40
50 caractere,50 caractere,50 caractere,50 caractere=2.
user-5ccafa495e174 pe 02 Iunie 2019 09:42
Acest film este un pamflet si trebuie tratat ca a tare:))
A fost in film bun si foart
e amuzant;) parodiaza mai multe filme de groaza
De acea se numeste scary movie!
Mai parodiaza si pitipoancele ca sa fie mai amuzant
;)

Dragos.87 pe 03 Martie 2017 23:35
Am savurat fara intrerupere comedia asta neagra de tot hazul.Imi place umorul negru si am vazut ca se face bascalie de mai multe filme creand din asta un film horror de comedie reusit.Trebuie sa remarc ca actorii joaca foarte bine si te bine dispun prin figurile lor cat si scenele tare comice.E un film bun relaxant de vazut cu gasca pentru a mari doza de distractie!