Păreri Rogue One: A Star Wars Story

(2016)

Rogue One: O poveste Star Wars

buntua54 pe 07 Decembrie 2016 17:47
Dublaj romană
Actualul trailer e dublat in romană.
Si mi se pare total neprofesionist.
Cred ca cei care iubesc filmul cu adevărat ar trebui să evite proiectiile dublate in romană la filmele cu actori. Nu acceptati introducerea, pe usa din dos, a acestui sistem.
Multumesc.

MikeSB24 pe 12 decembrie 2016 14:16
E produs de Disney, care are un anumit public target, inainte de toate. Nici eu nu sunt de acord cu dublajul, dar la lansarea de anul trecut o treime din sala erau copii. E mai mult pe post de desen animat decat film SF.
anaaaaaaaa pe 9 ianuarie 2017 17:41
imi puteti spune si mie de ce imi da doar trailer? as vrea sa vizionez fimul da nu imi da decat trailer , ori nu stiu eu unde trebuie sa intru ptr al putea viziona ?
dragosalexandru123 pe 18 Decembrie 2016 00:19
Pierdere de timp si bani...
E un total amalgam acest film...nu e nici independent de seria originala Star Wars si nici nu are elementele esentiale din serie... Nota mea este 3 si sincer, e data cu indulgenta... asa de captivant a putut sa fie acest film ca m-apucase si somnul la un moment dat...
tavyb pe 15 Decembrie 2016 23:31
Dezamagire
Cred ca am avut prea mari asteptari. Pe scurt: tocmai am iesit de la premiera si nu mi-a placut jocul multor actori alesi nepotrivit. Scenariu lipsit de imaginatie. Regia de 2 lei. E de 10 la scenele de lupta 3D dar nu asta vroiam exclusiv; titrajul e prea tare scos in relief, ca ma dureau ochii cateodata, desi am avut loc in spate; linia povestii duce la final la un CD cu planurile furate in ep. IV, total previzibil, ca sa ajuna in mainile unei FAKE!!! printesa Leia atat de vizibil creata digital ca mi-a taiat tot entuziasmul cu care am venit la film. Am iesit hotarat sa nu mai merg la cinema niciodata si filmele bune sa le vad in viitor la TV, daca o sa se nimereasca. Sunt mare fan Star Wars, asa ca sper sa ma intelegeti
EUGEN.VIDEO pe 18 decembrie 2016 09:44
Am ca nici John Williams nu s-a inghesuit sa ''apara''...Totusi o sa merg la cinema sa il vad. Stars Wars fara John Williams e ca femeia fara tate...
AeroX pe 23 decembrie 2016 10:23
Intr-adevar soundtrack-ul remarcabil de fiecare data in orice film Star Wars a lipsit cu desavarsire. Nici filmul nu m-a dat pe spate cu cate 3 minute cat apare Vader in cadru de 2 ori, de parca n-a avut aparitii mai spectaculoase in filmele precedente...si personajele atat de fade si nesemnificative ca nu-i de mirare ca mor toate la sfarsit. Sunt surprins de cat de laudat e de unii sau altii aceasta parte, insa probabil sunt aceiasi care au laudat Hobbit part 2 Desolation of Smaug, care la fel a fost si ala o vaca de muls
valentin_mvm_u_bota pe 22 Decembrie 2016 10:14
Dezamagit
Am asteptat cu nerabdare acest film ,m-am asteptat ca va fi mult mai interesant si cu mult mai multa actiune decat in " The Force Awakens" ,dar am ramas dezamagit. In afara de faptul ca in prima ora m-am plictisit de moarte in sala de cinema ,mai multa vorbarie si actiune dozata cu pipeta ,am crezut ca totusi spre sfarsitul filmului o sa raman uimit ,dar nu s-a intamplat asta. Dupa parerea mea un film fara prea multa actiune, o poveste care nu pare atat de solida si efecte speciale foarte proaste.Nu vreau sa fiu rautacios in randul fanilor Star Wars, este doar o parere de-a mea atata tot ,altor oameni poate le-a placut filmul ,dar o repet inca odata. L-AM ASPTEPTAT NERABDATOR SI AM PLECAT DEZAMAGIT .
izzidur pe 23 decembrie 2016 11:37
de cand star wars e un film de actiune ca sa te astepti la asa ceva?
valentin_mvm_u_bota pe 29 decembrie 2016 08:13
Nu te supara dar din cate am vazut Rogue One este clasificat ca fiind un Film de Actiune ,Aventuri , SF . (y)
florin_daniel_mitu pe 24 Decembrie 2016 14:23
De unica folosinta...
Cei care sunt fanii primelor serii vor avea din nou o mare dezamagire . Sa nu creada cineva ca sunt rautacios insa aceasta poveste este la fel de fada ca si cea de anul trecut ,The Force Awakens...Scenariul este foarte slab la fel ca si prestatia asa zisilor eroi. Aceste doua episoade realizate sub franciza sunt ca si produsele chinezesti de 3,8 lei, adica de unica folosinta.Sunt realizate sa scoata profit si atat. Te distrezi ca la montagne russe din AFI Palace Cotroceni, cu ochelarii 3 D . Cei care vor sa se dea in simulator de zbor nu trebuie sa rateze aceasta productie. Misterul, dialogurile cu substrat, si pana la urma filosofia Star Wars ,lipsesc cu desavarsire. Editiile de colectie care au captivat zeci de ani fanii SW au avut ca punct central batalia dintre bine si rau, prezentata intr-un alt mod, nu neaparat un duel al tehnologiilor. Desi imperiul era mai bine dotat tehnologic,… citeşte
DonaldDuck pe 30 decembrie 2016 16:05
Intr-un fel este aproape normal, seriile originare au fost facute de studiourile Lucas Film apartinand lui GEORGE LUCAS, care pe langa niste elemente de spectaculozitate a incercat sa construiasca un univers original care sa transmita ceva si care a devenit profitabil fara sa urmareasca acest lucru in mod special, cele doua "continuari" au fost facute de studiourile Disney care vor sa faca numai profit fara a incerca sa transmita ceva. Pur si simplu au luat ceva bine inchegat si-au facut "Ghiveci calugaresc de post"
AeroX pe 31 decembrie 2016 10:50
Nici eu n-am fost mare fan al filmului de anul trecut (Force Awakens), dar dupa ce am vazut Rogue One chiar am inceput sa-l agreez mai mult.
ryco0984 pe 18 Decembrie 2016 23:49
De weekend
Un film cu multa palavra, si actiune facuta pe calculator. Plictisitor, daca nu ai dispozitia de vazut film, adormi.
bofanel pe 23 Decembrie 2016 13:29
Filme din ce in ce mai slabe
Cand vad ca pe an ce trece apar filme din ce in ce mai slabe mai SF mai ireale ma apuca plansul... Chiar nu se mai pot face niste filme fara navete spatiale oameni care zboara sabii cu laser si kkturi de 2 lei , Chiar duc dorul unui film de aventura de actiune fara atatea sf uri . Ce este trist este faptul ca genul asta de filme de duzina au inceput sa aibe note de 8 ,8.5 . In curand o sa vedem filme cu roboti fara oameni care este pe locul 1 dupa godfather !!! Filmele sunt din ce in ce mai dezamagitoare
Seby10Cr7 pe 24 decembrie 2016 00:52
Sunt filme destule care nu fac parte din genul SF. Si sunt unele chiar foarte bune. Doar ca trebuie sa le si cauți.
claudianetu pe 28 decembrie 2016 18:54
filmul se numeste "razboiul stelelor" .. deci e SF.. deci e cu navete spatiale si lasere.. si eu am fost sa il vad si i-am dat nota 1 .. dar din alte motiveve, a fost plictisitor si un 3D de tot rasul cu 0 efecte
ivamaistru pe 16 Decembrie 2016 01:24
Mai bun decat Star Wars VII
Am vazut si Star Wars VII si Rogue One. Am fost profund dezamagit de Star Wars VII: o mare porcarie, cativa actori cunoscuti si un regizor care a distrus Saga lui George Lucas. Rogue One a fost vizionat de George Lucas si putem sa spunem ca a apreciat si regizorul Gareth Edwards si filmul. Rogue One e diferit de seria Star Wars: lipsesc cavalerii Jedi, Han Solo si Millenium Falcon. Un film mult, mult, mult mai bine facut decat Stars Wars VII si cu mult mai putine tampenii (aberatii). Un film care merita vazut si care va obliga sa vedeti si continuarea.
kristian_seeberg pe 1 ianuarie 2017 18:26
Da ai punctat perfect, pacat ca nu o sa mai aiba continuare.
giovanny72 pe 23 Decembrie 2016 17:56
toate personajele principale sun noi(fata de celelalte serii), si se vede asta, joaca destul de prost..Efecte speciale, ca de obicei...Si cam atat..Merge vazut, dar nu e nemaipomenit..
tsilviu pe 28 Decembrie 2016 18:27
Mare prostie de film!
O pierdere totala de timp! Absolut execrabil! Pana si nepotul meu de 10 ani ar fi facut un scenariu mai bun....
andrei_prian pe 28 Ianuarie 2016 19:41
Dupa nume si poza de profil deja stiu ce va urma , film facut la ,,cuptor,, sa coaca cat mai repede pentru publicul flamand de filmele cu star wars .....drept urmare povestea va fii destul de ok mai putine bataie cu laser foarte putine va arata doar a 2 fata a lumea star war care este cea a rebelilor si a soldatiilor din Imperiu .....fara prea multe trucaje fara prea multa actiune cu Jedi ..... foame de bani ....si am ,, prevazut ,, asta inainte de lansare sau orice de anunt .Only time will tell..........pana atunci .....we wait
CristiFabian pe 08 Aprilie 2016 19:51
Sabii laser
Sabile laser sunt pe cale de disparitie sau au disparut de tot, un alt rahat facut ca primu
Gabriel2 pe 14 aprilie 2016 08:11
Sabile laser au disparut odata cu disparitia cavalerilor Jedi in episodul 3 .
mihnea_aspru95 pe 22 august 2016 02:55
@CristiFabian. Tu vorbeşti de primul nou (sper) adică Trezirea "Gâtlejului", că dacă spui de primul din '77 - A New Hope, eşti varză.
MirceaDonciu pe 01 Ianuarie 2017 11:22
Mizerabil
Cea mai mare problema cu acest film este ca nu pare sa aiba un scop inafara de a aduce bani si de a mai murdari putintel imaginea originalelor. Efectele sunt uneori la nivel de Jar Jar, povestea e complet previzibila, Darth Vader are un rol cumplit iar muzica e cumplita. De ce nu puteti folosi capodopera initiala a lui John Williams? Per total merita din plin un 2.
spartacus pe 29 Decembrie 2016 12:53
dezamăgitor
Nu am vrut să comentez despre acest film decât după ce îl voi fi văzut, iar asta s-a întâmplat ieri. După câtă reclamă i s-a făcut și la ce păreri oficiale de critici am citit și care îl dădeau o mare reușită eu unul am fost dezamăgit. Ce m-a ”supărat” ce mai mult: coloana sonoră atât de cunoscută a Star Wars nu există în acest film, a fost complet modificată și nici nu te duce cu gândul la original dacă nu ar fi navele și soldații imperiali. Apoi m-a dezamăgit mult și faptul că prima jumătate aproape că adormi de la dialoguri deoarece acțiunea aproape că lipsește. Abia în a doua parte începe acțiunea cu adevărat. Pe ansamblu, deci, am fost dezamăgit de acest S.W., deși mă așteptam să fie ”reușit” așa cum deja îl dădeau foarte mulți ”critici oficiali” care, acum, doar mi-au confirmat cât de slabi sunt și că este o mare… citeşte
AeroX pe 31 decembrie 2016 10:43
Da, muzica lui John Williams a disparut, iar Michael Giacchino parca a stricat / alterat mai rau unele teme deja existente in seriile precedente. A fost un film foarte fad, sters, fara nimic memorabil. Si eu nu pot intelege cui poate placea in mod deosebit acest film. O fi "doar" un film in universul Star Wars, dar e chiar redundanta existenta acestui film. Se putea trai si fara.
AeroX pe 31 decembrie 2016 11:32
Plus ca a strans deja in 2 saptamani o caruta de bani si a devenit al 3-lea film (box office gross) pe 2016, iar asta se vedea si la noi chiar in Romanik prin nr de spectatori foarte mare, foarte multe locuri rezervate, iar la un film ca Fantastic Beasts a batut vantul (probabil trebuia sa scrie in titlu: A Harry Potter story ca la Star Wars, sa stie lumea la ce film se duce; dar titlul devenea si mai lung :D )
agerman pe 11 Decembrie 2016 18:31
Forta
Pentru cei care Star Wars inseamna ceva.
Eu voi comenta dupa vizionarea filmului.

Respect.

mihnea_aspru95 pe 13 decembrie 2016 17:58
Bine bro, aşa şi trebuie...
dragomir_alina pe 06 Ianuarie 2017 03:07
DEZAMAGIRE
Mari asteptari, mare dezamagire. Asa cum e notat: "Momente bune, dar atât"
rastan1977 pe 05 Ianuarie 2017 23:38
3D sub orice critica
Am vazut filmul la MallPlaza ... Actiunea este destul de slabutza, aceleasi clishee cu steaua mortii sunt prezente si in general confirm ce au spus cei de mai sus. Cu putina pasiune pentru serie se poate trece peste asta.
Dar... 3D-ul versiunii aduse in Romania este absolut horror. Absolut tot ce era in planul doi se vedea blurat , neclar. Am vazut multe filme 3D dar atat de prost facute ca acest Star Wars nu.

Sincer nu inteleg obsesia cinematografelor de mall de a insista cu pelicule 3D atunci cand calitatea acestora este execrabila.
Puneti filmele in 2D daca nu sunteti in stare de mai mult.

misumosu pe 05 Ianuarie 2017 18:43
Mda.Un fs mai mult sau mai putin. Din partea mea 4 stele.
Bogdan.Alexandru pe 24 Decembrie 2016 11:05
Asteptari > Realitate
Am avut o oarecare retinere. In general nu sunt un fan al filmelor care se intind pe n parti, dar pana la partea a 7-a mi s-a parut ok. Cu actorii nu am neaparat o problema, adica Felicity Jones nu cred ca asa jucat chiar asa de prost sa fim sinceri.
Per total, mie mi s-a parut acceptabil. Ca si actiune si interpretare, sub partea trecuta. Sper doar sa nu fie din ce in ce mai proaste filmele Star Wars, pentru ca probabil in 2019, la partea a 9-a, ma voi culca sigur.

Sady pe 03 Februarie 2016 04:32
Translate?
Nu mi-o lua in nume de rau, departe de mine de a vrea sa "fac misto", dar spune-mi te rog ca nu esti din Romania, nu de alta dar ma doare capul incercand sa inteleg ce ai scris (sau ce ai vrut sa spui prin ceea ce ai scris).
Numai bine.

andrei_prian pe 12 februarie 2016 09:17
Sunt fan Star Wars , comentariul a fost scris in graba si la o ora destul de ,,fragila ,, pentru mine , acuma am observat mai bine ca anumite cuvinte nu sunt corect gramaticale , daca nu iti convine stergeti contul nu esti obligat sa citesti .
Sady pe 13 februarie 2016 15:54
Incepusem comment-ul cu "nu mi-o lua in nume de rau", se pare ca nu a avut efect. Imi pare rau. Have fun !
Artanix pe 03 Octombrie 2016 09:25
Pre-fucking-order
Hai cu biletele alea la precomanda. Nu mai rezist! :D
mihnea_aspru95 pe 1 decembrie 2016 15:18
Sper, că nu va fi ca dezamăgirea de Force Awakens. De aceea, că-i primul din Antologie poate va avea alt ton, un pic mai dark, dacă se poate.
mihai_barbu pe 24 Noiembrie 2016 20:10
Ce desen animat mai este si asta ? ? ? ? ? Lamuriti-ma si pe mine
Artanix pe 25 noiembrie 2016 10:36
Nu e desen animat, e noul film stand-alone din universul Star Wars in care actiunea este plasata fix inainte de al 4-lea film, A New Hope si prezinta cum au ajuns rebelii sa aiba planurile Death Star-ului, cu ajutorul carora reusesc sa o distruga in 4.
mihai_barbu pe 2 decembrie 2016 07:46
pai au ordinea incrucisata astia cu razboiu stelelor lor :D
13ionela13 pe 11 Ianuarie 2017 21:46
Rogue One : nimeni nu scapa
Nimeni nu scapa de a fi omorat , desigur de eroi vorbeam. Foarte slab filmul, dezamagitor e putin spus. Eu cred ca intentia lor e sa denigreze imaginea originalelor Star Wars si bravo, le-a reusit !
AeroX pe 12 ianuarie 2017 16:54
Si cel mai important : degeaba mor toti daca nu ajungi sa-ti pese de vreun personaj cu adevarat pe tot parcursul filmului. Destui considera asta ca ceva wow, desi reprezinta un mare minus. Oricum personajele alea nu-si mai aveau rostul in urmatoarele episoade, dar prea se simte tot filmul facut doar ca sa fie.
sabinalin pe 02 Ianuarie 2017 07:23
"Nu stiu altii cum sunt" dar eu, ca mare fan al seriei Star Wars, am urmarit cu foarte mare placere acest prim spin-off intr-o sala plina alaturi de spectatori din generatia mea dar si din cea a celor nascuti dupa 1990, ce-i drept nu mai sunt salile de altadata, cele doua de la centrul cultural Eugen Ionescu din Slatina au fiecare doar cate 43 de locuri dar chiar si-asa sala plina la un film in zilele noastre in Romania e o performanta mai ales ca "Rogue One" era deja in a doua saptamana la cinema. E foarte complicat sa mentii suspansul atunci cand stii inca de la inceput cum se va termina filmul, ma refer evident la fanii seriei, numai ca scenariul inteligent a reusit sa imi mentina treaza atentia pe parcursul celor doua ore. La final, ca bonus, am avut parte si de un omagiu involuntar pentru aceea care a fost printesa Leia, din pacate Carrie Fisher nu mai e printre noi iar "Rogue One"… citeşte
lucian_vilvoi pe 02 Ianuarie 2017 01:29
Pt cei care spun ca avut efecte speciale slabe sau ca nu a avut actiune si i-a luat somnul....probabil ca nu au vazut nici un film din trilogia veche si habar nu au de universul Star Wars.Filmul nu are legatura cu cel de anul trecut,the force awakens,care a fost slabut,parerea mea, si nu adus nimic nou.Nici acesta nu este stralucit totusi,este un film bun,care aduce ceva personaje noi fata de cele vechi,insa lipsesc cavalereii jedi si bataile cu sabii laser.Efectele speciale sunt bune,scenele de lupta de la final cu nave,actiunea si povestea care ne arata o galaxie si un imperiu mai intunecat ca niciodata fac obligatorie prezenta fanilor Star Wars la cinema....ps:doar fanilor !!!
THE_Sorcerer pe 07 August 2016 16:34
Lucas, in sfarsit
iti multumim din inima mr. Jorj Lucas ca dupa vreo juma' de secol intreg, IN SFARSIT STAR WARS (franciza) A AJUNS UNDE TREBUIE: LA DISNEY, si acum in loc sa avem un film star wars odata pe deceniu, avem unul pe an .... as fi fost mult mai fericit daca asta se intampla acum vreo 20 de ani, asa ... CA SA FIU MAI TANAR :P ... dar mai bine mai tarziu decat niciodata ;)
izzidur pe 23 decembrie 2016 11:34
mai degraba 1 film pe deceniu, dar bun, decat unu pe an si prost
mister_sir pe 29 decembrie 2016 15:21
Mult si prost e mai bine decat putin si bine? Unde am ajuns...
PiticVerde pe 28 Decembrie 2016 17:23
bunicel filmul
L-am vazut la cinema 3d,este pacat sa-l vezi acasa. Un film destul de reusit,mai reusit decat partea anterioara.
AeroX pe 31 decembrie 2016 10:48
Unde este pacat sa nu-l vezi la cinema? Ca a avut un 3D aproape neglijabil, iar toata scenografia si efectele nu sunt deloc spectaculoase fata de filmele precedente. Dar na, daca ai 12 ani, poate asa il poti aprecia. Nu exista vreo parte anterioara la acest film, iar daca te referi la episodul de anul trecut, nu, pana si ala e mai bun, desi a avut si ala pacatele lui, dar tot e mai entertaining decat acesta cu 4 minute de Darth Vader. :P
michaisoft_gmail_com pe 18 Decembrie 2016 01:10
Parerea mea e ca VII a fost mult mai slab...Rogue One s-a straduit din rasputeri sa faca doar cateva legaturi intre toate seriile. Nu s-a abatut prea tare de la "tipar", pt. ca probabil inca le e frica de risc (IV,V,VII).....Pe scurt, Artanix a spus totul....
...Oricum ....merita vazut.

Octaz pe 19 Decembrie 2016 00:36
Surprinzator de placut! Desi nu aveam mari asteptari, "Rogue One" m-a uimit!
Nightbreaker pe 22 Decembrie 2016 22:47
E dublat in romana sau nu?
Poate sa imi spuna si mie cineva daca filmul respectiv este dublat in romana la Grand cinema & more? Star Wars VII l-am vazut acolo si a fost dublat in romana imi venea sa ma arunc de la etaj cand au inceput sa vorbeasca sper sa nu mai dau de filme dublate ca imi vine rau.
Sorin_Minca pe 04 Ianuarie 2017 22:30
Pentru unii fani, trebuie văzut neapărat.
Aș fi vurt ca acest Star Wars să fie interesant și pentru cei care nu sunt fani. Am dus-o pe prietena mea, crezând că acțiunea se poate înțelege și fără să vezi A New Hope. Problema nu e că nu pricepi ce se întâmplă, doar că nu îți stârnește interesul.
Nu sunt fan prea înfocat Star Wars dar cu siguranță cred că Rogue One e o adiție excelentă, indiferent de ceea ce zic alții. E Star Wars. Mereu părerile vor fi împărțite.
În primul rând, pot enumera cu ușurință mai mult de 1-2 scene care mi-au plăcut cu desăvârșire, și mă refer la acțiune și replici deopotrivă. Luptele spațiale sunt îmbunătățite și au și ceva nou.
K-2SO e de acum droidul meu preferat din franciză. În rest, însă, într-adevăr, personajele nu sunt tocmai memorabile și cu impact. Bine, Vader ARE impact, dar pe el îl știm deja, mă refeream strict… citeşte

redred2 pe 04 Ianuarie 2017 17:06
7/10
Un film foarte bun. Nu exceleaza la efecte 3d, dar sunetul este bun. Povestea este destul de reusita, are o conexiune si cu celelalte serii star wars. Cateva glume reusite la care am ras. Actiune destul de buna.
Mihai2508 pe 02 Ianuarie 2017 16:34
Un film mai bun decat partea a VII-a
Un film care a promis mult, dar nu s-a ridicat la asteptarile dorite, dar pe care il recomand in special fanilor, iar din punctul acesta de vedere este o placere sa revezi personaje din filmele vechi si sa intelegi cum se leaga povestile intre ele. Efectele speciale sunt foarte bine facute si se pastreaza atmosfera din filmele vechi. Coloana sonora este exceptionala ca intotdeauna, povestea bunicica, iar actorii, desi sunt noi pentru serie, joaca destul de bine. Per total este un film bun, pe care il recomand in special fanilor care sunt dornici sa afle mai multe despre povestea generala. Nu este atat de bun pe cat te-ai fi asteptat, dar cu toate acestea merita vazut.
AeroX pe 2 ianuarie 2017 20:15
"Coloana sonora exceptionala ca intotdeauna. " Groaznic cum puneti unii botul la toate mizeriile si le mai si laudati tocmai prin elementele cele mai slabe. Acest film demonstreaza ca si la The Hobbit in ce mod ordinar apreciaza unii un film SF/Fantasy cand se tine cont de seriile precedente. Pacat de atatea filme care merita vazute intr-adevar la cinema, iar dejectiile astea care se folosesc de nume celebre si grele merita Zmeurici la greu, dar salile dau pe dinafara si toarna bani pentru banditii de la Disney.
alexandru_linca pe 18 Decembrie 2016 11:27
Cireasa de pe tort
Un film foarte bun, care isi gaseste perfect locul in Universul Star Wars!
Pentru fani aduce o mare valoare, o justificare perfecta, a evenimentelor dinainte de "A New Hope" din 1977.
Pentru cei noi va fi un film cu momente extrem de emotionante si explozii foarte MARI, care merita vazute ;)

marius7x pe 20 Decembrie 2016 12:57
Mult mai OK decat Force Awakens
Din nou n-a stralucit la scenariu (prea totul despre Death Star), dar macar a avut mai multe personaje secundare interesante.
Fryn pe 19 Decembrie 2016 08:19
Excelent
Pacat ca astia de la Mall Bacau au facut nu stiu ce setari la aparat ca au luat tot contrastul, abia se vedea ceva. Incredibil ce nesimtire! Filmul incepe destul de monoton, in primele 25 de minute incepuse sa mi se contureze ideea ca am dat banii aiurea, dar apoi filmul capata consistenta si totul se transforma intr-o foarte frumoasa poveste Star Wars, complet diferita de ceea ce am fost obisnuti pana acum, facand o excelenta trecere intre partile 3 si 4. Recomand tuturor pasionatilor acest film. Nota 10
xerses pe 18 Decembrie 2016 18:23
Realizare cinematografica buna si cu o poveste "solida" in spate.
Manusa pe 18 Decembrie 2016 20:11
Nu sunt fan al seriei Star Wars si nici nu le-am vazut pe toate, insa acest film este unul foarte bun. Am mai vazut The Force Awaken, si cred ca evenimentele de aici, Rogue One, sunt de dinaintea celor din The Force Awaken. In fine :), una peste alta a fost un film foarte bun, care fanilor, cu siguranta ca le vor place.
Leatherface pe 16 Decembrie 2016 22:55
Exceptional
Pentru cei care erau sau sunt inca sceptici in legatura cu acest film, le transmit cu incredere sa se duca sa-l vada. Daca va era frica ca va urma regia dezamagitoare a lui The Force Awakens de anul trecut, va spun ca nu se compara, ba chiar este de 10 ori mai bun, fix ceea ce avea nevoie aceasta serie Star Wars.
Ne sunt introduse personaje noi, caractere de care nu am mai auzit dar care adauga si imbogatesc povestea foarte eficient. Aveam nevoie de o urma de ragaz care sa ne readuca increderea in filmele Star Wars, sa ne aduca aminte de frumusetea si acel "wow" care ne-a ramas in suflet cand am vazut filmele lui Lucas din anii '80.
Rogue One, spun incaodata, a readus la viata universul Star Wars prin efectele speciale, povestea dar si regia de exceptie iar Gareth Edwards s-a intrecut pe sine in aceasta, as putea spune capodopera al universului cu storm trooperi, un vader la… citeşte

Feedback