Păreri Saw II

queenwhitepeace pe 09 Iulie 2009 15:02
mie mi se pare ca saw 2 e cel mai tare dintre toate saw-urile
p.s opinia mea :)

AlexGo0d pe 14 august 2013 01:07
Primul ramane cel mai bun...Dar nici restul nu sunt de neglijat.
LavyBogdy pe 09 Noiembrie 2010 16:27
Avem de-a face cu acelasi extrem de inteligent John Kramer,"imbracat" in calm si siguranta,ascunzand un monstru in interiorul sau.Se denota salbaticul instinct de supravietuire al omului,gata oricand sa renunte la cei din jurul sau pt viata lui.Ne sunt prezentate personalitatile mizerabile ale oamenilor lipsiti de cultura : misoginul halterofil,ignoranta aerobica,inamicul familist,disperatul fara minte,naiva patetica + despre ce inseamna sa nu ai rabdare de a-i asculta pe cei din jur.
roxanica pe 8 ianuarie 2011 14:05
dintre comentariile pe care le-am citit pe aici,pe al tau il gasesc cel mai interesant,cel mai la obiect.din pacate nu as putea sa urmaresc filmul din cauza capcanelor mult prea macabre.
zzzzzzz pe 13 ianuarie 2011 00:18
pe mine mai spart roxanica;))
JohnKramer pe 10 Noiembrie 2010 17:02
Saw 2
Saw 2 - Un film bun,nu cel mai bun dar mi-a placut :D
lazarclaudiu pe 22 Iunie 2009 23:51
jocuri saw 2
oameni alegeri ceas pierdul va gasi cheie acesti filmul SAW 2 nota 10
CristiN pe 11 februarie 2011 21:35
Ha ? ne promiti ca nu mai chiulesti de la orele de romana ?
Razvan97 pe 2 iunie 2013 12:18
=)))))))))
1raul1 pe 03 Aprilie 2010 09:27
Tare
toate filmele Saw sunt superi tari si foarte de groaza
Salbaticul pe 12 Noiembrie 2022 01:15
Un review, 50 caractere, un review, 50 caractere, un review, 50 caractere=pierdere de timp, adică nota 2.
Vegetarian pe 10 Noiembrie 2014 00:43
Acest film este reluat periodic si difuzat online la Kanal d in 9 noe 2014 . Putine filme sunt difuzate pe net , si reluate gratis de catre televiziuni ..
Salata_de_Vinete_cu_Ardei_Copt pe 3 decembrie 2014 02:13
Sunt de acord
monicutzza pe 18 Ianuarie 2012 23:10
toate partile saw sunt superbeeeee , le ador....imi plac fff multe.. nu am cuvinte.... deci recomand SAW !!!!!! TOATE PARTILE
flower_power pe 22 iunie 2019 19:13
trebuie sa fii dezaxat mintal sa faci asemenea film
RoxyD pe 26 Septembrie 2010 10:14
Foarte interesanta povestea filmului...
In fiecare parte a filmului descoperi lucruri noi... Toate informatiile puse cap la cap formeza un Puzzle mortal... Greselile si ignoranta din viata te aduc in acest puzzle si pentru a supravietui recurgi la multilare...

gaga pe 28 Noiembrie 2008 23:20
da,bun si fimu asta.funalul a fost din nou surprinzator cu amanda mana-n mana cu jigsaw.abia astept sa vad 3-ul.
destiny pe 18 iulie 2009 12:05
3-ul ? ....mai de vazut amice ...Saw 4 si Saw 5 ...ca sa ramai si cu gura cascata iti garantez ca in octombrie o sa avem parte si de un Saw 6 , mai bun si mai interesant !
KADAJ pe 29 Iunie 2010 14:25
SAW II
CEMI PLACE CUM ISI TAIE ALA PIELEA SI AIA FAC NISTE OCHI.
crissdiva pe 24 Iulie 2009 09:32
crissdiva
as vrea sa-l vad......dar din pacate nu pot.......:((:((:((:((pt ca am doar 11 ani.......:((:((dar dupa trailer,cred ca 2 e cel mai bun......!!!!!!secventele acestea,sunt si in scary movie 4.....dar parodii.oricum........GROZAV
euana pe 5 august 2009 16:28
ai 11 ani...si?/:)
PinkDolphin pe 12 mai 2012 23:20
nu stii cat de "grozav" e atata timp cat nu l-ai vazut... si avand in vedere ca ai 11 ani,nu te-as sfatui sa il vezi.un pic mai asteapta...
negru_dragan_yahoo_com pe 03 Octombrie 2018 13:56
un film horror de o factura slaba din punctul meu de vedere ,un film primitiv si violent in care sunt torturati niste oameni (nu neaparat nevinovati) de catre un criminal psihopat ,actori acestui film au jucat mediocru ,efectele sunt destul de bune dar este monoton pt ca totul se invarte in jurul unor personaje care sunt torturate si trebuie sa gaseasca calea de iesire din aceea incapere ,fiind supusi unui joc sadic de catre acel criminal ,mie personal nu mia placut acest film ,este sub nivelul altor filme horror-thriler si nu inteleg de ce exista atatea comenturi pozitive legate de acest film ,adica de ce multi apreaciza acest film ,in conditile in care exista filme mult mai bune decat acesta ,iar nota filmului mi se pare prea mare ,iar alte… citeşte
cosmin742000 pe 25 Octombrie 2017 21:59
Si seriacontinua intr-un mod mizerabil.........................................................
Tim22 pe 29 August 2015 21:56
O continuare jalnica pentru primul film, care a fost cu mult peste prostia asta.
alex43497 pe 10 Aprilie 2015 15:47
se pare ca prostia omeneasca continua.cel mai penibil final.
alex_il_fenomeno pe 22 Mai 2012 13:16
un film surprinzator , poate mult mai reusit decat primul , mult mai tensionat , mai sangeros si mai surprinzator , tresarind in multe momente datorita adrenalinei pe care o primeai de la scene si personaje . mie mi-a placut foarte mult , am considerat numeroase scene atat de complexe , gandite inteligent si intr-o legatura impresionanta , pe care nu o poti ghici ! asa este si scena finala a peliculei , ce te lasa cu gura cascata prin surpriza de proportii ! film de neratat pentru nimic in lume !
alexcretu75 pe 08 Iulie 2010 14:02
Saw 2 Mai rau Mai mult sange
Un film su mai mult sange decat primul.e foarte tare
puffulette pe 03 Martie 2013 09:04
Un film foarte bun, desi mai slabut ca prima parte, e foarte interesant, captivant cu o poveste credibila si interesanta. Finalul este surprinzator, mi-a placut foarte mult.
Dana04 pe 19 Iunie 2011 13:31
Saw o serie de filme horror pe care nu trebuie sa o ratezi e BESTIAL!!!!!!!!!!!!!!!!!
cireasa.de.iarna pe 01 Iulie 2010 14:01
Saw II e mult mai bun si mai infricosator decat Saw I.Totusi, mie imi placea de mosu` nebun...chiar a murit?Un lucru stiu sigur:nu o sa ma mai uit niciodata la filme horror....
ankadiana pe 27 Mai 2010 12:35
1 si 2
1 si 2 sunte cele mai bune parti din toata seria Saw parerea mea..foarte reusite. super.
andrweeaa pe 26 octombrie 2010 09:13
toat sunt!
chrissT pe 24 Aprilie 2010 14:13
o continuare pe cinste ; )
foarte buna si bine realizata si aceasta a doua parte : )

jigsaw este prins si interogat de politie , in special de detectivul eric matthews care a ales sa se ocupe de acest caz.. In acest timp , in cu totul alta casa, 8 persoane sunt gata sa inceapa un joc marca jigsaw special creat pentru ele. Ele inhaleaza un gaz toxic kare in 2 ore le va aduce moartea , tot ce trebuie sa faca sa se salveze fiind sa caute prin marea casa antidotul kare i-ar putea salva.
Printre cele 8 persoane ( mari criminali ) , se afla si baiatul detectivului matthews , care in aceste momente se uita ingrijorat pe monitoare , rugandu-se pentru viata copilului sau, care akum este inconjurat de criminalii pe care acesta i-a condamnat la inchisoare ...
totul se transforma intr-un joc si mai urat , atunci kand criminalii afla al cui este de fapt copilul ...

geanyboss pe 08 Aprilie 2010 20:44
film bun de vzut
va recomand sa-l vedeti si voi ca e u film de v bag in sperieti bine bine nu vreau sa va sperii
portofel pe 19 Ianuarie 2010 12:37
m-a ingrozit de-a dreptul filmul asta.foarte bine realizat,dar trebuie sa fii tare sa-i rezisti.
nikkolle pe 11 Februarie 2012 06:50
Inspaimantator filmul asta !!!! Bine ca nu l-am vazut singura :) !!!! Infricosator !!!!
radu3455 pe 19 Octombrie 2011 18:47
iubesc seria saw imi place la nebunie exceptionabila
legolas05 pe 27 Februarie 2011 22:02
un horror foarte buna....am tresarit la cateva faze....merita vazut..
roxin pe 25 Februarie 2010 19:48
e cel mai tare film saw 2 e mai tare decat saw 1 ma ingrozit cu totul cu toate ca lam
vazut de inca 3 ori.dar important e ca e tare si imi place mult

Ionutz999 pe 16 Mai 2009 16:42
am vazut toate saw-urile dar vorbind de saw 2 este mai bun decat saw1.eu ii acord nota 8 cu indulgenta
galbentheo pe 18 Martie 2024 02:25
Daca vrei sa continui seria merita, dar e mai slăbuț că prima parte asta e clar.
danut_iulian pe 24 Aprilie 2018 20:12
O continuare foarte buna care are si secvente de legatura cu primul film.
andrei_oarga pe 14 Decembrie 2017 23:48
Puțin mai slab ca primul,dar si acesta ii bun,actorii au jucat bine iar finalul e unul imprevizibil,recomand celor care au vazut primul film si fanilor horror!
Dragos.87 pe 24 Octombrie 2017 19:00
''Cei care nu apreciaza viata,nu merita sa traiasca!''O a doua parte foarte resita,are o atmosfera captivanta care te tine incordat si o poveste interesanta care iti mentine curiozitatea pana la final.Nu trebuie ratat.
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 18:17
Saw II
Mr.Halloween pe 11 Mai 2015 23:54
O continuare foarte buna pentru primul film.Finalul e super.
tatucu_alin pe 08 Decembrie 2014 21:28
"Salut, Michael. Vreau să mă joc cu tine..."
Saw 2 ne aduce o locatie noua,o casa aparent parasita in care 8 victime concureaza impotriva vointei lor la un alt joc bolnav si sangeros al lui Jigsaw.
raulpop pe 15 Noiembrie 2014 01:41
Darren Lynn VS. James Wan
Din punct de vedere al regiei, se vede diferența și trecerea de la James Wan la Darren Lynn. Multe elemente care erau prezente în SAW I, Darren a ales să le scoată într-o mare măsură. În schimb, continuă povestea și scenariul extrem de bine. O continuare foarte reușită din punctu ăsta de vedere. Acele cadre super rapide, zeci de cut'uri într-o secundă, Darren le folosește super bine. SAW II este o continuare extrem de bine reușită din perspectiva poveștii. Pe partea de imagine se văd schimbări, normal, dar mie mi-a plăcut și tehnica și stilul lui Darren.
Jonny613 pe 08 Iulie 2015 21:19
fatza de primul asta mi a placut ca a avut mai multe crime
omucuvaloare pe 20 August 2014 23:17
robertsandu pe 09 Ianuarie 2014 15:11
Saw II (Horror, 2005)
4/10

Ca orice film bazat pe un șablon, Saw implora o continuare. Ș uite-așa dăm peste Saw II, o producție cu mai multe victime, mai multe găuri negre în scenariu și mult mai mult sadism. Specific unui astfel de sequel, drogata care a scăpat cu bulan în primul film are o revenire în forță. Degeaba însă. Saw II reușește performanța de a fi chiar mai imbecil decât originalul – ori filmul ăsta parodiază polițiștii, ori detectivii din Saw II ating un minim all-time al incompetenței – și frapează prin cât de oribil e filmat. E ca și cum aș da replay la un videoclip dement gen Marilyn Manson de zeci de ori.

nick-azh pe 12 Decembrie 2013 14:49
Saw II
destul de bun ,nu la fel de bun ca primul dar,tot i dau nota 8
Sorin87 pe 27 Noiembrie 2013 12:19
un film reusit, pot sa spun ca mai reusit decat prima parte dar si foarte greu de vazut pe alocuri la unele faze
mebubu2007 pe 14 Aprilie 2013 03:30
o "continuare" a primei parti (ca si idee generala) pe mine m-a tinut in suspans de la un capat la altul...
cosmin_kedii pe 24 Martie 2013 13:40
Puzzle frumos Pe scurt, un film foarte bun
recomand

Kat_Katia pe 04 Martie 2013 22:38
Da. Se vede ca Saw II are ceva aparte fata de Saw I. Este abia al 2-lea film din serie pe care il vad, insa am fost placut impresionata. Am crezut ca va fi in genul la " Destinatie finala" adica filmele sa nu aiba legatura cu cele anterioare. Insa aici vad ca se continua povestea.
S-a pus un mai mare accent pe ideea de indiferenta fata de viata si pe superficialitatea cu care tratam lucrurile. O replica care m-a pus pe ganduri a fost aceea cum ca " Noi nu gustam apa ci doar o bem." Adevarul este ca nici nu am avea cum sa ne bucuram de toate aceste lucruri marunte, desi ar trebui. Viata este scurta, dar daca nu stim cand vom muri, nu merita sa ne gandim la asta. Din nefericire John nu intelege, el este marcat de boala si de idee ca noi oamenii suntem niste animale in fata mortii - pregatiti sa ne omoram intre noi pentru a trai.
Tema filmului este foarte interesanta. Recomand… citeşte

pisicuta1 pe 01 Ianuarie 2013 22:22
un film f bun si saw II a fost la fel de bun ca si primul,deci
,merita vazut!

madalinaXD pe 16 Decembrie 2012 18:15
Ca deobicei Saw ma suprinde...O serie de filme care iti arata cat de importanta este viata si cat trebuie sa o apreciem...Ideea fiind:"Viseaza ca si cum ai trai vesnic.Traieste ca si cum ai muri astazi"-James Dean
Sebastian96 pe 05 Decembrie 2012 23:11
Toate partile din Saw le consider capodopere,doar pt. ca m-au impresionat toate..!
Lionsroad pe 01 Septembrie 2012 21:21
Un film bun. Mă bucur că seria a fost continuată până la partea a VII-a, deși nu toate au fost la fel de bune ca primele trei părți.