Păreri Ringu

(1998)

Avertizarea

corina pe 17 August 2003 19:11
merita sa i se zica "horror"
into_the_labyrinth pe 08 Februarie 2013 01:39
Foarte bun film. Recomandat tuturor amatorilor de bizar, de poveşti stranii şi înfricoşătoare. Însă nu este un horror dur, ci un fel de thriller/horror mai rafinat, cu un scenariu destul de aparte (remarcabile întoarcerile în trecut). Văzusem iniţial remake-ul american (care, din fericire, este bun la rândul său) şi am ţinut să văd şi originalul. Mi-a plăcut un pic mai mult, dar oricum recomand ambele variante.
Stephen2D pe 29 Ianuarie 2016 11:24
Am să las un review peste șapte zile.

cosm7n pe 16 Septembrie 2012 23:18
originalul intotdeauna mai bun
Da deci pur si simplu filmul asta mi-a dat fiori si a fost dupa parearea mea unul din cele mai horror filme
Ccucu pe 03 Aprilie 2012 14:45
Mie mi se pare mai bun decat versiunea americana. Reuseste sa te sperie bine.
xerses pe 01 Iunie 2011 23:45
Un film intr-adevar infricosator ce nu prea e de vazut noaptea.Capodopera.
MihaiClaudiu95 pe 12 August 2012 22:42
Acum l-am vazut si eu. :)
Daca iti place genul horror si filmele japoneze e perfect Ringu :D.
Intotdeauna asiaticii au fost cei mai buni la scenarii horror !(parerea mea).

Smrs pe 11 Mai 2023 22:39
Mediocru. Spoiler!
M.am uitat încrezător după ce am citit comentariile și știind că mereu e de preferat versiunea asiatică a horrorului decât cea americănească, primii având un stil aparte de a speria.. Însă, am fost dezamăgit.. abia apare spre final figura aia urâtă a fantomei, iar povestea in sine nu e atât de plină de suspans.. Slăbuț, dar pentru unii poate fi tare, fără să fie o eroare.
steaua4everful pe 18 Decembrie 2014 22:21
Foarte bun.
Am citit sinopsisul inainte sa urmaresc filmul si deci am stiut despre ce este vorba asa ca am scos telefonul fix din priza si mi-am inchis si mobilul. Glumesc desigur :)))
Dar_kvampire pe 03 Iunie 2014 11:27
BUN Foarte BUN.
Extrem de mult suspans horror ce sa zic dar per total a fost foarte bun. Actorii facand rolurile cum trebuie mia placut cum a jucat Hiroyuki Sanada pacat ca a murit dar orcum a fost bun, filmu recomand sa fie fazut de toti cei carora le place genu eu personal voi da 10.
lariss14 pe 08 Octombrie 2011 13:49
Foarte Bun!
Respecta foarte mult tiparul cartii spre deosebire de versiunea americana. Recomand cu caldura, desi nu este atat de infricosator ca si versiunea america este originalul si merita tratat ca atare!
raznatovschianna pe 03 Octombrie 2012 19:31
intotdeauna originalu este mai bun , imi place mai mult varianta japoneza ,merita vazut!
Pavel.F pe 21 Iulie 2012 13:18
este un film bun si merita sa i se zica horror de la mine are nota 8.
kwynn pe 30 Martie 2011 12:10
Filmul e bun, dar va recomand varianta americana, chiar daca e aproape identica cu acesta, acolo am observat ca au mai adaugat niste scene horror si ''moaca'' alora dupa ce mor sunt mai groaznice + ca e mai usor de inteles datorita limbi.
turonian pe 05 Noiembrie 2010 20:09
Cred că prea uşor se aruncă cu termenul "capodoperă". Este un horror foarte bun, aşa cum numai asiaticii ştiu să facă. Vizionare plăcută, merită.
Jami pe 25 Ianuarie 2013 21:14
Unde il pot viziona?:| Dati-mi va rog un site. Nu gasesc nicaieri.
xxginutza pe 24 Decembrie 2010 20:29
xxginutza
deci am vazut multe multe filme de groaza ,horror etc........dar asta intrece topurile sper sa mai apara filme dinastea groaza rau:X