Păreri S-a furat mireasa

(2012)

S-a furat mireasa

Crynick pe 07 Aprilie 2012 17:14
"De la creatorii Nasa"-Asta e un avertisment serios sa va feriti de el.
mongolarix pe 09 Mai 2012 07:27
ce p sa mai zici..
Pro tv + Jojo cu accent moldovenesc + tipologie bucuresteana presarata cu manele, acestea sunt comediile produse la cel mai inalt nivel (Buget,Promovare,Tehnica) in Bucuresti , ar trebui sa treaca echipele astea de productie de exemplu pana la cluj sa ia lecti de la 'amatori' (scenari,gag-uri) de la Weekend Studentesc sau Ilariant .
BalanFlorin pe 15 mai 2012 12:30
Ii gata , tu ai dat bomba , hahahahahah, eu zic sa iti stergi contul , ca si filmul asta si alea is niste ... niste
doalla pe 12 Mai 2012 15:52
FELICITARI!
Asaaa!! Foarte bine!!! Sa nu sustineti filmele romanesti si sa bagati bani in fundul filmelor straine ca acestea sunt cele care ajuta la cresterea economiei tarii noastre! Felicitari! Bine ca toti voi cei care ati comentat de rau sunteti mari critici de film!
Dacianus pe 15 mai 2012 22:04
In mod normal ai dreptate si sustin principiul asta, doar o singura observatie. Asta nu e un film romanesc. Si nu zic asta pentru ca l-a regizat spaniolul. Pur si simplu e despre cultura altui popor/altei rase, nu are nicio legatura cu nimic romanesc.
Hannibal88 pe 5 iunie 2012 18:55
ai mare dreptate, toti is prostiti de filmele americane
otonis pe 11 Mai 2012 01:44
un ALT film care promoveaza ridicolul romanilor inculti
Mi-e sila de casele de productii romanesti care fac filme DOAR ptr. clasa inculta din romania care rade la glumite scrise de bosorogi expirati. Tre' sa fi realmente drogat sau in coma alcoolica sa razi la pishaturile astea. Aproape toate filmele Romaniei au aerul ala neprofesionist de "vacanta mare" :(
Crynick pe 11 mai 2012 09:58
aici gresesti!doar filmele produse de media pro sunt cum zici tu...din pacate insa,doar astea ajung la cinema-ul de la mall
Dacianus pe 07 Mai 2012 08:58
Nu mai scapa Jojo de accentul asta fals si iritant care nu exista niciunde in realitate. Iar daca e de la Pro filmul, normal ca trebuia sa fie plin si de minoritari din natia cea placuta lui Sirbu si sotului Loredanei Groza, altfel nu se poate la ei. Eu mergeam in mod normal la toate filmele romanesti la cinematograf, dar dupa Ursul am promis nervilor mei sa nu mai dau niciun leu celor care ne baga alogenii astia in toate filmele romanesti. Macar m-au avertizat din trailer.
kitycina pe 09 Mai 2012 12:14
Mda...
Bai numai scapam de Jojo asta?? Fetita asta este in aproape toate filmele produse de Media Pro numai are lumea loc de ea adik alte actrite ea este bagata pana in gat peste tot. Cat despre filmele produse de Media Pro Pictures lasa muuult de dorit. Se vrea a fii ”americanesti” exemplu si posterul de la filmul asta, clar nu ma duc sa dau banii pe filme de genul asta pacat de Adina Galupa mi se pare o actrita destul de buna. In rest ce sa zic vizionare placuta celor care le plac filmele produse de MPP ;)
tonymaestrul pe 14 Mai 2012 18:07
Contrar celor spuse de ceilalti utilizatori eu cred ca acest film este unul foarte reusit. Chiar am ras de foarte multe ori pe parcursul filmului. Ma bucur ca am dat banii sa ma uit la acest film. Pt cei care tot va luati de media pro vreau sa va intreb daca mai este altcineva care face filme romanesti , comedii. Ca de drame si de cum se traia in regimul ceausist m-am saturat.
boga_nr1 pe 14 iunie 2012 17:52
Un film mult mai bun: http://www.cinemagia.ro/filme/undeva-la-palilula-489146/
tonymaestrul pe 15 iunie 2012 16:45
Avand in vedere cati au vizionat acest film , si din cate am inteles eu din descriere si comentarii e mai mult o piesa de teatru , iar actiunea se desfasoara tot inainte de 1989 , deci nu prea cred ca e un film mult mai bun asa cum spui tu :)
Macabru pe 10 Mai 2012 21:26
Categoric NU !
Urasc toate filmele romanesti din "noua era" .. Numai porcarii ! Nu se compara cu Toate panzele sus , Nea Marin miliardar etc.. Acum il avem pe Bobonete si Jojo in majoritatea filmelor/serialelor.. Cum am dat si nota , clar va fi un MONUMENT DE PROSTIE..gen " Nasa " si restul produselor Media Pro.
CosminHorrorMaster pe 12 mai 2012 15:07
Te sustin, prietene.
Macabru pe 14 mai 2012 18:38
Ma repet* ..greseala mea. :)
BogdanJ pe 19 Mai 2012 17:13
Romanii nu stiu sa faca comedii
Jumate de film ii vezi fundul lui Jojo de ajungi sa il cunosti in detaliu. Te imprietenesti cu el chiar.
Apoi accentul ei scremut moldovenesc e total trist.
Pararea mea e ca e un umor submediocru.
N-am reusit nici macar sa zambesc.
E genul de episod de sitcom care printr-o ciudatenie ajunge film.

Bogdan313 pe 01 August 2012 00:06
Cel mai prost film pe care l-am vazut si pe care-l voi vedea vreodata
bennu09 pe 24 Mai 2012 16:44
Mult peste orice comedie americana
Acest film a fost o surpriza foarte placuta. Ma asteptam ca scenele din trailer sa fie singurele faze amuzante ale filmului, insa nu a fost asa.Cel putin prima parte a filmului a fost un ras continuu in sala, se scurgeau poantele una dupa alta fara sa ai timp sa te plictisesti. Scenariul a fost bine inchegat, putin tras de par doar spre final.
Obligatoriu de vazut, cum am zis si in titlu este mult peste orice comedie americana. Trebuie luat drept ceea ce este: o comedie (asta aviz carcotasilor care cauta profunzime acolo nu trebuia sa fie de la inceput :))) )

davil pe 9 septembrie 2013 19:26
Daaa... mult peste alea cu Vacanta Mare, ceva cu "niste frati de belea" sau cam asa... sau aia nu e comedie americana ?! La d-astea, rasul e cu "auto-". Nu "automat", ci "auto-ras" - rad de mine daca dau bani pe bilet (n-am auto-ras, totusi, ca l-am vazut pe TV...)
cezarika21 pe 03 Iunie 2013 08:16
Bancuri cu interlopi mârlani
O nuntă de interlopi transformată în subiect de film nu putea să fie decât la fel ca nunta însăşi - un mare kitch. Şi totuşi hai să nu fim răi: a avut şi vreo câteva glume mai reuşite. Spre exemplu cea cu nevasta piţipoancă a lui Sorinel Porumbeanu, cu tabloul Carul cu boi al lui Nicolae Grigoriu (sic!) donat de un nuntaş gipsan, cu Iuri şi cu Gagarin; glumele astea necesitau un pic de cultură generală, nu le prindea tot ghiorlanu'. În rest, kitch, umor de prost gust, interpretări hilare prin gradul de ridicol ş.a. Filmul poate fi caracterizat prin expresia "miştocăreală pe seama gipsanilor".
balta67verde pe 4 decembrie 2016 17:47
Corect ! Cred ca singura scena OK a fost cand s-a facut cheta pentru a rascumpara mireasa. O comedie primitiva si penibila.
mazeta pe 27 Mai 2012 20:49
Foarte prost
1 ora jumate in care te bucuri ca ti ai luat nachos. cel mai amuzant a fost poneiul din tot filmul.
glume pentru prosti, nimic fin. ce m a ingrozit cel mai tare a fost ca erau unii care radeau in sala. incredibil!!!!

CosminHorrorMaster pe 15 Mai 2012 21:27
Bai, ori sunt eu chior, sau nota de pe IMDB este 9,5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Crynick pe 20 mai 2012 16:15
si-au facut ei conturi la imdb si au dat numai note de 10.asteapta sa vezi cateva review-uri...
davil pe 9 septembrie 2013 19:22
E la 6,5... da' mai e timp, tocmai "s-a dat" pe ProTv acu' ceva timp...Ramane doar sa afle telespectatorii de site-ul de fata, si ajung la "minus".
sabinalin pe 03 Iunie 2013 16:15
Razzie
Razvan Vasilescu este unul dintre cei mai valorosi actori romani ai zilelor noastre, rolurile excelente din "California dreamin" sau "Balanta" si prestatiile de pe scena de la Bulandra stau marturie in acest sens. Constantin Dita e un tanar actor in plina ascensiune cu aparitii notabile in "Portretul luptatorului la tinerete" sau in tot mai haiosul "Las fierbinti". Pe Ion Sapdaru l-a scos la lumina Porumboiu in fabulosul "A fost sau n-a fost" si apoi l-a folosit foarte bine si Nemescu. Gheorghe Ifrim s-a afirmat cand cu cea mai buna formula Voua, Jojo e o actrita cu posibilitati daca are ce sa joace. Si atunci se pune legitima intrebare: ce cauta toti acestia intr-o asemenea porcarie? Miza nu poate fi, logic, decat una exclusiv financiara. "S-a furat mireasa" s-a vrut a fi un divertisment facil dar de calitate insa ce-a iesit nu-i decat un ghiveci fara cap si fara coada, scenariul si… citeşte
cezarika21 pe 9 iunie 2013 18:48
Ar putea candida cu succes şi pentru Cel mai prost film al deceniului.
marina.otilia pe 07 Mai 2012 19:44
Sper sa nu fie o porcarie , in ultima vreme numai dezamagiri am avut in ceea ce priveste filmele romanesti .8-|
burtosu88 pe 24 Aprilie 2012 15:50
nu mai fiti rai
din ce se vede pare a fi bun abia astept sal vad e un fil romanesc cred ca din cele mai bune
likurik pe 05 Iunie 2012 07:56
Nu ma obosesc sa-l vad nici macar cand o sa apara pe torrente,am vazut NASA pe repede- inainte,execrabil.
Florina1976 pe 17 Mai 2012 17:10
gen Divertis show
Este un fim la care poti rade de prostia omeneasca, replici si dezacorduri si din pacate seamana mult cu realitatea. Este in genul "pisica alba,pisica neagra ". Per total, filmul este distractiv.
dea111111 pe 1 octombrie 2012 21:30
unde pot viziona filmul?
Ionutz1191 pe 03 Mai 2012 10:56
abia astept sa-l vad ..toate filmele marca MEDIA PRO PICTURE sunt cele mai reusite filme romanesti
Crynick pe 4 mai 2012 14:17
defapt ele sunt cele mai proaste..uite,de exemplu,"Nasa" a fost desemnat de majoritatea cel mai prost film romanesc al anului.
marina.otilia pe 7 mai 2012 19:45
good point
Pavel.F pe 11 Iulie 2012 17:03

geanina_v pe 25 Mai 2012 11:32
Noi nu suntem in stare sa apreciem produsul romanesc. Asa s-a intamplat si cu Inna, toti romanii o critica si o huiduiesc, insa afara este apreciata pentru ceea ce face. Pana la urma, nu iti place nu te uiti... Nu te obliga nimeni sa o faci, nu iti pune nimeni filmul in fata si te obliga sa-l vezi! Mie mi se pare un film la care te poti uita fara sa te plictisesti.
flo24 pe 13 Iunie 2012 10:53
apreciati ce aveti de moment
bai idiotilor care comentati negativ acest film ,nu puteti sa va cacati de foame ca nu aveti o chifla in burta si vati pus sa comentati voi si sa va dati cu parerea de filmul asta ca nui bun ca e prost ce ati vrea ca in MPP sa se faca ultima parte din Placinta Americana astai ceace se poate face de moment si trebui luata asa cum e tocmai deaia muriti de prosti in romania aia plina de hotii ,problema voastra e ca nu stiti sa apreciati ca totusi se face ceva iar pt. un film ca asta trebuie multe si multa lume adunata la un loc cu experienta si o cariera de-o viata .asa ca ciocu mic sa vedem ce faceti voi in viata voastra ratatilor
White1 pe 13 iunie 2012 11:08
In lipsa de altceva, daca am putea sa o avem si pe mama ta "de moment" fi sigur ca o vom aprecia. Protejat totusi, ca uite ce specimene e in stare sa nasca.
zdraveius pe 8 iunie 2013 23:12
Daca 24 reprezinta varsta pe care o ai, e o rusine ca nu stii sa scrii correct. Ce filme iti mai plac? Pun pariu ca razi si consideri capodopera si Las fierbinti.
marinela2012 pe 18 Mai 2012 14:09
cu ochii inchisi, toate filmele sint bune/proaste
Bai fratilor, in afara domnu Pitbull, care rupe de foame tot ce prinde, si alti vreo doi, restul comentati fara sa fi vazut filmul. Ia mergeti la cinema, uitati-va si pe urma dati-va cu parerea. Eu l-am vazut, este foarte bun...
IoanaBb pe 17 Mai 2012 22:50
Pentru un film romanesc umorul este super bun!Merita vazut!
minime2526 pe 16 Aprilie 2012 19:21
Este cel mai bun trailer pe care l-am vazut anul acesta! abia astept sa apara si filmul! cred ca este un film foarte bun.
lavvw pe 10 Iunie 2020 00:10
Numai mizerii de saraci in care se promoveaza prostia...„comerciale„ cica. Noroc ca Sergiu Nicolaescu a fost roman, singurul tezaur e de la el.
balta67verde pe 04 Decembrie 2016 17:41
Razvan Vasilescu=OK. Restul=zero.
Un film prea banal ca sa-i dau mai multe stele. Doar Razvan Vasilescu e, ca de obicei, excelent. Restul, zero. Oare Jojo mai stie si altceva decat sa joace Moldoveanca de peste Prut ? Deja e enervant si obositor ...
nykyfylm pe 03 Iunie 2016 14:37
Un film chiar bunicel,amuzant.Fata de asa zisele comediile astea americane la care nici macar un zambet nu schitezi,acest film merita vazut.
Dark_werewolf13 pe 16 August 2015 19:00
Hai că nu a fost rău, deși nu am râs deloc pe parcusrul filmului.
chiba_florin pe 25 Mai 2014 23:54
:v ))
Nu stiu de altii dar eu am ras copios la filmul asta, chiar daca nu aveam prea mari asteptari. Chiar si asa m-a surprins placut !!!
zdraveius pe 08 Iunie 2013 22:32
E pacat daca nu luam masuri. Sa strangem semnaturi ca MediaPro sa inscrie filmul in cursa pentru Oscar. Cu asa distributie si lobby pentru tigani si tiganie, pe de o parte, si pentru productiile kitch pe de alta parte e pacat sa nu isi incerce sansa.
silviu_ciobanu pe 08 Iulie 2013 14:47
dragut filmul...merita vazut!am asteptat mult sa il vad!
mtv pe 03 Iunie 2013 21:04
MTVCLICK
In Premiera Filmul S-A FURAT MIREASA full HD doar pe http://mtvclick.com/s-a-furat-mireasa-720p-2012-hdtvripfull/
LorenzoRS1 pe 03 Iunie 2013 19:49
Monumente de prostie marca Romania
Un film de rahat asta,un film de rahat si Nasa. Am stat 15 min la ambele filme si m-a luat durerea de cap. Actorii romani sunt prafi,regizori sunt mai tarana ca actorii! No comment. Filme Straine tata!!!!!!!
dymytrye pe 02 Iunie 2013 22:51
da ,bun ,da merita vazut da,ne-a facut o seara placuta aproape ca dupa o comedie hollywoodiana de pe vremuri !
nne14 pe 02 Iunie 2013 21:33
d Tin sa precizez ca nu se vorbeste asa la Barlad!
tony_mondyalu pe 20 Iulie 2013 03:51
cat am putut sa rad la acest film...chiar a fost misto tare, basarabenii faceau legea...ii durea in basca :))) in sfarsit o comedie romaneasca buna tare
Lucymar pe 05 Februarie 2013 14:49
cum
cum fac sa ma uit si eu la un film dp site-ul asta ????
laury24 pe 25 Ianuarie 2013 13:49
cum fac ca sa vad filmul ca aici da doar trailer-ul?
fylyp01 pe 15 Noiembrie 2012 08:17
Eu cred ca este un film foarte bun eu unu sustin filmele romanesti intradevar ca unele nu sunt foarte reusite dar altele sunt adevarate capodopere!
Pe scurt filmu asta merita sanse

unutare pe 13 Iulie 2012 12:27
Iarba pe ulita
"Cand ochii nu mai vad ca dragostea e oarba
In jur poate fi prapad caci eu fumez o iarba."

Ma ajuta cineva cu toata poezia :)?

juju_g_tankionline pe 13 ianuarie 2016 08:55
Nu exista. Aceste versuri au fost "facute" doar pt acest film. Am facut parte din echipa de filmare.
juju_g_tankionline pe 13 ianuarie 2016 08:56
"Cand ochii nu mai vad ca dragostea e oarba In jur-mi poate fi prapad caci eu fumez o iarba"
edy_nicolaie2011 pe 12 Iunie 2012 00:51
Ce sa faca daca nu a ales bine mireasa care sa fie fericita ,uite unde e comedia !
yoo32 pe 18 Noiembrie 2012 23:19
ba cum pula mea vad filmul online!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????
DANAELENA pe 11 Mai 2012 12:18
voi ati vazut filmul asta??? ca eu nu reusesc sa il vad